Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sizde Yapabilirsiniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    Jerry, çevresindekilerin çok sevdiği insanlardan biriydi. Keyfi her zaman yerindeydi. Her zaman söylenecek olumlu bir şey bulurdu. Hatta bazen etrafındakileri çıldırtırdı bile. " Bu adam, bu halde bile nasıl iyimser olabiliyor". Birisi nasıl olduğunu sorsa, "bomba gibiyim" diye yanıt verirdi hep... "bomba gibiyim". Jerry bir doğal motivasyoncuydu... Yanında çalışanlardan biri, o gün kötü bir günündeyse, Jerry yanına koşar,duruma nasıl olumlu bakılacağını anlatırdı. Bu tarzı fena halde düşündürüyordu beni... Bir gün Jerry' ye gittim "anlamıyorum" dedim..." nasıl oluyor da, her zaman, her konuda bu kadar olumlu bir insan olabiliyorsun... Nasıl başarıyorsun bunu?"... "Her sabah kalktığımda kendi kendime "Jerry bugün iki seçimin var. Havan ya iyi olacak ya kötü..." derim. Havamın iyi olmasını seçerim. Kötü bir şey olduğunda yine iki seçimim var. Kurban olmak, yada ders almak. Ben başıma gelen kötü şeylerden ders almayı seçerim. Birisi bana bir şeyden şikayete geldiğinde, yine iki seçimim var... Şikayeti kabul etmek ya da ona hayatin olumlu yanlarını göstermek. Ben hayatin olumlu yanlarını göstermeyi seçerim." ... "Yok yahu" diye protesto ettim. "Bu kadar kolay yani..." "Evet ... Kolay" dedi Jerry..." Hayat seçimlerden ibarettir. Her durumda bir seçim vardır. Sen her durumda nasıl davranacağını seçersin. Sen insanların senin tavrından nasıl etkileneceklerini seçersin. Sen havanın, tavrının iyi ya da kötü olmasını seçersin... Yani sen, hayatını nasıl yasayacağını seçersin!.." Jerry' nin sözleri beni oldukça etkiledi. Onu uzun yıllar görmedim. Ama, hayatımdaki talihsiz olaylara dövünmek yerine, seçim yapmayı tercih ettiğimde hep onu hatırladım. Yıllar sonra, Jerry' nin başına çok tatsız bir şey geldi. Soygun için gelen hırsızlar, paniğe kapılıp, Jerry'yi delik deşik etmişler... Ameliyatı 18 saat sürmüş, haftalarca yoğun bakımda kalmış. Taburcu edildiğinde, kurşunların bazıları hala vücudundaymış. Ben onu, olaydan altı ay sonra gördüm. "Nasılsın?" diye sorduğumda, "bomba gibiyim" dedi "bomba gibi." "Olay sırasında neler hissettin Jerry?" dedim. Yerde yatarken, "iki seçimim vardı" diye düşündüm... Ya yaşamayı seçecektim,ya ölümü... Ben yaşamayı seçtim." "Korkmadın mi, şuurunu kaybetmedin mi?"... "Ambulansla gelen sağlık görevlileri harika insanlardı. Bana hep "iyileşeceksin merak etme" dediler. Ama acil servisin koridorlarında sedyemi hızla sürerlerken doktorların ve hemşirelerin yüzündeki ifadeyi görünce ilk defa korktum. Bu gözler bana "adam ölmüş" diyordu. Bir şeyler yapmazsam, biraz sonra ölü bir adam olacaktım gerçekten". "Ne yaptın?" diye merakla sordum. "Kocaman bir hemşire yanıma yaklaştı ve bağırarak herhangi bir şeye alerjim olup olmadığını sordu... "Evet" diye yanıt verdim... "var..." doktorlar ve hemşireler merakla sustular... Derin bir nefes alarak kendimi topladım ve bağırdım: "benim kurşunlara alerjim var!...". Doktorlar ve hemşireler gülmeye başladılar. Tekrar bağırdım... "Ben yaşamayı seçtim. Beni bir canlı gibi ameliyat edin. Otopsi yapar gibi değil..." Jerry, sadece doktorların büyük ustalıkları sayesinde değil, kendi olumlu tavrının büyük katkısı ile yaşadı. Yaşaması bana yeni bir ders oldu. Her gün, hayatımızı dolu dolu yaşamayı seçme şansımız ve hakkımız olduğunu ondan öğrendim... Ve her şeyin kendi seçimimize bağlı olduğunu...

ben yaptım 99da

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cyprus_uA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef...
    bu yazıyı bi 10 dk once okusaydım kıbrıstan bıktım die bi konu açmazdım galiba çok güzel bi yazı.Saol paylaşımın için

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    çok uzun, gece gece gözüm korktu. yarın okurum unutmazsam
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Seyhan 125
    Alıntı cyprus_uA adlı üyeden alıntı
    bu yazıyı bi 10 dk once okusaydım kıbrıstan bıktım die bi konu açmazdım galiba çok güzel bi yazı.Saol paylaşımın için
    keşke 10 dakka önce yazsaydım
    ama kıbırısı ve zorluklarını biliyorum hayatta bazı şeylere katlanmak zorundayız

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Güzelmiş. Polyanna gibi biri desene .
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

cyprus_uA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef...
    ben sana hatırlatırım yarın yazıyı oku die

Alıntı musti81 adlı üyeden alıntı
    keşke 10 dakka önce yazsaydım
    ama kıbırısı ve zorluklarını biliyorum hayatta bazı şeylere katlanmak zorundayız
    doğru diosun abi bi 5 sene çekicez burayı artık

Motosikleti
    Seyhan 125
    ben cidden buyum lea
    kendimi sefiyom bide bazı sefil gruplar olmasa

gcc_ondr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 2006-gara ilan
    güzel, doğru olan bu

bir gün gelecek, gelecekte gelecek...B RH+

paylaştıgın için teşekkürler
    [B]Kawasaki, Yamaha, Honda, Suzuki, Aprilla, Ducati, Bmw tüm model motosiklet anahtarlarını artık yedekliyebiliyoruz Bilgi İçin Pm Atınız[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler