Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

araba krikosundan boru bükme makinası olurmu ? buyrun :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    helal olsun irfan ustam senin "beni takip et" butonun yok ondan böyle geçikmeli yazıyorum.
    bükme aparatı inan çok harika olmuş hidroliklisini görmüştüm, ama seninki manuel ve sanırım aynı ayarda bir sonraki çalışmada aynı yeri tutturmak çok daha kolay olacak. helalolsun diyip şapka çıkartıyorum. ustam senin para motor gibi bende cyrocopter yapmayı düşünüyorum. ama bir 10 yıldır olgunlaşması için düşünmeye devam ediyorum. hadi diyince bir işi bitiyor olman çok güzel.
    piyanist_irf bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    maşallah abi sesi çıkmıyo irfan abinin kesin icatlar peşindedir diyodum
    buyrun şoma ağzım

semihg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy's 125-Honda PCX 125- X-max 250-CBF 150
    Herşeyin bittiği yerde irfan ağabey başlıyor ne diyeyim )
    https://www.facebook.com/gencal1

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    helal olsun irfan ustam senin "beni takip et" butonun yok ondan böyle geçikmeli yazıyorum.
    bükme aparatı inan çok harika olmuş hidroliklisini görmüştüm, ama seninki manuel ve sanırım aynı ayarda bir sonraki çalışmada aynı yeri tutturmak çok daha kolay olacak. helalolsun diyip şapka çıkartıyorum. ustam senin para motor gibi bende cyrocopter yapmayı düşünüyorum. ama bir 10 yıldır olgunlaşması için düşünmeye devam ediyorum. hadi diyince bir işi bitiyor olman çok güzel.
    Guzel dusuncelerin icin tesekkur ederim mobilden yaziyorum ama su gayro olayini konusmak lazim etraflica cok ciddi bir is bence evden devam ederiz
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Tebrik ve öneri
    Krikodan boru bükme cihazı yapmanız çok güzel bir fikir olmuş. Tebrik ederim. Zincirin yapılanması üzerine biraz daha düşünmek lazım. Tıpki vitesli bisikletlerin arka dişlililerinde değişken dişli çarklar nedeniyle zincirin boşluğunu alan yaylı sistem gibi düşünün. Böylece farklı bükme miktarlarında zincirin üstteki (tek) çarklı yapının hep zincirle teması sağlanmış olur diye düşündüm Eğimi arttıkdıkça (üstteki eğici aşağı indikçe) zincirin de bunu tolore edebileceği esnekliğe kavuşmuş olur. En fazla eğimi sağlayacak pozisyonda zincir uzunluğu konulmalı tabi. Ayrıca üstteki eğici istenilen her çapta eğim alabilmek için farklı çaplarda yapılıp yerinde değiştirilebilir olmalı. Bir cetvel sistemi geliştirilerek sabitlenmeli ve istenen eğimde (en son hali ile istenen çapı verecek biçimde ) skala oluşturularak en son elde edilmek istenen eğim her seferinde birebir olarak birden çok malzemede elde edilebilir. Son olarak eğme tekerleklerinin içine rulman koymak sürtünmeyi belirgin azaltacağından çalışma konforunu artıracaktır. Naçizane aklıma gelenler bunlardır. Kolay gelsin.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Ne geldi aklıma bende geçen gün kaza yaptığımda arabanın ön traversini kriko ile düzeltmiştim kaportacıya gitmeme gerek kalmamıştı Kullanmayı bilince hakikaten çok işe yarıyor bu ucube alet.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    Alıntı OKD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrik ve öneri
    Krikodan boru bükme cihazı yapmanız çok güzel bir fikir olmuş. Tebrik ederim. Zincirin yapılanması üzerine biraz daha düşünmek lazım. Tıpki vitesli bisikletlerin arka dişlililerinde değişken dişli çarklar nedeniyle zincirin boşluğunu alan yaylı sistem gibi düşünün. Böylece farklı bükme miktarlarında zincirin üstteki (tek) çarklı yapının hep zincirle teması sağlanmış olur diye düşündüm Eğimi arttıkdıkça (üstteki eğici aşağı indikçe) zincirin de bunu tolore edebileceği esnekliğe kavuşmuş olur. En fazla eğimi sağlayacak pozisyonda zincir uzunluğu konulmalı tabi. Ayrıca üstteki eğici istenilen her çapta eğim alabilmek için farklı çaplarda yapılıp yerinde değiştirilebilir olmalı. Bir cetvel sistemi geliştirilerek sabitlenmeli ve istenen eğimde (en son hali ile istenen çapı verecek biçimde ) skala oluşturularak en son elde edilmek istenen eğim her seferinde birebir olarak birden çok malzemede elde edilebilir. Son olarak eğme tekerleklerinin içine rulman koymak sürtünmeyi belirgin azaltacağından çalışma konforunu artıracaktır. Naçizane aklıma gelenler bunlardır. Kolay gelsin.
    zincir gerdirme aparatı dediğiniz şeyi tam olarak anlamış bulunmaktayım , şöyleki gerek görmediğim için elimde olmasına karşın kullanmadım , tekerler kayar kapılarda kullanılan ağız açıklıkları her ikisi öpüştüğünde 20-23 mm lik boruları kavrayacak şekilde tabi usulen 25 mm lik boruyuda bükülebilir ama bunu benim yapmam şart başkasının eline verirseniz boruyu ezebilir , aslında olay çok basit cem yılmazın ddiği gibi para çokomel eğrisi parayı ver çokomeli al olay bu kadar basit

sıkıştırma işleminde üstteki tek olan tekerlek aşağıya indiği gibi aynı anda alttaki 2 tekerde üstteki tekere doğru hareket ediyor burada mantık bildiğimiz krikonun çalışma mantığı , zincir boşluğu olayı içinden 24 mm çapında boru geçecek şekle kadar gevşettiğimde zincir biraz bollaşıyor ama çevirirken yüksek devirde dönmeyeceği için işlevini tamamlamakta zaten asıl can alıcı nokta boruyu tam sıkıştırdığımda tekerlerin arasındaki sıkışan boruyu , bükme oklu hareketiyle hareket ettirdiğimde 3. tekerin devreye girerek sıkıştırdığınız halde aslında zor ilerleyecek gibi olan borunun gayet kaymak gibi ilerlediği ve tekerler göbekleri rulmandır bu arada tabiki akıl akıldan üstündür belki kullandıkça bazı eksiklikleri göreceğim ama burada dikkatleri çekmek istediğim konu araba krikosundan boru bükme aparatı yapmaktan ziyade çaresiz kalındığında insanın neler yapabileceği bence verilecek en büyük mesaj bu olsa gerek ,

zira bu gün tüm mekanik imkanlar atıyorum bir tornam frezem elimin altında olmuş olsa ve başına oturup , yok arkadaş ben boru bükme makinası yapacağım dersem, eminimki cevabını ben vermeden bir çok arkadaşım alasını yapacağım konusunda cevaplar verecektir ama hakkaten çaresiz kaldım , kafama takıldı benim için problemdi , unutmamak lazımdır ki en iyi gemiyi ıssız bir adada hapsolduğunuzda yaparsınız benim durumda farklı değil aslında

tabiki geliştirilebilir , ama zamanla o aletle çalıştıkça açıkları meydana çıkacaktır ): bir yazılım yapıldığı zaman bile versiyonları devamlı çıkar hep daha iyisi için

teşekkür ederim bilgi için sağol varol

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    abi süpersin
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Abi yalnız 5 liralık bisiklet arka dişli ve cırcırı için neden 3 tane bisiklet parçaladın onu anlamadım. dişliden alsaydın ya 3 tanesi 15 lira ediyo.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi yalnız 5 liralık bisiklet arka dişli ve cırcırı için neden 3 tane bisiklet parçaladın onu anlamadım. dişliden alsaydın ya 3 tanesi 15 lira ediyo.
    o zaman yerli üretim olmuyor

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    İrfan, Eline sağlık, imrenek resimlere baktım
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    vay arkadaş...
    sözün bittiği yer...
    yakında CIA ajanları bi operasyonla seni evinden almazlarsa daha da bişey demiyom abi...
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Eline sağlık üstad,emeğe saygı.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    aklıma temelin Toyota kriko fıkrası geldi =) Toros krikonun da bukadar farklı alanda işlevsel olacağı hiç aklıma gelmezdi =) eline sağlık İrfan abi =)
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hurdalıkta bi sürü varda ondan hemde bedaveeee

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:29 ----------

Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aklıma temelin Toyota kriko fıkrası geldi =) Toros krikonun da bukadar farklı alanda işlevsel olacağı hiç aklıma gelmezdi =) eline sağlık İrfan abi =)

en iyi tekneyi ıssız adada mahsur kalan adam yaparmış o misal serkanım görünmezssin pek gel çay içelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:32 ----------

bu arada tek tek cevap yazamadığım tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum çıktığım bu uzun ince vede risklerle dolu , masraflı yolda inşallah kazasız kedersiz bu işi tamamlayacağız çalışmalar tam gaz sürmekte zamanı geldiğinde paylaşacaktım ama bir kaç fotodan zarar gelmez

bu son resim bir çok şeyi açıklamaya yetiyordur sanırım
    maxi97 bunu beğendi.

Motosikleti
    sarmaların gücü adına doktor bu ne, bir mz de nasıl okadar kırık olur. sırf kaynatayım günüm geçsin diye kendinmi kırdın. cayrocıpter olayı çok hoş. en azından bana öyle hoş görünüyor. olabilirliği de yüksek. devletin memuru olmasaydım şimdiye kadar çoktan hayata geçmişti projem, ama dediğim gibi olgunlaşması için bekliyorum. ama sende bu kabiliyet varken çok kaliteli ve güzelini yapa bilirsin.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    helal olsun abi...valla tebrik ederim seni....
    kalıpları değiştirince daha geniş yada küçük boruları da bükebilirsin sanırım...
    ankarada ivedik sanayide makina tasarım firmasında çalışmıştım...patron motorcu olunca motosikletlere eksesuar felan yapardık...
    orta sehpa, topcase üzerine takılan demir aparat...
    bizimde CNC boru bükme makinası vardı ... boru çapını boyunu açısını bilmem neyini girince kendi büküveriyordu
    seninki de EL-C olmuş...

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Hava muhalefeti nedeniyle gelemiyorum o tarafa abi :( az bişey ısındı mı atıcam kendimi yine 5km den uzun olan yollara =)
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sarmaların gücü adına doktor bu ne, bir mz de nasıl okadar kırık olur. sırf kaynatayım günüm geçsin diye kendinmi kırdın. cayrocıpter olayı çok hoş. en azından bana öyle hoş görünüyor. olabilirliği de yüksek. devletin memuru olmasaydım şimdiye kadar çoktan hayata geçmişti projem, ama dediğim gibi olgunlaşması için bekliyorum. ama sende bu kabiliyet varken çok kaliteli ve güzelini yapa bilirsin.

Allah iyiliğini versin emi (bir mz de o kadar kırık olur ) derken kırık değilki ben kestim hem o mz motosikletine lütfen kırıcı konuşmayalım ne o öyle kırık filan zoruna gidiyor ileride terfii olacak gökyüzüne çok sevinçli

laf aramızda bende gayet hoş tutuyorum kendisini sekmanı , pistonu ne lazımsa bir dediği 2 olmuyor geçen baktım mızmızetti neymiş elektirik ile alakalı her yerini değiştirecekmişim elini sıcaktan soğuğa bile değdirmiyorum eeeee naapcan nazlı biraz kerata

buda pervanem 1.35 boyunda amasya yapımı avrupadan gelen pervanelerin kopyası sağlam güvenilir ve ucuz yani ucuz derken avrupaya göre

bu arada bir yandan resim yüklerken o aradada yazayım şu bizim gayro muhabbeti aklında ne kadar araştırdın bilmiyorum ama önüne çıkacak en büyük engel sanırım motorundan ziyade pal yani pervanesi olacak hayati öneme sahip olmazssa olmaz bir parça tabi kalite açısındanda öyle ama güzel haber vereyim türkiyede ürütmeye başladılar onu çok iyi biliyorum ve ayrıca yapmasıda sıkıntı uçurmasıda bir çanta kaynak teknolojisiyle yapılmayacak bir iş olduğu için yapmayı hayal bile edemiyorum , paramotor trike uçmanın en basit en kolay yolu bence , zaten evin kömürlüğünde olsa olsa paramotor olur olcak bir şey olsa emin ol ben çoktan atlamıştım bence senin proje bir 10 yıl daha olgunlaşsa hiç fena olmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

ulen konu uçmak olunca dayanamıyom arkadaş beaaaa

buda beni gökyüzünde taşıyacak olan kanadım tandem kanat sınıfına girdiği için fiyatları azcık acıtır, beni uçuracak teknoloji budur motor sadece itme kuvveti sağlayacak, havada motor stop mu etti sıkıntı yok iniş planlamasını yap müsait alana in , yani löönnnk diye yere çakılmak yok tabi ekstra yedek te olacak oda yaklaşık 1500 lira civarı , tandem demek bir nevi artçılı uçmak anlamında kaldırma kapasitesi yüksek olan kanatlardır ve ticari amaçlı yolcu uçurmak adına kullanılanlardır , sıfır fiyatları ortalama 8500 lira civarlarındadır farklılıklar olabilir ve konu hakkında bir şey daha SKYWALK paraşütleri camianın mercedesidir

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    helal olsun abi...valla tebrik ederim seni....
    kalıpları değiştirince daha geniş yada küçük boruları da bükebilirsin sanırım...
    ankarada ivedik sanayide makina tasarım firmasında çalışmıştım...patron motorcu olunca motosikletlere eksesuar felan yapardık...
    orta sehpa, topcase üzerine takılan demir aparat...
    bizimde CNC boru bükme makinası vardı ... boru çapını boyunu açısını bilmem neyini girince kendi büküveriyordu
    seninki de EL-C olmuş...
    aynen ferhatçım acil olarak şu an valla işimi görsünde bu olay ileride daha da estetikleştirilerek geliştirilir elde olan imkanlar ve çaresizlik sadece selamlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:34 ----------

Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava muhalefeti nedeniyle gelemiyorum o tarafa abi :( az bişey ısındı mı atıcam kendimi yine 5km den uzun olan yollara =)
    taaam taamm anladık havalar soğuktur dersin hakkaten soğuk ama ciddiyim gel bir ara

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:38 ----------

Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay arkadaş...
    sözün bittiği yer...
    yakında CIA ajanları bi operasyonla seni evinden almazlarsa daha da bişey demiyom abi...
    ulen eray bi azını hayra aç be olm en sonunda çullanacaklar başıma heeeee

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:40 ----------

bu arkadaşlarımızda bu sevdaya gönül vermiş TÜRK HAVA KURUMUndan hocalarımız ve uçan amir memur abilerimiz

bu aralar yine kaybolacağım ortalıktan eee bir koltukta 2 karpuz taşınmıyor tepeden tepeye koşuyorum zaman buldukça , sincap gibi sürekli, bilgi topluyorum gidip yerinde görüyorum , işi bilen insanlardan veri topluyorum , bilgi alıp sorular soruyorum uçma işi en son teknik ve teorik yeterlilikten sonra

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:49 ----------

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne geldi aklıma bende geçen gün kaza yaptığımda arabanın ön traversini kriko ile düzeltmiştim kaportacıya gitmeme gerek kalmamıştı Kullanmayı bilince hakikaten çok işe yarıyor bu ucube alet.

saten sende hiç sevmessin ya öle işleri

Motosikleti
    cyro olayını çok araştırdım. bir kaç beleş projeyide hemen indiri verdim bilgisayara. beleş olunca tadından yenmiyor. bu arada prensiplerini olazsa olmazlarını iyice belledim. sürdüm fırına iyice olunca cıkaracagım. baha önceden mz motorundan yapılma paramotor motoru görmüştüm nette oda senin imalatınmıydı bilemiyeceğim ama en ekonomik motorlardan biri sanırım bu iş için mz. pervane takıldı aklıma pervanenin acı derecesi sabit oldugundan acaba mz'in şanzıman kısmını kesmeseydin daha kullanışlı olurmuydu. ? bu arada aklıma geldi elektirik ısıtmalı elbiseyide motorun elektiriğınden besleye bilirsin böylece yüksek irtifa uçuşların daha keyifli gecer.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)