Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Apple'ın saltanatı sona erdi...

Motovento
    REKLAM ALANI
    ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Apple firma, android yazılım. Ne gereksiz bir karşılaştırma. Diğer firmalar babasının hayrına telefon çıkartıyor zaten

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    İOS kullanmamam için çok basit sebeplerim var. Hafıza kartının olmaması, şebeke üzerinden diğer işletim sistemli telefonlarla görüntülü görüşememe, yine aynı şekilde Bluetooth ile veri gönderememe ve kredi kartı numaranı vermeden iOS hesabı açamamak.
    Belki hiçbiri çok önemli değil, ancak problem o değil. Problem tekel olmaya ve ondan sonra da insanları kucağına oturtmayı planlaması.
    Evet android zamanla performans kaybı yaşıyor. Rom yükleyip, bu süreyi çok uzatmak ve cihazdan daha yüksek verim almak da mümkün.
    Çok zor şeyler değil. Biraz merak herşey için yeterli.

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Android te kullandım iphonede kullanmaya devam ediyorum. Uygulamalar android'e geç geliyor.. iphonede olan uygulamalar androidte olmuyor. Çoğu program androda virüslü. İphoneden memnunum donma kasma yok. Android zamanla donmaya kasmaya başlıyor vsvs

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzun uzun günümüz I-phone ve akıllı telefon kültürü hakkında yorum yapacaktım ama sanırım şu video herşeyi özetliyor;
    cool113, BBelt, Arda_Karaca ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

hasanfuat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr .13
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun uzun günümüz I-phone ve akıllı telefon kültürü hakkında yorum yapacaktım ama sanırım şu video herşeyi özetliyor;
    http://youtu.be/NCwBkNgPZFQ
    hayatı özetledin :D
    Az İnsan Çok Huzur

rq7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "korkunç güçlü bir adreno 320 grafik işlemcisi" nden sonrasını okumadım.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rehbere bastığımda 30sn rehberin açılmasını bekliyorsam kimse bana androidden bahsetmesin.Bir daha almayı düşünmüyorum.Iphone devam...
    seckin_ bunu beğendi.

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Apple ın saltanatı falan sona ermedi, bir süre daha da bişey olmaz.
    2,5 senedir kullanıyorum İphone 4 canavar gibi, ne format attım ne bişey yavaşlama yok bişey yok.
    Kaç kere yere düşürdüğümü hatırlamıyorum bile.
    seckin_ ve fearlesboyy bunu beğendiler.

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu başlığı okuduktan sonra içimde bir iphone aşkı kabardı 1 haftaya kalmaz alırım bir tane

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    "Bedavaya iPhone 5S mi Galaxy S4 mi" diye sorarsanız değerlendirme yapar, arada kararsız kalırım. iOS daha akıcı, android daha esnek.

"Hangisini alırsın" derseniz, ikisini de almam. Bir telefona 2-3 bin TL vermek manyaklık gibi geliyor.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Nexus4 v4.4 kitkat-launcher

4 çekirdek 2 gb ram. Saf android... = FİŞEK.

Ortadaki yanlışlığı düzeltelim. Arkadaş demişki 200 lirayada android var 2000lirayada.

Siz gider 200 liraya bir telefon alırsanız tabikide takılmalar-kasmalar olucaktır. Ne kadar para o kadar köfte demişler.
    Ben Google nexus 4 aldım.. Rehberi açmam milisaniyeler sürüyor. En ufak bir takılma-donma-yavaşlama vs vs en ufak bir aksaklık yaşamadım.
    Şarzım bir günü rahat çıkartıyor yoğun kullanımda. ip 5-s3-s4-note2-xperia z kullanmış birisi olarak söyleyebilirimki hepsi çöp. Neden çöp ? Yazılımsal olarak çöp...

Ne varsa saf androidde vara bi. Bir çok telefon daha 4.3 android güncellemesini almamışken ben 4.4 aldım.
    2 gb ram var. Maksimum 700mb kullandırabildim telefona. 90-100 civarı uygulama yüklü... Yani ağzına kadar dolu telefon.

Daha ne yazıyimki arkadaş

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Iphone yerine samsung daha pahalı olsa koşa koşa samsung alırsınız
    Kimse özellik derdinde değil bak ben iphone kullanıyorum derdinde.Ama şimdi herkezde olduğu için bu seferde büyüklüklük ön plana çıkmaya başladı.
    Tamamen gösteriş için olduğunu düşünüyorum..

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S

Telefon böyle olur

Zaten kasmaz, en fazla tuşu basılı kalır hafif oynatırsın çıkar yerinden, bekleme süresi 1 depo 1000km,

eski beyin jimnastiğimiz olan tüm arkadaşlarımız, eşimiz, dostumuzun numaralarını uykudan uyandırsalar hatırlayan hafıza 7/24 çalışır

çok ucuz olur, düştü etti derdin olmaz,

numaraların kaybolmaz,

birde en önemlisi kanımıza kodlanmış olan işaret parmağı alışkanlığımız sürdürülmüş olur, baş parmak gereksiz yere yorulmaz, kol omuzdan çalışır,

cepte iken bile ışık hızıyla kısa mesaj atılabilir,

iki, üç, beş parmak ovuşturulan sabun görüntülerini saymıyorum bile

kaldırımda, araçta, işte, yemekte... gereksiz yere hayatımızdan çaldığı zaman yok, çünkü telefonda bakacak birşey zaten olmamalı, telefon ses işi

dokunma hissimize de hitap etmeli, tuşların küt küt ettiğini kulağımız da duymalı, 5 rakkamının üzerinde ufak bir çentik olmalı, bunlar hep çok çok önemli mevzular,

Ve mümkün olduğunca telefon ile değil, yüz yüze görüşülmeli...

Daha ne sayayım

Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    İphone'u olan insanların %80 inin alma nedeni olarak şunu düşünüyorum: Prestij.

İphone en pahalısıdır.Ona sahip olmak,cebinin kalın olduğunu gösterir.Bu da kişiye kapitalizm dünyasında prestij kazandırır.

Bunu satın alıp da 1 ay sonra sadece mesaj-arama-face-twitter denklemine girilmesi kanımca bunun kanıtıdır.Bu denklemi onun 4/1 i fiyatındaki telefonlar da yapabilir,ama onların kapitalizm dünyasında eksiği vardır: Ucuz olması.

Ucuz olmak da prestij kaybettirir.
    cool113 bunu beğendi.
    Korkarak yaşayamazsın!

cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    teknolojiye mümkün oldukça para harcamam. o 2bin lira verdiğiniz telefonlar bundan 5 yıl sonra 10 lira bile etmiycek çöplerde gezinicek belki.
    ablam babam telefon alır eskir sonra bana verirler. gayet de memnunum. ne oluyormuş? ayfonumdan otobüs bileti almışım. vuhuuu aylık telefon faturamda internet paketim de var tam 80 lira düşünebiliyor musunuz çook cool bir insanım ben her şey çok kolay artık telefonumla. (!)
    bırakın şu telefonu kurcalamayı arkadaşlarının yanında oyun oynamayı da boş zaman bulduğunuzda çıkarın kitabınızı okuyun. hayal gücü diye bir şey kalmadı.
    cool113 bunu beğendi.

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    Genaral mobile discover parasini n telefonu
    cool113 ve fearlesboyy bunu beğendiler.

manners - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bunun kavgasini bende cok veriyordum, ama vazgectim. iki sistemide kullananan insanlarin kendine gore dogrulari var. ben 1.5 cupcake versionundan beri android kullanicisiyim ve bir donem Iphone3 kullanmistim. simdi HTC one kullaniyorum. iki sistemi birbiriyle kiyaslamak ikisinede haksizlik oluyor. ama bazi arkadaslarin bahsettigi gibi sadece foto cekeyim, facebook a gireyim tweetleyim milleti diyorsaniz, neden digerine daha cok vereyim yada buna az vereyim sorusu ister istemez soruluyor. android gelecek vaadeden bir uygulama vede IOS gibi tek tabanlida degil.
    androidi kotuleyenler virus bulasiyor yavasliyor diyorsunuz ancak bu iki problemin cozumu atomu bolmek kadar karisik degil. teknolojik olarak cok iyi bir altyapinizin olmamasi o sistemi kotu yapmaz.
    "ya ben bunu indirdigimde nereye gidecek nereden kalkacak ugrasmak istemiyorum" diyorsaniz alin IOSunuzu kullanin, kullanisi gayet kolay olan genelde istediklerinizi karsilayan tam sizlik bir sistem.
    ama yok " bu telefon benim diledigimi yaparim arkadas. istersem istiklal marsini tersten okutmak isterim diyorsaniz" android alin gerisi sizin bilgi ve tecrubenize kalmis.

yani bu hayatinda hic 4 silindir 1000lik motor kullanmamis adamin altina motoru verip al bunu sur bakalim nasil demek gibi birsey. birakin dileyen diledigini alsin ister IOS ister android. hangisi degirmeninize su goturuyorsa onu kullanin tartismanin bir anlami yok.

burda birine kullandigin telefonun daha iyi oldugunu kabullendirmek size 5 kurus kazandiriyorsa ayri. yoksa bosverin kim ne istiyorsa onu kullansin.
    tinerci bunu beğendi.

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    Apple ios kullananlar bence telefondan anlamayanlar yok hızmış yok stabilize çalışmasıymış ya sen androide ıvır zıvır indirme virüs taramanı düzenli yap bak ios performansı alıyosun.Android telefon sahipleri ne yapıyor binlerce uygulamayı yüklüyor kaldırıyor tabi performansı düşecek.İlla stablize hızlı telefon istiyosan nokianın eski 1100 filan gayet yeterli gelmesi lazım.İos aslında ebeveyin kontrollü telefon gibi kapalı kaynak sahibin ne yem verirse telefon ondan ibaret.Adroidde çok mükemmel değil kabul ediyorum ama iosun gerisinde de değil.Prestij+Kapitalizim başka bi mok yok.

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende başlarda o kadar para vermem diyenlerdendim. sırf güvenlik ve kişisel bilgiler için ıphone aldım. büyün parasal işlemleimi şimdi telefonumla yapıyorun. kafam rahat. sekterolş programlar ile işlerimi bir adım öne çıkarıyorum. bim unumu gibi telefonumda 3 ader oyun yüklü oda kızım ara sıra oynası diye. ıphone olmasaydı blackberry alırdım. onların sistemide korumalı ayrıca tum blacberryler android uygulamasını çalıştıyorlar.

merkezkale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR1200X Crosstourer
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iphone aldigim ilk gun sinirimden kirma noktasina geldim , sagolsun kardesim dokukte olsa htc sini verip iphone u alip beni buyuk eziyetten kurtardi .
    Kesinleikle birdaha para vermem .
    Fanatikeri cok , fakat bana hic hitap etmedi.
    Androidin de fanatikleri cok. Android de bana hic hitap etmiyor
    satoyama bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)