Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

buff nedir ne işe yarar?

Motovento
    REKLAM ALANI
    beyefendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    Yazın kullanıyorum diyor nasıl oluyor bu iş daha sıcak yapmıyor mu
    Rüzgar ve yol

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    altınkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Görüntü amaçlıdır bende kullanıyorum arasıra. Bu arada senin avatarın büyük halini atabilir misin merak ettim :D

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Kaliteliyse, kafana takar ustune kaski giyersin, kafan daha rahat hava alip verir.
    Goruntu amaclida var tabi. Bogazina takarsin, yaz gunu surekli ruzgar yiyip sicakligini korumaya calisacaktir bogazin. Onun yerine buff takarsin, sicakligini korumasina yardimci olursun etc.

beyefendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    Bu buff bere değil mi nasıl soğuk tutuyor hala anlamadım :D bu arada mobildeyim atamıyorum dostum ama bumblebee helmet yazınca çıkar googleye :D

Alıntı beyefendi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu buff bere değil mi nasıl soğuk tutuyor hala anlamadım :D bu arada mobildeyim atamıyorum dostum ama bumblebee helmet yazınca çıkar googleye :D
    Bere değil be boru gibi birşey. Soğukta tutmuyor yani hiçyoktan beni tutmuyor. Bileğe takınca güzel duruyor tişörtle ama oda terletiyor. Ben son zamanlarda saçım yağlıysa takıyorum kaskın içi yağlanmasın diye. Kaskıda buldum sağolasın dostum güzelmiş ama biraz bakınca farkettim normal kaskın üzerine birkaç parça takmışlar sadece o parçalar bulunursa her kaska uydurulur belki de.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    buff bere değil, bir nevi boyunluktur. Sadece gözleri ve burnu açıkta bırakan şeye ise balaklava diyorlar.

neonxc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    Buff ter emme özelliğine sahip çok ince bir kumaşın, soba borusu gibi dikilmesi ile yapılan bir aksesuardır. Soba borusu gibi olan şekli ile onlarca farklı şekilde kullanışı vardır. En çok yazın boynunuzu böcekten, güneşten ve soğuktan korumak ile kafaya takılarak kaskın daha temiz kalmasını sağlamak için kullanılır.

Buff u yıkamak ve değiştirmek kolaydır. Her motorcuda en az 2 tane olmalıdır. Fiyatıda ucuzdur zaten.
    Motork08 bunu beğendi.

Alıntı neonxc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buff ter emme özelliğine sahip çok ince bir kumaşın, soba borusu gibi dikilmesi ile yapılan bir aksesuardır. Soba borusu gibi olan şekli ile onlarca farklı şekilde kullanışı vardır. En çok yazın boynunuzu böcekten, güneşten ve soğuktan korumak ile kafaya takılarak kaskın daha temiz kalmasını sağlamak için kullanılır.

Buff u yıkamak ve değiştirmek kolaydır. Her motorcuda en az 2 tane olmalıdır. Fiyatıda ucuzdur zaten.
    Ucuz mu bir kumaş parçasına 35 gayme istiyorlar.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    Alıntı altınkartal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ucuz mu bir kumaş parçasına 35 gayme istiyorlar.

Sizin baktığınız buff marka olanıdır. Neticede bez parçası daha uygun fiyatlarada var. 15 tl güzellerinden alınabilir. Daha ucuzada bulunabilir bence.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    ucuzlar 2 kullanımdan sonra işi bırakıyor örnek fuarda dağıtılan castrol buff kullan at ürünü

Alıntı neonxc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin baktığınız buff marka olanıdır. Neticede bez parçası daha uygun fiyatlarada var. 15 tl güzellerinden alınabilir. Daha ucuzada bulunabilir bence.
    Baktığım değil zamanında ucuz olanlarından aldım onlar çok berbat veya da benim aldığım öyleydi. Sonradan orijinal'ini alınca anlıyorsun farkı aslına bakılırsa. Teri dışarı atma özelliği falan da fasa fiso zaten. Orjinalinin polarsızıda, 10-15 liralık buffta kışın pek işe yaramaz ben siyah likralı kumaş alıp anneme diktirdim çok daha kullanışlı oldu kesinlikle tavsiye ederim likralı kumaşın metresi 10 lira falan ve 15 liraya en az 3 tane çıkar bir kumaştan piyasada ki çoğu şeyi bu şekilde az bir emekle gayet uyguna elde edebilirsiniz anlayacağınız tek yapmamız gereken üretken olmak .

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:59 ----------

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ucuzlar 2 kullanımdan sonra işi bırakıyor örnek fuarda dağıtılan castrol buff kullan at ürünü
    Ben ucuz olanı sonradan motorun farına taktım yeterince iyi gözüktü. Yuvarlak kafa farlara gayet iyi oluyor tavsiye ederim. :D

Motosikleti
    600F

çok faidelidir .

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    Alıntı altınkartal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baktığım değil zamanında ucuz olanlarından aldım onlar çok berbat veya da benim aldığım öyleydi. Sonradan orijinal'ini alınca anlıyorsun farkı aslına bakılırsa. Teri dışarı atma özelliği falan da fasa fiso zaten. Orjinalinin polarsızıda, 10-15 liralık buffta kışın pek işe yaramaz ben siyah likralı kumaş alıp anneme diktirdim çok daha kullanışlı oldu kesinlikle tavsiye ederim likralı kumaşın metresi 10 lira falan ve 15 liraya en az 3 tane çıkar bir kumaştan piyasada ki çoğu şeyi bu şekilde az bir emekle gayet uyguna elde edebilirsiniz anlayacağınız tek yapmamız gereken üretken olmak .

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:59 ----------

Ben ucuz olanı sonradan motorun farına taktım yeterince iyi gözüktü. Yuvarlak kafa farlara gayet iyi oluyor tavsiye ederim. :D
    Bu tarz pratik ve ekonomik fikirleri çok severim Ben motor işine kışın başladım. Şuan zaten North Face Balaklava kullanıyorum. Yaz geldiğinde benimde bir kaç buff a ihtiyacım olacak.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    10 liraya alıp gayet yeterli bir ömre sahip olanları kullanıyorum,
    orijinal buff da aldım,
    kumaş farkı var arada ama o kadar fiyat farkına değmez,
    bir baskı güzel olursa paraya kıyılır,
    alacağınız ürünü 2 sene civarı kullanacağınızı düşünerek alınız.

her dem cool ve işlevsel üründür,
    cemaate yeni katılanlara ilk hediye tercihlerimdendir,
    kullanın kullandırın,

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Gayet açıklayıcı ...

tanertc, Motor_Derili, tozluklu ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    34 HSK 57
    ASYA AS125 T21 - DAELIM S2 250 - SUZUKI AN 125HK
    MONDİAL MASH

easydude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Street Triple 765 s
    Ben yazın terimin direk kaskın içindeki pedlere geçmesindense ara bir katman olarak kullanıyorum buffı. Bir de ne olursa olsun boyundan rüzgar yemek rahatsız edebiliyor. Bence olmazsa olmaz.

İlla buff marka olmasına da gerek yok mesela Tchibo'da uygun fiyata kalitelilerini bulabilirsin dönem dönem.

Geçen sene tr.aliexpress.com dan tanesi 1.2 dolardan 20 tane getirdim yarısın arkadaşlara dağıtım, kalanları değişe değişe kullanıyorum . Tavsiye ederim .

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Ben kaskı aldığımda hediye olarak verdiler gayet kullanışlı yaz kış işe yarıyor.
    34 HSK 57
    ASYA AS125 T21 - DAELIM S2 250 - SUZUKI AN 125HK
    MONDİAL MASH

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir yararı daha var boyun ağrılarına iyi geliyor, sıcacık duruyor ağrı biraz azaldı

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Buff iyidir. Börtü böceğe karşı korur. Terleyip boğzaının şişmesini engeller. Kışın bilemem ama yazın candır. (Kışın boyunlu balaklava kullanıyorum.)

Eğer yetiyorsa tavsiyem orjinal Buff marka olanından alın. Üç beş kuruş fazla verin ama adam gibi işlevini gerçekleştirsin. Verdiğiniz para değecektir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)