Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dainese Laguna Seca Mont Kullanan Arkadaşlar ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar

Kullanıcı arkadaşlara sorum bu mont kışlık mont mudur ? Duratex kumaş ve termal içlik olduğu yazıyor. Ama bazı sitelerde ise kullanım sezonu yazlık, su geçirir gibi ibareler var. Yazlık file mont, kışlık mont arası bahar montu gibi bir şey mi ?

Soğuk havalarda performansı nasıl ?

Teşekkürler, kazasız belasız sürüşler cümlemize

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ben de merak ediyorum. Rüzgar geçirmiyor diyor ama yazlık ve baharlık diyor..

overspeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bi normal bi de d-dry olani var bu ceketin. Tek farki ddry olanin sabit dis astarinda su gecirmez bir katman var.
    Sokollu bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazlık değil ama yazlık modeli de vardı yanlış hatırlamıyorsam. D dry yazmıyorsa yağmur geçirmeyen iç astarı olmuyor, yagmur astarlısı da 70 Euro fark ediyor. O paralara alpinrstar oneririm
    Sokollu bunu beğendi.

Alıntı overspeed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi normal bi de d-dry olani var bu ceketin. Tek farki ddry olanin sabit dis astarinda su gecirmez bir katman var
    D-dry modelini gördüm evet 700 tl gibi bir fiyatı var. Ama revzilla gibi bazı sitelerde kullanıcılar göğüs bölgesinden çok soğuk aldığını,konforlu ve iyi korumaya sahip olmasına rağmen rüzgar gecirme konusunda başarısız olduğunu yazmış. Bizim kış değerlerinde nasıl bi performansı var kullanan yazarsa sevinirim.

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazlık değil ama yazlık modeli de vardı yanlış hatırlamıyorsam. D dry yazmıyorsa yağmur geçirmeyen iç astarı olmuyor, yagmur astarlısı da 70 Euro fark ediyor. O paralara alpinrstar oneririm
    Farkı anladım teşekkürler. Fiyatını uygun sandığım demek ki fileli yazlık modelmis.

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    Ben d dry olmayanını ortalama altı aydır Balıkesir'de kullanıyorum. İlk montum fileydi ve hem o tam olmadığından hem de daha kaliteli bir mont edinmek adına aldım. File monttan sonra soğuk için çok daha uygun oldu tabiki. Genel olarak memnun olduğumu söyleyebilirim. Kişiye göre değişmekle birlikte şehirlerarası tahminen iki kat iyi giyimle 10 derecede pek üşütmüyor. Çok yağışa maruz kalırsa su geçirir. Henüz yazın kullanmadım ama bahar için gayet uygun. Gövdeden soğuk alma da uzun rüzgar geçirmez balaklava ile çözülebilir. Ek olarak sırt koruma opsiyonu var bir de ön koruma olsa bence iyi olurdu.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İşte çoğu montta orada sertifikasız da olsa bir koruma var ve yerine sertifikalı koruma takılabiliyor. O fiyatlata dediğim gibi alpinestar ın montunu öneririm. Fermuarlar güzel düşünülmüş eldivenle rahatlıkla açılıp kapanabiliyor, giyip çıkartması kolay içlik takılmıyor sağa sola. 700 tl gibi rakamlara çıkarsanız göğüste soft korumalar var. Yağmut geçirmeyen cebi Vs güzel. Daha spor bir kesimi var.ve sağanak yağmur altında dahi kumaştan geçse de o içlik su geçirmiyo. Kol kupkuru çıkıyor içinden. Aynı özellikte 600 tl olabı da vardı. İki monyta da eksi olarak şu var, dainese de olsa alpinestar da yağmur içliği çıkartılamıyor
    Sokollu bunu beğendi.

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte çoğu montta orada sertifikasız da olsa bir koruma var ve yerine sertifikalı koruma takılabiliyor. O fiyatlata dediğim gibi alpinestar ın montunu öneririm. Fermuarlar güzel düşünülmüş eldivenle rahatlıkla açılıp kapanabiliyor, giyip çıkartması kolay içlik takılmıyor sağa sola. 700 tl gibi rakamlara çıkarsanız göğüste soft korumalar var. Yağmut geçirmeyen cebi Vs güzel. Daha spor bir kesimi var.ve sağanak yağmur altında dahi kumaştan geçse de o içlik su geçirmiyo. Kol kupkuru çıkıyor içinden. Aynı özellikte 600 tl olabı da vardı. İki monyta da eksi olarak şu var, dainese de olsa alpinestar da yağmur içliği çıkartılamıyor
    Yardımcı oldunuz teşekkürler, Alpinestar hangi modeli, yazabilirseniz bu konuyu burda kapatalım

Kazasız belasız sürüşler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)