Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Özürlüler İçin Yaptırılan Asansörlere Binen Krolar

Motovento
    REKLAM ALANI
    salvoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Süper 8 2012
    Kadıköy - Kartal Hattında anonslara ve tabelalara rağmen özürlüler için yaptırılan asansörü kullanan kroları o asansöre kitlemek istiyorum. Kadın 2 3 hafta önce amaliyat olmuş onlar yüzünden asansöre binemedi varmı böyle bişey ya. Hakikatten bizden adam olmaz .
    Orko_ye bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Ana avrat dümdüz gidesim olan, kendini akıllı zanneden insan topluluğunu oluşturuyorlar.
    Yanına gidip niye merdivenleri niye kullanmıyorsun da insanların hakkını yiyorsun diye sorsan, " engelli vatandaş varsa gelsin binsin ama kimse yokken ne garışıyon gardeşim " diye çıkışırken, aşağıda/yukarıda asansörü bekleyen bir engellinin olabileceğini düşünmekten acizdir.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    ben özürlü birinin tekerlekli sandalyede sıraya geçtiğini bile gördüm önündeki insanlar bindi önce...
    birGarip..

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ben de eskiden bisikletle üst geçitten geçmek için engelli asansörlerini kullanırdım Üst geçit te ankara emniyet önünde ankamall yanında yani. Engelli biriyle hiç karşılaşmadım, kimsenin hakkını yediğimi düşünmüyorum. Asansörleri kullanan çok azdı sonra da bozuldu 4-5 senedir bozuk.

Motosikleti
    Kymco Süper 8 2012
    Çok az kullanılan asansör bile bozulduguna göre günde yüzlerce kişinin bu asansörü kullandığı ve metroyuda günde milyonlarca kişinin kullandıgını düşünürsek ve istanbul gibi kalabalık bir şehirde bu asansörü bozulduktan sonra özürlülerin kullanamayacagını düşünmekteyim.bırak boş kalsın özürlü sakat birisi yok diye illa binmek mi lazım bak demekki bozulabiliyormus.
    G.emre, erdincem ve MotorKafa bunu beğendiler.

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özürlü asansörü sonuçta o vatandaşlarda özürlü (Beyinden) kullanmalarında bir sakınca yok.
    ero__, M.balibey ve OGUZHANKY bunu beğendiler.

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Alıntı [Turan] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özürlü asansörü sonuçta o vatandaşlarda özürlü (Beyinden) kullanmalarında bir sakınca yok.
    Hocam o asansörler engelliler için yaptırılıyor ama o insanların yerine binen hayvanlar özürlü.
    salvoo bunu beğendi.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

Üstelik sabahları bindiğimde o asansörü kullanan pek çok genç kız ve afili delikanlı da görüyorum ben. Hatta kızın biri iner inmez direkt koşarak asansöre gitmişti ağzım açık baka kaldım. Kıroluk kadın erkek bu tiplerin beynine de sirayet etmiş anlayacağınız. Yav bi de işin komiği asansör gelene kadar zaten yürüyen merdivenlerle çıkıyorsun ki yukarı. 20 - 30 yaşlarında sapasağlam tipler asansör bekliyorlar kuyruk olup, giderek bencillikte sınır tanımayan aymazlar güruhuna dönüşüyoruz Açsan o kızların filan çantasından tablet bilgisayarlar akıllı telefonlar çıkar ama kafalar akılsız nasıl olacak bu işler...

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    Aynen. Binenlerin %90 ı gençler. Ve özellikle dikkat ediyorum ben merdiveni bitirdiğim anda onlarda asansörden iniyorlar. Yani süreden hiçbir kazançları yok. Tamamen tembellik, bencillik.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    avm otoparklarında da aynı mevzu var. girişe yakın yerde özürlülerin araçları için yer vardır ama nedense sağlıklı vatandaşlar parkediyor. ya da beyin özürlüler o yüzden farkedemiyorum.
    M.balibey ve Benli bunu beğendiler.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Sonra engelli vatandaşlarımız topluma entegre olamayıp asosyal olmaya mecbur bırakılıyor. Çünkü onların hayatlarını kolaylaştırıcı adımlar çok az. Atılan adımlarda da örnekteki gibi durumlar yaşanıyor. Eğitim gerçekten şart.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Başlığı açan arkadaşım. Önce sen gerekli saygıyı göster. Dikkat edersen o asansörlerde "ENGELLİLER İÇİNDİR" Yazar. Özürlü değil, Engelli.

Bu iki kelime arasında fark göremeyenler yorum yazmazsa sevinirim.
    nezih77 bunu beğendi.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

düzgünbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    varvarvar
    Engelli insan için özürlü gibi slakça bir tabir kullanarak o krolardan farkınızın kALmıyor olduğunun farkında olanlar parmak kaldırsın.
    nezih77 bunu beğendi.
    Bazıları çok yalama adam
    Allah için ÇALıyoruz hamdolsun..Keriz feneri derneği.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlığı açan arkadaşım. Önce sen gerekli saygıyı göster. Dikkat edersen o asansörlerde "ENGELLİLER İÇİNDİR" Yazar. Özürlü değil, Engelli.

Bu iki kelime arasında fark göremeyenler yorum yazmazsa sevinirim.

Katılıyorum , amaç iyi niyetli bence fakat kelimeler biraz daha özenle seçilmeli ... Engelli kelimesinin kullanılması daha hoş olur
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

Motosikleti
    Kymco Süper 8 2012
    Haklısınız yanlış anlaşılacagını düşünmeden samimice yazmısım.Fakat siz özürlüyü arkadas arasında birbirlerine sölenen özürlü anlamında anladınız benım cümlemi.
    Engelli ve özürlü aynı anlamlardadır.Sizin yanlıs anladıgınız benım anlatmak istediğim ; doğustan yada sonradan bedensel, zihinsel yeteneklerini tamamını yada kısmen kaybetmiş ve hayatının tamamını yada kısmen devam ettirmesi için desteğe ihtiyacı olan kişi.
    Burda sölenene değil anlatılmak istenene bakın.Özürlü ve sakatın gercek anlamlarıyla düşünerek okuyun açtıgım konuyu. Özürlü,engelli , sakat günümüzde arkadas arasında küfür olarak kullanıldığı için yanlıs anlıyorsunuz.Umarım bu sefer acıklayıcı olmuştur.
    Ben saygımı gösteriyorum merak etmeyın kımse kımsenın ne oldugunu bilemez.2 proje ödevimde engelli ve özürlülerin daha saygın daha rahat bir hayatı olması içindi.Metroda gördüğünüz ve belkide bir çok kişinin ilk zamanlarda bu sarı çizgiler nedir diye düşündüğünü 4 yıl önceki proje konumda yazmıstım.

agilty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    eger boşsa ve acil işim varsa kullanırım. engelli önceliği var ama sadece engelliler için olduğuna katılmıyorum o kadar.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    arkadaşlar! yukarda adam bisikletim ile biniyordum sonra bozuldu dedi siz daha neyi tartışıyorsunuz?
    salvoo bunu beğendi.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı salvoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kadıköy - Kartal Hattında anonslara ve tabelalara rağmen özürlüler için yaptırılan asansörü kullanan kroları o asansöre kitlemek istiyorum. Kadın 2 3 hafta önce amaliyat olmuş onlar yüzünden asansöre binemedi varmı böyle bişey ya. Hakikatten bizden adam olmaz .
    birde o krolar asansörlerin tuş takımını çalarlar ................ çocukları

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de eskiden bisikletle üst geçitten geçmek için engelli asansörlerini kullanırdım Üst geçit te ankara emniyet önünde ankamall yanında yani. Engelli biriyle hiç karşılaşmadım, kimsenin hakkını yediğimi düşünmüyorum. Asansörleri kullanan çok azdı sonra da bozuldu 4-5 senedir bozuk.
    Nasıl takdir edeceğimi bilemedim bu örnek davranışınızı.

Aceba o kullandığınız ve bozulan asansörün önüne gelipte ne yapacağını düşünen engellinin yerine kendini koyup düşündünmü yorumunda gülücük atarken?

---------- Post added at 17:19 ---------- Previous post was at 17:17 ----------

Alıntı agilty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eger boşsa ve acil işim varsa kullanırım. engelli önceliği var ama sadece engelliler için olduğuna katılmıyorum o kadar.
    Acil işi olunca veya yürümeye üşendiğinden engelli park yerine aracını koyanlarda sizin zihniyetinizdeki kişiler sanırım.

Hiç şunu okudun veya duydunmu -

Park yerimi alıyorsun, engelimi de alırmısın?
    salvoo bunu beğendi.
    dört tekerde bedenimi,iki tekerde ruhumu taşırım

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı salvoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısınız yanlış anlaşılacagını düşünmeden samimice yazmısım.Fakat siz özürlüyü arkadas arasında birbirlerine sölenen özürlü anlamında anladınız benım cümlemi.
    Engelli ve özürlü aynı anlamlardadır.Sizin yanlıs anladıgınız benım anlatmak istediğim ; doğustan yada sonradan bedensel, zihinsel yeteneklerini tamamını yada kısmen kaybetmiş ve hayatının tamamını yada kısmen devam ettirmesi için desteğe ihtiyacı olan kişi.
    Burda sölenene değil anlatılmak istenene bakın.Özürlü ve sakatın gercek anlamlarıyla düşünerek okuyun açtıgım konuyu. Özürlü,engelli , sakat günümüzde arkadas arasında küfür olarak kullanıldığı için yanlıs anlıyorsunuz.Umarım bu sefer acıklayıcı olmuştur.
    Ben saygımı gösteriyorum merak etmeyın kımse kımsenın ne oldugunu bilemez.2 proje ödevimde engelli ve özürlülerin daha saygın daha rahat bir hayatı olması içindi.Metroda gördüğünüz ve belkide bir çok kişinin ilk zamanlarda bu sarı çizgiler nedir diye düşündüğünü 4 yıl önceki proje konumda yazmıstım.
    Hem sen o kadar ödev hazırla hemde özürlü ile engelli arasındaki farkı göreme.

Ayrıca o sarı çizgi engelliler için değil, herkes için gecerli. Sarı çizgi üzerindeki kabartmalar görme engelliler için.

Sözlüğe bakma gereği duymadığını biliyorum. Belki burdan okur ikisinin aynı olduğunu iddia etmekten vazgeçersin.

Özürlü=Defolu

Engelli=Engeli olan.

Doğuştan yada kaza sonucu herhangi bir uzvunu kaybeden birine hala Defolu demekte kararlımısın ?
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)