Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tata vista marka araba nasıldır

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gilera Runner 180 Sp--- Pgo Kaldera 110 cc
    Yakın bir zamanda araba almayı planlıyorum. nette gerken en ucuz 0 araba tata vista marka bir arabaymış aslında araba güzel hoşuma gitti ama bilenlere sormak istedim nasıldır bu tata vista marka arabalar dizel arabası 0 25.000 lira ve motor bildigimiz multijet mtooru
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-tata-polat-otomotiv-antalya-2012-model-1.3-tata-vista-qardojet-140890109/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-tata-dizel-1.3-tdi-vista-yetkili-servisten-130746797/detay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Panter38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ******* 250r+bora '03 trendline
    arabada ön taraftan birazcık ama sadece birazcık tip var arka felaket zaten ha bu arada bunlar kişisel düşüncelerim lütfen kimse alınmasın ben olsam bu arabayı nıye alırım sürücü kursum olur bunu alırım insanlar ögrensin diye hem dizel kolay kalkar zira benim gittiğim sürücü kursunun arabalarıda bunun biraz değişiği tata indico
    paraya gelirsek 25 bine ne arabalar alınır ne arabalr cok az yaksın dersen clio dacia felan al bence ama normalaile arabası olsun dersen honda civic olur o paraya 2003-4 bulursun en temizinden yada 3-4 gün önce bi bora aldık 2003 trendline 4 airbag klima abs eps falan filan hem tas gibi sağlam hemde yolda giderken pambıh gibi araba öneririm yakıtta lpg de 22-23 kurus felan

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    fazla hintli duruyor... sıfır bunu alacağına corolla, astra falan baksana? modeli biraz düşük olur ama daha güvende olursun ve konforlu olur. satarken de değer kaybetmez

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Windows Vista'dan bile hayır gelmedi, Tata Vista daha umutsuz
    Panter38 bunu beğendi.
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    internetten kullanıcı yorumlarına bakmak lazım
    bana sorsan iran malı derdim, hint malıymış. yine eskiden kalma bilgilerle mercedesin eski teknolojisini mi ne kullanıyordu
    adamın biri yazmış şu yorumu internette, birkaç aylık:

Tata vista 1.3 Quadrajet Dizel araç almak isteyenlere yararlı olacağını düşündüğüm verileri 1 yıldır bu araçla 15 bin km. yol yapmış bir kişi olarak paylaşmak isterim. Karar sizin. En çok merak edilen özelliklere ve sorulara değinebileceğimi umut ediyorum.

1- Yol tutuş: 1 yıllık süre zarfında yol tutuş beni fazlasıyla tatmin etti. 100-120 km/h ile girilen hatırı sayılır virajlarda kayma yoldan savrulma gibi sorunlar yaşanmadı. Karla kaplı yollarda dahi patinaj ve kayma sorunu olmadı. Aracı test etmek amacıyla yapılan fren denemelerinde araç yoldan sağa sola kaymadı fren bırakıldığında normal yola devam etti. Araçta abs yok. çapraz frenleme sistemi var ve normal ve ani frenlemede her türlü yol şartında herhangi bir sorun yaşamadım.
    2- Motor: CRDi common rail direkt enjeksiyonlu 1.3'lük motor hızlanmalarda ve rampalarda üzmedi. Uygun devirlerdeki (2300-2800 devir arası) vites değiştirmelere olumlu cevap verdi. Yokuş yukarı da normal hızlanmasına devam etti. Motor sesi kabin içinde rahatsızlık verecek bir seviyede değil. Dizel olmasına karşın benzinli araç sesinden çok farklı değil. Sadece uygun devirlerde kullanmadığınızda motor sesi kendini belli ediyor. Motor çekişi oldukça tatmin edici.
    2- Dış görünüş: Kompakt bir dizayn ve fark ettirici farlara sahip. Arka kısım toplu ve karakteristik uzunlamasına yerleştirilmiş arka lambalar kendini belli ediyor. Önde ve arkadaki sis farları işlevsel. Özellikle arka sis lambaları sisli ve aşırı yağışlı havalarda rahatça farkedilecek parlaklıkta bir ışık sağlıyor. Bu sizin kendinizi daha güvende hissetmenizi sağlıyor. Araç tavanı benzer diğer araçlarla yanyana geldiğinizde farkedildiği üzere oldukça yüksek. Bu yükseklik iç mekanda kendini ferah bir kabin olarak belli ediyor. Aracın yerden yüksekliği iyi. Bu size taşlı çakıllı dağ yollarında avantaj sağlıyor.
    3- İç mekan: Arabaya girdiğinizde küçük bir araçtan beklenmeyecek ferahlıkta bir mekanla karşılaşıyorsunuz. Çok bahsedilen ve beğenilmeyen gösterge panelini göğüste olması kanımca araca ayrı bir özellik katıyor. Sürücünün görüşü kolaylaştığı gibi arka koltuklarda oturanlara ayrı bir keyif veriyor. Konsoldaki kumandalar fonksiyonel. Klima ve ısıtıcı oldukça etkili. Yaz aylarında açık tutulan klima çekişte herhangi bir düşüş oluşturmadı. İç mekanın plastik işçiliği belki çok iyi değil ama kullanışlı ve ergonomik. Torpido gözü yeterli büyüklükte. Bagaj hacmi aileler için tatmin edici değil. Arka koltuk diz mesafesi biraz kısıtlı.
    4- Yakıt: Araç sizi yolda bırakmıyor. 8 kutucuklu yakıt göstergesini her kutusu yaklaşık 5 litre yakıta denk geliyor. İbre son kutu olan kırmızıya geldiğinde yakıt ışığı yanıyor ve ışık yandıktan sonra yakıt almak için yol şartlarına göre en az 100 km'niz var. Bu 100 km içinde yakıt biter diye korkmayın ışık yandıktan sonra 150 km gitmişliğim var. Yakıt sarfiyatı fabrika verilerinde belirtilen değerler civarında. Şehir içinde 6.5litre/100 km ve şehir dışında 4litre/100 değerlerini yakalayabiliyorsunuz. Canlı bir örnek vermek gerekirse yakın tarihte 1050 kmlik parkuru 200 tllik yakıtla gerçekleştirdim.90 km sabit hızla gitmedim.120-130 km/h aralıklarında seyrettim.

Araçtan hep olumlu olarak bahsedilmiş olabilir. Ama bu yazılanlar bir kullanıcının kendi görüşleridir. Sadece bazı tecrübelerimi yazdım. Aracı kullanan kişiler içinde farklı görüşleri ve soruları olanlar varsa paylaşabilirler.

Dedemde var aynı arabadan.Şimdiye kadar bir sorununu duymadım.

altınkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben olsam ikinci el piyasası olan temiz araçlara bakardım sende öyle yap bence. Accent era falan var o fiyata en basitinden.

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Merhaba. Aynı şekilde ben de araba alacağım için vista çok kafamı kurcalıyordu acayip bir araştırma yaptım bunun için. Kimsenin ne dediğine bakma 1 kişi kullanıyo 10 kişi yorum yapıyo. Öncelikle tata'ların önyargıyla bakılmasını sağlayan 2010 öncesi modelleri var bunlar hindistan pazarı için üretilmiş dandik arabalar. 2010 sonrası şahlanmaya çalışıyolar ve land rover ile jaguar markalarını bünyesine katıyor ve avrupa pazarına açılmak için vista ve monzayı üretiyorlar.Vista 1.3 dizel ve 1.2 benzinli motor kullanıyo. Motorları General Motordan temin ediliyor,opel corsa ve fiat palio'da kullanılan motorla aynı. Gelelim kaliteye corsa ile kıyaslanmaz ama palio'nun çok çok ötesinde bir araç. Palio'da sadece en üst versiyonunda ve en pahalı modelinde çift airbag ve abs varken vistada standart abs ve çift airbag bulunuyo. Koltuk altı çekmeceler, JVS cd çalar ve bi nebze olsun estetik duran bir iç tasarım var. Aracın tek handikapı araçlarını euro n-cap testlerine sokmuyo oluşu, fakat emsalleri olan palio,clio,dacialardan daha güvensiz olduğunu düşünmüyorum ki kapı içlerinde destek direkleri olduğunu biliyorum.Benim aklımda kalanlar bunlar, şehrindeki tata mağazasına gidersen çok daha tatmin edici yanıtlar alabilirsin, bizim denizlideki firma çok ilgiliydi.

