Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

bence bır okuyun ve ders cıkartın

Motovento
    REKLAM ALANI
    leventkozcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x9 500
    Jackson Brown'in "Su Hayatta Neler Ogrendik Neler" adli kitapcigindan:
    1- Kendimi neselendirmek istedigim zaman en iyi yolun baska birini neşelendirmeye çalışmak olduğunu öğrendim.
    2 - Bir bebegin evlilik sorunlarini çözemeyecegini ögrendim.
    3- Bir tartismayi tatliya baglamadan yataga gidilmemesi gerektiğini öğrendim.
    4- Isyerinde romantik iliskiler aranmamasi gerektigini ögrendim.
    5- Insanin kendisinden daha sorunlu birisiyle evlenmemesi gerektiginin ögrendim.
    6- Çalistirdigimiz insanlara iyi davrandigimizda, onlarin da müsteriye iyi davrandiklarini ögrendim.

7- Bir toplantida zekâmi ya da sohbetimi göstermek konusunda tercih yapmak gerektiğinde sohbeti seçmenin daha iyi olacağını
    8- Insanlara iyi davranmanin hiçbir maliyeti olmadigini ögrendim.
    9-Gerçekten yasamaya baslamak için emeklilik beklenirse, çok uzun bir süre beklenilmiş olunacağını öğrendim
    10-Iyi kalpli olmanin mükemmel olmaktan daha önemli oldugunu
    11-Bir domuza ve bir çocuga istedikleri her seyi verirseniz sonuçta çok iyi bir domuzunuz ve çok kötü bir çocuğunuz olacağını öğrendim.
    12-Kimle evlenecegin kararinin hayatta verilen en önemli karar olduğunu öğrendim.
    SEVGİ
    Adam yeni kamyonuna bakmak için evinden çıktığında, üç yaşındaki oğlunun gayet mutlu bir biçimde elindeki çekiçle kamyonunun kaportasını mahvettiğini görmüş. Hemen oğlunun yanına koşmuş ve çocuğun eline çekiçle vurmaya başlamış. Biraz sakinleşince oğlunu hemen hastaneye götürmüş. Doktor, çocuğun kırılan kemiklerini kurtarmaya çalıştıysa da elinden bir şey gelmemiş ve çocuğun iki elinin parmaklarını kesmek zorunda kalmış. Çocuk ameliyattan çıkıp gözlerini açtığında,bandajlı ellerini fark etmiş ve gayet masum bir ifadeyle, Babacığım,kamyonuna zarar verdiğim için çok üzgünüm." demiş ve sonra babasına şu soruyu sormuş: "Parmaklarım ne zaman yeniden çıkacak?" Babası eve dönmüş ve hayatına son vermiş...

Birisi masaya süt döktüğünde ya da bir bebeğin ağladığını işittiğinizde bu öyküyü hatırlayın. Çok sevdiğiniz birine karşı sabrınızı yitirdiğinizi anladığınızda, önce biraz düşünün. Kamyonlar onarılabilir, ama kırılan kemikler ve incinen duygular hiçbir zaman onarılamaz; genellikle kişiyle performansı arasındaki farkı göremeyiz. İnsan hata yapar. Hepimiz hata yaparız. Fakat öfkeyle ve düşünmeden yapılan şeyler insanı sonsuza kadar rahatsız eder. Harekete geçmeden önce durun ve düşünün. Sabırlı olun. Anlayış gösterin ve sevin.
    Dünyanın her yerinden herkesin yenileceği bir yer vardır. Kimilerini yenilgi yıkar , kimileriyse zaferle küçülür, bayağılaşırlar. Büyüklük, hem yenilgiyi, hem de zaferi kabullenebilen kişilerde yaşar.
    Asiller idare eder. Acizler şikayet eder. Basitler ise iftira eder...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cyprus_uA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef...
    saol arkadaşım paylaşımın için

kuvva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    harika levent bence tüm insanların okuması gereken bir yazı,
    paylaşım için teşekkürler.

Motosikleti
    x9 500
    Alıntı cyprus_uA adlı üyeden alıntı
    saol arkadaşım paylaşımın için
    sende cok sagol arkadasım ıkı dakıkanı ayırıp baktıgın ıcın...

Alıntı kuvva adlı üyeden alıntı
    harika levent bence tüm insanların okuması gereken bir yazı,
    paylaşım için teşekkürler.
    ayrıca sana da tesekkur ederım murat abı sende ıkı dakıkanı ayırıp baktıgın ıcın ama zaten bızler ıcın degıl dakıkalarını saatlerını ayıracagına emınım ıyıkı varsın
    Dünyanın her yerinden herkesin yenileceği bir yer vardır. Kimilerini yenilgi yıkar , kimileriyse zaferle küçülür, bayağılaşırlar. Büyüklük, hem yenilgiyi, hem de zaferi kabullenebilen kişilerde yaşar.

SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Bi ara samanyolunda buna benzer bi öykü yapmışlardı

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    hayat akıp gidiyor. işin özün şu: bugün kırdığınız birinden yarın özür dileme şansınız olmayabilir. bugün ağlattığınız birine yarın aslında onu ne kadar çok sevdiğinizi söyleme şansınız yokolmuş olabilir. hiçbirşey insan kalbinden değerli değildir.
    May the Force be with McLaren Mercedes

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    peh peh
    hepsini yapıyorum ama mutsuzum
    neden kırmamak için uğraştım tepeme binildi
    işyerimdeki elemana iyi davrandım azıttı çalışmadı
    heryerde tatlı dilimi kullandım bu yerlerde gerizekalı diye tabir ediliyorum
    güleryüz insana çok şey kaybettiriyor
    iyi kalplmi kaldımı değeri
    peh peh bırakın yaa

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    güzel bir yazı ama bazen musti81 in de dediği gibi tepene çıkabiliyolar..
    CBR 600F Honda,

reonur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tek kelime il mükkemmel paylaşım için saol..

Motosikleti
    x9 500
    ılgı ve alakanız ıcın tesekkurler kazasız belasız kalp kırmadan gecen gunler dılıyorum hersey herkesın gonlunce olsun...

Motosikleti
    Seyhan 125
    eski dünya işi bunlar

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Yukarda anlatılanlar ne yazıkki sadece akraba ve sevdiğimiz insanlara karşı tutumumuzda örnek alabileceğimiz davranışlar.

Belkide hayat şartlarının zorluğundan olsa gerek ülkemiz insanlarının nezaketi zayıflıkla karıştırmak gibi bir eğilimi var.

Diyaloglarınızda ve tutumunuzda nazik bir tavır takınırsanız, karşınızdakinin " Bana kibar davranıyorsa, demek ki böyle davranmak zorunda, benden çekiniyor, bana muhtaç" gibi bir gaflete kapılarak, ipler elindeymişcesine üstün duruma gelme çabası içerisine girdiğini farkedersiniz.

Bu yüzden bu memlekette üzülmeden yaşamak için yapılması gereken tek şey "Adamına göre muamele"
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Motosikleti
    Seyhan 125
    peh peh
    her zaman güldüm şebek dediler
    kavga uzamasın diye özür diledim tepeme bindiler
    en ateşli kavgalarda durulun diye espiri yaptım
    dengesiz dediler
    banane ben böyleyim
    peh peh
    insanlar olduğu gibi kabul edilmeli
    ben deliyim
    _

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    teşekkürler arkadaşım güzel yazı

musti sende sıkma canını kalplerimizde 1 numarasın
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

poseidon_20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mt 125
    Paylaşımın için tşk ederim. Çok güzel şeyler bunlar herkesin okuması ve ders çıkarması gerekir. Özellikle bekar erkeklerin
    0 rh(+) Rüzgarın hissetmek ve iki teker üzerinde olmak kadar keyifli ne var şu hayatta

Motosikleti
    x9 500
    adamına gore muamelede haklısın ama kalp kırmadan
    guzel bır soz vardır kalp kırma cam kır takması kolay olsun

DeepShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    anlatılanlar gerçekten harika ama öyle bir zamana geldik ki insanlarımızda sabır diye birşey kalmadı.gerçekten fevri olmayıp düşünerek hareket etmeyi becerebilmemiz gerek...

watergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    yazılanlar çok güzel
    ama..
    Alıntı Akira adlı üyeden alıntı
    Yukarda anlatılanlar ne yazıkki sadece akraba ve sevdiğimiz insanlara karşı tutumumuzda örnek alabileceğimiz davranışlar.

Belkide hayat şartlarının zorluğundan olsa gerek ülkemiz insanlarının nezaketi zayıflıkla karıştırmak gibi bir eğilimi var.

Diyaloglarınızda ve tutumunuzda nazik bir tavır takınırsanız, karşınızdakinin " Bana kibar davranıyorsa, demek ki böyle davranmak zorunda, benden çekiniyor, bana muhtaç" gibi bir gaflete kapılarak, ipler elindeymişcesine üstün duruma gelme çabası içerisine girdiğini farkedersiniz.

Bu yüzden bu memlekette üzülmeden yaşamak için yapılması gereken tek şey "Adamına göre muamele"
    akira'ya ve musti ye katılmamak elde değil.

Motosikleti
    x9 500
    zaman ayırıpta okuyan arkadaslar sagolun, ama sız bence yınede kıbarlıga devam en buyuk efelik efendilik...

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    once karşındakini biraz tanıyıp sonrasında davranışını belirlersin yoksa tepene çıkma konusunda arkadaşlar doğruyu soylemişler

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler