Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni kamyonum

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX

Gerçeğinden yapamıyorum bari bilgisayarda çizeyim dedim Şu an için hareket etmiyo ama 3ds max'ta constraint'leri öğrenirsem o da olacak.
    ÇinLee, Ahmanamra, ramizan83 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    beypazarlı kacmıs menguye :D
    Mengu16, cool113 ve [Turan] bunu beğendiler.
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende ilk alttaki foto açıldı dedim herhalde ehliyeti yok zevkine kamyon almış

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Vaay sen de 3dmax le uğraşıyorsun he
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok kral program ya 3ds max, zamanım oldukça internetten indirdiğim tutorial dvd'lerine bakıp bakıp öğreniyorum. Benim çizdiğim resme sağ tıklayıp resme bak derseniz büyük hali de açılır 1920x1080 piksel.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Mengu bi şeyle de uğraşma abi, bırak başkaları da ekmek yesin

6-7 gündür toplasan 15-20 saat uykuyla max yetiştirmeye çalışıyorum. Yeni kamyonum yazısını gördüm, girdim, bakyorum bakıyorum gözlerimi ovuşturdum "la herşeyi lanet max görür oldum uyusammı napsam " diye

İşin icabı ihtiyaç duyacakmısın bilmiyorum ama öyle olmasa bile güzel uğraş edinmişsin programa hakim oldukça deli keyif alacaksın Bişeyler yapıp bozmaya meraklı olan biri olduğun için mutlaka çok faydasını görürsün zaten

Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sende mi uğraşıyorsun Motorkafa Keyfi mi ?
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mengu bi şeyle de uğraşma abi, bırak başkaları da ekmek yesin

6-7 gündür toplasan 15-20 saat uykuyla max yetiştirmeye çalışıyorum. Yeni kamyonum yazısını gördüm, girdim, bakyorum bakıyorum gözlerimi ovuşturdum "la herşeyi lanet max görür oldum uyusammı napsam " diye

İşin icabı ihtiyaç duyacakmısın bilmiyorum ama öyle olmasa bile güzel uğraş edinmişsin programa hakim oldukça deli keyif alacaksın Bişeyler yapıp bozmaya meraklı olan biri olduğun için mutlaka çok faydasını görürsün zaten

Sende mi uğraşıyorsun Motorkafa Keyfi mi ?
    Motosikletlerle yoğun şekilde uğraşmaya başlamadan epey önce 2008 yılında programlamaya merak salmıştım kendi oyunumu yapacam diye, elbet ufak oyunlar yaptım C++ baya da iyi biliyorum ama 3 boyutlu oyun yapmak çok zor yaw, programla kısmında sıkıntı yok grafik kütüphanelerini fizik motorlarını kurup çalıştırabiliyorum ama programlama çalışırken bi yandan da grafik tasarım çalışmalıymış bi gün eli yüzü düzgün bir 3 boyutlu oyun yapmak en büyük hayallerimden biri sanırım.
    Ahmanamra ve sakinseytan bunu beğendiler.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletlerle yoğun şekilde uğraşmaya başlamadan epey önce 2008 yılında programlamaya merak salmıştım kendi oyunumu yapacam diye, elbet ufak oyunlar yaptım C++ baya da iyi biliyorum ama 3 boyutlu oyun yapmak çok zor yaw, programlama kısmında sıkıntı yok, grafik kütüphanelerini, fizik motorlarını kurup çalıştırabiliyorum ama programlama çalışırken bi yandan da grafik tasarım çalışmalıymış bi gün eli yüzü düzgün 3 boyutlu oyun yapmak en büyük hayallerimden biri sanırım.
    Doğru çalışan ufak oyunları hiçbi 3D oyuna değişmem hala Keşke o yolda yürüseydin hem mobile de uygun

Eli yüzü düzgün dediğin 3D oyunda aşırı emek, çok geniş ekip ister Mengü Pusu ayarında bişey bile 10yıllar, 100binlerce liralar alıyor ve sonuçta nekadar eli yüzü düzgün tartışılır Ama o yol çok güzel yol, inşallah biyerinden yakalarsın
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    bu ara(4-5 ay önce) 2d bir oyun yazdım, grafiker bulup çizim yaptıramadım da bitmedi hala
    fikri üretip kodu yazmak 6 saatimi, hataları düzeltip oyunu tamamlamak 2 haftamı aldı
    ama grafik üretemediğim için bekliyor
    sağolsun siteden imacosfx ilk animasyonu tamamladı
    belki bitiririz bu sayede

bu arada oyunun flash versiyonu için as3 öğreneyim dedim, neredeyse o da tamam olacak, yeni bir nesne üretmede (addchild) problem yaşıyorum, attım bi kenara

bir ara c++ da opengl destekli 3d grafik motoru üzerinde çalışıyordum
    geçen canım sıkıldı baştan yeni bir motor yazayım dedim
    iki günde epey ilerledim ama çok vakti olan biri değilim, hem iş hem bunlar kafayı yoruyor

bak sana opengl/glut kütüphanesi kullanılarak yapılmış örnek bir kod, burdan başla vaktin varsa

#include <windows.h>
    #include <iostream>
    #include <stdlib.h>
    #include <GL/glut.h>

int transx, transy;
    int karakter_x=0, karakter_y=0;

void Key(unsigned char key, int x, int y)
    {
    if (key=='a'){transx--;}
    if (key=='d'){transx++;}
    if (key=='s'){transy--;}
    if (key=='w'){transy++;}
    if (key==27){exit(0);}

}

void Draw()
    {
    glBegin(GL_QUADS);
    glColor3f(1.0, 0.0, 0.0);
    glVertex3f(karakter_x, karakter_y, -5.0f);
    glColor3f(0.0, 1.0, 0.0);
    glVertex3f(karakter_x+1, karakter_y, -5.0f);
    glColor3f(0.0, 0.0, 1.0);
    glVertex3f(karakter_x+1, karakter_y+1, -5.0f);
    glColor3f(1.0, 1.0, 0.0);
    glVertex3f(karakter_x, karakter_y+1, -5.0f);
    glEnd();
    }

void Display()
    {
    glClear(GL_COLOR_BUFFER_BIT | GL_DEPTH_BUFFER_BIT);
    glMatrixMode(GL_MODELVIEW);
    glLoadIdentity();
    glTranslatef(transx,transy,0);
    Draw();
    glEnd();
    glutSwapBuffers();
    }

void Reshape(int w, int h)
    {
    glViewport(0, 0, w, h);
    glMatrixMode(GL_PROJECTION);
    glLoadIdentity();
    gluPerspective(100,(double)w/(double)h, 1.0, 1000);
    }

void idle(void)
    {
    glutPostRedisplay();
    }

int main(int argc, char** argv)
    {
    glutInit(&argc, argv);
    glutInitDisplayMode(GLUT_DOUBLE | GLUT_RGB | GLUT_DEPTH);
    glutInitWindowSize(800, 600);
    glutCreateWindow("simple");
    glEnable(GL_DEPTH_TEST);
    glutKeyboardFunc(Key);
    glutDisplayFunc(Display);
    glutReshapeFunc(Reshape);
    glutIdleFunc(idle);
    glutMainLoop();
    return 0;
    }
    bir yerlerde 3dmax de çizilmiş modelleri de çağırabilen kodlarım olacaktı, inceler gönderiririm

Motosikleti
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ara(4-5 ay önce) 2d bir oyun yazdım, grafiker bulup çizim yaptıramadım da bitmedi hala
    fikri üretip kodu yazmak 6 saatimi, hataları düzeltip oyunu tamamlamak 2 haftamı aldı
    ama grafik üretemediğim için bekliyor
    sağolsun siteden imacosfx ilk animasyonu tamamladı
    belki bitiririz bu sayede

bu arada oyunun flash versiyonu için as3 öğreneyim dedim, neredeyse o da tamam olacak, yeni bir nesne üretmede (addchild) problem yaşıyorum, attım bi kenara

bir ara c++ da opengl destekli 3d grafik motoru üzerinde çalışıyordum
    geçen canım sıkıldı baştan yeni bir motor yazayım dedim
    iki günde epey ilerledim ama çok vakti olan biri değilim, hem iş hem bunlar kafayı yoruyor

bak sana opengl/glut kütüphanesi kullanılarak yapılmış örnek bir kod, burdan başla vaktin varsa

bir yerlerde 3dmax de çizilmiş modelleri de çağırabilen kodlarım olacaktı, inceler gönderiririm
    C++ biliyosanız grafik motoru yazmaya uğraşmayın, açık kaynak ücretsiz sürüyle grafik motoru var. Irrlicht 3D var mesela http://irrlicht.sourceforge.net/ , kodlarını derleyip çalıştırması kolay sayılır. Bide Ogre3D var ben ona GTA4'ün de kullandığı Bullet fizik motorunu bağlayıp çalıştırıyorum

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru çalışan ufak oyunları hiçbi 3D oyuna değişmem hala Keşke o yolda yürüseydin hem mobile de uygun

Eli yüzü düzgün dediğin 3D oyunda aşırı emek, çok geniş ekip ister Mengü Pusu ayarında bişey bile 10yıllar, 100binlerce liralar alıyor ve sonuçta nekadar eli yüzü düzgün tartışılır Ama o yol çok güzel yol, inşallah biyerinden yakalarsın

Şöyle bi oyun yapmıştım C# ile, pacman yani baya da doğru çalışır hafiften yapay zekası var, bütün puanları alıp oyunu bitirmek cidden zor, aşırı dikkat biraz da şans istiyor.
    2D oyunlara da hala rağbet var mesela yakın zamanda angry birds çok popüler oldu adamlar para basıyor. O oyunun da aslında programlama kısmı o kadar zorlamamıştır adamları, hazır fizik motoru kullanıyolar Box2D. Ama bölümleri tasarlaması onların grafik çizimi falan büyük emek ister cidden 5 yıldızlı kalitede bi oyun çıkarmışlar.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Şimdi bu kamyon ne iş görür onu söyle mengü

Yengeç gibi fortlift mi?
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    C++ biliyosanız grafik motoru yazmaya uğraşmayın, açık kaynak ücretsiz sürüyle grafik motoru var. Irrlicht 3D var mesela http://irrlicht.sourceforge.net/ , kodlarını derleyip çalıştırması kolay sayılır. Bide Ogre3D var ben ona GTA4'ün de kullandığı Bullet fizik motorunu bağlayıp çalıştırıyorum
    2d oyunu Gamesalad ta yaptım. oldukça ideal bir 2d oyun motoru. kodlama mantığıma yakın bir yapısı var, zorlanmıyorum
    daha önce işlenmemiş bir konu olduğu için appstore ardından playstore a koymayı planlıyoruz
    da şu grafikleri bi tamamlayabilsek, aylardır bekliyor öyle kenarda

3d de ise unity veya udk engine var ama oraya gelmedim henüz, önce 2d de birşeyler başaralım
    bu tür platformları öğrenmesi de çok zaman alıyor, üşenirim o kadarına şimdilik

kendi 3d grafik motorum ise daha çok hobi amaçlı ilerleyecek şimdilik, heveslendikçe yapacam birşeyler
    dün antialiasing denemesi yaptım. gerçek antialiasingi bugün bile kaldıracak ekran kartı yokmuş piyasada. benim 4850 çakıldı, nvidia kartlarda da denemek lazım

Motosikleti
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi bu kamyon ne iş görür onu söyle mengü

Yengeç gibi fortlift mi?
    Araba çekmeye yarıyo ? bunun gibi.

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sanki bir yanlışlık var başka araba değilde kendini kaldıracak şekilde uçlar ya da ben mi yanlış görüyorum

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    madem böyle bi konu açıldı şu soruma cevap verecek teknolojik bi terminatörde vardır..
    motora uygun topcase demiri çizilse, bunu kim çıkarır.. yada elimizde arka tutamak numunesi var, bunu bilgisayarda kim çizer vede kim yapar ölçülere bakıp

Motosikleti
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    madem böyle bi konu açıldı şu soruma cevap verecek teknolojik bi terminatörde vardır..
    motora uygun topcase demiri çizilse, bunu kim çıkarır.. yada elimizde arka tutamak numunesi var, bunu bilgisayarda kim çizer vede kim yapar ölçülere bakıp
    Topcase demirini bilgisayarda çizmek saçma olur cnc tornaya verilip işlenecek bişey değil sonuçta. En güzeli kalemi kağıdı cetveli alıp motosikletinize baka baka gerekli ölçülerde bir çanta demiri çizmek kağıda. Demiri yaptıracak usta bulunduktan sonra gerisi dert değil yeterki para olsun.

Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanki bir yanlışlık var başka araba değilde kendini kaldıracak şekilde uçlar ya da ben mi yanlış görüyorum
    Yanlış bişey yok o ayaklar sağa sola kayabiliyor hidrolik motorlu.

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Topcase demirini bilgisayarda çizmek saçma olur cnc tornaya verilip işlenecek bişey değil sonuçta. En güzeli kalemi kağıdı cetveli alıp motosikletinize baka baka gerekli ölçülerde bir çanta demiri çizmek kağıda. Demiri yaptıracak usta bulunduktan sonra gerisi dert değil yeterki para olsun.

Yanlış bişey yok o ayaklar sağa sola kayabiliyor hidrolik motorlu.
    doğru tabi yoksa o şekilde yolda nasıl ilerleyecek

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)