Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 SonuncuSonuncu

araba krikosundan boru bükme makinası olurmu ? buyrun :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı volkan048 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    halal olsun sana sen gibi insanlar olduktan sonra bu milletin sırtı yere gelmez....

teşekkür ederim volkancım güzel yorumun için eksik olmayasın

müsadenle konu ile alakalı geçmiş zamanlardan bir kaç fikrimi söylemek isterim , ben 38 yaşındayım ve çocukluğumdan beridir mekanik işlere karşı aşırı bir merakım ve ilgim olmuştur , merak , araştırmacı ve gözlemciliğim sayesinde , deneyim, tecrübe ve bilgi dağarcığı repartuarım her geçen gün genişlemiş , ve bu durum zamanla bende , yokluğunda etkisiyle yeni çözümler bulmaya , üretici bir ruh kazanmaya ve kendi işimi kendimin görebileceği düzeye gelmiştir,

abartısız bu gün bir ev yap deseler ve bana gerekli alet adavat ve malzemeyi verseler , elektiriğinden, doğramasına , çatısından temeline kadar o eve bir tane usta sokmam , çünki yapan usta benim istediğim gibi yapmaz , daha öyle bir usta yetişmedi , sonucunda insanın kendi yaptığı gibi yoktur

bunu bir kanarıya bırakıp asıl mesele olan milletimizin sırtının yere gelmemesi deyimine gelecek olursak , ben kandi çapında , hiç bir hak ve iddiası olmayan , kendine asla usta statüsüne koymayan bir adamım lakin bu memlekette sözün gelişi sırtımızın yere gelmemesi için roket yapıp uzayada çıksan , neticenin değişeceğini sanmıyorum bunu bu uğraşlarım sırasında bolca öğrenecek ve görecek zamanım oldu , yani bürokrosimiz buna müsade vermemekte ne maddi nede manevi yönlerden karıştırmayalım çok derin bir mevzuudur

sadece hayallerimi hayata geçirmeye çalışıyorum , bir araba yapmak vardı hayalimde , kendime ait kendi dizayn ve tasarımını yapabileceğim bir araç, çok şükür ama iyi ama kötü hayata geçirdim , zamanın parasıyla orjinal bir araç alabilirdim ona harcadığım zaman, emek ve parayla , geriye 3 hayalim daha var hayata geçireceğim kendi hava aracımı yapıp onunla uçmak, suda karada yol alacak anfibik bir araç yapmak ve sonuncusuda sıfırdan kendi motosikletimi imal edebilmek, tabi bunlar kendi imkanlarımla olacağı için yapabildiğim kadar olacak , ve taktir edersinki bu işler sadece bilmeklede olmuyor , teknik donanım, para, ve en önemlisi yapacak bir yürek,emek ve zaman gerekli , allah sağlık versin inşallah hepimize o günleri görürüz

80 milyon türkiyenin 70 milyonu benim gibi üretkende olsa ,,,,,, siyaset olacak ama bizden gene bi cacık olmaz malesef acı gerçekler bu yönde , benim inancım kırıldı emin ol ..
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    abi sen bi tamirci dükkanı aç, dükkanın adıda sadeceTAMİRCİ olsun. soran olursa ne tamir ediyon diye, ne olursa diye cevap verirsin
    piyanist_irf bunu beğendi.
    bi gaza bassam googlede arasan bulamazsın

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Çok güzel olmuş..
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Seninle benzer yanlarımız çok,seni çok uzun zamanlardır takip ediyorum ,hayranlıkla.
    Bende sen gibi insanın elinden gelen herşeyi kendisinin yapabilmesinin tadının başka olacağının iddaasındayım ve öyle yapmaya çaşılıyorum,Fotoğrafçı yım,ama evimin sıva,elektrik su işleri ni kendim yaptım Allah a şükür.
    Sanada Jimmy Jib yaptığını öğrendiğimde kanım ısındı.
    Benimde çocukluktan beri hayalim çalışmalarım hep Pilot olmak,uçmaktı ama bu hayalim sağolsunlar Annnem ve Babamın zorla beni İmam Hatib Okuluna göndermesi ve ile tehlikeye düştü çünkü okulun son sınıfında Kenan evren kararlarıyla tam engellendi,ama Gene yılmadım Eskişehir İnönünde paraşüt eğitimleri aldım,daha sonra planör eğitimleri ile devam etti ama gene engeller çıktı,o zaman alnladım ki devletin herkesiminde bu engeller önüme çıkacak,mesleğe yöneldim,neyse uzun hikayeler.
    İşte bende hayatım gerek alet edavat ne gerekiyorsa dışarıdan alınanlar neler varsa bizim milletimiz üretsin,varsa milletimizin ürettiğini alalım diye düşünenlerdenim ama bizim ülkede herşeyde engeller ,bürokrasiler,maddi manevi siyasi çıkarlar önde tutulduğu müddetçe birşeyler olmuyor olmazda,ama genede inancımızı kaybetmek yok en azından kendi çapımızda neler yapabileceksek yapmaya çalışacağız,ki başkalarına da örnek olsun,
    hele senin şansın yok üretmeye devam ediceksin saten kendin duramassında sen benim projeleri hazırlayıp ta portotiplerini yaptıklarımı gerçeğe dökensin,seni bu yüzden takdir ediyorum
    Benim ve İnönü de paraşüt eğitim almış oğlumunda tek hedefimiz gene uçmak,kendi asıl hedefim kendi yaptığım paramotorum da oğlumla beraber uçmak,inşallah bu olacak,ama önce senin paramotorunla uçuşunu bekliyoruz, inşallah Allah yardımcın olsun...ALLAH a emanet ol

Motosikleti
    Seninle benzer yanlarımız çok,seni çok uzun zamanlardır takip ediyorum ,hayranlıkla.
    Bende sen gibi insanın elinden gelen herşeyi kendisinin yapabilmesinin tadının başka olacağının iddaasındayım ve öyle yapmaya çaşılıyorum,Fotoğrafçı yım,ama evimin sıva,elektrik su işleri ni kendim yaptım Allah a şükür.
    Sanada Jimmy Jib yaptığını öğrendiğimde kanım ısındı.
    Benimde çocukluktan beri hayalim çalışmalarım hep Pilot olmak,uçmaktı ama bu hayalim sağolsunlar Annnem ve Babamın zorla beni İmam Hatib Okuluna göndermesi ve ile tehlikeye düştü çünkü okulun son sınıfında Kenan evren kararlarıyla tam engellendi,ama Gene yılmadım Eskişehir İnönünde paraşüt eğitimleri aldım,daha sonra planör eğitimleri ile devam etti ama gene engeller çıktı,o zaman alnladım ki devletin herkesiminde bu engeller önüme çıkacak,mesleğe yöneldim,neyse uzun hikayeler.
    İşte bende hayatım gerek alet edavat ne gerekiyorsa dışarıdan alınanlar neler varsa bizim milletimiz üretsin,varsa milletimizin ürettiğini alalım diye düşünenlerdenim ama bizim ülkede herşeyde engeller ,bürokrasiler,maddi manevi siyasi çıkarlar önde tutulduğu müddetçe birşeyler olmuyor olmazda,ama genede inancımızı kaybetmek yok en azından kendi çapımızda neler yapabileceksek yapmaya çalışacağız,ki başkalarına da örnek olsun,
    hele senin şansın yok üretmeye devam ediceksin saten kendin duramassında sen benim projeleri hazırlayıp ta portotiplerini yaptıklarımı gerçeğe dökensin,seni bu yüzden takdir ediyorum
    Benim ve İnönü de paraşüt eğitim almış oğlumunda tek hedefimiz gene uçmak,kendi asıl hedefim kendi yaptığım paramotorum da oğlumla beraber uçmak,inşallah bu olacak,ama önce senin paramotorunla uçuşunu bekliyoruz, inşallah Allah yardımcın olsun...ALLAH a emanet ol
    bu güzel ve doğru söze ben ne diyeyimki volkancım tek bir kelimede anlatmaya kalkmıştım aslında (bir cacık olmaz ) demekle

aynı hissiyat ve düşünceleri paylaşıyor olmak harbi beni çok sevindirdi benim eğitim işi inşallah mayıs gibi bitecek kısmet olursa haziran sonu yada temmuz gibi ilk uçuşlarımı yapmış olurum , tabi yp ile çokça uçuşum olacak ama paramotor az çok bilirsin biraz daha deneyim gerektirmekte motorsuz uçuşlardan daha güvenli olsada bir bakıma risk hepsinde var, yolcu uçağında bile

bakalım şu an prje durakladı maddi yönlerden sebep ama fazla arayı açmak istemiyorum ilk fırsatta tam gaz devam edeceğim zaten canımda durmaz benim

teşekkür ediyorum kendine iyi bak görüşürüz

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:39 ----------

Alıntı srknbdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sen bi tamirci dükkanı aç, dükkanın adıda sadeceTAMİRCİ olsun. soran olursa ne tamir ediyon diye, ne olursa diye cevap verirsin

doğru söylüyorsun bunu bir çok insan söyledi dükkan aç diye ama dükkanın ismini o gün bu gündür düşünüyorum , ne üzerine olacak ? hangi meslek, hangi tarz , hangi iş ? hala bir isim bulamadım

böyle bir dükkan açmaya kalkarsam sanırım özellikle bunun için konu açmam gerekecek hani duvar takvimlerinde o günkü yaprakta oğlan olursa ahmet kız olursa ayşe ,fatma vs. isim çıkar ya

benim bir yerden öyle isim bulma şansımda yok

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Bir gün yanına gelmek istiyorum (birkaç yıl sonra), senin gibi biriyle tanışmamak benim için çok kötü olur.

Süpersin...

Motosikleti
    Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir gün yanına gelmek istiyorum (birkaç yıl sonra), senin gibi biriyle tanışmamak benim için çok kötü olur.

Süpersin...

edeple gelen lutufla döner dostumuz için her daim acı bir fincan kahvemiz bulunur başım gözüm üzerine
    cenkito bunu beğendi.

tavares - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250
    abii büyüüksün

Motosikleti
    Alıntı tavares adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abii büyüüksün

Estagfurullah
    tavares bunu beğendi.

paramotor

irfan kardeş,günlerdir forum'a giremiyorum,paramotor yapım aşaman ne durumda,sen uçarken kendim uçuş yapmış gibi sevincem inanki,son durum nedir uçuş tarihi yaklaştımı,haberimiz ola....mutlaka yanına gelicem tanışacaz inşallah...allaha emanet ol başarılar.

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    seni kocaa bi hurdalığa atıp uçak yapmadan çıkmak yok deyip matkap flex kaynak makinesi vs

en temel ihtiyaçlardan noksan bırakarak oraya kapatsalar uçağı yapabilir misin bilmem ama abi

o uçağı yapabilmek için icad edeceğin temel alet takımından bi ton patent çıkar bizde Almanların müzesi

gibi bir icatlar müzesi açar,

övüne övüne bunu Türk icat etti bunu da bunu da bu dahi diye biletle seve seve gezeriz.

Emeğine sağlık. Allah yar ve yardımcın olsun..
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

Motosikleti
    irfan kardeş,günlerdir forum'a giremiyorum,paramotor yapım aşaman ne durumda,sen uçarken kendim uçuş yapmış gibi sevincem inanki,son durum nedir uçuş tarihi yaklaştımı,haberimiz ola....mutlaka yanına gelicem tanışacaz inşallah...allaha emanet ol başarılar.
    şu an torna ile alakalı olarak yaptırmam gereken 2 adet aliminyum kasnak ve bir adet pervane mili,ne saplanıp kaldım hesapta olmayan extra harcamalar çıktığı için torna işi beklemede , geriye zaten şasi işi kalıyor , oda tahminen beni 1 ay gibi oyalayacak kasnaklar hallolmadan şasiyede başlayamıyorum , şaside motor konumu ve bağlantı kulaklarını yaptığımda tekrar sök tak olsun istemiyorum , kendi atölye ortamımda yapamayacaklarımı (torna) yaptırabilirsem atölye ortamımda yapılacaklar benim için sıkıntı değil ,

öte yandan kursum 15 gün sonra başlayacak , THK nun adapazarı kursundan sertifikamı alacağım inşallah , bu dönem zarfı içinde paramotorun büyük kısmı bitmiş olur geriye incik cincik harnesi vs. si kalır ama testleri vs. si derken aslında paramotorumla uçmak için çokta acele etmemem gerektiğini söylüyor içimden bir his volkan üstadım sen ne dersin bu işe ?

ama tabi yp ile bolca uçuşlarım olacak

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:30 ----------

Alıntı DEISIS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seni kocaa bi hurdalığa atıp uçak yapmadan çıkmak yok deyip matkap flex kaynak makinesi vs

en temel ihtiyaçlardan noksan bırakarak oraya kapatsalar uçağı yapabilir misin bilmem ama abi

o uçağı yapabilmek için icad edeceğin temel alet takımından bi ton patent çıkar bizde Almanların müzesi

gibi bir icatlar müzesi açar,

övüne övüne bunu Türk icat etti bunu da bunu da bu dahi diye biletle seve seve gezeriz.

Emeğine sağlık. Allah yar ve yardımcın olsun..

güzel ve içten yorumuna nasıl bir teşekkür edeyim nasıl ifade edeyim bilemiyorum , bildiğim tek şey bu uğurda kelleyi koltuğa aldığımdır güzel kardeşim , kendi büktüğüm boruya, yaptığım kaynağa kullandığım malzemeye canımı koyacağım ,

durup 5 kere 10 kere düşünülecek bir konu bu burada yorum yazmakla olmuyor ...... 1000 metre irtifada kendi montajladığım pervane dönecek , kendi yaptığım gaz kolu , kendi yaptığım benzin deposu, kendi yaptığım yakıt göstergesi yakıtımı gösterecek,tüm ağırlığımı ve motorun ağırlığını kendi kurduğum şasi taşıyacak ,kendi çektiğim elektirik tesisatı çalışacak, hataya meydan yok , bir atış hakkım var ya kuşlar gibi özgürlüğe kanat açacağım, yada ilk dakikalarda atmaca gibi yere çakılacağım rabbim hakkımda hayırlsı ne ise onu versin ...

sağol varol ....
    DEISIS ve volkan048 bunu beğendiler.

irfan kardeşim sen bu işi kolaylıkla başaracaksın şüphemde yok aynen planladığın gibi kursunu bitirdiğinde paramotorda biteceğine göre,deneme testlerinde yapıldığında sonuç okey se bence uç derim...yada son testleri sebahattin abiyle yapın hatta ilk uçuşu beraber yapın,hatta bende olmak isterim o anda...torna işini sebahattin abinin yaptırdığı yerde de yaptırabilirsin,hatta şu sıkışıklık işinde üstüme düşen birşey varsa yardımcı olalım elimizden geldiği kadar,maddi manevi...selamlar allaha emanet olasın....
    ( www.youtube.com/watch?v=VbdkZB9-Sd4 )bu video nun 1:06 dak.daki görüntüde teker sistemi çalışması var... birde ( http://www.youtube.com/watch?v=2ujiVgXSVkc ) buraya bak

Motosikleti
    irfan kardeşim sen bu işi kolaylıkla başaracaksın şüphemde yok aynen planladığın gibi kursunu bitirdiğinde paramotorda biteceğine göre,deneme testlerinde yapıldığında sonuç okey se bence uç derim...yada son testleri sebahattin abiyle yapın hatta ilk uçuşu beraber yapın,hatta bende olmak isterim o anda...torna işini sebahattin abinin yaptırdığı yerde de yaptırabilirsin,hatta şu sıkışıklık işinde üstüme düşen birşey varsa yardımcı olalım elimizden geldiği kadar,maddi manevi...selamlar allaha emanet olasın....
    ( www.youtube.com/watch?v=VbdkZB9-Sd4 )bu video nun 1:06 dak.daki görüntüde teker sistemi çalışması var... birde ( http://www.youtube.com/watch?v=2ujiVgXSVkc ) buraya bak

sebahattin abiyi tanıyormusun ?

tanıyorum,kaç yıl önce MZ motorla yaptığı paramotor la uçuşunu seyretmeye gitmiştim ,videolarını da ezberledik saten,selahttin abi Ekol oldu artık

Motosikleti
    tanıyorum,kaç yıl önce MZ motorla yaptığı paramotor la uçuşunu seyretmeye gitmiştim ,videolarını da ezberledik saten,selahttin abi Ekol oldu artık

bu çalışmada bana büyük faydası dokundu kaldıki onun paramotoru gidip yerinde inceledim, ölçüleri aldım , sebahattin abi bu işe bayağı bir zaman gönül vermiş ve oldukça tecrübeli bir ağabeyimiz, zira yardımlarını hiç esirgemedi , ara ara telden görüşüyoruz , takıldığım konu olursa kendisinden fikir alıyorum , havayı iyi bulduğu her hafta uçar geçen hafta havalar iyiyken yine aradım yine tam uçmak üzreymiş kısa kestik

beni çok iyi motive diyor akşam akşam kulaklarını çınlattım sebahattin abinin şimdi uyuyordur büyük ihtimal

Helal olsun Selahattin abiye,O gibi insanlara ihtiyaç var,''bildiklerini kendine saklayanın ,insanlığa faydası olmaz,kendine faydası olduğunu sanır ama kendinede faydası olmaz,sadece kendini kandırır''.Selahattin abide kendi tecrübelerini başkasına aktarmaktan yardımcı olmaktan zevk alan birisi,böyle insalar sayesinde Paramotorcularda artmalıki,işin zevki neşesi olsun,keşke her bölgede çoğalsa bu Spor...''Kendine sakladığın bilgi kendinle Mezara gider,aktardığın bilgiler insanlarla Dünyayı gezer''...

Motosikleti
    Helal olsun Selahattin abiye,O gibi insanlara ihtiyaç var,''bildiklerini kendine saklayanın ,insanlığa faydası olmaz,kendine faydası olduğunu sanır ama kendinede faydası olmaz,sadece kendini kandırır''.Selahattin abide kendi tecrübelerini başkasına aktarmaktan yardımcı olmaktan zevk alan birisi,böyle insalar sayesinde Paramotorcularda artmalıki,işin zevki neşesi olsun,keşke her bölgede çoğalsa bu Spor...''Kendine sakladığın bilgi kendinle Mezara gider,aktardığın bilgiler insanlarla Dünyayı gezer''...

bu arada kursun 2. haftasına girdim yer çalışmalarını kısmen bitirdik bakalım hocamızın gözüne girebilirsek , çat pat ufak tepelerden ilk kanat çırpışlarımız başlayacak nasıl heyecanlıyım bilemezssin , kuşlar gibi uçmama çok az kaldı ama sınavı geçebilecekmiyim bakalım ????

MBHoro bunu beğendi.

MBHoro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650
    adamın ham maddesisin irfan abi, ne zaman tandem yapıyoruzz
    Siz bir yere gitmek için aracınıza binersiniz. Biz ise "Motosikletimize binmek için" bir yerlere gideriz.

Motosikleti
    Alıntı MBHoro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamın ham maddesisin irfan abi, ne zaman tandem yapıyoruzz

önce harnesi yapmamız lazım olm yokmu kenepir bildiğin bir yerde ? yolcu bağlantı aparatlarını ben yaparım kromdan sıkıntı yok , hoca eğer beğenir ve hava durumu müsait olursa bu pazar sizi uçururum belki dedi ağzına bakıyoruz kediler gibi

geleceksen bu pazar uğrarım sana beraber gideriz , saten aklımdan geçiyordu teori ve yer çalışmaları seni sıkar diye ve ortamı bilmediğim için sana sesetmedim

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)