Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

National Geograpy İstanbul Dolandırıcılığı belgeseli...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mr 150 vulture yolda :)
    Sevgili forum üyeleri yeni bir belgesel gördüm internet üzerinde gezinirken bilmiyorum izledinizmi fazla uzatmadan linki veriyorum http://blog.cezmikalorifer.com/istan...seli-izle.html Evet Türkiyemizin Güzel Şehri olan İstanbulda Turistlerin hangi tuzaklara çekildiğini ve ne şekilde dolandırıldığını anlatan bir belgesel malesefki national geograpy'dede yayınlandı ve dolandırıcı olan şahıs utanmadan çekinmeden işlerin nasıl yürüdüğünü birebir gösteriyor ve durum hakikaten çok kötü daha sonra biz yabancılara tü kaka deriz...4-5 bira için 1000 dolar para alıyorlar çekimler gizli kameralar ile yapılmış

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    aslında iyi bir şey turistler açısından izleyip bu tür tuzaklara kanmazlar sanırsam italyanında napolisi böyle bir durumda hatta daha beter gidenler çok dikkatli davranıyor her an birşeyleri çalınabilirmiş.. hatta bazı söylentilere göre istediğiniz atıyorum telefonsa pazardaki adama söylüyorsunuz 1 saat içinde çalıp getiriyorlar fena yani..

şimdi genelleme yapmak yanlış burda biz acayip bir milletiz ne avrupalılar kadar iyi nede diğer doğu ülkeleri kadar kötüyüz iyiside var kötüsüde turistler iyisine denk gelirse ne ala

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ülke pislik kaynıyor. Nereye elini atsan altından bir çirkinlik çıkıyor. Turistler izlesin de uyansınlar böyle şerefsizlerin tuzağına düşmesinler.
    www.motorumla.net

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    30 senedir Türkiye'de yaşıyorum ben gitmeye çekinirim oralara. Turistlerde de ne yürek varmış.
    Bilge değil sadece ahmaklar her şeyi bilir.

DALGIC_800 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha
    5 kadeh içki ve 1 kase tuzlu fıstığa 1700 tl vermiş.. demekki neymiş o mekanda o dediklerini yiyip içmeseydin o kadar parayı vermek zorunda kalmazdın )
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı.O 2 tekerin üzerinde gitmezdim !!!!

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı DALGIC_800 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 kadeh içki ve 1 kase tuzlu fıstığa 1700 tl vermiş.. demekki neymiş o mekanda o dediklerini yiyip içmeseydin o kadar parayı vermek zorunda kalmazdın )
    Yanlış anladım sanırım...
    5 kadeh bira içip 1 kase çerez yedikleri için 1700 TL hesap ödemelerini normal mi karşılıyorsun ?
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    Yamaha
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış anladım sanırım...
    5 kadeh bira içip 1 kase çerez yedikleri için 1700 TL hesap ödemelerini normal mi karşılıyorsun ?

Tabi ki normal değil ama bu olay sadece istanbula özgü bir şey değil .. Tüm dünyada böyle mekanlar mevcut hatta fazlası ile ...

Motosikleti
    mr 150 vulture yolda :)
    ve bunun gibi olaylar hakkında istanbul Türkiye vs hakkında yabancıların bloklarında bir çok yazı var ve videodaki adamda nasıl bir haysiyet ahlak varsa dicem ama yok utanmadan normal bir şey gibi anlatıyor...Sonrada yabancılara tü kaka deriz...
    DALGIC_800 bunu beğendi.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Taksici aksaraydan alıyor müşteriyi 50 tlye anlaşıyor. (kazıklanmak istemeyip pazarlık yapan turist ) 500 metre sonra araç arızalanmış gibi yapıp duruyor. Adamları başka taksiye bindiriyor (yoldan geçen bir tane çeviriyor) . Taksiciye 20 tl verip turistleri gönderiyor taksime. 30 tl cebinde yatıyor zulaya beklemeye başlıyor. % dakikada 500 mt gitmeden 30 tl.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    Yamaha
    Alıntı motodreams adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ve bunun gibi olaylar hakkında istanbul Türkiye vs hakkında yabancıların bloklarında bir çok yazı var ve videodaki adamda nasıl bir haysiyet ahlak varsa dicem ama yok utanmadan normal bir şey gibi anlatıyor...Sonrada yabancılara tü kaka deriz...
    tamam programın ismi dolandırılık üzerine fakat neden istanbul ???? neden alaycı tavırlarla bu anlatılıyor .. ve national gibi köklü bir programda yayınlanmasına izin veriliyor?? bir parsi olsun londra olsun bu tip kişiler dolandırıcılıklar hiç bir ülkede yok mu fazlası ile var ..

Asıl merak ettiğim istanbul dolandırıcıkla değilde acaba tarihiyle anlatılsaydı peki national buna izin verecek miydi ? Bilyiorum şuana kadar hiç rastlamadım national programlarında yada var ben görmedim ..
    Ufuk İnkaya bunu beğendi.

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    biz öğrenci halimizle vasat bir bara gittim travesti kılıklı biri şarkı söylüyodu bira su gibiydi neyse masaya 3 çerez 5 bira geldi 150 lira hesap verdik adisyona 5 çerez 7 biraz yazmışlar itiraz filan kabul etmiyolar.Sonra eğlence mekanları elimden geldikçe gitmiyorum veya güvenilir olana gidiyorum.Böyle mafya kılıklı tipler yönettiği sürece bi hayır gelmez ne eğlenirisin ne verdiğin paranın hakkını alırsın.

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    bu olay ortaya çıktıktan sonra,zaten orta da olan birşey nasıl tekrar ortaya çıkıyorsa artık turist kılığındaki polislerin yaptığı operasyonla sadece bir kaç gece de 350den fazla taksiciye ceza kesildi. bana kalsa vatan hainliğinden yargılarım...

tamam programın ismi dolandırılık üzerine fakat neden istanbul ???? neden alaycı tavırlarla bu anlatılıyor .. ve national gibi köklü bir programda yayınlanmasına izin veriliyor?? bir parsi olsun londra olsun bu tip kişiler dolandırıcılıklar hiç bir ülkede yok mu fazlası ile var ..

Asıl merak ettiğim istanbul dolandırıcıkla değilde acaba tarihiyle anlatılsaydı peki national buna izin verecek miydi ? Bilyiorum şuana kadar hiç rastlamadım national programlarında yada var ben görmedim ..
    belgeselin amacı bu zaten.sadece istanbul olarak düşünmeyin bunu, bu belgeseli dünyanın bir kaç ülkesin de yaptılar (barcelona,roma,rio, vs vs) ve hepsi aynı konu üzerine...
    DALGIC_800 bunu beğendi.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tamam programın ismi dolandırılık üzerine fakat neden istanbul ????
    Belgeselin adı Scam City ve sadece Istanbul'da geçmiyor.

Scam City: Rome
    Tourists have become the spectators and the prize in the gritty underworld that crawls under the thriving tourist scene of Rome.

Scam City: Marrakech
    In the city of Marrakech, Conor Woodman dodges dancers and snake charmers as he is led by false guides to fake rugs sold by shady shop keepers.

Scam City: Prague
    As tourists pour in and day turns to night, Prague's scammers emerge disguised as beautiful girls, harmless hawkers and friendly taxi drivers.

Scam City: Buenos Aires
    Join Conor Woodman as he sets out to investigate common tourist scams in Buenos Aires, from pick-pocketing and taxi scams to counterfeit money.

Scam City: Barcelona
    Conor Woodman visits Barcelona, one of the most popular tourist destinations in the world and home to a skilled set of conmen and thieves.

Scam City: Rio
    As millions of tourists descend on the city for the Carnival, it's party time for Rio's scammers as well.

Scam City: Delhi
    Conor Woodman sets out to scratch Delhi's gritty surface to uncover a different sort of scam: those done by the tourists themselves.

Scam City: Istanbul
    Conor Woodman convinces a scammer in Istanbul to give him a first-hand look at the clever techniques he uses to fleece his tourist victims.

Scam City: Vegas
    Conor Woodman dips into the shadows to discover the multi-layered hustle that is Sin City.

Scam City: Bangkok
    Conor unravels the story behind two notorious Bangkok scams, from a gem swindle to a marriage scam.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Adam olanı göstermiş, büyük şehirlerde yapılan dolandırıcılıkları konu alıyor. Sadece İstanbul değil, Prag, Rio, Marakeş, Roma, Barselona, Buenos Aires, Delhi, Las Vegas, Bangkok da var, rahat olun. Herşeyi de gidip Türkleri sevmiyorlar, üsluba bak, ayıp ayıp National geographic bunu yapar mı, bik bik bik diye eleştirmeyin. Türkiye tarihiyle de ilgili harika belgeselleri var, ilginizi çekiyorsa açın onları izleyin.
    Mengu16 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha
    Scam City olarak ilk defa karşılaştım tüm dünya üzerinde büyük şehirler ele alınıyorsa faydalı bir program o zaman ön yargılarım kalktı şuan

caparol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar sütten çıkmış ak kaşık degiliz.Her yerde iyilerde var kötülerde.İstanbul aksarayda veya beyoğlu'nun arka sokaklarında öyle mekanlar varki adamın altından donunu alırlar gık diyemezsin.bu program şehirlerin bilinmiyen taraflarını göstermek icin var...oralar deşifre olsun ki oralara gitmesin insanlar biz de dahil olmak üzere...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    İzmirde kordonda bir boyacı var...
    Genelde kordona indiğimde görürüm...
    25 yaşlarında bir erkek...
    Turist gemileri geldiği gün yapıştığı turist ayakkabısını boyatmadan gidemez...
    Kulak misafiri oldum.. boyadıktan sonra turist kalktı elini cebine attı...
    Kaç para dedi...
    boyacı 200 dedi...
    Turist yırtındaı olurmu falan diye ama,
    adam o kadar yapışık ki yarım saatin sonunda 50 liraya razı olup gitti..
    Hayır müdahale edecek olsam bir anda 30 kişi oluyorlar...
    Bu tipler hep şebeke dolaşıyor...
    Tekil olarak hiç birirnin kıçı yemez...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

nedenamaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Giriş: 5 tl
    Entrance: 5 $
    Dur, dinle. Hep konuşursan hiç bir şey duyamazsın.
    http://www.inciswf.com/korkuttunpic.swf

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı nedenamaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Giriş: 5 tl
    Entrance: 5 $
    Aynı şey tarihi mekanlar ve müzerlerde mevcut. Insan yabancı bir arkadaşını götürünce utanıyor.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    arkadaşlar adidas nike yazan çorapları bilirsiniz dışarda sokaklarda bize 50 kuruşa satılır yabancıya en ucuzu 1 dolara satılıyor halbuki normal satsalar yabancı geldiğinde burası ucuz buradan tüm ihtiyaçlarımı alayım der ve 1 şey alıp döneceğine 5 şey alır daha fazla para bırakır
    Alan O Veren O, Nedir Senden Gidecek, Görende Can Senin Zannedecek...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)