Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Gezi Parkı Protestosu Amacı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    5. Gününe giren protesto eylemleri giderek artarken sloganlar değişiyor gösteri amacı farklı gruplar tarafından değiştirilmeye çalışılıyor.

Bu gösterilere katılan arkadaşların bu gibi durumlara karşı hassas olmalarını rica ederim.

Özellikle aşırı görüş gruplarına ve çevreyi talan edip esnafı yağmalayanlara dikkat etmekde fayda var.

Bu protestoların bazıları tarafından anlaşılmadığınıda duşunuyorum.

Ortada bir arazi var. Düzeltiyorum çok çok çok kıymetli bir arazi var.

Arazi kimin ?

Hangi amaçla değerlendirilmek isteniyor ?

Kimler nasıl faydalanacak ?

Bugüne kadar halkın faydalandığı bir alan olduğunuda bılmeyenlere soyleyelım.

15 yıl once buna benzer bir arazi bahçelievlerde vardı. Feritselimpaşa caddesinde çok işlek bir noktada binaların arasında çocuk parkı idi. Sonra birden bu park yıkıldı. 1 gecede. birkaç ay içinde de üzerine apartman dikildi. Apartmanı yapan firma belediye başkanına ait 1994-2004 yılları arasında belediye başkanlığı yapan dönemin anaplı belediye başkanı Saffet Bulut bu ve benzeri olayları ilçenin birçok yerinde tekrar ederek servetine servet katmıştır. Çünkü kimse sesini çıkarmadı o malum kiişde utanmadan sıkılmadan dıledığını yaptı.

Bu gezi parkı olayında da benzer bir durum var. Kişiler farklı partıler farklı olabilir amaç aynı gibi. Bu kez farklı olan bu işi okadar kolay olmayacağı. Halkın tepkisine protestosuna bukadar ılgısız kalınması ve dikkate alınmaması ak partiye oy vermiş biri olarak kenara not ettiğim önemli bir durumdur.
    Benli bunu beğendi.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Sinan cığım bu olay sağolsunlar geziparkından da daha büyük hale geldi, sen protesto eden barışçıl insanlara çoluk çocuğa düşman askeri gibi saldırırsan, artık olaylar kontrolden çıkar. Dün halk mağrur olma padişah, senden büyük halk var dedi... ama yazık ya, insanlar şarkı söylüyor ve sadece yürüyorlar, 10 tan birden 10 mt ara ile gaz bombası atıyorlar. 100 mt direiçindeki alanda ki herkes mahvoluyor.
    Mengu16 bunu beğendi.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Neden gazı, hayvanlığı, zulmü bile bile Taksim'e gittik?

Bir gün Nemrut, Hz İbrahim’i ateşe atmaya karar vermiş ve büyük bir ateşin hazırlanmasını emretmiş. Ateş hazırlanmış… İçine atılacak her şeyi, anında yutacak bir dereceye gelmiş. Birazdan, yüce peygamber onun içine atılacak.

O sırada bir karınca ortaya çıkıyor. Sırtında bir damla su ile ateşe doğru, yavaş, fakat emin adımlarla ilerliyor. Civardaki birisi karıncayı yolundan çeviriyor. Nereye gittiğini soruyor.

Karınca, ateşi söndürmek için su taşıdığını söylüyor.

Soruyu soran gülüyor. Belli ki karıncanın eylemini hafife alıyor ve onunla alay ediyor.
    Kendisine gülen kişiye karıncanın cevabı çok hikmetli:

‘Ben, sırtımdaki şu bir damla suyun o kızgın ateşi söndüremeyeceğini elbette biliyorum. Fakat maksadım safımı belli etmek. Zalim Nemrud’un yanında değil de, Hz. İbrahim’in yanında olduğumu ilan etmek’.
    htmetin, davutyuksel ve sedici bunu beğendiler.

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Halk demokratik bir şekilde sesini duyurmak istiyor. Bu da medeni bir toplumda temel hak dir.

İleri de olsa hala demokraside değil miyiz.

Her ağzını açana biber gazı mı atacaklar?

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Gazları bitmiş, Bursa'dan gaz getirmişler. Tedarikli kullanmaları da söylenmiş. Copları daha fazla kullanmaya başlarlar, oradaki arkadaşlar kendilerine dikkat etsin. Şehirdışından da oldukça fazla polis getirilmiş.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Zaten kimsenin onaylamadığıda bu.

İnsanlar topllanıyor küçük gruplar şarkı söyluyor çimlere uzanıyor ağaç gölgesinde dinleniyor sonra polis gelip kaba kuvvet kullanıyor.

Bu durum, bu kararları alanların niyetleri hakkında bir fikir veriyor.

Bu tepkiler ve protestolar dikkate alınmalı, bu kararlar incelenmeli ve halk doğru bir şekilde bilgilendirilerek gerekli cezalar uygulanmalı. Ancak ozaman akp nin samimi olduğuna yeniden kanaat ederim.

Aksi taktirde kötü bir gidişatın başlangicıdır bu. Komşu ülkelerdeki olaylar bu ülkede olacakların işareti.

jimpam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vakifbankin caminin polis tarafindan indirildigini gorduk cekemedik kaciyorduk o sirada gazdan ha bu direnisin amacida bazi dingillere bu ulkenin gercek sahiplerini gostermek nasildi o sarki bu devirde kimse sultan degil hukumdar degil o kadar guvenme kendine kimse sah degil padisah degil arabeskte olsa yerinde...

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence pretesto amacına ulaştı ve o AVM oraya artık oraya yapılmaz !! , diğer tarafını devam edersek ! , anayasa değişikliğini bu hükümetin kaldıramayacağı test edildi bence ! , koalisyon düşünürsek buda muamma ! .

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bu eylem,
    hükümete çoğulcu demokrasi ile çoğunlukçu demokrasi arasındaki farkı bir daha unutamayacakları şekilde hatırlattı.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Şu olaylar bu kadar büyümeden medeni bir insan gibi protestoları anlayışla karşılayıp saldırmasalar bunlar olmayacaktı. Ama demokratik hukuk devletinde "kararımızı verdik olacak" deyip padişahlık rejimi uyguladıkları için bunlar oldu. Olaylar sessizce durulmayacak ne yazıkki, bu hale geldikten sonra. Yerel medya yazmıyor ama ortadoğunun büyük aktörü akp bütün dünyaya rezil oldu her yerde haberimizi yapıyolar.

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Varoşların ve gecekondu bölgelerinin oylarıyla iktidar oldular. Kendilerini zengin ederken , işadamlarını daha da zengin ettiler. Türk halkı haricinde her sermayenin hayrına işler yaptılar. Yolsuzlukların üzerine gitmeleri , Açları doyurmak , İşsize iş ,çalışana ve emekliye daha iyi sosyal haklar vermek yerine , myammar ; Öso vs vs vs kaynak akıttılar.Kendi yolsuzluklarının üzerini örtmek için her türlü denetim mekanizmasını devre dışı bıraktılar. Muhalafetinde pasif kalmasından dolayı kendilerini tek alternatif zannedip , o koltuklarda uzun yıllar her istediklerini yapabileceklerini zannettiler. . Nihayet varoşlar , gecekonducular tüm vatandaşlar bu olayı gördü.Nerdeyse tüm illerden bu duruma tepki mitingleri var. Avrupadaki Türkler ayağa kalmış durumda. Bu çakma bir bahar değil. Halkın artık sabrının bittiğinin göstergesidir. Değil çevre illerdeki polisleri getirmeyi , ülkedeki tüm polisleri toplasanız bu halk sinmeyecek.Eğer halkın nasıl olsa bunları unutcağına bel bağladılarsa , Satılmış basın sussa görmese , omurgasız oynak yorumcular olayı saptırmaya çalışsada dahi bu halk Taksimde olanları unutmayacak.

Dün reyhanlı , bugün İstanbul , yarın Allah bilir neresi. Artık olay gezi parkı olayından çıktı.Bundan sonra gündemlerinde hangi rant , hangi plan varsa karşı çıkan ve çıkacak olan herkezi kolluk gücüyle sindirme hırsına döndü.

Büyük makamlarda küçük insanlar var demekten dilimizde tüy bitti.Dinleyin yapılan açıklamaları vaziyeti anlayın.

Ayrıca kendimce radikal kararlar aldım.Artık evime ve işyerime hiç bir şekilde gazete almayacağım , Alış verişmi asla ama asla Avm 'lerden yapmayacağım.Tabelası Türkçe olmayan hiç bir lokanta veya büfeden yemek yemeyeceğim. yabancı kökenli hiç bir magazadan Alış veriş yapmayacağım.Yabancı sermaye gelsin diye bütün bu olaylar yapılıyorsa , buyursun gelsin. Benden zırnık çalışmaz.
    Mengu16, htmetin ve soyuldu bunu beğendiler.

İnsanlarımız ceddini unutmuş, dedelerine düşman olmuş.
    Osmanlı Devletine neden düşmansın diye sorduklarım, osmanlı devleti yıkıldı, cumhuriyet kuruldu diyorlar.

Taksim Kışlasının yıkılıp gezi parkı yapılması hataydı.
    Düzeltilmek istendi, engellendi.
    Türklüğümden utanıyorum 3 gündür.

Dinliyorum sabahdan beri.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Fatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Osmanlı Devletine neden düşmansın diye sorduklarım, osmanlı devleti yıkıldı, cumhuriyet kuruldu diyorlar.

http://www.youtube.com/watch?v=E702o9YZJpI

Bırak ceddi, bu baştaki adamlar senin ceddinin tırnağı olamaz. Yanılıyorsun.

B@Ş@R@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ER-5
    Bu işin gecekonduyla yok araziyle gaz la alakası yok bence bir birikmişlik var ve insanlar yıllardır haksızlık olduğunu düşündükleri şeylere çıkaramadıkları tepkileri ve seslerini bur da dile getirmeye başladılar bence yoksa bu olaya kadar daha nelerrrr oldu Türkiye'de neyse belki hayırlısı olur başbakanda şapkasını önüne koyar diyeceğim ama nerdee. hiç sanmıyorum.ne oldu eset halkının sesini dinle diyen başbakana nerde ?
    Mengu16 ve htmetin bunu beğendiler.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM

Saçmalıyorsun.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250

Sen önce biraz tarih öğren,bak bakalım neden yıkılmış topçu kışlası :
    Bugünkü takvimle 12 ve 13 Nisan 1909 gecesinde başgösteren olayın çıkış yeri, o kışladır. Şeriat talepleriyle birlikte ordudaki ‘mektepli-alaylı’ ayrılığının da etkisi altındaki bu hareket, önce o kışladaki askerlerin subaylarına karşı isyan etmesiyle başlamıştı. İsyanın Hareket Ordusu’nun müdahalesi ve Abdülhamid’in tahttan indirilmesiyle sonuçlanmasından sonra, askeri açıdan önemini kaybeden kışlanın ortasındaki talim yeri, futbol maçlarına tahsis edilmişti.
    Bina, 1939-1940 yıllarında İstanbul’un bir bölümünün şehir planını yapan Henri Proust’un orada büyük bir park alanı oluşturulmasını öngören projesine göre yıkılmıştı. Yerine ‘gezi alanı’ yapılmıştı.
    https://tr.wikipedia.org/wiki/31_Mart_%C4%B0syan%C4%B1

soyuldu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sen türklüğünden değil, kendinden utan yeter.
    fuck martha stewart !

Kargaburun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 MT-07 ABS Race Blu

Eminim Türklük de sizinle gurur duyuyordu şimdiye kadar. Türklüğü işin içine karıştırmayın, kendinizden utanmanız kafi gelecektir.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    tarihini izlediği filmlerden-dizilerden öğrenen birisini ciddiye almayınız...

Bu benim düşüncem saygı duyacaksın.

Olayın zaten Gazi Parkı ile alakası yok, bir zamanlar cumhuriyet mitingleri yapıldı, buda ikinci uzantısı..
    Yarın başkaları olcak..

Bu mudur 1 mayısı kutlamak,
    Bu mudur kesilen ağaçlara engel olmak.

Kukla olmuş herkes.. ipler başkasının elinde..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)