Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

üşümüyor musunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaslar bende motor almayı dusunuyorum. Hatta genelde yapılmayanı yaptım ve gıdıp once ehlıyet aldım :D. ama kafamda hep bı soru var

üşümüyour musunuz?

motora binince o ruzgarla hadı dıyelım elı, kafayı, belden yukarısını mont kask eldıven korur. pekı bacaklarınız donmuyor mu? motorun sıcaklıgıyla fln mı ısınıyorsunuz anlamıyorum.

ozellıkle ankaralı arkadaslar bu havalarda nası oluyor usume durumları bı yorum yazarlarsa sevınırım.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vedat kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR

üşümek ne demek DONUYORUZ...

yok be kardeşim eldivenler motor için özel olandan..mont desen korumalı saglam ...kask desen öyle..bacaklar için ise içlik adı verilen bir pijama türü var onu giyersin..veya diz korumaları uzun alırsan onlarda üşümeni engeller...

crazy_devil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Bu sene hiç sokmadım motorumu Sen motoruna bi kaçkez binip o rüzgarı ve soğuğu hissettikten sonra,emin ol bi daha inmezsin zaten.Soğuk moğuk vız gelir tırız gider.Kafanı yorma sen.Ama korumalı mont ve pantalon alırsan soğuk hava da etkisini anlarsın.

RAPTOR666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kıçımı başımı dağıttığım motor SKYTEAM ST 200 TR
    ben kayak tulumuylan bindim kışın
    (( :KONYA MT İÇİN DOKANDIRIN : ))
    BİR AĞAÇTAN BİNLERCE KİBRİT ÇIKAR , BİR KİBRİT BİNLERCE AĞAÇ YAKAR

watergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Walla üstler iyi ama altlar ı ıh. BAcaklar dan soğuk alıyorum. Ne giyersem giyeyim.

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    vedat kaya nın bahsettiği gibi pantolonun içine içlik giyersen hiçbirşey olmuyo.. aslında motor ateşine tutuldunmu ona bile gerek yok ama :D
    CBR 600F Honda,

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Alıntı watergun adlı üyeden alıntı
    Walla üstler iyi ama altlar ı ıh. BAcaklar dan soğuk alıyorum. Ne giyersem giyeyim.
    Ben de arkadaş gibi üşüyorum.
    Kışın lahana gibi giyinsem de, ince olan yerden etkilemeye başlayan soğuk, sürüş zevkini öldürüyor.
    Kaldı ki hızlı motorımız olsa sonuç daha kötü olacak.
    En son AVCI TULUMU aldım. Şu kaz tüyü kabanlar gibi olan pufidik gibi mi desem, onunla biraz bacak kısımlarımdan üşümeyi engelledim.
    Kayak pantolonu bile üşümemi engellemedi.
    Motosiklet botu üşümeyi engelledi, fakat bacaklardaki hareket kısıtlanıyor ve giyip çıkarması pratik değil.
    Yandan fermuarlı naylon botlar kısa mesafelerde olumlu sonuç veriyor. Olumsuzluğu ise, ayak nefes almıyor, koku yapıyor, terleme yapıyor. Uzun kullanımda sağlıksız.
    Üşüme konusunda sonuç aldıklarım bunlar. Satın alınca sırada motosiklet pantolonu denemek var, içlikli olup takılıp, çıkarılanlardan. Fiatları da pahalı namussuzların, 189 € orta halli bir pantolon.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

maviş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki bandit 1200 s (2004)
    valla arkadaşlar kışın ne yapsanız üşüyo insan..ama zevkide bi başka oluyo hanii..bende kapamadım motorumu hiç devamlı bindim yağış olmadığı zamanlar..tabi bunların acısı yaşlandıktan sonra çıkıcakk

artniyet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    rüzgarı ilk karşılayan yerler çok önemli bence eller,dizler ve göğüs. içlik giyip üzerinede diz korumayı takınca ,deri eldeiven kullanınca ve ön tarafa siperlik yakınca hiç hissedilmiyor bile.ayrıca ayaklar içinde harley çizme giydim kış boyu motor için özel falan değil daha önceden almıştım gayet etkili.

cem01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zealsun 125 cc
    bende yün içilik var çok soğuk havalarda kullanıyorum;oldukça yararı oluyor

murat_by - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbx250 twister
    yahu arkadaşlar magazalarda özel motosiklet elbiseleri var rüzgar soguk ve su geçirmeyen alt lı üstlü bunlar 350 euro dan başlıyor dirseklerde korumaları da var.bu elbiselerden alıyorsun üşümüyorsun yagmurlu havalarda motor kullanmak çok zevkli oluyor ama bazen çok sert soguk oluyor o zaman elbiseler ne kadar soglamda olsa soguk girecek bi yer buluyor
    murat_by

richy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaw arkadaşım bu rüzgar ne lanet bir şeymiş. h.sonu arabamla istanbula gidiyorum araba klimalı olmasına rağmen camı kapatmak gelmiyor içimden öyle bi alışkanlık yaptı rüzgar. sanki yoldan geçen arabaların ve asfaltın sesini duymasam olmazmış gibi geldi. hadi bakalım hayırlısı
    ==============================
    ==============================

jarmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway-Superlight
    Alıntı richy adlı üyeden alıntı
    yaw arkadaşım bu rüzgar ne lanet bir şeymiş. h.sonu arabamla istanbula gidiyorum araba klimalı olmasına rağmen camı kapatmak gelmiyor içimden öyle bi alışkanlık yaptı rüzgar. sanki yoldan geçen arabaların ve asfaltın sesini duymasam olmazmış gibi geldi. hadi bakalım hayırlısı
    Ben arabaya binemiyorum artık, mezar gibi geliyor.
    [B][COLOR="DarkOrchid"]One Shot One Kill[/COLOR][/B]

1150gs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS
    Birde elektrikli ceket ve pantolon eldiven ve corap da var. Isitici ayarli. Havanin sogukluguna gore ayarliyorsun. Ismi Gerbing. Motorun akusune baglaniyor. Birde isinan elciklerin varsa sicaktan terleyebilirsin bile.
    [COLOR="Red"][SIZE="1"]Ne Mutlu Turkum Diyene[/SIZE][/COLOR]

valla üşünüyordur ama motor sevgisi insanı ısıtır ben şahsen soğuk havayı daha çok seviyom sıcakta terlerişm habire yani bunu motor için değil her koşul için söylüyorum ama her kış en az 3 kere hasta oluyorum o başka
    Kask tak!

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    pantolonun altına içlik giyiyorum, en temizi
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

fly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En kaliteli kıyafetleri de alsan soğuk havada üşümenin rüzgar almanın önüne geçemezsin. Sadece azaltabilirsin. Herşeyden önce bünye sağlam olmalı. Ama kıyafetide ihmal etmemeli. Deneme yanılma yöntemiyle kıyafet alınmamalı: Tanıdık bilindik markalar alınmalı; yoksa birçok hastalığı motosikletin üzerinde kapmak var Sinuzit;goznezlesi;bobrek hastalıkları Neyse içinizi kararttım

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    http://www.motomax.com.tr/urungoster...YA%D0MURLUKLAR burdaki acaba yağmurdan korurmu 48€ diyor bu yağmurluk için. Bana kışın yağmurdan koruyacak tulum şeklinde hemen üzerimden çıkarabileceğim ucuz birşey arıyorum bu işimi görürmü acaba?

kartalizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 ALMAN MZ ETZ 251
    gülü seven dikenine katlanır o kadar da olacak tabiiii ama iyi bir tulumun varsa heç bi şey olmaz
    [SIZE="2"]kartalca.68@hotmail.com[/SIZE]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler