Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Protesto

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bolu Beyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar sakin olalım lütfen!!!

olayı türban ve din meselesine getirmek için insanları kışkırtanlar var.

"bak senin dinine saldırıyorlar sende onlara saldır" diyenlerle aynı kişiler bu kişiler.

12 eylül öncesinde kardeşi kardeşe vurduran da aynı zümre idi, 28 şubat döneminde defalarca izlemedik mi aynı filmi? daha birkaç ay önce trabzon da bayrak kışkırtılması olayında yaşamadık mı? madımak olayında yaşamadık mı? cumhuriyet gazetesine atılan bombalar da yaşamadık mı? fadime şahinler le ali kalkancılarla ayağa kaldırılmadı mı millet. hepsi kışkıtrma değil miydi? sağcı görünüp sağı, solcu görünüp solu, dini duyguları kullanıp hoca görünüp islamı kesimi kışkırtan ne yazıkki aynı grup aynı kişiler.farkında olalım lütfen...

onlar ne bizden ne sizden.

onlar çıkarları neredeyse oradan!!!!!!!!!!

lütfen oyuna gelmeyelim oyuncak olmayalım
    As technician As Possible

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Bolu beyi, fettullah gülen gibi tescilli Cumhuriyet düşmanı olan bir i.nenin yazısını neden buraya koydun?

Hükümet son çıkardığı teror yasasıyla ve medyanın da yardakçılığıyla fettullah gülen ve bir çok Cumhuriyet düşmanına muhtemelen hüküm giyecekleri yargılamalardan beraat etmelerini sağlamış oldu.

Nasıl mı oldu?Teror yasası çıktı, ama herkes tutturdu Apo'da Apo,yok Apo'ya af getirir mi, yok yeniden yargılanır mı vs...Oysa ki hükümet herkesi kandırıp arka kapıdan tescilli Cumhuriyet düşmanlarını hüküm giymekten kurtarmış oldu.2 gün sonra gülen davasından beraat kararı çıktı.Neyse ki duruma geçte olsa uyanan Cumhuriyet Savcıları karara itiraz ettiler.

Alıntı Akira adlı üyeden alıntı

2- hem laiklikten bahsetmek hem de türbanı protesto etmek garip bir ironi değil mi ?

Anlaşılan sen de hükümet ve bombalama+ danıştaya saldırıyı düzenleyenler gibi LAİKLİĞİ YENİDEN TANIMLAMAYA çalışıyorsun.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Tiger dostum provokatif eylemleri mazur göremeyeceğinizi belirtirken siz de benzer bir tutuma bürünüyorsunuz.Özgürl 2; siteminize de -yer yer-hak veriyorum ama adres vermek külhanbeyi tavrıdır,lütfen daha yapıcı/yaratıcı cevaplar verin.

Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı
    Bolu beyi, fettullah gülen gibi tescilli Cumhuriyet düşmanı olan bir i.nenin yazısını neden buraya koydun?
    şimdi olmadı. hani fikir özgürlüğü? bu mu senin özgürlükten anladığın. başkasının arkasından i.ne şeklinden mi konuşmak?

ambalaja takılıp kalmışsın. oku ki hakaret ettiğiniz o kesim ne düşünüyor anla diye yazdım onu. emin ol ki senden daha hoşgörülü ve sağduyulu yaklaşıyor görüldüğü üzere.

sen birliği bozma yönünde yazarken o milleti birleştirmek içerikli yazılar yazıyor. demek vatan senin gibilerin eline geçse parça parça, grup grup bölünmüş olacak.

cumhuriyet düşmanlığı hanginizin yaptığı acaba. elini vicdanına koy bir düşün bence tabi varsa!!!

oyununa gelmeyeceğim.

Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı Bolu Beyi adlı üyeden alıntı
    şimdi olmadı. hani fikir özgürlüğü? bu mu senin özgürlükten anladığın. başkasının arkasından i.ne şeklinden mi konuşmak?

ambalaja takılıp kalmışsın. oku ki hakaret ettiğiniz o kesim ne düşünüyor anla diye yazdım onu. emin ol ki senden daha hoşgörülü ve sağduyulu yaklaşıyor görüldüğü üzere.

sen birliği bozma yönünde yazarken o milleti birleştirmek içerikli yazılar yazıyor. demek vatan senin gibilerin eline geçse parça parça, grup grup bölünmüş olacak.

cumhuriyet düşmanlığı hanginizin yaptığı acaba. elini vicdanına koy bir düşün bence tabi varsa!!!

oyununa gelmeyeceğim.
    Madem fettulah gülen i.nesi İslam dinini ve bütün Müslümanları bu kadar çok seviyor, kendileri niye Amerika'da yaşıyor? Türkiye'den şutlandı, madem Müslümanları o kadar çok seviyor, neden Amerika gibi hem dün hem bugün Müslümanların kafasına bomba yağdıran bir ülkede yaşıyor?Ne bileyim orada burada bir sürü müslüman ülke var da, niye Amerika'da kendileri?

Bana bölücü demişsin bravo sana, aferim aynen devam et.Demek ki bölücü olmamak için Amerika'dan parasal destek alıp bol bol beyin yıkama , bol bol dini istismar yapıp bütün bir milletin iyi duygularını sömürüp onları kandırmak lazımmış.

Böyle spastik spastik psikolojik taktikler kullanarak,demogoji yaparak ülkeyi yıkamayacaksınız, hiç kusra bakma.

Fikir özgürlüğü dediğin şey eğer ülkenin bütünlüğünü ve Cumhuriyet'in varlığını tehdit ediyorsa o özgürlük falan değildir.Al bak Fransa'ya, dini sembol, ayrımcılık sembolü dediler çat diye yasakladılar türbanı.Şimdi Fransa özgürlük düşmanı bir ülke mi?Tam aksine kendi özgürlüklerini bağıra çağıra ve çok uzun bir süreçte kazanan bir ülke, bu yüzden de sahip oldukları şeyleri nasıl koruyacaklarını biliyorlar.

Millet Mars'a roket yolluyor, bunlar hala "yok kıçımıza bez takarız, yok oramıza şunu bağlarız" derdinde.TÜRBAN KONUSUNU AÇMAYIN BURADA.

Not:gülen Cımhuriyet düşmanı satılık i.nenin önde gideni bayrak tutanıdır.

Aslında dini istismar edenlerin tek derdi para para para, güç güç güç.İnandıkları falan da yok, zavallı milletin en hassas duygularını sömürüp rant sağlamaktan başka dertleri yok.Tanrı bunun gibilere cehenneminde özel bir yer ayırdı bile.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    İki buçuk yıl FEM'deydim. Gülen'in cumhuriyet sevdalısı olduğunu düşünmüyorum, ama cumhuriyet düşmanı olduğunu da düşünmüyorum. Sevmesem de nefret de etmiyorum. İslam yorumları genelde fazla kapalı toplum özleminde ve hiyerarşik yapıda olması dışında yerinde ve mantıklı, ama zaten slamın kendisi de bu şekilde. Gülen cemaatine genel yaklaşımım "kurtla arkadaş ol ama sopayı elinden bırakma" tarzında.

Dünya çapında açtığı okullar da (eğer kendimizi içten yemeyi bırakırsak) ileride çok işimize yarayacak. Örnek isterseniz 19.yy sonu/20.yy başı Galatasaray Lisesi etkisine veya 1945 sonrası Robert Kolej'in etkilerine bakabilirsiniz. Türk cumhuriyetlerine ve Afrika ülkelerine yakınlaşmamız için iyi adımlar (veya ben fazla pragmatistim).

Motosikleti
    var bi şeyler
    Hayır arkadaşım, sen çok iyi niyetli fakat biraz safsın(kötü anlamda değil ).Türkiye'deki bütün dini sömürüyü organize eden-Amerika'dan da her türlü destek alarak- mahlukun ta kendisidir gülen.

FEM'e gittiysen sana yüzlerini tabii ki "çok cici" olarak göstermişlerdir doğal olarak."Ekşi sözlük kapatılıyor nasıl iş bu" demişsin, e be kardeşim git arat orada bak bakalım bu mahluk hakkında neler yazılmış.Cumhuriyet'i tamamen ele geçirene kadar "Ayıya dayı" demeleri şaşırtıcı değil.

Motosikleti
    Saflıktan değil, cumhuriyeti ele geçiremeyeceklerini iyi bildiğimden içim rahat. Güçler ayrımı ilkesi ve ordunun yapısal kararlılığı sayesinde öyle bir şeye güçleri yetmez.

İki buçuk yıl boyunca uzun bir süreyi yurtlarda geçirdim, ortamlarında 24 saate yakın süre kaldım. Cemaatte yetiştirdikleri kadrolara cumhuriyet karşıtı propoganda yap(a)mıyorlar. Cumhuriyeti yıkmak gibi gizli bir ajandaları varsa bile bunu gerçekleştirmeleri ellerindeki insan kaynağıyla neredeyse imkansız. Kadrolarında belirli bir itaat kültürü/hiyerarşi oluşturmuşlar, ancak güçleri kesinlikle cumhuriyeti yıkacak noktaya ulaşamayacak, çünkü iç yapılanmaları bir karşı-devrim gerçekleştirmeye uygun değil. Kademeler arasında kesin bir itaat dengesi yok. Cemaat yapılanmaları toplu eylem yapabilmek için fazlasıyla gevşek. Gülen cemaatinin yapacağı en uç eylem bir tür pasif direniş uygulamak olabilir, cemaatlerinde de bunu gerçekleştirecek psikolojik güç yok.

Motosikleti
    var bi şeyler
    Ben onları bu kadar küçümsemiyorun açıkçası.Çok büyük maddi destek var arkalarında.İran islam devrimi için de belki "olmaz, olamaz" diyorlardı amma orduyu da böldüler orada ve amaçlarını gerçekleştirdiler.

Motosikleti
    İran ordusunun eğitim süreci ile Türk ordusunun eğitim süreci çok farklıydı, o sayede İran ordusunu bölebildiler. TSK'nın emir-komuta zincirindeki sağlamlık hiçbir kademenin üst düzeyin tam desteğini almadan hareket edememesini sağlıyor. Talat Aydemir'in darbe girişimlerinin başarısız olmasının sebebi de ordudaki bölünmeye karşı bu direnç.

Bugün Harp Okulları'na seçilen insanlar sadece fiziksel olarak muayene edilmiyorlar, cumhuriyete bağlılık muayenesinden de geçiriliyorlar.

Ordunun yasama-yürütme-yargı yanında dördüncü kuvvet/emniyet subabı olması konuştuğum çoğu Avrupalı'ya garip geliyor. Kavrayamadıkları nokta TSK'nın geldikten sonra gitmeyi de bilmesi. Demokratik süreçlerin dışında bir dördüncü kuvvetin olması demokrasi teorilerine aykırı, ama maalesef Türkiye demografisinin bir nevi gereği.

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    bravo aydınlık(!) beyinler.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

çok sevgili ve saygıdeğer Shrieker kardeşim,

sana kısa bi hikaye anlatmak istiyorum,

birgün dört maymunu bir kafese koyuyorlar tepelerine de kaca koca muzlar. muzları gören 1. maymun hemen tırmanmaya başlıyor fakat bunu bir güzel ıslatıyorlar. 2. deniyor aynı sonuç. bunlardan ders almayan 3. maymun da ıslanıp oturuyor. tahmin edilebileceği üzere 4. sudan nasibini alıp oturuyor.

1.slak maymunu alıp yerine kuru bir maymun koyuyorlar. yukarıdaki koca koca muzları gören 1. kuru maymun hemen tırmanmaya başlıyor ama aşağıdaki ıslak 3 maymun bunu aşağı çekip bir güzel dövüyor ve 3 ıslak bir kuru maymun aşağıda oturuyorlar muzlarda yukarıda tabi. kafesten bir ıslak maymunu daha alıp yerine bir kuru maymun daha koyuyorlar. oda aynı senaryo tırmanmaya çalışıyor 2 ıslak 1 kuru maymun bunu aşağı çekip bir güzel dövüyorlar ençokda ilk koyulan kuru vuruyor. 3. ıslak maymun alınıp yerine koyulan kuru maymunun da akibeti aynı oluyor. gelelim son ıslak maymuna!!! son ıslak maymun da alınıp yerine kuru maymun konuluyor. oda diğerleri gibi muzlara ulaşmaya çalışırken diğer 3 kuru maymun tarafından aşağı çekilip bir güzel dövülüyor. sonuç; 4 kuru maymunaşağıda oturuyor ve muzlar da yukarıda asılı duruyor.

bu teşbihten çıkartacağımız sonuç; günümüzde ki bazı ideolojik gruplar bu kuru maymuınlar gibi bazı şeyleri yapıyorlar ama neden yaptıklarını bilmeden. abileri yapıyorlar diye yapmaya devam ediyorlar. ne oldukları bilmediği daha doğrusu araştırmadan.

şimdi değerli kardeşim.

eğer sen ben hepimiz at gözlüğünü çıkartmadan bu şekilde bakmaya devam edersek gerçekleri görmeden birilerinin maşası olmaya devam ederiz.

gözlüğü çıkarttığını bilsem anlatırım bildiklerimi ama sen beynini o kısıma sıkı sıkı kapatmışsın. abilerin öyle istiyor diye muhtemelen. çünkü onlarda biliyor eğer açarsan doğruları görürsen nasıl bir oyuna getirilmek istediğini anlarsın diye. ben iki tarafıda dinler okur kendi doğrularımı çıkartırım. bu olaydan benim çıkarttığım doğru

bu ülkede istikrarın var olması birilerinin zoruna gidiyor. bu akp olur chp olur mhp lur fark etmez. o esnada orada kim varsa ona saldırıyorlar ve saldıracaklar. taraf olanları kışkırtarak. benim de elbette bir tarafım var ama körü körüne değil.

not: lütfen başalarının ardından haklaret boyutuna varan sözler kullanma. busözü kullanmak sana yakışıyor nede layık görülen her kim olursa olsun diğer şahsa. lütfen biraz daha saygı.

Khutuck kardeşimede teşekkürler. ön yargısız yaklaşabildiği için.

crazy_devil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Netice itibariyle;Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti toprakları üzerinde yaşayan;Demokratik,Vatanperver,Atatürkç& #252;... insanlarız.Ne sebeple olursa olsun;Bayrağıma,Milli Marşıma,Atatürk Büstüme...el veya dil uzatanların;namusuma,şerefime,dinime,dilime,ırkıma ,soyuma...el-dil uzatmasından farkı yoktur.Bu nedenledir ki;demokrasinin temellerinden olan YARGI'ya yapılan YARGISIZ İNFAZ hiç bir şekilde affedilemez,görmezden gelinemez,iki gün hapse atılıp AF ile çıkarılamaz.Cumhuriyetimize,özgü r düşünceye,demokrasimize,bayrağımıza,şere fimize,namusumuza...yapılan bir saldırıdır.Yapmaya çalıştıkları hiç bir şeyi gerçekleştiremeyeceklerdir.TÜRKİYE CUMHURİYETİ LAİK'dir.LAİK KALACAKTIR.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    İşte bu negatif yaklaşımlar yüzden motosiklet sitesinde siyaset ve ideoloji istemiyorum.

Ben gider...
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    İşte bu negatif yaklaşımlar yüzden motosiklet sitesinde siyaset ve ideoloji istemiyorum.
    Ben gider...
    nereye gidiyorsun motor aldınmı ki

Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı Bolu Beyi adlı üyeden alıntı

bu ülkede istikrarın var olması birilerinin zoruna gidiyor. bu akp olur chp olur mhp lur fark etmez.
    Yazının tamamını okumadım.Özellikle bu kısmı gözüme ilişti.

Yani diyorsun ki, ülkenin istikrarlı bi şekilde şeriat düzenine doğru ilerlemesi de (kısaca batması)sonuçta bi istikrardır, yeter ki istikrar olsun...

Cumhuriyet'in istikrarlı bir şekilde batması benim hoşuma gitmiyor.Ama seni anlayabiliyorum, sonuçta nihai amaç Cumhuriyet'i yıkmak,Atatürk'ü unutturmak...

akepenin ilköğretim ders kitaplarından Atatürk'ü çıkarma girişimleri de bunun en açığa vurulmuş şekli.Siz kendizi kandırmaya devam edebilirsiniz ama TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR.

Senin gibilerini çok gördüm, yumuşak ağırbaşlı tavırlarla beyin yıkama taktikleri.Hikaye anlatma, niyetin neyse söyle.Bak ben söyulüyorum:"TÜRKİYE CUMHURİYETİ'Nİ YIKMAK VE ATATÜRK'Ü UNUTTURMAK İSTEYENLERİN DAİMA KARŞISINDA OLACAĞIZ"

Ben gider...
    Bir ülkenin insanları o ülkenin yönetimiyle ne kadar ilgileniyorsa o ülke o kadar iyi yönetilir.Özellikle 80 sonrasında gençlik apolitize edildi, uyutuldu.Şu an bu durumda olmamızın başlıca sebebi budur.Temel özgürlükler korunamadan sokağa çıkmaktan da motosiklete binmekten de bahsedilemez.

Motosikleti
    Hükümetin "istikrarlı" olduğunu söylüyorsanız, lütfen Cüneyt Ülsever'in bugün Hürriyet'te yayımlanan yazısını okuyun.
    http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/...zarid=3&gid=61

Kişisel notum: 11. maddenin sebebi hükümetin başarısı değildir. 11'in sebebi 1989'da halkın Demirel'in siyaset yasağını kaldırma sebebiyle aynı.

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Shrieker dostum aynı uyarıyı size de yapacağım lütfen daha seviyeli olalım.Ayrıca Fettullah Gülen i.ne olamaz çünkü dinen aykırı

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler