Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

CUMARTESİ ÇALIŞMAYI PROTESTO EDİORUM!

Motovento
    REKLAM ALANI
    _oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    gençler parayı alıp yerken sesiniz çıkmıyor. muvekkil başı minimum 500 50 muvekkil olsa 25000 50 muvekkili olan fazla fazla 3 kişi çalıştırıyordun en iyisinden 2500 tl 7500 eder 7500 de masraf çıksa kalır sana 10000 . asgari ücret 1002 tl . ağlamayın gidin çalışın
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Alıntı akjenas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hukumetten birileri forumda hesap acmis, olaysiz dagilalim. Saka bi yana bu zihniyet yuzunden bu ulkede insanca yasayamiyoruz iste. Insan gibi hakettigimiz gibi yasamak icin illa 15 20 sene kole gibi calismamiz mi lazim yani. Sozlesmemde yazan calisma saati belliyken, fazla mesaiye ucret odenmezken neden fazla mesai yapayim ki ben? Sanki sirketin karindan pay aliyorum.
    sen önce yazılanı bir anlamaya çalış. Hükümetten biriymişim de burda hesap açmışım, ne alakası var. Ben o din tüccarlarına günahımı vermem, şakasını da kaldıramam kusura bakma. Köle gibi çalış diyen yok ki, şartlar ne gerektiriyorsa onu yapacaksın. çalışma saatin belli ise fazla mesaiye ücret alamıyosan kendine başka iş bulacaksın, şikayet etmicen.
    Benim kastettiğim bu ülkede çalışmaktan şikayet edenlerin çoğunun aslında yaptığı işin fazlasıyla karşılığını aldığıdır. Özellikle devlet memurları, kimse kusura bakmasın tatil ilan edilince en çok sevinenler kimlerse onlara ihtiyaç yokmuş demek ki.

crocodill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı _oXXo_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gençler parayı alıp yerken sesiniz çıkmıyor. muvekkil başı minimum 500 50 muvekkil olsa 25000 50 muvekkili olan fazla fazla 3 kişi çalıştırıyordun en iyisinden 2500 tl 7500 eder 7500 de masraf çıksa kalır sana 10000 . asgari ücret 1002 tl . ağlamayın gidin çalışın
    Hocam o isler oyle olmuyo iste bu arada mevekkil degil mukellef kisaca musteri diyelim hatta
    something123 bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet Cumartesi patronların yarım gün gelin demesiyle bizi çalıştırmasına karşıyım!
    Sizi patronun yanındada böyle konuşurken görmek isteriz _

Motosikleti
    Alıntı crocodill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam o isler oyle olmuyo iste bu arada mevekkil degil mukellef kisaca musteri diyelim hatta
    yazım hatalarına takılma aşağı yukarı benim dediğim şekilde oluyo sende bunu çok iyi biliyorsun.ama sen yenisindir başkasının yanında çalışıyorsundur birşey diyemem . benim yaptığım hesap sadece muhasebe ücretidir. ki birde müşavirsen yıl sonu zaten vurgun yaparsın
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    yazım hatalarına takılma aşağı yukarı benim dediğim şekilde oluyo sende bunu çok iyi biliyorsun.ama sen yenisindir başkasının yanında çalışıyorsundur birşey diyemem . benim yaptığım hesap sadece muhasebe ücretidir. ki birde müşavirsen yıl sonu zaten vurgun yaparsın
    O kadar dirsek curuttukten sonra para kazanmak en dogal hakkimiz ustelik dediginiz gibi afaki rakamlar dolasmiyor ortada.kazanan illaki vardir ama paradan ziyade is yukunden bahsediyoruz ustlendigimiz risk de cabasi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Evde oturuyorum risk almıyorum bana neden avuç dolusu para veren yok?
    Ya arkadas çalışmadan risk almadan kafa patlatmadan tırmalamadan kim kime çok para veriyor
    32 yaşındayım sen evde yat biz sana 3000 tl Maaş veririz diyen olmadı
    Böyle bi iş bulursanız bana da Alo deyin

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evde oturuyorum risk almıyorum bana neden avuç dolusu para veren yok?
    Ya arkadas çalışmadan risk almadan kafa patlatmadan tırmalamadan kim kime çok para veriyor
    32 yaşındayım sen evde yat biz sana 3000 tl Maaş veririz diyen olmadı
    Böyle bi iş bulursanız bana da Alo deyin

Arkadaşım mali müşavirlik meslegi ola 3000 tl alayım şu iş yerininde en kıdemli amiriyim vay efendim sorumluluk bende, kasayıda ben tutuyorum, çekler benden geçiyor patron bana guvenıyor sorumlulukta aldık gibi meslek değil..
    her turlu insan hatasından kaynaklanan tek bir rakamdan gelicek cezalar ile buroyu kapatıp gitme riski olan bir meslek..
    elbette ki sorumluluk alıoruz ama devletin mukellefle arada sıkışıp kalmış olan muhasebeciye yaptığı iş yukundan kimsenin haberi yoktur..

Velhasıl her ıs zordur kendine gore, risklidir..
    Bizim risk ve yukumluluğumuzu forumda anlatılcak bişi deil zaten..

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:02 ----------

Mukellef oncelikle barbaros senin gibi melektasıma avukatların muvekkil lafını yakıştıramadım bzimlaaa deilsıııınnn

Akabinde, o iş ole her mukelleften aldın 500 su kadar mukellef var le bitmiyor, her mukellefte sana koşuyor sanki etrafta ben gibi bir suru mali müşavir var, farkını yaratmak mükellefi tutmak, amaa tutarkende kamu sorumluluk işinden de ödün vermemek..
    yıl sonu defter tasdikten bahsediosun, her sey ortada net onların hazırlığı hakkında hiç bilgin varmı, 1 ay öncesinden hazırlıgı başlar defter saydırması, noter kulakçıkları, noteri çağırırsın gece 3 te noter çaşılanlarını pendikte dağın basına evine bıraktıgımı bilirim,
    bi tane eksiklik zaten solemiorum bile alınan sorumluluk ve risk boyutunu,

bazen dagın diğer tarafı gorunmez..
    çalışıp didinip kazanıyoruz hepimiz, bende evde oturup gunlere gidebilirdim

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:11 ----------

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizi patronun yanındada böyle konuşurken görmek isteriz _
    -patroncum bu cumartesi gelmiOOOrum benn

-çık dışarı!

crocodill ve skystar bunu beğendiler.
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Daha uzun mesai saatleri daha az çalışan verimi demektir.
    Almanlar fazla mesai yapanı işten atarlar; demek ki mesai saatlerini verimli kullanamıyor işini geciktiriyor diye bakarlar.
    İngiliz'ler haftada 4 gün çalışmamın verimliliği 25% artırdığı ispatladılar.

Dinlenmeye ve özel hayatına vakit ayırmayan adam bıkar ve mesai saatini yer.

Çok çalışmak ile verimli çalışmayı ayırt edemeyen zihniyet ise Cts yarım gün çalışmayı savunur.
    crocodill, Evoque ve Thracian bunu beğendiler.

Motosikleti
    hayır olay niye bana patladı anlamadım sadece çalışın dedim diye suçlu oldum

Alıntı crocodill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar dirsek curuttukten sonra para kazanmak en dogal hakkimiz ustelik dediginiz gibi afaki rakamlar dolasmiyor ortada.kazanan illaki vardir ama paradan ziyade is yukunden bahsediyoruz ustlendigimiz risk de cabasi.
    evet sadece siz dirsek çürütüyorsunuz hafta tatili olmayan gece gündüz hafta sonu hafta içi ameliyat yapan doktorlar gece eşinin yanında yatmak varken şantiyede beton döküm bekleyen mühendisler rahat rahat kıçlarının üstünde oturmak varken dağ tepe yurdu koruyan polis ve askerler risk almıyor. olayı o boyuta taşımayalım sadece kazanmak istiyorsan bazı şeylere katlanmalısın anlamında konuştum ama bunu bile çarpıtabildiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:07 ----------

Mukellef oncelikle barbaros senin gibi melektasıma avukatların muvekkil lafını yakıştıramadım bzimlaaa deilsıııınnn

Akabinde, o iş ole her mukelleften aldın 500 su kadar mukellef var le bitmiyor, her mukellefte sana koşuyor sanki etrafta ben gibi bir suru mali müşavir var, farkını yaratmak mükellefi tutmak, amaa tutarkende kamu sorumluluk işinden de ödün vermemek..
    yıl sonu defter tasdikten bahsediosun, her sey ortada net onların hazırlığı hakkında hiç bilgin varmı, 1 ay öncesinden hazırlıgı başlar defter saydırması, noter kulakçıkları, noteri çağırırsın gece 3 te noter çaşılanlarını pendikte dağın basına evine bıraktıgımı bilirim,
    bi tane eksiklik zaten solemiorum bile alınan sorumluluk ve risk boyutunu,

bazen dagın diğer tarafı gorunmez..
    çalışıp didinip kazanıyoruz hepimiz, bende evde oturup gunlere gidebilirdim

yukarda yazdığımın bir kısmı senin için farkındamısın bilmiyorum bende aşağı yukarı aynı işi yapıyorum. neyse para konusu konuşmayalım . peki sorumluluk derken senin başka meslek sorumlulukları hakkında bir fikrin varmı. mesela bizim burda 1 kabloyu yanlış bağlayarak 1 ups yi çalıştıramayıp 1000 lerce kişinin ölümüne sebeb olabileceğimizin ve para ile geri döndürülemeyeceğininden bilgin varmı.

konu bu şekilde uzar .amacım polemik yaratmak değil sadece olayın başka boyutları olduğunu anlatmaya çalıştım. ayrıca dediğin gibi fark yaratamassan başkasının yanında 2000 2500 liraya birçok meslekte daha azına haftanın 6 günü günde 12 saate kadar çalışırsın buda olayın başka boyutu
    bana birde yazı yazmak için eleman lazım yazamıyorumm

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD

evet sadece siz dirsek çürütüyorsunuz hafta tatili olmayan gece gündüz hafta sonu hafta içi ameliyat yapan doktorlar gece eşinin yanında yatmak varken şantiyede beton döküm bekleyen mühendisler rahat rahat kıçlarının üstünde oturmak varken dağ tepe yurdu koruyan polis ve askerler risk almıyor. olayı o boyuta taşımayalım sadece kazanmak istiyorsan bazı şeylere katlanmalısın anlamında konuştum ama bunu bile çarpıtabildiniz.
    Dün sabah sekizden gece on bire kadar çalıştım bugün de öyle çalışacağım hatta pazar günü bile çalışacağım.Her işin zorluğu var elbette ama bu meslekte yaptığım mesainin haddi hesabı yoktur pek çok şeye de katlanıyoruz bu meslekte.Benim kızdığım şey hiç bir iş yapmadan ceplerimizi parayla doldurduğumuzu düşünen zihniyetler.Sözüm meclisten dışarı

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz

Yarın sıra bende mesai arkadaşımla anlaştık 1 cumartesi o çalışıyor diğerinde ben.
    Ayda 2 cumartesi benim 2 onun, Sağolsun patron karışmıyor iş yürüsünde nasıl yürürse diyor.
    Yarın yokum.. Kısaca Cumartesi tatil..

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Patronumuza söyledik, iş arkadaşım olan bölüm müdürü zaten rahat biri. İş yürüdüğü ve gelmek gibi bir zorunluluk(7/24 çalışan operasyon) olmadıgı için toplantı istedik ve direktörümüz kabul etti. Belki sizde yaparsanız haftasonu 2 gün tatili görebilirsiniz

cumartesi günü çalışmak istemediğimden dolayı motosiklet sahibi oldum (tabi hevesim de vardı.cumartesi çalışma meselesi biraz bahane oldu),çok doğru bir karar oldu vesselam. anlatıyım ;

ev esenyurtta,şirket güneşli'deydi,servisle gidip geliyorduk. şirket, kavacığa taşındı. ulan servisle o kadar yol gidilir mi derken gidip gelmeye başladım.baktım ki sabah 2 saat akşam 2 saat yollarda geçiyor. en iyisi bu işi bırakıp eve yakın lokasyonlardan iş bakayım dedim. bu arada cumartesi çalışma yok bizim şirkette;çok büyük rahatlık , anlatılmaz yaşanır. neyse,iş görüşmelerine gidiyorum; ya cumartesi öğlene kadar ya da tam gün. lan kaç iç görüşmesine gittiysem bir tanesi bile cumartesi tatil değil. tabi bazılarını ben kabul etmiyorum,bazılarında onlar beni kabul etmiyor vs derken " yemişim lan dedim işini,cumartesisini. alırım bir motosiklet hem işimden olmam hem cumartesimden " dedim. 8 ay oldu,hem cumartesi günleri evdeyim hem motosiklete biniyorum.

yok böyle bir rahatlık.

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Vay bir meslektaş daha bulduk
    Geçiciler bitti şükür
    Ama dosyalar dolusu evraklar beni bekler...
    Artık öyle bir hale geldim ki kendimi yarış atı gibi hissetmeye başladım.
    Koştur koştur geçici-kdv-sgk-muht.-ba,bs ay bitsin dön başa

İzmir'den saygılar sevgiler üstadlarım

Sene sonu geliyor beni bir telaş sarıyor yine
    e-tebligat,yeni nesil yazar kasa,defter tastik bu sene sonu devreleri yakacağız yine
    crocodill ve something123 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı skystar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçiciler bitti şükür

e-tebligat,yeni nesil yazar kasa,defter tastik bu sene sonu devreleri yakacağız yine
    Saygılar bizden hocam dört nala devam devlete para lazım
    skystar bunu beğendi.

akjenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 250 (15)
    Alıntı yeknet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen önce yazılanı bir anlamaya çalış. Hükümetten biriymişim de burda hesap açmışım, ne alakası var. Ben o din tüccarlarına günahımı vermem, şakasını da kaldıramam kusura bakma. Köle gibi çalış diyen yok ki, şartlar ne gerektiriyorsa onu yapacaksın. çalışma saatin belli ise fazla mesaiye ücret alamıyosan kendine başka iş bulacaksın, şikayet etmicen.
    Benim kastettiğim bu ülkede çalışmaktan şikayet edenlerin çoğunun aslında yaptığı işin fazlasıyla karşılığını aldığıdır. Özellikle devlet memurları, kimse kusura bakmasın tatil ilan edilince en çok sevinenler kimlerse onlara ihtiyaç yokmuş demek ki.
    sen de kusura bakma bu tarz konuşmayı da ben kaldıramam. adam gibi konuşmaya çalış önce. kapitalist düzende şartlar ne gerektiriyorsa onu yapmak diye bir mantık seni köleliğe götürür. şimdi devlet memurlarına sallamışsın ama bu konu cumartesi çalışmayı protesto etmek üzerine. nöbetler hariç cumartesi çalışan memur yok bu ülkede. burada şikayet edenlerin hemen hemen hepsi özel sektör çalışanları dikkat edersen. mantık hatasını görmüşsündür sanırım.

ayrıca iş hayatına yeni başlayan gençlerin çalışmaktan şikayet etmesi saçma tabi haklısın ama sen cidden okuduğunu anlamamışsın bence. burada şikayet edilen şey çalışmak değil, sana verilen paraya göre senden daha fazla çalışma istenmesi.

önceki çalıştığım şirkette departman direktörü bir sohbetimizde "bu düzende hiç bir patron çalışanına hakkettiğinden fazla para vermez" diye bir laf etmişti. özel sektörü dikkate alacak olursan çok doğru bir laf ama asıl bu düzende çoğu patron çalışanına hakettiği parayı bile çok görüyor.

fazla mesai ücreti vermeyen bir yerde de şikayet etmeyeceksin diye bir mantık yok. sanki anasını satayım her taraf çok mükemmel 10 numara iş kaynıyor da biz inatla aynı yerde çalışmaya devam ediyoruz. ha başka iş buldum işimi değiştirdim o ayrı. ama şikayetimi de ederim arkadaş.

millete "önce yazılanı anlamaya çalış" diyeceğine önce sen bir konuyu anla da ona göre konuş.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı skystar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçiciler bitti şükür

Aynen hocam sevgiler... kosturmaya devam, hosgeldin kdv ;))

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:03 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:07 ----------

yukarda yazdığımın bir kısmı senin için farkındamısın bilmiyorum bende aşağı yukarı aynı işi yapıyorum. neyse para konusu konuşmayalım . peki sorumluluk derken senin başka meslek sorumlulukları hakkında bir fikrin varmı. mesela bizim burda 1 kabloyu yanlış bağlayarak 1 ups yi çalıştıramayıp 1000 lerce kişinin ölümüne sebeb olabileceğimizin ve para ile geri döndürülemeyeceğininden bilgin varmı.

konu bu şekilde uzar .amacım polemik yaratmak değil sadece olayın başka boyutları olduğunu anlatmaya çalıştım. ayrıca dediğin gibi fark yaratamassan başkasının yanında 2000 2500 liraya birçok meslekte daha azına haftanın 6 günü günde 12 saate kadar çalışırsın buda olayın başka boyutu
    bana birde yazı yazmak için eleman lazım yazamıyorumm
    Sıkınti yok arkadasim ;)))))

Motosikleti

Sıkınti yok arkadasim ;)))))
    olmaması lazım haklıyım çünkü . sen cumartesi çalış ben geziyim. çay ısmarlarsan ziyaretinede gelirim.

çalışın kölelerrrrrr

dip not: son cümle espridir saldırmayınız :D

alicebbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    sen dene bir kardeşim tutarsa bende yaparım.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)