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    205bine ne arabalar var hocam. Tata o parayı haketmiyor. Bmw 7 serisine bakın.

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    illa tata olcaksa manzanın tipi birazcık idare eder gerisi tip olarak çok tırt
    sıfır 25bine araba alcagınıza,2.el temiz güzel arabalar alabilirsiniz o paraya
    25.000-26.000 para olsam ben şimdi linkte koycağım arabayı alırdım
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0460591/detay/

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    25 bine sıfır ayarında bipper, fiorino, clio, symbol, doblo eski kasa 2013 alabilirsiniz, alırsanız dua edersiniz iyi ki almışım diye. Tata vistayı alırsanız paranıza yazık gerçekten... Ayrıca bu saydıklarım 100 km 4 litreyi görebilen araçlar..

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    ben 2011 model peogeot bipperimi satıyorum 34.000 kmde 1.4 dizel otomatik siyah
    içi tertemiz sigara yanıgı söküğü aşınma gibi bişey bulamassın
    annem kullanıyor zaten arabayı
    1.6 hyundai i30 2009-2011 almak için satlık
    ilgini çekerse özel mesaj at.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Su arabalara para vermezdim sahsen eger kucuk araba bakıyorsanız,

Hyundai Getz
    Hyundai İ10
    Fiat Panda

Hiç olmassa marka ve servis var arkasında.

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    Model bilgisinden çok benimde söyleyebileceğim sıfırkm almak için en güzel zaman çünkü yıl bitiyor son patlamalar olacak bu 2 ay hem 2014 ler geleceği için 2013 fiyatları düşecek hemde firmaların bu yılın son stoklarını tüketmek için daha da fiyat kıracaklar. Bence şubeleri telefonla ara ve fiyat al ha model önerisine gelirsek araçların modelleri farklıda olsa parçalar hep ortak aynı menşei ürünler hyundai renault peugeot basic model fiyatları model bazında aşağı yukarı aynı içine otur bak içine sineni en çok hoşuna gideni al
    https://www.facebook.com/cenk.toker.3
    Mail:cenktoker@windowslive.com[/COLOR][/I][/B]

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Arkadaşım, ben bir otomotiv servisinde çalışırken bir sürücün kursunun Tata marka araçlarına bakım yapıyorduk. Çok sorunlu araba. İllallah etmiştik artık.

Benim düşüncem bu arabayı alırsan hayatının hatasını yapmış olursun. Parana yazık olur.

Sorun yaşadığında para verip tamir ettiremeyeceğin bir araba. Ustası yok, parçası yok, elektroniği dandik.

Kesinlikle uzak dur derim.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    tatayı bizim isotlar getirmiyor mu ? =)
    hindistan malıysa saglamdır.
    ama isotlardan bi cacık olmaz o da ayrı konu

Motosikleti
    Gilera Runner 180 Sp--- Pgo Kaldera 110 cc
    Tüm yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.
    Sonuç olarak aldığıma araba 2005 Model Renault Megane 2 1.5 Dcı aldım. En full paket olan Privilegge paketinden araba çok memnunum.
    Yakıt konusunda vista dan önde kesinlikle 1.5 motor olmasına rağmen hemde
    Ispartadan antalya ya gelirken arabayı yakıt konusunda test ettim. Isparta keçiborlu da depoyu fulledim. İbreyi sıfırlayıp Antalya döşemealtı ilçesinde tekrar doldurdum. aradaki mesafe 152 km tekrar yakıt aldığımda araba 27 lira ancak aldı.

Yakıt: 4,37 tl
    152 km de 6.17 litre yakıt harcamışım.
    100 km de 4.11 litre yakıt

Bir ara Burdur tarafında ibre 160 km ye kadar ani çıkıp inmiştir. İlk araba olunca o heyecanla pek de yavaş gelmedim.
    Ortalama 100-110 arası ama

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    25 bine sıfır Skoda Citigo....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)