Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

burdur 58,ci piyade egtim alayı 5 subat gidiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    selam ey ahali tecil bozdurmam sonucu 5 subatta burdura gidiyorum surucu olarak oraları bilen varmı az arastırdım ama bi işe yarar bise yok giden arakdaslar olursa göruse biriiz orada merak ettigiğim olay oradan nereye gönderirler kıbrıs yada istanbul diye okudum fakat istanbulda ikametgah ediyorum kıbrısta ise yogun spor olayı varmıs spor yapamaz raporum var ne olur ne olmaz az muhabbet edelim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    hayırlı teskereler kardeşim. ben seni üniversite mezunu olarak tahmin ediyordum kısa dönem yapacaksın sanırım.

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    sağolasın yok lise mezunu olup gittik ne yazıkki =)
    Tsubasa bunu beğendi.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Yıl 2004'tü bende senin gibi Burdur 58. piyade er eğitim alayına acemiliğim düşmüştü hemide şöför tayfası olarak. Bir kere yemek ve hijyen konusunda hiç sıkıntın olmayacak ama şunu bilmelisin ki Burdurun acaip bir ayazı var hacı öyle böyle değil ben ağustos ayında gitmeme rağmen bir çok devrem gibi zatüre başlangıcı teşhisi ile geri dönmüştüm, sen birde şubatta gidiyorsun var sen düşün. Hazırlıklı ol ve benim tecrübelerimden faydalan

Bak dinle;

Giderken hazırlayacakların:

- küçük bir sırt çantası evet yalnış duymadın öyle hayvanat gibi inek yavrusu gibi tekerlekli bavullarla gitme oraya

bavulun içindekiler:
    - Bu reklama girecek ama en kralı bu, gilette mach3 ve arko traş köpüğü.
    - Sevdiğin bir adet diş fırçası ve macun (orada veriyorlar ama askerliğinin sonunda kıçına sürüyorsun anca, bu olayıda açıklarım istersen )
    - ve en önemlisini yazıyorum ve bana dua edeceğin kısım; en iyisinden büyükçe bir yüz ve vucut nemlendirici al + yanında bepanten krem ve teramisin krem + nivea dudak lipi al şeftalili olsun (ben onu seviyorum da) Ve bunları en iyi şekilde sakla kimselere bilmesin
    - haki boğazlı yün kazak olmazsa olmazın olacak (bunu askeriye vermiyor sen gizlice üzerinde sokucan)

Askeriyenin verdikleri:

- yün içlik alt ve üst süper bişey
    - Uzun ve önü delikli don ve haki fanila
    - kesinlikle ilk 1 ay ayağına vuracak olan postal (bepanten ve teramisin burada lazım olacak)
    - uzun konçlu iki adet siyah çorap
    - yeni nesip iğrenç renkteki komando kıyafetin alt-üst
    - pantolun kemeri
    - PALASKAYI KANTİNDEN KENDİ PARANLA ALCAN
    - Bol pamuklu havlu gına gelecek onun tüylerinden
    - 1500 grm sanino diş macunu ve tel fırçasıyla birlikte hediye
    antilop_skul bunu beğendi.

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    sagol bilgiler icin benim aldıklarım sunlar

kalın boyunluk sıcak tutandan
    2 katlı eldiven
    kar maskesi
    termal icilikmi alsam hala karar veremedim yun kasındırıyo beni kabarcık doluyo vucudum
    bot icin topuk kısmına vatka
    taban kısmına ortapedik taban
    kırtlı temiz camasır torbaları
    ıgne iplik takım ayna tırnak makası =)
    diş fırcası macun aldım pijama takımı kalın coraplar don atlet aldım
    havluda kendı kullandıgım mavi havlumu aldım yanıma
    sampuan falan almadım daha

jilet köpuk almadım daha ayakkabı ıcın ayak spreyi alsammı bilemedim dudak kremınıde ekliyorum listeye ve vucud kremı . ( BUNLARI YEMEKTEN ÖNCEMMİ SONRAMI SURCEZ )
    htmetin bunu beğendi.

Motosikleti
    Şimdi kısaca özetleyelim;

Burdur yazları sıcak ve kurak kışları ayazmı ayak bembeyaz toprağı ve kupkuru havası ile seni karşılayacak bağrına basacak. Burdur şehir merkezinde bir adet mecburiyet caddesi olduğu için gezilecek görülecek çok biryer yok. 5 şubatta mümkün olduğunca geç burdura inmeye çalış ve otobüsten iner inmez direk birliğine teslim ol çok dolanma ortalıklarda çünkü seni yeni gelen asker olduğunu acemi bir asker olduğunu sokakta ip atlayan 5 yaşıdnaki kız bile anlar orada.
    Birliğine teslim olduktan sonra ilk iş kayıt-kuyut olacak burası kolay sonra orada belli bir kalabalık olduğunuz zaman 40-50 gibi (alış bu kalabalıklara ) sizi soyacaklar öyle anadan üryan değil ama don atlet gibi düşün orada işte 1 ay boyunca sivil kıyafetlerine veda ettiğin andır unutma. Sonra boy ve kilo kontrolü, bu aşamadan sonra sinirlerine hakim olmalısın çünkü ipe sağa gelmez er ve erbaşlar seni tam anlamı ile GICIK edecekler. Boy ve kilodan sonra kapalı bir mekanda sıraya gireceksiniz 3 adet iğne olacaksınız sağ ve sol kladan hemde çok seri bir şekilde uf-puf demeden zımbalayacaklar sizi sonra daha iğnenin acısı geçmemişken yere çivilenmiş postallara ayaklarınız sokulması istenecek hangisi ayağınıza olduysa onu isteyin ısrarla ne küçük ne büyük burası çok önemli. Sonra siz zaten söylemeden oradaki ayniyat uzmanı erimiz sizin boyunuza posuna bakarak bedeninize göre kıyafetlerinizi ve diğer lazımatları hazırlayıp kucağınıza verecek. Elinizde botlar ve giysilerle tekrar dışarı çıkacak orada seri bir şekilde giyineceksiniz. ve üzerinizdekilere bakıp bakıp birbirinize gülecek az biraz ağlamaklı olacak ama zamanla alışaksınız. (yazık lan)

Kardeşim Allah hayırlı teskereler nasip etsin. ASKERLİK GÖREVİ KUTSALDIR VE MUTLAKA HER TÜRK VATANDAŞI ERKEĞİNİN YAPMASI GEREKEN EN ÖNEMLİ GÖREVDİR. Bunu sakın unutma bu gururu üzerinde taşı o sana ömür boyu yeter. Ciddi bir rahatsızlığı olmayıp ta veya maddi kayıplarını bahane edipte askere gitmeyen veya beddelli yapan .. olma.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:44 ----------

Burdura Şöför olarak (mavi nefte) gidiyorsan orada şöför eğitimi alacaksın anlamına gelmiyor, kesinlikle almayacaksında bütün bir ay yapacağınız tek şey 1 ay sonunda yapacağınız yemin töreninin provaları olacak sabah-akşam hemide. Benim zamanımda M1 piyade tüfekleri vardı on numara tüfektir kendileri dürbün tak siniper olursun valla. Onlarla 3 adet atış yapacaksınız yani acemiliğin boyunca yaşayacağın tek ekşın bu olabilir.

Burdura düşen acemileri %90'nı malesef kıbırısa düşünüyor ama ben Hayat-iskenderuna düşmüştüm. Haberin olsun yani

Oraya gitmişken meşhur fantomun önünde elinde boş bazooka ile foto çektirmeyi ihmal etme.

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    gidicez işte bakalım =) ayın 7 sinde orda olmam lazımmıs 1 e kdar ama ucak 1.40 ta istanbuldan kalkıyor ve 2 gunde 1 ucak varmıs mecbur 5 inde gıdıcem askerlik subesındeki adam almazlar seni o zamana kadar falan deddi ama bakıcaz artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:53 ----------

ben hataylıyım kutugunun ve ikametgahın oldugu yere dusemezmıssın =) yıllar once dayım orda askerlık yapmıs canakkaale ye göndermişler ama bakalım =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:55 ----------

birde en onemlı sorun su içliğimn rengi onemlimidir illaki yesılmı olacak sıyah olamazmı

Motosikleti
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gidicez işte bakalım =) ayın 7 sinde orda olmam lazımmıs 1 e kdar ama ucak 1.40 ta istanbuldan kalkıyor ve 2 gunde 1 ucak varmıs mecbur 5 inde gıdıcem askerlik subesındeki adam almazlar seni o zamana kadar falan deddi ama bakıcaz artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:53 ----------

ben hataylıyım kutugunun ve ikametgahın oldugu yere dusemezmıssın =) yıllar once dayım orda askerlık yapmıs canakkaale ye göndermişler ama bakalım =)
    Yaw ben gittiğimde sene 2004'tü. O köprünün altından çok sular aktı askerlik bile 12 aya düştü var sen düşün artık Dediklerimden farklı şeylerle de karşılaşman tabiki mümkün..

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    tabik sistem değişmiş olabılır tesekur ederım yorular ıcın bırde su ıclık meselesı nasıldır yav sıyah ıclık almam sıkıntı olurmu yesıl sadece yun var

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    Hayırlı teskereler.siyah termal içlik alma çok para çünkü ben aldım pişman oldum.Git eminönü'ne orda yeşil takım içlikler var alt üst 15-20 tl.

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı mert136 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı teskereler.siyah termal içlik alma çok para çünkü ben aldım pişman oldum.Git eminönü'ne orda yeşil takım içlikler var alt üst 15-20 tl.
    sağolasın peki nedne sıyah almıyayım nıye pisman oluurum

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    Renginden dolayı değil.fiyattan dolayı.Termal içlik fiyatları 70 tl civarı aynı içlikler eminönünde 20 tl.Benim zamanımda askerde yeşil ve beyaz giyiliyordu.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne alırsan al eşyalarını iyi koru yer değiştirmesin kardeşim hayırlı teskereler bu arada bir tanede mantar spreyi al botlara sıkarsın

HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    Muhabete bak ya spor yapamaz raporu.... varmis allah allah yeni nesilde hoduk gibi sisko hantal gobeklisiniz .....

Zaten 80 ve sonrasi motor ustune yakismiyorsunuz .....
    Ulen 41 yasindayim spor yapmaktan kas yigini olduk

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Birden usta birliğine gitme önce acemilikten başla sonra zamanla tecrübe edindikçe ustalığa en sonda teskereye kadar gidersin Önce ekipman , miğfersiz kesinlikle askerlik yapma

Sarıyerli hemşehrim Allah yolunu açık etsin , sağlıcakla git gel inşallah.
    Lütfen giderken yollarda terör estirmeyin
    htmetin bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    nereye gideceğin belli olmaz.. yer güzel.. esnafını hiç sevmem oranın.. eski model bir man ile devamlı ileri geri yapacaksın... usta birliğine gittiğinde sürücü adayı olarak gideceksin..illaki bir araç vereceklerdir ama kesin sürücü olacaksın diye bişey yok....

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı HELLAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhabete bak ya spor yapamaz raporu.... varmis allah allah yeni nesilde hoduk gibi sisko hantal gobeklisiniz .....

Zaten 80 ve sonrasi motor ustune yakismiyorsunuz .....
    Ulen 41 yasindayim spor yapmaktan kas yigini olduk

spor yapamaz raporum kilodan değil yuksek tansıyondan

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:50 ----------

yorumlar icin hepinize tektek tesekkur ederim

E_N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vazgeçilmez

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)