Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sigarayı BIRAKTIM. tiryakisiydim, canım istedikçe bunları okuyorum. Tavsiye ederim.

Motovento
    REKLAM ALANI
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Şimdi gidip bir sigara yakiyim madem

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    ağustos 2013 de güç bela borç harç bi xt660r aldım. günde bir paket sigara içiyordum. motoru aldığımın 3 . günü pazardı. depoyu fulledim ve gezmeye başladım , benzin ışığı yandı ve daha 170 km anca yapmıştım elim ayağım titredi , hayattan soğudum. tüm birikimimi bu motora verip üstüne hemen benzin bitince bu yakıt beni ne yapar dedim , pakette 2 dal sigara vardı onları içtim. ve sigarayı bırakıyorum dedim. bıraktım. nisan 2014 e kadar toplamda 20 tane sigara belki içmişimdir o da alkol vs yada ortamında keyfine. sonra bütçem düzeldi , xt den sonra 600rr aldım , ideallerimi yavaşça gerçekleştirdim , daha iyi kazanacağım bir işe geçtim ve bi gün sigara istedi canım paket aldım. 2 günde paket bitti , ve tekrar içmeye başladım . mayıs 2014 den itibaren hiç bırakmamış gibi içiyorum. 1 yıla yakın bırakmış olmama rağmen şuanda sürekli canım istiyor ve kendime göre sigara alabilecek param varsa ve keyif veriyorsa bırakmaya gerek yok diye düşünüyorum. ama sürekli olarak keşke tekrar başlamasaydım diyebiliyorum. bu arada günde 1 paket içerken , akşam 10 a kadar felan anca biter gece pek fazla aramazdım . ramazanda aksam 9 a kadar hiç sigara içmezken iftar ile sahur arasında yine bi paket gidiyor :D
    Garip bunu beğendi.

dental_land - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Sigarayı bırakmak kolay
    önemli olan yeniden başlamamak .
    kngsze ve Janne bunu beğendiler.

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    2,5 yıl kadar önce ne kadar zararlı madde varsa Allah ın izniyle hepsinden kurtuldum ,geriye sadece 16 yıldır tiryakisi olduğum sigara kalmıştı . Sigarayıda aynı anda bırakmaya cesaret edemedim . Geçen ayın 3 ünde yani 3 Haziran da bu zıkkımıda bırakmaya karar verdim ve yaklaşık 1,5 ay oldu kullanmıyorum , çok mutluyum .Sigarayı bırakırsam hayatımda boşluk olur , işte yemek üstü ,alkolle vs ne içicem gibi şeyler boş muhabbet . bıraktıktan sonra yaşam kalitenin ne kadar arttığını görüyosun ve bu seni mutlu ediyo. Gerçek anlamda nefes aldığını hissetmeye başlıyosun , sabahları daha dinç uyanıyosun, yediğin içtiğin herşey daha lezzetli geliyo, durakta beklerken falan etrafta birileri sigara içiyosa yada otobüse yeni sigara içmiş biri binerse onun kokusundan gerçekten tiksiniyosun ve bende mi böyle kokuyomuşum iyiki bırakmışım diyosun. paran cebinde kalıyo , daha rahat merdiven çıkıyosun. İş yerinde evde cafede vs herhangi bi yerde kendini zehirlemek için dışarıya balkona falan çıkmak zorunda kalmıyosun , yaşam standartların artıyo. ilk bir hafta sonra vucut nikotinden arınyo ve nikotin yoksunluğuna bağlı fiziksel krizler de bitmiş oluyo . ondan sonra sigaraya başlamak bağımlılıktan değil aptallıktan oluyo . Hayırlısı olsun Allah sabır versin . yukarda yazılanları okumaya üşendim kusura bakma :D
    Garip ve Carbondioxid bunu beğendiler.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    2 yıldır ramazanda bırakırım diyorum ama iftardan sonraki sigara keyfi engel oluyor bırakmaya

kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    BIRAKTIM

Dahada muhabbetini döndürmem abi,
    'hayatım boyunca sigara içmedim'der geçerim
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    açık konuşayımmı arkadaşlar,sigara bırakan adam AKILLI adamdır! neden ? sigara kaç tl bilmiyorum, içen arkadaşlardan duyduğum kadarıyla 6-7 tl civarıymış, ben 1800 km gezi yaptım kafama göre ,bu gezide yakıt+ konaklama (çadırda)+yeme içme dahil 510 tl 6 gün,yani bir kişinin 3 aylık sigara parası,eminim sigara içen arkadaşlar bana kızıyorlardır,söylediğim doğrumu? yanlışmı ? saygılar...
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Bu konuya yeni yapılan yorumları ne zaman okusam... Sigara içesim geliyor vallahi.

Neyse, gidip bir tane daha yakayım bari
    hayat2teker bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ben alkolü bıraktıysam sigarayıda herkes bırakabilir... sigara içmedim ama alkol illetinden geçirdiğim ameliyat sonrasında kurtuldum...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuya yeni yapılan yorumları ne zaman okusam... Sigara içesim geliyor vallahi.

