Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Acil Yardım Ehliyetsiz Kasko ödeme yapar mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gilera Runner 180 Sp--- Pgo Kaldera 110 cc
    Yolda normal 60 km hız ile gidiyordum. Bulunduğum ilçede ptt den bayanın biride fatura ödemiş hiç yola bakmadan direk karşıdan karşıya geçmeye kalktı. Tabi ben bunu fark eder etmez ön arka frenleri sıktım. Ön abs olmasına rağmen Motor yattı ben bir yana motor bir yana Koruma bi tek Kask var gidecegim yer 500 metrelik yer diye giymedim bişey bi tek kaskla çıktım. Neyse Motor yatınca kadının 1 metre berisinde taklalar atarak durdu. Granajlar gitti. Ehliyet yok her yerim kan içindeki yerde en az 50 metre sürüklendim. Artık bi yerden sonra ne zaman duracam diye düşündüm. Kafamı yere kaç kere çarptım kaç takla attım bilmiyorum. Sürüklenmem durunca kanlar içinde gittim direk motoru kaldırdım zaten stop etmemişti bile kadına geçmiş olsun dedim uzaklaştım ordan Hastaneye gittim.
    Yalan söyledim mecbur Bisikletten düştüm diye. (motor desem ehliyet yok)
    Neyse film falan Allahdan bişey çıkmadı. En az 2 hafta full pansumana giderim. Çok açık yara var :S Hız fazlaydı kabul ediyorum. Ama düz yolda hiçbir suçum yoktu. Kadın ödediği faturaya bakarak hiç kafasını kaldırmadan direk yoldan karşıya geçmeye başladı. Yinede şükür ediyorum. Ya çarpsaydım. Allah korusun.

Şimdi motorun kaskosu var. Motoru nasıl kaskodan yaptırtabilirim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Geçmiş olsun. Bence artık motosikleti düşünme çünkü motosikleti yaptıramazsın. Yaptırmak istersen parasını sen ödemek zorundasın.

bu arada sadece önü ABS'li olan motosiklet nedir?

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kazayı ehliyetli birisi üstlenir.(hastanede söylediğin yalanın değişik versiyonu)
    112ciyiz

Motosikleti
    Alıntı Arda_Karaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Bence artık motosikleti düşünme çünkü motosikleti yaptıramazsın. Yaptırmak istersen parasını sen ödemek zorundasın.

bu arada sadece önü ABS'li olan motosiklet nedir?
    Gilera Runner ön disk arka kanpana

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:03 ----------

Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazayı ehliyetli birisi üstlenir.(hastanede söylediğin yalanın değişik versiyonu)
    Olursa sorun yok Arkadaşı hemen arıyayım o kesinlikle kabul eder peki nasıl olacak motoru düz yolda devirip polismi çağıralım.
    Ne olacaksa olsun şimdi bile yapmaya razıyım. Gerekirse Yokuş aşağı bir yerden atalım motoru boş rampa aşağı yer çok gelsin polis tutanak tutsun. Ayaklık açıktı uçmuş aşağıya motor ama eğer kasko ödemezse bide zarar en az 2 katına çıkar bu arada radyatör bile delinmiş yaa :(

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    polisi kandırabilirsin , kaskoyu da kandırdın e sonuçta Allah bilmeyecek mi? bence hasarını kendin karşıla, ehliyetini de al, ekipmanların da tam olsun, vicdanın da rahat olsun, kafanda rahat olsun
    UKYO, Sadık1453 ve M.balibey bunu beğendiler.

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Ayrıca kasko dediğin trafik sigortası mıdır?

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    trafik sigortan varsa hiçbişey alamazsın.

kaskon varsa gene hiçbirşey alamazsın

kaskon varsa ve yalan beyanla bişeyler almak suç ve hırsızlıktır.

bence kadına ve sana bişey olmamasına şükrederek motoru yaptırmak veya satmak en iyisi olacaktır.
    geçmiş olsun

Motosikleti
    Neyse uğraşmıcam yaklaşık 750 tl falan masrafı var. Artık kendim yaptıracam. Ehliyeti gidip teslim almadım. Trafikde beni bekliyor. Harcı bile yattı herşeyi tam 15 gün önce çıktı ben teslim almaya gitmedim. Bişey soracam ehliyeti almadığım halde düşündümde benim resmi olarak belki ehliyetim vardır. Trafikdeki polisler çıkartıp koymuşlardır kenara herhalde tarih 10-15 gün önce yazıyor olabilir ehliyet veriliş tarihinde bu durumda durumlar değişir mi ? çünkü parasını falan full ödedim sadece gidip almadım ehliyetim kesin çıkmıştır. ehliyetin basılma tarihimi önemli benim teslim almam mı üstünde hangisi yazar ? Bu arada Trafik sigortası değil Kasko Mapfre Kasko sigortası.

cbr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran XF-250
    Alıntı Ölüborlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neyse uğraşmıcam yaklaşık 750 tl falan masrafı var. Artık kendim yaptıracam. Ehliyeti gidip teslim almadım. Trafikde beni bekliyor. Harcı bile yattı herşeyi tam 15 gün önce çıktı ben teslim almaya gitmedim. Bişey soracam ehliyeti almadığım halde düşündümde benim resmi olarak belki ehliyetim vardır. Trafikdeki polisler çıkartıp koymuşlardır kenara herhalde tarih 10-15 gün önce yazıyor olabilir ehliyet veriliş tarihinde bu durumda durumlar değişir mi ? çünkü parasını falan full ödedim sadece gidip almadım ehliyetim kesin çıkmıştır. ehliyetin basılma tarihimi önemli benim teslim almam mı üstünde hangisi yazar ? Bu arada Trafik sigortası değil Kasko Mapfre Kasko sigortası.
    Nasıl gidip almadın?Kart para vs odedıysen zaten sadece ehliyeti yanında bulundurmamaktan suç yersin o da 70lira mı ney.Bence ehliyetli sayılırsın tabi emniyetten birine sor mutlaka

Motosikleti
    Adı lazım değil başka bir forum sitesinde dosyayı trafiğe teslim ettiğin gün Ehliyet Veriliş Tarihidir. diye bir bilgi var ? Kafam karıştı En iyisi yarın sabah ehliyeti teslim alayım. Sonrada mahaledeki sigorta Acentesine gidip durumu öğreneyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

Alıntı cbr1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl gidip almadın?Kart para vs odedıysen zaten sadece ehliyeti yanında bulundurmamaktan suç yersin o da 70lira mı ney.Bence ehliyetli sayılırsın tabi emniyetten birine sor mutlaka
    8 kasım Cuma gittim Sürücü kursundan Dosyamı aldım. Trafiğe gidip B sınıfı ehliyetimide teslim edip Harcı yatırdım. Kart ücretini falan hepsini yatırdım. Akşamüstü gel al dediler Mallık işte üşengeçlikten gidip bu zamana kadar almadım. Vize zamanı diye evden pek çıkmadım zaten alırım sorun değil dedim. Yani aynı zamanda benim B sınıfı ehliyetimde yanımda değildi :( Bakalım yarın ilk işim almak olacak trafikden sonrada acentanın birinden bilgi alacam. Şimdi emniyette kaza maza konuşmak istemiyom. :(

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Gilera Runner ön disk arka kampana
    Disk fren abs demek degil runnerda abs varmi bilmiyorum ama disk olmasi yaniltmasin seni

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Motoru düşürdüm diyerek kaskodan para alabilirsin ama önce ehliyet işini hallet. Ehliyetsiz isen bir kuruş ödemez.

Motosikleti
    Yardımcı olan tüm Arkadaşlara çok teşekkür Ederim. Saat 9 dan beri koşturuyorum sonunda tatlıya bağlandı herşey Ehliyeti yanında bulundurmadan araç kullanmaktan ceza yiyecektim onuda yazmadılar. Tutanak tutuldu. Motoru Yetkili Servise bırakacam. Masraf fazla çıkar belki ama en azından orjinal parça kullanırlar. Expertiz artık masrafa karar verir ama Kısaca bahsedeyim
    - Ön far kırık
    -ön sol kafa granajı kırık
    - Sol taraf çiziklerle dolu ve kırık yerler var.
    -Direksiyon Hafif yamuk ki bu halde devamlı kullanıyorum.
    - Motorda yalpalama var.
    - Ön çamurluk Kırık
    - Radyatör kırık içindeki suyu yarım saatte boşaltıyor Su koymakdan ve hararet ibresini takip etmekden bıktım. (ama dikkat etmessem bide alt motoru alırım elime :( )
    -Arka far çatlak arka demir çizik falan bayağı taklalar falan attı. Sadece yatıp sürüklenseydi bu kadar olmazdı :( Radyatör delinmesi ise neden oldu hala onu çözemedim ama En son artık Kaldırıma çarptı 30-40 km ile o arada olmuştur diye tahmin ediyorum. Neyse olan oldu artık Bari Pert raporu verseler :D :D :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:49 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=ITKoNgF3vfU

Bu durumdan bi derece daha iyi durumda motor ama 30 km hıza bile çok zor çıkıyor. Hem bişeyler sürtüyor hemde Çok feci Yalpalama var zaten daha fazlasında kesin yalpalamakdan kontrolü kaybettirir.

Yarım saate çıkıp motoru servise bırakıcam zaten emniyette mobese inceleniyor. Dilekçe doldurdum sabah ehliyeti alırken.

Arkadaşlar pert olma ihtimali yok demi :( artık hayır gelirmi bu motordan bilmiyorum. önümüzdeki kaskoyu zaten yaptırma ihtimalim düşük acenta öyle söyledi çok yüksek çıkacak dedi. Hasarsızlık indirimi 6. kademedeydi. Gidecek hepsi :( o kadarda uğraşmıştım. Neyse Sağlık olsun. İnşallah Perte çıkarda bende kurtulurum.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Yardımcı olan tüm Arkadaşlara çok teşekkür Ederim. Saat 9 dan beri koşturuyorum sonunda tatlıya bağlandı herşey Ehliyeti yanında bulundurmadan araç kullanmaktan ceza yiyecektim onuda yazmadılar. Tutanak tutuldu. Motoru Yetkili Servise bırakacam. Masraf fazla çıkar belki ama en azından orjinal parça kullanırlar. Expertiz artık masrafa karar verir ama Kısaca bahsedeyim
    - Ön far kırık
    -ön sol kafa granajı kırık
    - Sol taraf çiziklerle dolu ve kırık yerler var.
    -Direksiyon Hafif yamuk ki bu halde devamlı kullanıyorum.
    - Motorda yalpalama var.
    - Ön çamurluk Kırık
    - Radyatör kırık içindeki suyu yarım saatte boşaltıyor Su koymakdan ve hararet ibresini takip etmekden bıktım. (ama dikkat etmessem bide alt motoru alırım elime :( )
    -Arka far çatlak arka demir çizik falan bayağı taklalar falan attı. Sadece yatıp sürüklenseydi bu kadar olmazdı :( Radyatör delinmesi ise neden oldu hala onu çözemedim ama En son artık Kaldırıma çarptı 30-40 km ile o arada olmuştur diye tahmin ediyorum. Neyse olan oldu artık Bari Pert raporu verseler :D :D :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:49 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=ITKoNgF3vfU

Bu durumdan bi derece daha iyi durumda motor ama 30 km hıza bile çok zor çıkıyor. Hem bişeyler sürtüyor hemde Çok feci Yalpalama var zaten daha fazlasında kesin yalpalamakdan kontrolü kaybettirir.

Yarım saate çıkıp motoru servise bırakıcam zaten emniyette mobese inceleniyor. Dilekçe doldurdum sabah ehliyeti alırken.

Arkadaşlar pert olma ihtimali yok demi :( artık hayır gelirmi bu motordan bilmiyorum. önümüzdeki kaskoyu zaten yaptırma ihtimalim düşük acenta öyle söyledi çok yüksek çıkacak dedi. Hasarsızlık indirimi 6. kademedeydi. Gidecek hepsi :( o kadarda uğraşmıştım. Neyse Sağlık olsun. İnşallah Perte çıkarda bende kurtulurum.
    Kaskoyu yıllardır böyle günler için ödüyorsun. Ben de de 6. kademe hazarsızlık var. Olan hasarsızlığına olsun, sana birşey olmasın. Geçmiş olsun.

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bak kardeşim kendi yazdığın yazıda "Hız fazlaydı kabul ediyorum. Ama düz yolda hiçbir suçum yoktu." diyorsun. Hem hızlıydım hem de suçum yok diyorsun. Ayrıca en büyük suçun yetkin olmamasına rağmen motor kullanman. Ehliyetsiz motor kullanmak suçtur. Sen suçum yok diyorsun hala. Nasıl olacak bu iş.

Her şeye bir kulp takıp kısa yoldan halletme peşindeyken başkalarına ahlaksız, yalancı ve hırsız deriz. Senin motorun çalınsa demediğini bırakmazsın hırsıza ama sen hakkın olmayan bir paraya sigorta şirketinden alabilmek için türlü cambazlık peşindesin nasıl olacak bu iş?

Sadece kaskla biniyor olmanda ayrı bir eksik zaten. Neyse bu konuya hiç girmiyorum.

Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böylemi örnek olacaksınız insanlara?

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Motosikleti
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskoyu yıllardır böyle günler için ödüyorsun. Ben de de 6. kademe hazarsızlık var. Olan hasarsızlığına olsun, sana birşey olmasın. Geçmiş olsun.
    Haklısınız artık umrumda değil kasko delinmiş falan işim görülsünde nasıl olursa olsun. motor yetkili serviste zaten bi kaç güne expertiz sonucuna göre ya perte çıkacak yada tamir olacak. Yetkili servisteki elemanlar poliçeye baktı Kasko değerini görünce %75 Pert bu dedi. Neden dedim parçaları pahalı senin sadece şu radyatörün önünde bulunan kafa granajın
    Panel ön sol 330 tl + kdv

Panel arka sol/Panel yan sol boyasız fiyatı 609.66 tl + kdv
    Panel ön orta 303.31 tl + kdv

En az işçilik boya Masraf bu gidişle 3500-4000 lira Tabi Pert olur Kasko degerinin %80- %85 i civarında Hasar :( :(

bunca zamandır biniyordumda bu kadar da pahalı granajları olduğunu bilmiyordum ilk defa geldi başıma o da tam oldu kırılmadık yer kalmadı

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:02 ----------

Granajın bir tanesi 870 tl

https://www.motopitshop.com/motopit-online-satis/yedek_parca/gilera/runner_180/panel_sase_grubu/paneller/panel_yan_sol_panel_arka_sol

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    ehliyetsiz ne kelime, hüviyetsiz olsan yine öderler. hey allah'ım ya!!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)