Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Eski Modeller Kadar Saglam Bir Telefon Onerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar selamlar ,

Bir hevesle 5 yildan fazla kullandigim Nokia (tusmatik) telefonumu `ben de caga ayak uydurayim` deyip bi kenara attim ve gectigimiz sene Htc marka bir telefon aldim.

Ilk baslarda zor gelsede 4-5 gun 1.5 gun giden sarjina da alistim eyv deyip.

Seffaf kilif kullanmama ragmen cebimden bir gun cikardigimda camin sag tarafinda bir catlak oldugunu gordum. Ilk baslarda aldiris etmedim sonra o catlak aldi yurudu, dokunmatik calisiyor olsa bile ekranin yarisini siyahlik kapladi sonra da komple gitti zaten.

24 ay taksitle Turkcellden aldigim bu zimbirtinin camini yaptirmak icin 150 TL odedim ve su an ekranda ufak sallanmalar var, titresimler var sanirim tutmadi 1-2 aya tekrar kullanilmaz hale gelir.

Parami resmen cope attigimi dusunuyorum.

1 ay kadar eski telefonum Nokia`yi kullandim telefon ilk aldigim gun gibi.

Simdi ozet gecmek gerekirse ,

Kamerasi, uygulamalari, inceligi , cozunurlugu beni ilgilendirmiyor.

Nispeten dayanikli, eski kafa birisi icin bile hassas olmayan, cok ozelligi olmasa bile whatsapp,facebook gibi uygulamalari kullanacagim ve fiyati 1000 TL`yi gecmeyecek bir telefon var midir ?

Arkadasim 5 senedir ipone 4 kullaniyor telefonu elime aldigimda farki hissediyorum.

Ikinci el temiz telefon almak risk midir ?

Oneriler icin tesekkurler ,

Ikinci el aldigi Asus bilgisayarini 6 yildir sifir formatla kullanan birisi olarak bu makineler bana asiri dandik geldi, pimpiriklikten degil harcadigim para inanin zoruma gidiyor, ben ki bi cay icmeye 70 km yol giden adamim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    1 Tane iPhone 5 al tamamdir. Telefon iPhone'dur ta ki 2oo7'den bu yana..

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Tam bir samsung s3 kullanıcısı :D
    Sokollu bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Sokollu bunu beğendi.

Oneriler icin tesekkurler beyler

Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 Tane iPhone 5 al tamamdir. Telefon iPhone'dur ta ki 2oo7'den bu yana..
    Since 1453 Bu islerde cok yeniyim abi, ama Ipone arayuzu ve dokunmatik olarak cok hosuma gitti hakaten.

Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam bir samsung s3 kullanıcısı :D
    Bir daha sanmiyorum Htc alacagimi
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oneriler icin tesekkurler beyler

Since 1453 Bu islerde cok yeniyim abi, ama Ipone arayuzu ve dokunmatik olarak cok hosuma gitti hakaten.
    7 sene sonra bunu fark etmen sevindirici Ferhat =)))
    Sokollu bunu beğendi.

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Iphone alınacaksa 5 değil 5s almanı tavsiye ederim. Bütçeni biraz aşabilir ama temiz ikinci el uygun fiyata bulunabilir.
    Sokollu bunu beğendi.

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Ben de iphone oneririm. 4s'lerin wifi sorunu oluyo ikinci ellerinden uzak dur, olmasaydi cok kral telefondu. 5 ve 5s meselesi de tabiki alabildiginizin en kalitelisi olmali ancak 5 de oyle yabana atilacak bir telefon degil (kullandigim icin soylemiyorum) sadece omru tukenmek uzere, apple klasigi olarak omru tukenen modellerin piyasadan gitmesi icin guncellemelerle telefonu yavas yavas olduruyorlar...

Ikinci el alacaksaniz da (apple icin konusuyorum) kesinlikle parcasi degismemis olsun. Orjinal ile degisti derler inanmayin, apple servisine gitseniz de size diyecekleri sey "1,5 milyara iphone 6 verelim" olucak, politika olarak yedek parca ugretilmiyo iphone icin, fabrikadan sadece telefon cikiyor. Ya da parcasi cikma takilip degistirilmis bir telefon olabilir ama yine de onermem.
    Bu arada telefon dusmus kenarlarinda siyriklar vs. Cok onemli detaylar degiller, benim telefonun orjinal ekrani montun cebinde kaldiktan sonra bozuldu (gunesin altinda yaklasik 3 saat pisti) bunun disinda sayisiz kere dustu ve duvara itinayla firlatildi ve duvar ice gocuruldu, ekran vs. hicbir hasar olmadi sadece boyasi kalkti. Ekranim da malesef orjinal adi altinda "kaliteli" yan sanayi ekranla degistirildi. Gercek orjinali gibi degil malesef, cebimden dustugu gibi catladi. Tekrar 150-200 tl vermek istemedigim icin de catlak kullaniyorum cunku yine dandik bir ekran olucak...

Isin ozu iphonedan sasmayin :D
    Sokollu bunu beğendi.

Alıntı CxAnKACx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de iphone oneririm. 4s'lerin wifi sorunu oluyo ikinci ellerinden uzak dur, olmasaydi cok kral telefondu. 5 ve 5s meselesi de tabiki alabildiginizin en kalitelisi olmali ancak 5 de oyle yabana atilacak bir telefon degil (kullandigim icin soylemiyorum) sadece omru tukenmek uzere, apple klasigi olarak omru tukenen modellerin piyasadan gitmesi icin guncellemelerle telefonu yavas yavas olduruyorlar...

Ikinci el alacaksaniz da (apple icin konusuyorum) kesinlikle parcasi degismemis olsun. Orjinal ile degisti derler inanmayin, apple servisine gitseniz de size diyecekleri sey "1,5 milyara iphone 6 verelim" olucak, politika olarak yedek parca ugretilmiyo iphone icin, fabrikadan sadece telefon cikiyor. Ya da parcasi cikma takilip degistirilmis bir telefon olabilir ama yine de onermem.
    Bu arada telefon dusmus kenarlarinda siyriklar vs. Cok onemli detaylar degiller, benim telefonun orjinal ekrani montun cebinde kaldiktan sonra bozuldu (gunesin altinda yaklasik 3 saat pisti) bunun disinda sayisiz kere dustu ve duvara itinayla firlatildi ve duvar ice gocuruldu, ekran vs. hicbir hasar olmadi sadece boyasi kalkti. Ekranim da malesef orjinal adi altinda "kaliteli" yan sanayi ekranla degistirildi. Gercek orjinali gibi degil malesef, cebimden dustugu gibi catladi. Tekrar 150-200 tl vermek istemedigim icin de catlak kullaniyorum cunku yine dandik bir ekran olucak...

Isin ozu iphonedan sasmayin :D
    Detayli yorumlar icin tesekkurler arkadaslar.

Ipone iyi hos da ne bu 4,4s,5s,6s bana cok uzak geliyor bu piyasa.

Ikinci el 5s 1000 TL yahu, bastan asagi ekipman yenilerim

Simdi ben 4 veya 5 alsam, guncellemelere piyasaya takilmadan kullanamaz miyim yoksa onlar mazide kaldi, ariza cikarsa elinizde mi kalir diyorsunuz.

Elimdeki Htc`yi yine ekran giderse evde sehpa takozu olarak kullanacagim yanina bir de Apple eklemek istemem.

Bu arada simdi farkettim iphone yerine hep ipone yazmisim motorcunun telefon bilgisi bu kadar olur
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben olsam siyah ıphone 4s alırdım. çok karizma telefon ağırlığı da var sağlam hissiyatı veriyo. kendi alacağım telefonu da yazmayım zaten 5-10 tane var malum sitede şimdi almasın kimse (nostalji sayılır)
    Sokollu bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    iphone filan almayın ekran kasadan dışarda ilk darbeyi her zaman ekran alır ve kırılır testlerdede iphone hep dayanıksız çıkıyor cat markasının telefonu var yada samsungun active serisi
    Sokollu bunu beğendi.

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Google Nexus Serisi. Beğendiğinizi alın her kuruşuna değer ve sorunsuzdur
    Sokollu bunu beğendi.

Motosikleti
    tvs 150rta- x treme max
    biraz daha biriktir ybr al
    bende aynı şeyi istiyorumda bulamadım güzel bir telefon 5800 var yarısı modül oldu ayrıldı koptu gitti
    Sokollu bunu beğendi.
    http://atolyeh2.blogspot.com.tr/ hamza simsek blog
    http://atolyeh2.com mobilya arge danışmanlık
    Bir kroscu derki "Medeniyet iki tekerle başlar,çamurla genç kalır"

Valla Ybr parasina telefon oneriyorsunuz gencler

BU Nokia Lumia serisi kullanan yok mu ? Nokia devam etsem iyi olur aslinda dayanikli telefon . Isletim sistemi farkli biliyorum ama whatsapp acsa yeter sosyal medya uygulamalarinda fark yok sanirim.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Iphone 4 S kullanıcısıyım.
    Bir an önce bozulsun diye 4 gözle bekliyorum ama çok sağlam şerefsiz
    Wifi sorunu var demişler ama ben yıllardır sorunsuz kullanıyorum.
    Sağlamlık bakımından tavsiye ederim. Sanıyorum diğer ıphonelar da aynı şekilde çok sağlam makinalar.
    Fakat bir daha asla almam.

Nedenine gelince;
    Bilgisayara ve kablolara bağımlısın ayrıca iTunes programın yoksa hiç bir halt yapamıyorsun. Erişebildiğin tek yer fotoğraf klasörleri.
    Fotoğrafları bilgisayara atmak için habire kablo bağlantısı yapmam gerekiyor. Halbuki bilgisayarımda Bluetooth var. Ama bırak bilgisayarı şereftersiz telefon başka telefonları bile tanımıyor.
    Mesela arkadaşın sana telefonunda bir foto ya da başka bir belge gösterdi sende benim telefona Bluetooth ile gönder dedin. Eğer arkadaşında aynı telefon varsa sorun yok ama başka markaysa olmuyor o iş.
    Bir de hafıza sorunu var.
    Hafıza yükseltilmiyor.
    Doldu mu işi bitti ne bir fotoğraf çekebilirsin ne uygulama yükleyebiliyorsun.

Geçen ay yengenin Sony marka telefonu şarj olmamaya başladı. Servise gönderdik oksitlenme yapmış.
    Ben de değiştirmeye karar verdim ve
    Sırf bu sıkıntılar yüzünden yengene S6 aldım.
    Kablo derdi, program derdi bitti.
    Fotoğraflar bilgisayara mı atılacak, açıyorum Bluetoothu işlem tamam.
    Hafızası yüksek ama ben ne olur ne olmaz diye kart aldım fotoları videoları direk oraya kaydediyor hatta istersen uygulamaları bile karta yükleyebiliyorsun.
    Ayrıca fotoğraf makinalarını kıskandıracak kadar güzel fotoğraf çekiyor.
    İş arkadaşımda da S5 var ve aynı özelliklere sahip.

Bende ıphone dan önce S2 veya S3 vardı şimdi hatırlayamadım.
    Ona bakarak iphonenun internet dolaşımı daha hızlı.
    Ayrıca ekran daha hassas.
    Ama S6 ile bu konuda bir fark yok.
    Ayrıca Samsung'da tek tuşa bağımlı değilsin bir kaç uygulama ve explorer arasında rahatça gezinebiliyor, geri gitmek için uygulamanın yada tarayıcının insafına kalmıyorsun.
    Kısacası eğer komplike işleri sevmiyorsan iphone sana göre olmayabilir haberin olsun.
    Sokollu bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Ben lise askima donuyorum Nokia diyorum o zaman

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Bende de 2011 Haziran Ayında alınma apple 4S var hiçbir sorunu yok son8 aydır hem bilgisayar hem tel olarak kullanıyorum gidip yeni telefon alayım diyorum ama paraya kıyamıyorum
    Sıfır bulursan al 4S

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Lumia konusunda da ben bir iki satır yazayım o zaman, bir süre Lımia 920 kullandım, annemin de hala kullanmakta olduğu sanırım bir 620'si var; görüştükçe şuna bir baksana, buna bir baksana dedikçe ara sıra elime geçiyor hala...
    Windows Mobile işletim sistemi iOs veya Android'den biraz daha farklı bir sistem, alışması biraz daha zaman alabilir, daha az esneklik sağladığı düşünülebilir. Ayrıca uygulama çeşitliliği de diğer arkadaşlar kadar geniş değil.
    İmkan varsa Windows'lu bir telefonu kullanıp, deneyip öyle karar vermenizi önereceğim.

Haliyle Windows'lu bilgisayarlarla daha kolay bir iletişimi var, kablo bağımsızlığı, Bluetooth gibi konular bunda da Apple'daki kadar dert değil; fakat el alışkanlığı kazanmak gerekiyor. Ayrıca Nokia'nın eski fiziksel sağlamlığını da aynı başarıyla devam ettirebildiğini düşünmüyorum.
    Sokollu bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)