Çok iyi yorumlar hikayeler geliyor ama her sen böyle yazdıkça gülüyorum .. Daha daha iştahlanıyorum ama bırakmaya
    birGarip..

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı Garip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok iyi yorumlar hikayeler geliyor ama her sen böyle yazdıkça gülüyorum .. Daha daha iştahlanıyorum ama bırakmaya
    Bunu senin için yakıyorum
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Üyelik
    26 Mart 2006
    Bunu senin için yakıyorum
    Paylaş
    | Beğen
    Gökyüzünde bir yıldız olsam ilk sana kayardım ... Mercedes S Class 320 Long ...
    Sana tavsiyem göhüs hastalıkları hastanesinde yatan hastalarla bi konuş. Rahat bir nefes alabilmek için neleri vermezler. Nefes alıyorsun ama o nefes sana yetmiyor. Düşmanını iyi tanı, her nefesinde ölüm var. 18 yıl içtim o zıkkımı, 17 aydır ançak nefes aldığımı hissediyorum. Kendi iradenle bırakamıyorsan 2 arkadaşım doktor ilaç verdi o ilaçla bıraktı.

Motosikleti
    PCX 125
    Vee kitabim da geldi.su gunlerde insallah destek olacak bana . Tavsiyeleriniz sayesinde

birGarip..

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Vee kitabim da geldi.su gunlerde insallah destek olacak bana . Tavsiyeleriniz sayesinde

http://i.hizliresim.com/Z2J43A.jpg
    Bir tavsiye daha,sigarayı bırak
    Eleştirmek kolay ama üretebilmek zordur. Yıkmak, yaralamak için eleştirmek, aciz ve beceriksiz insanların işidir.
    http://yu-mu.blogspot.com/2012/12/fotograflar.html

Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı oyunageldim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir tavsiye daha,sigarayı bırak
    Insallah birakiyorum abicim.daha icmedim. Cok sıkıştırdı dayanamadim nikotin sakizi aldim, onu da birakacam zamanla.gunde 2sakız: )
    birGarip..

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Sigarasız,izmarit kokusuz yaşayacağın güzel günleri,gezileri düşün
    Birgün gelicek satın alabildiğin bağzı şeylerde iyiki sigarayı bırakmışım,ona verebileceğim paralarla neler alabiliyormuşum diyeceksin
    En güzelide en basit şekilde bir rahatsızlık yaşadığında nedenini sigarada görmeyeceksin,az biraz üşütmüşüm diyebileceksin !
    Garip bunu beğendi.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Walla günde 2 paketi havada karada deviren bi arkadasiniz olarak 1ay kadar önce 'amaaan sıkıldım şu sigarıda bırakayım bari' dedim bıraktım ha bazen olmuyormu alıyorum manzarayı karşıma yanımdaki yakmışsa manzaranın yüzü suyu hürmetine yakıyorum bi dal keyif sigarası olarak içiyorum. Ha bide evde kültablamda 1 dal sigara duruyor 2 3gunde bi falan gece yarısı efkar basmışsa yakıyorum. Sonra dönüp sigaraya küfür ediyorum sana mı kaldı la benim efkarım diye geri söndürüyorum. 2 hafta falan gidiyor 1 dal sigara
    Ve sigarayı bırakmak isteyen arkadaşlara bir tavsiyede benden. Sigarayı birakma evresinde yanınızda sigara bulundurun. Yanınızda sigara yoksa yoksunluk psikolijisine girer peşine düşersiniz. Varsa aklınıza hükmeder ve içmek istemediginize kendinizi ikna edersiniz. Kolay gelsin

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    darısı başımıza bende 21 yıllık birlikteliği bitirmek istiyorum ama (25 günlük bırakmışlığım var 9 sene önce )

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ufak yasta basladım bu zıkkıma son gelen zamlarında etkisi oldu arkama dönüp baktım bu zamana kadar ictinmde ne oldu vs vs

İlaca tedaviye gerek kalmadan kendi kendime bıraktım bu cigarayı , bir anda bırakmadım yavas yavas acele etmeden zamana yaydiım günde 2 paketse zamanla 1 pakede düsürdüm sonra 1 paket 1 bucuk gün gitmeye basladı sonra günde bir pakede indirdim sonra yarım paked derken günde tek tük icmeye basladım sonra tamamen bıraktım

Simdi bayramda seyranda keyif olsun diye iciyorum canım cok cekerse sagdan soldan bulur gene icerim sonra vur tekmeyi gitsin

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hahaa

Alıntı Yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigarayı birakma evresinde yanınızda sigara bulundurun. Yanınızda sigara yoksa yoksunluk psikolijisine girer peşine düşersiniz. Varsa aklınıza hükmeder ve içmek istemediginize kendinizi ikna edersiniz.
    çok doğru

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler