Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ünlü şarkıcı yaşamını yitirdi

Motovento
    REKLAM ALANI

Türk sanat müziğinin efsane isimlerinden Nigar Uluerer yaşamını yitirdi.

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde yaşayan ve yaklaşık üç haftadır Bodrum Devlet Hastenesi'nde yoğun bakımda solunum desteğiyle yaşayan Türk sanat müziğinin efsane isimlerinden 87 yaşındaki Nigar Uluerer bugün saat 02.30 sıralarında yaşamını yitirdi.

Nigar Uluerer'in, Bodrum'da toprağa verileceği öğrenildi.

YAŞAMINI SOKAK HAYVANLARINA ADAMIŞTI

10 Şubat 1926 tarihinde Bursa doğumlu sanatçı, 26 yıl önce Bodrum'a yerleşti. Ünlü sanatçı sanatseverleri, 'Alişimin Kaşları Kara', 'Ben Gamlı Hazan', 'Aşkımızın Sonu Yok', 'Bir İnat Yüzünden', 'Böyle Aşktan Hayır Gelmez', 'Fincanı Taştan Oyarlar', 'A Fadimem' ve 'Acı Feryat' adlı sanat müziği eserleri ile hayran bıraktı.

Sinemada da boy gösteren Uluerer, 'Gümüş Gerdanlık', 'Taş Plaktan Bugüne', 'Cilalı İbo Yıldızlar Arasında', 'Üç Garipler' isimli filmlerde rol aldı. Bodrum Hayvan Hakları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olan, yaşamını sokak hayvanlarına adayan, villasındaki 15 kedi ve 10 köpek ile yaşayan Uluerer, geçen 10 Mart 2012 günü, saz heyeti ile şarkı söyledi. Çeyrek asır sonra bir kez daha sanatını icra eden Uluerer, dinleyicileri büyüledi.

2009 yılında beyin kanaması geçiren Uluerer, bir süre özel bir hastanede tedavi görmüş ve taburcu edilmişti.

ZEKİ MÜREN'Lİ GÜNLER

Sanat Güneşi Zeki Müren'in ayrı bir yeri vardı Uluerer'in hayatında. 2000 yılında Hürriyet Gazetesi'nde söyleşisi yayınlanan Uluerer, Müren'le dostluğunu şöyle anlatmıştı:

''Zeki, benim hemşehrimdir, can dostumdur. Tam 35 yıl bu dostluğumuz devam etti. Zeki'nin dostluğu ayrı, işi ayrıydı. İşinde babasını bile harcardı. Bu nedenle hiç aynı sahneyi paylaşmadık, ama hep dosttuk. İstanbul'da Gülizar Gazinosu'nda program yaparken, bitimine iki gün kala Zeki telefonla aradı. O sırada Çankırı'da askerlik görevini yapıyordu. Bana, ‘Nigoş hemen buraya gel, sana çok ihtiyacım var’ dedi. Programımı iki gün önce kesip Çankırı'ya gittim. ‘Nigoş, buranın önde gelen isimlerinden birinin karısı durmadan beni taciz ediyor. Yemeklerde masa altından elimi tutmaya çalışıyor. Duyulursa perişan olurum. Beni bundan kurtar’ diye yardım istedi. Kadından kurtulması için Zeki ile uydurma bir törenle nişanlandık. Dostluğumuz böyle iken, onu bir kere görüp konuşmayanların ortalara atılıp ahkam kesmelerini üzüntüyle izliyorum.''

KAYNAK : MYNET.COM

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Allah rahmet eylesin...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Allah rahmet eylesin.
    Aynı mahallede oturuyorduk . Yıllarca küçücük köpeğini parkta gezdirirken gördüğüm birisiydi. Son halini görünce şaşırdım. Aklımda hep 25 yıl önceki hali kalmış.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    mr 250 destro
    bende kucukken kendısıyle tanısmıstım cok uzuldum allah rahmet eylesın:(

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Allah rahmet eylesin.
    Varligini bile unutmusum.
    Adini görünce gözümün önüne bir film afisi geldi.
    Aklimda vamp kadin rollerinde bir kadin olarak kalmis.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

roadmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    üzüldüm allah rahmet eylesin
    TECRÜBE GÜZELDİR AMA PAHALLIYA MALOLUR

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Allah rahmet eylesin.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)