Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Metrobüs Metro Oluyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBF250 2006 ==> CB150 2009

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beylikdüzü'ne ulaşacak metro çalışmalarının yapıldığını söyledi. Topbaş, "Artık metrobüs metroya çevirme zamanı geldi. Şu anda da metro projelerini yapıyoruz." dedi.

Avcılar'daki Reşitpaşa- Kuruçeşme altgeçidinin açılış törenine Kadir Topbaş'ın yanı sıra AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, AK Parti İstanbul Milletvekili Kadir Hakan Şükür, Milletvekili Tülay Kaynarca ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış töreninde konuşan Topbaş, "Bir metrobüs hattı yaptık.

Buradan binip Kadıköy'e kadar gidebiliyorsunuz. O kadar yoğun ki artık metrobüsü metroya çevirme zamanı geldi. Şu anda da metro projelerini yapıyoruz. Beylikdüzü'ne kadar gidecek metro çalışmalarını başlatıyoruz. Esas sıkıntıyı giderecek olan metrodur." şeklinde konuştu.

adamlar metrobüsü beğenmiyor... zamanında 2002- 2003 - 2004 - 2005 her gün sabahın köründe, otobüsün içi alev topu gibi, trafikte saatlerce kalarak 2.5 3 saat arası cevizlibağdan kadıköye 127 numaralı otobüse binip gitselerdi görürdüm...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı Cruzer27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamlar metrobüsü beğenmiyor... zamanında 2002- 2003 - 2004 - 2005 her gün sabahın köründe, otobüsün içi alev topu gibi, trafikte saatlerce kalarak 2.5 3 saat arası cevizlibağdan kadıköye 127 numaralı otobüse binip gitselerdi görürdüm...
    aslında benim beğenmediğim, insanların çalışabilmek için saatlerce yollarda sürünmeleri
    otobüse yahut metrobüse binmek için birbirlerini itip kakmaları
    en önemlisi günde 50 kırbaç yiyen bir kölenin, "halinize şükredin, eskiden 100 kırbaç yiyorduk" diye durumdan şikayetçi olanları azarlayıp, hiç kırbaç yememesi gerektiğinin farkında olmaması
    Levent E., Lucas, ramizan83 ve 10 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında benim beğenmediğim, insanların çalışabilmek için saatlerce yollarda sürünmeleri
    otobüse yahut metrobüse binmek için birbirlerini itip kakmaları
    en önemlisi günde 50 kırbaç yiyen bir kölenin, "halinize şükredin, eskiden 100 kırbaç yiyorduk" diye durumdan şikayetçi olanları azarlayıp, hiç kırbaç yememesi gerektiğinin farkında olmaması

bundan 8 10 sene önce cevizlibağdan kadıköye ben 2.5 saatte gidiyordum hatta geçiyordu

yenibosnadan kadıköyede 3 saatte gidiyordum ve ayakta

ama şimdi cevizlibağdan kadıköye gitmem 45 dakika sürüyor

bir de şu var otobüsü saatlerce durakta bekliyorduk o zamanlar

metrobüs yokken karşıya geçen ankara yolunu kullanmayan bir iki hat vardı ve 30 dakikadan aşağı gelmezlerdi durağa

mavi kartta sınır yoktu arkadaki boş otobüse in bin yapardık

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    1998'den 2004'e kadar her gün Halıcıoğlu-Topkapı yolunu gittim. Tek otobüsle 20 dakikada gittiğim yere şu anda iki otobüsle 45 dakikada gidiyorum, iki kat para veriyorum.

Metrobüs yolu yüzünden E-5'teki tüm şeritler çok dar, emniyet şeridi yok. Metrobüs yüzünden benim saydığım 10'dan fazla insan öldü, emniyet şeridi olmadığı için sağa çeken aracına çarpılınca ölenler, inşaat yapılırken önlem alınmadığı için kaza yapıp ölenler, çelik halatlar yüzünden başı kopup ölen motorcular oldu. Dar şerit yüzünden kaza yapıp ölen bir motorcuyu kendim gördüm. Harcanan yüzlerce milyon lira da cabası.

Şimdi paşam kalkmış "metronun vakti geldi" diyor.

Küfür etmemek çok zor.
    saykem, draggy, Shrieker ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    kafası daha yeni basmış. Yaparlarsa metroyu Allah razı olsun
    wolrath ve maxi97 bunu beğendiler.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamam da kardeşim baştan neden metro yapmadın. OGS çıkarıyor, sonra HGS geliyor. Hadi OGS kalkacak. Neden HGS yi getiriyorsun OGS yap hepsini. Hep aynı zıkkım. İleriyi görememe. Anlık projeler. Yol yapıyorsan kaliteli asfalt yap, bol şeritli yap. Yooook, 2 şerit yapalım, sıkışınca üçe çeviririz. Hüloooooğğğğğ
    polo34, draggy, blamir ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Bence önce Tramvay yapalım, sonra Hafif Raylı Sisteme çevirelim, en son da Metro yapalım. Böylece daha fazla yandaş zengin olur.
    pistolpitt, ramizan83, polo34 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    bundan 8 10 sene önce cevizlibağdan kadıköye ben 2.5 saatte gidiyordum hatta geçiyordu

yenibosnadan kadıköyede 3 saatte gidiyordum ve ayakta

ama şimdi cevizlibağdan kadıköye gitmem 45 dakika sürüyor

bir de şu var otobüsü saatlerce durakta bekliyorduk o zamanlar

metrobüs yokken karşıya geçen ankara yolunu kullanmayan bir iki hat vardı ve 30 dakikadan aşağı gelmezlerdi durağa

mavi kartta sınır yoktu arkadaki boş otobüse in bin yapardık
    çöpe giden başlığına istinaden o kadar malzemeyi nasıl topladığın anlaşıldı

kimse zaten metro yapma demedi, neden metrobüs yapıyorsun dedi
    metro yapılınca ne olacak metrobüsler, sadece mitinge yandaş taşımak için mi kullanılacak?

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    O kadar yoğun ki artık metrobüsü metroya çevirme zamanı geldi.

çocuk mu kandırıyorlar anlamıyorum, ilk çıktığında herkes metro olsun diye bastırmıştı, sonra gittiler otobüs aldılar, sonra otobüsler istanbulun yokuşlarını çıkamadı bir sürü laf ettiler metro olmaz diye, şimdi ne oldu da metroya dönüşe geçtiler ... bu iş sokaklarımızdaki kaldırım taşlarının her sene sebepsiz yere yenilenmesine benzemiş ... umarım metrobüsler atıl duruma gelmez, yoksa devleti zarara uğratmış olurlar, dünyanın neresinde metrobüs varmış ... ağustos ayında 1 ay bangkok'dayım, orada bile hem havadan viyadükler üzerinde giden skytrain hem de yer altından giden underground metro var ... avrupadaki, japonyadaki vs metrolar ve hızları malum ... geçen iş arkadaşım romadan geldi, 1.5 saatte romadan floransaya 220 km/h hızla trenle gittiklerini söyledi ... mesela böyle hızlı trenler olsa istanbuldaki vatandaş gidip edirnede çalışabilir, ya da ankaradaki eskişehirde çalışır, izmirdeki bilmem nerede çalışır, akşama eve geri döner, esas bunlara yatırım olmalı ki işe yarasın, hizmet olsun, işsizliğe çözüm olsun ...
    draggy, Lucas ve İHTİYAR bunu beğendiler.

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şakacı bir çocuğa benziyor bu arkadaş. Pek kanım ısındı kendilerine
    Shrieker ve mete_han bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı pistolpitt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çöpe giden başlığına istinaden o kadar malzemeyi nasıl topladığın anlaşıldı

kimse zaten metro yapma demedi, neden metrobüs yapıyorsun dedi
    metro yapılınca ne olacak metrobüsler, sadece mitinge yandaş taşımak için mi kullanılacak?
    CHP şehircilik konusunda tam bir felaket 1992 1996 arası sanırım şirinevler de oturduğum dönemde belediye chp deydi ve çöp dağları olsun sürekli kesik elektrik olsun bidonlarla camilerden su taşımak olsun ( haftada 1 gün sadece 2 saat su veriyorlardı sanırım cuma günleriydi. Akşam 20:00-22:00 arası ) her türlü gereksiz işle uğraştım. Umarım ben ölene kadar asla chp nin belediyeciliği ile karşı karşıya kalmam..

Çöp kamyonu, su tankeri yolu gőzlediğimiz günleri hatırlıyorum. Belediyecilik konusunda kısmen başarılı buluyorum şahsen ama metrobüs fiyasko bir projedir.
    Gerçi İstanbul için ipin uç kaçtı artık.

AKP övülecek bir yanı varsa oda şehircilik konusunda iyi olmaları sanırım bu durum bünyelerinde aşırı inşaat mühendisi olmasından kaynaklanıyor.

Metrobüs konusunda ise adamlar zaten daha metrobüs yolunun beton kısımları yapılırken bunun geçiçi bir önlemolduğunu asıl projenin metro olduğunu söylemişlerdi.

Metro kolayca yapılabilecek bir şey değil tünellerin kazılması yıllar sürüyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:29 ----------

Alıntı emrello adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence önce Tramvay yapalım, sonra Hafif Raylı Sisteme çevirelim, en son da Metro yapalım. Böylece daha fazla yandaş zengin olur.

Sizin gibilerin karın ağrısını biliyoruz. Hizmetmiş ağaçmış özgürlüklermiş bunlar bahane. Dindar bir başın yönetiminde bulunmak istemiyorsunuz olay gayet açık ve net. Aponun neden ayağına kadar gidiliyor? O halkın iradesini 1 gecede yıkan asker yıllardır dağdaki 3-5 soysuzdan mı çekiniyor? Bırakalım hocam bunları duygusal değil somut düşünceye ihtiyaç var. Askerin başındakiler milli olsa şimdi ortada ne kandil kalır ne öcalan nede ortadoğuda büyüme ivmesi gösteren bir israil. Ben bunu bilir bunu konuşurum. Bu gözlemler için istatistik uzmanlığına gerek yok

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kafası daha yeni basmış. Yaparlarsa metroyu Allah razı olsun
    buna kafası yeni başmış denmez. metrobüs kapasitesinin üzerinde hizmet ediyordu ve metroya dönüştürülmesi ile daha fazla insan taşıyacak. amaç hizmet etmek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:25 ----------

Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar yoğun ki artık metrobüsü metroya çevirme zamanı geldi.

çocuk mu kandırıyorlar anlamıyorum, ilk çıktığında herkes metro olsun diye bastırmıştı, sonra gittiler otobüs aldılar, sonra otobüsler istanbulun yokuşlarını çıkamadı bir sürü laf ettiler metro olmaz diye, şimdi ne oldu da metroya dönüşe geçtiler ... bu iş sokaklarımızdaki kaldırım taşlarının her sene sebepsiz yere yenilenmesine benzemiş ... umarım metrobüsler atıl duruma gelmez, yoksa devleti zarara uğratmış olurlar, dünyanın neresinde metrobüs varmış ... ağustos ayında 1 ay bangkok'dayım, orada bile hem havadan viyadükler üzerinde giden skytrain hem de yer altından giden underground metro var ... avrupadaki, japonyadaki vs metrolar ve hızları malum ... geçen iş arkadaşım romadan geldi, 1.5 saatte romadan floransaya 220 km/h hızla trenle gittiklerini söyledi ... mesela böyle hızlı trenler olsa istanbuldaki vatandaş gidip edirnede çalışabilir, ya da ankaradaki eskişehirde çalışır, izmirdeki bilmem nerede çalışır, akşama eve geri döner, esas bunlara yatırım olmalı ki işe yarasın, hizmet olsun, işsizliğe çözüm olsun ...
    yurt dışındaki o trenler bir gecede ortaya çıkmadı hepsi bütçe ve proje işi ve ibb de ve ulaştırma bakanlığında da bu tip projeler var ve adım adım uygulanacak. bir kerede iyiyi güzeli taktir edin be hep olumsuz tarafından bakıyorsunuz.
    anlayana sivrisinek saz anlamayana sazı sokmasan da olur (imza istek üzerine değiştirilmiştir).

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    CHP şehircilik konusunda tam bir felaket 1992 1996 arası sanırım şirinevler de oturduğum dönemde belediye chp deydi ve çöp dağları olsun sürekli kesik elektrik olsun bidonlarla camilerden su taşımak olsun ( haftada 1 gün sadece 2 saat su veriyorlardı sanırım cuma günleriydi. Akşam 20:00-22:00 arası ) her türlü gereksiz işle uğraştım. Umarım ben ölene kadar asla chp nin belediyeciliği ile karşı karşıya kalmam..

Çöp kamyonu, su tankeri yolu gőzlediğimiz günleri hatırlıyorum. Belediyecilik konusunda kısmen başarılı buluyorum şahsen ama metrobüs fiyasko bir projedir.

AKP övülecek bir yanı varsa oda şehircilik konusunda iyi olmaları sanırım bu durum bünyelerinde aşırı inşaat mühendisi olmasından kaynaklanıyor.

Metrobüs konusunda ise adamlar zaten daha metrobüs yolunun beton kısımları yapılırken bunun geçiçi bir önlemolduğunu asıl projenin metro olduğunu söylemişlerdi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:29 ----------

Sizin gibilerin karın ağrısını biliyoruz. Hizmetmiş ağaçmış özgürlüklermiş bunlar bahane. Dindar bir başın yönetiminde bulunmak istemiyorsunuz olay gayet açık ve net. Aponun neden ayağına kadar gidiliyor? O halkın iradesini 1 gecede yıkan asker yıllardır dağdaki 3-5 soysuzdan mı çekiniyor? Bırakalım hocam bunları duygusal değil somut düşünceye ihtiyaç var. Askerin başındakiler milli olsa şimdi ortada ne kandil kalır ne öcalan nede ortadoğuda büyüme ivmesi gösteren bir israil. Ben bunu bilir bunu konuşurum. Bu gözlemler için istatistik uzmanlığına gerek yok
    O su olmadığı zamanlarda az bi yağmurda bütün şirinevleri su basardı ) O belediye bundan ne utanır ne de gocunurdu. Bunları bilmeyenlerın şu anki durumdan şikayet etmelerine şaşırmıyorum.

Metro konusunda gelınce. Son 6 yıldır metro inşaatlarında çalışıyorum gerçekten çok ciddi ve zor bir iş. Metropol hayatı devam edecek insanların ulaşımı aksamayacak sen köstebek olup yeraltına bir dünya kuracaksın. Büyük yatırım ve büyük emek gerekli.

Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Metrobüsmü metro oluyor. Yeni bir yeraltı hattı yapılıp metrobüs yolu tekrar e5 e mi katılıcak. Ne olucak net anlayan varmı ?

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Artık 150 yıl kadar geç değil mi?

Yeni köprü ve kuzeye doğru yeni yığılmalar, bir taraftan da artan nüfus ve göç nedeniyle artık ne metro kurtarır ne hoptro..
    Para hırsı ile her karışını saldırıp ele geçirdiğin şehir bir gün toptan kafana yıkılıp kalacak.. O zaman yerel ve merkezi yönetimin çeşmeden su akıtmak ve çöp toplatmaktan ibaret olmadığını gene anlamayacaksın, bu sefer mezar yeri bulamamaktan şikayet edeceksin..

Daha sonra gelecek nesiller belki akıllarını kullanıp daha düzgün ve yaşanası hale getirirler.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı raven71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buna kafası yeni başmış denmez. metrobüs kapasitesinin üzerinde hizmet ediyordu ve metroya dönüştürülmesi ile daha fazla insan taşıyacak. amaç hizmet etmek.
    Amaç hizmet etmekse kafana göre yap-boz yapmazsın. Metrobüs kapasitenin üzerinde hizmet veriyorsa demek ki ihtiyaçları yanlış hesaplamışlar.

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)

Benim gibiler hmm... Ah beni gidi beni, iflah olmaz, kadir kıymet bilmez, nankör adamın tekiyim ben (ve benim gibiler). Biz her neysek artık!

Belediyenin saçma sapan, günü kurtarmaya yönelik uygulamalarını alıp dine bağlamak, abuk sabuk muhabbetlere girmek hiç istemiyorum. Metro projelerinde emek vermiş bir insan olarak metrobüsün ne kadar salakça ve plansız bir proje olduğunu çok iyi görebiliyorum. Ama bunun için toplu taşıma işinin içinde olmaya da gerek yok. Engelli bir insanın veya hamile bir kadının Altunizade durağından metrobüse binmesi (binmeye çalışması) bunu anlamak için yeterli.

İşe yarıyor mu, yarıyor tabii ki. Bir şekilde seni bir yerden bir yere taşıyor. Ayrıca, hiçbir şeyi sorgulamazsan gayet de rahat edebilirsin aslında. Mesela tüm bu altyapının yıkılıp yeniden dizayn edilmesinin ne gibi astronomik masraflar çıkaracağı, arada yaşanacak (yıllarca) inşaat rezilliği, Hollanda yapımı bozulan metrobüslere ne olduğu vs. vs.

Neyse ya, ben ve benim gibiler zaten hiçbir şeyden memnun olmazlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:21 ----------

Ya konuşmayayım diyorum, sus diyorum kendime ama yine tutamadım kendimi.

Güzel kardeşim 10 senedir ben mi yönetiyorum ülkeyi! Askeri içeri tıkıp teröristle görüşen ben miyim! Al sana "dindar" lider, 10 senedir iktidarda. Daha neyin şikayeti bu yazdıkların. Ele geçirmediği tek bir kurum kaldı mı? Kalmadı. Adam "milliyetçiliği ayaklar altına aldık" diyor, sen hala "milli" bilmem ne diyorsun.

İnsan biraz tutarlı olur yahu... El insaf.
    polo34 bunu beğendi.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Ha vallaha...Yahu nasıl çoğalıyorsunuz....
    Fake hesapmı açıyorsunuz anlamadım...
    Mitoz mu bölünüyorsunuz....

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    3. köprü projesi gibi olmus tartisma.
    Metrobüsler yapilirken bu çözüm degil, milletin parasini bosuna israf ediyorlar diye yazmistik.
    Bademler agzimiza ziçmisti.
    Simdi dedigimize geldiler.
    Gerçi her dedigimize geliyorlar ama
    bunu sanki kendileri yapmislar gibi çok güzel süsleyip kerizlere yediriyorlar.
    Bu vesileyle ben yine lafi 3.köprüye getireyim.
    Nasilsa olan oldu.
    3. köprü çözüm degil arkadaslar.
    Bir kaç sene sonra,
    bu yetmedi tüp geçit yapacaz, tren rayi geçirecez falan diyecekler.
    Yol yakinken bari paralarin ve topraklarin bosa heba olmasina karsi çikin.
    Metro için diyecek bir sey yok.
    Nasilsa, projeyi yanlis çizmisiz,
    burdan degil,
    surdan geçecekti
    muhabbeti olacak ama olsun.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metrobüsmü metro oluyor. Yeni bir yeraltı hattı yapılıp metrobüs yolu tekrar e5 e mi katılıcak. Ne olucak net anlayan varmı ?
    metrobüs hattını raylı yapsalar, hiçbir tünel vs kazmadan köprü geçişinde sorun olur mu onu merak ediyorum ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)