Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Otobüs şoförlerine yapılan saldırılar

Motovento
    REKLAM ALANI
    ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    merhaba iyi akşamlar. internette biraz gezeyim videolara bakayım dedım ve komik eglencelı vıdeolara bakarken bı vıdeoya rast geldım dıkkatımı cektı. geçenlerde bi otobüs şoförü öldürüldü çok konusuldu biliyosunuzdur. bilmeyen yoktur diye dusunuyorum. hatta burada konusu acıldı konusuldu. o videodan sonra tekrar tekrar benzer olayların videosunu gorunce kafama bi soru işareti takıldı. Acaba otobüs şoförleri cidden bu saldırıları mı hakediyor yoksa alttan alınıp yorgundur butun gun dıreksıyon basında denılıp hosgoruyle davranılmasını mı hakediyor ? ben bundan 1 sene boyunca istanbulda hergün toplam 1 buçuk saat yolculuk yaptım ve cok seye sahit oldum. otobus soforlerının dengesız davranısları ani sinirlenmeleri gibi. ama cogu zaman soforlere hosgorulu davranan insanları gordum soforun bu aksi tavrına karşı. ama her insan aynı olmadıgı ıcın herkesın hayatı gulluk gulustanlık olmadıgı ıcın boyle seyler yasanılıyor dıye dusunuyorum. videoları ızleyelım.

1.videoda otobüs soforune ucan tekme atan bi arkadasımız var. bunun nedeniyse, soforun az aşagı in deyip(senırım kast ettiği bi basamak in de akbil gozuksun) fakat farklı bı uyarıs bıcımı yanı adamın poposuna dokunarak uyarması sanırım adamı delırtıyor ve ucan tekme ardından gelıyor.

http://www.sabah.com.tr/webtv/yasam/otobus-soforune-ucan-tekme

2.videomuz ise, bu olayı cok yasadım fakat sonu hiç böyle bitmedi. otobus soforu yanındaki aracla dıdısıp zor anlar yasatıyor. kim suclu kim hatalı tam anlayamadım biraz kısa oldugu ıcın video. *yalnız abimiz iyi pataklamıs soforu. yazık.

http://www.sabah.com.tr/webtv/yasam/otobus-soforunu-kimse-elinden-alamadi

3.videomuz ise son ve en önemli video. bu vıdeodakı yolculara asırı tepkım oldu. saf saf bakmalarına ve olume dogru gıden sofore saf saf bakmaları. yardım edıyolar ama cok gec. bıcaklı arkadassa, sanırım ıckılı falandı. ben boyle bısey gormedım.

http://www.milliyet.tv/video-izle/Halk-otobusunde-dehset-anlari-PDLQRcEnc2MG.html

otobüs şoförlüğü de bundan sonra cesaret veya sabır isteyen işlerden biri grubuna girmiş bulunuyo bence.

Not : Linkleri ayriyetten koydum çünkü Videolar bende acılmıyor Media Player eklentisi istiyor ve yonlendırdıgı sıteyı Chrome kabul etmıyor.
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    şöförlerin yanında artık otobüste yanlarında HAYDAR bulundurmaları şart.şöför aynayı göremiyorum diyor sen devam et diyor öteki i*neye önden inilmez diyor o bıçaklıyor ne hale geldik
    ugrgnr bunu beğendi.

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şöförlerin yanında artık otobüste yanlarında HAYDAR bulundurmaları şart.şöför aynayı göremiyorum diyor sen devam et diyor öteki i*neye önden inilmez diyor o bıçaklıyor ne hale geldik
    önden inilmez tartısmasını da cok gördüm. cok tepki alıyodu ama insanlar alısmıstı artık. şoför cok ısrarcı. adamın tıpınden bıle bellı zaten sorunlu arkadas. neden o kadar ısrarcı davrandı anlamadım. 1 kişi için tüm kurallar bozulmazdı. *farklı bi bakıs acısıyla baktım sadece. ama bu olayak tepkim hala aynı.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Otobsün içinde en az 40 kişi var yaka paça tutup orta kapının oraya sürüklüyecen 4 bir taraftan yumulacan daha sonra ..,
    ugrgnr bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ben dolmuş münibüs şöförlerini sevmem
    ama bence tekme atan yolcu harbi sopa yemeyi hak etmiş
    ReiZzZ bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Bizim Hadımköy otobüslerinin şöförleri bu tarz saldırıları hakediyor.Sövmekten bıktım adamlara ama nato kafa nato mermer.
    ReiZzZ bunu beğendi.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şoför cok ısrarcı. adamın tıpınden bıle bellı zaten sorunlu arkadas. neden o kadar ısrarcı davrandı anlamadım. 1 kişi için tüm kurallar bozulmazdı. *farklı bi bakıs acısıyla baktım sadece. ama bu olayak tepkim hala aynı.

adamın o aynayı görmeyişi başka bir motorcu arkadaşımızın ölümü olabilir. adam aynayı göremediği için uyarıyorsa demekki kullanıyor o aynayı..
    viper17 ve bugay bunu beğendiler.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Alıntı haojin2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim Hadımköy otobüslerinin şöförleri bu tarz saldırıları hakediyor.Sövmekten bıktım adamlara ama nato kafa nato mermer.
    Hadımköy'de mi oturuyosunuz ? ben yaklasık 2.5sene once tasındım oraya 1 sene oturduk Kiptaş evlerınde. bilirsiniz belki kiptaş 1.etap'tı yanlıs hatırlamıyosam. hala oranın fotograflarını gordukce ozluyorum. şu an köy tipi bi kucuk ilcede yasıyorum. insan cidden degerını anlıyor oraların ve istanbul'un imkanlarının. her insanın gidip istanbulda en az 1 sene yasaması gerekıyor bence. insana cok sey katıyor. neyse konumuza donelım de ben pek rast gelmedım hadımkoy otobuslerınde 1 sene seyahat etmeme ragmen.. gercı 2-3 tane vardı dayaklıklar ama onlarsız da olmuyodu bi kere bi kavgaya denk geldım soz dalasıydı ama sofor yanlıs kısıye catmıstı. hem guldum hemde kızmıstım o gün karsıdaki herif 2 metre boyunda aznavır gıbı olunca sofor dikleniyodu, adam bı baslayınca konusmaya duruluyodu sofor dayak yıcektı sagolsun 2 tane genc abi kurtardı soforu *benım oyle soforlerle aksi konusmalarım olmadı, bi gecsene arkaya uyarısına kıl kapıyodum o kadar kardesım ılerleyebılırsın arkaya dogru yer var demek var, gecsene arkaya demek var dmi ?

Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamın o aynayı görmeyişi başka bir motorcu arkadaşımızın ölümü olabilir. adam aynayı göremediği için uyarıyorsa demekki kullanıyor o aynayı..
    kardeşim zaten otobus soforlerınde aynalar cok onemlı ki istanbul gibi trafik kenti olan bi şehirde daha da onemlı. sag aynayı duraklara yanasmak ıcın kullanıyor. ben de bu tur olaylara denk geldım, otobus dolunca bı de en son sen bındıysen tam da aynanın onune denk gelıyosun sofor goremıyo. bazen anlayıp arkaya ılerletmeye calısıyodum mılletı hatta sırf o yuzden bırıyle tartıstım dayak yıcektım sofor dedı cocuk haklı falan dıye allahtan yemedım eger dalgınlıgıma geldıyse aynayyı kapattıysam bıle sofor leb demeden anlayıp hemen acıyodum aynanın onunu. sonucta o aynaya goremezse senın de canın tehlıkeye gırıyo.
    haojin2005 bunu beğendi.

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadımköy'de mi oturuyosunuz ? ben yaklasık 2.5sene once tasındım oraya 1 sene oturduk Kiptaş evlerınde. bilirsiniz belki kiptaş 1.etap'tı yanlıs hatırlamıyosam. hala oranın fotograflarını gordukce ozluyorum. şu an köy tipi bi kucuk ilcede yasıyorum. insan cidden degerını anlıyor oraların ve istanbul'un imkanlarının. her insanın gidip istanbulda en az 1 sene yasaması gerekıyor bence. insana cok sey katıyor. neyse konumuza donelım de ben pek rast gelmedım hadımkoy otobuslerınde 1 sene seyahat etmeme ragmen.. gercı 2-3 tane vardı dayaklıklar ama onlarsız da olmuyodu bi kere bi kavgaya denk geldım soz dalasıydı ama sofor yanlıs kısıye catmıstı. hem guldum hemde kızmıstım o gün karsıdaki herif 2 metre boyunda aznavır gıbı olunca sofor dikleniyodu, adam bı baslayınca konusmaya duruluyodu sofor dayak yıcektı sagolsun 2 tane genc abi kurtardı soforu *benım oyle soforlerle aksi konusmalarım olmadı, bi gecsene arkaya uyarısına kıl kapıyodum o kadar kardesım ılerleyebılırsın arkaya dogru yer var demek var, gecsene arkaya demek var dmi ?

kardeşim zaten otobus soforlerınde aynalar cok onemlı ki istanbul gibi trafik kenti olan bi şehirde daha da onemlı. sag aynayı duraklara yanasmak ıcın kullanıyor. ben de bu tur olaylara denk geldım, otobus dolunca bı de en son sen bındıysen tam da aynanın onune denk gelıyosun sofor goremıyo. bazen anlayıp arkaya ılerletmeye calısıyodum mılletı hatta sırf o yuzden bırıyle tartıstım dayak yıcektım sofor dedı cocuk haklı falan dıye allahtan yemedım eger dalgınlıgıma geldıyse aynayyı kapattıysam bıle sofor leb demeden anlayıp hemen acıyodum aynanın onunu. sonucta o aynaya goremezse senın de canın tehlıkeye gırıyo.
    Yolculara fazla zararı olmuyor şöförlerin ama adeta yola öküz gibi dalmaları,sinyal ve durağa yanaşmayı bilmemeleri,insanı çileden çıkartıyor.
    ugrgnr bunu beğendi.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    bir keresinde otogara gidecem memlekete dönecem son yarım saat.
    esenlerden otogara her 10/15 dakıkada bır gecıyor bınıp gıdecegım.
    ana akbıl veya bıletım yok. halk otobusu olsa basar parayı gecerdık.
    adam dedı bıletsız almam. abı dedım gec kalacam al şu parayı ıdare edıver banane kardeşim dedı
    koca otobusu durdurdu ın aşagı dedı...
    adam dalmamak için kendını zor tutuyor.
    yolculardan rıce ettım bırısı acıdı bıletını verdı abı parası dedım yanında kız arkadaşı vardı
    onun yuzunden almadı bende verdım söföre ınsanlık gör dedım...
    bazen hak edıyorlar tabı ama bu onları dövmek veya öldurmek anlamına gelmıyor malum butun ınsanlar bır degıl... serserıye denk gelırsın
    alır paçanı aşagı....
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Hani derler ya dokunsan patlayacak diye.Ülkemin vatandaşı çok dolmuş.Şoför dokunmuş o da patlamış
    ugrgnr bunu beğendi.

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Alıntı haojin2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yolculara fazla zararı olmuyor şöförlerin ama adeta yola öküz gibi dalmaları,sinyal ve durağa yanaşmayı bilmemeleri,insanı çileden çıkartıyor.
    oo onlarda meshurlar abı. bunları kastediyosan tamam ben baska anladım. omerlı yolundan dumduz bı yol vardır bılırsın. bizim otobusler bırbırıyle yarısıyodu 100km gibi hızlara ulasıp bazen de gecıyolardı. yaslı teyzeler bagırıs cagırıs tabi. ben eglenıyodum o ayrı konu ama dusuncek olursak o hızla bı kaza yapmıs olsa kımsede emnıyet kemerı yok herkesın kurtulması bı mucize. akbil cihazında kırmızı ekran cıkıyodu yavaslayın dıye ınadına basıyodu bıde gaza..
    haojin2005 bunu beğendi.

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    http://www.haber365.com/VideoL/Otobus_Soforune_Meydan_Dayagi/Tumu/Yeni/0//

Pelte kıvamında bır şoför olmak
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    otobüs şoförlerinin çoğu cahil ve halkla ilişkiler yoksulu.yolculara hitap şekilleri yanlış külhanbeyi tavırlar vs.ayrıca koca otobüsleri saçma sapan şekilde kullanıyorlar yaptıkları manevralar biz dahil diğer tüm sürücüleri tehlikeye sokuyor,ani kalkışlar duruşlar insan aracın içinde dayak yemiş gibi oluyor.tamam yaptıkları iş zor hiç kolay değil hele hele istanbul da tüm gün o trafikte o koca otobüsü kullanmak ne sinir bırakır adamda nede sağduyu ama kamu hizmeti neticede biraz daha insani olmalılar bence.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    medeni ülkelerde, yolcu şoförle şoför de yolcu ile muhatap olmaz. herkes sorumluluğunu bilir.

o şoföre tekme atan arkadaş seyir esnasında yapıyor bunu, ve o kadar insanın canına kast ediyor. savcılık da serbest bırakıyor. hey benim ortadoğulu güzel ülkem.
    ugrgnr bunu beğendi.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

serdar37100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Haberlerde izledim yazik olmus adama sanirim aynayi goremiyor cekilmesini istiyor yolcudan ;) be adam ozaman ne varda dolduruyosun milleti okadar ust uste 10 lira fazla kazanacagim diye siddeti kesinlikle onaylamiyorum ama istanbuldaki otobus soforleride minubusculerde tam sopaliklar adamlarin kendilerine saygilari yok birkere yolcuya ne saygisi olur onlarin hakadenin kafasini kiracaksin

abdullah_03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    uzun zamandan beri böyle sövmemiştim

E_N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    videoları izlemedim ama geçenlerde birinin kafasını direksiyon simidinin boşluğuna sokup 360 derece çeviricektim nerdeyse.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    2. videoda başlangıcı kesmişler otobüs şöförü o siyah arabayı en başta bir sıkıştırıyor herifi banket dışına atıp öldürüyordu nerdeyse ondan sonra adam şöförün peşine takılıp durdurmaya çalışıyor
    bizim çakal medya ise olayın sadece takip kısmını vermiş
    2. videoda arabayı süren adamın yerinde olsam daha beterini yapardım emin olun
    arıca araba değilde adamda motosiklet olsaydı kesinlikle ölmüştü bundan da emin olun
    3. videodaki şerefsizi çıkarıp meydanda halk içinde kırbaçlamalılar bana göre
    ibretlik ceza vermediğin sürece bu şerefsizler bitmez
    ulen yanında ekmek bıçağıyla dolaşan adamın topluma ne faydası olur
    şimdi benim verdiğim vergiyle ceza evinde yemek verecekler o şerefsize

1. videoya dikkat edin aynı 2. videodaki gibi adam saldırmadan önceki 3 dakikalık bölümü kesmişler
    3 dakika içinde konuşulan laflar ney
    adamın yaptığı çok büyük bir aptallık seyir halinde aracın şoförüne saldırmak kabul
    ama bu adama uçan tekme attıracak kadar canından bezdirmek için ne söyledi şoför
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. videoda başlangıcı kesmişler otobüs şöförü o siyah arabayı en başta bir sıkıştırıyor herifi banket dışına atıp öldürüyordu nerdeyse ondan sonra adam şöförün peşine takılıp durdurmaya çalışıyor
    bizim çakal medya ise olayın sadece takip kısmını vermiş
    2. videoda arabayı süren adamın yerinde olsam daha beterini yapardım emin olun
    arıca araba değilde adamda motosiklet olsaydı kesinlikle ölmüştü bundan da emin olun
    3. videodaki şerefsizi çıkarıp meydanda halk içinde kırbaçlamalılar bana göre
    ibretlik ceza vermediğin sürece bu şerefsizler bitmez
    ulen yanında ekmek bıçağıyla dolaşan adamın topluma ne faydası olur
    şimdi benim verdiğim vergiyle ceza evinde yemek verecekler o şerefsize

1. videoya dikkat edin aynı 2. videodaki gibi adam saldırmadan önceki 3 dakikalık bölümü kesmişler
    3 dakika içinde konuşulan laflar ney
    adamın yaptığı çok büyük bir aptallık seyir halinde aracın şoförüne saldırmak kabul
    ama bu adama uçan tekme attıracak kadar canından bezdirmek için ne söyledi şoför
    2. videodaki gorusunde yanılıyosun. o sıkıstrma olayının oncesınde sanırım otobus sollucaktı o arabayı, sonra adam otobus tam sollarken gaza bastı. oyle olunca otobus sag serıde gecemedı ve arkasındakıler otobusu uyarmaya basladı saga gec dıye. o da onun sinirine adamı sıkıstırdı. haklı da. ben boyle tahmın edıyorum baska bısey olması ımkansız cunku. bu tur olaylar boyle oluyor

3.video için kırbaç çok eski bi yöntem. acısı cok surmez. onu linç ediceksin orda. ne bıcaklıcaksın ne de baska bısey. butun kemıklerını kırıcaksın. yaşıyacak ama aslında yaşamıycak. bu tur ınsanlara boyle cezalar gerekıyor ama allaha havale etmek en ıyısı. sonucta olen adam gerı gelmıyor. onlemı almadıktan sonra sebep onemlı mı.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)