Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

önemlidir benim için

Motovento
    REKLAM ALANI
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı trgy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    big in japan
    yine ince görmüşün azizim
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    ben bu topiğin abonesi olmak istiyorum al sana tokyo havaalanının telefonu sayfanın en altında yazılı http://www.narita-airport.jp/en/inquiry/index.html oradan kontrol kulesini iste kontrol kulesini bağlasınlar o kuledekilerden telefona çıkan erkek olursa kapat kadın olursa konusmaya devam et savaş abim selam söyledi de savaş abin de kim derlerse zarf atıyorlardır lagaluga yapma kızım ver Jun u de tripleri bıraksınlar inene kalkana baksınlar onların işi o kontrol kulesi olmak kolay mı indirecek kaldıracak kaldıramazsa indiremezse güm bana bak kızım de sana Jun u yar etmem jun benim july agust october hangisini istersen daha onbir tane var onlar senin onlar da arkadan geliyor de jun kaname kesin oradadır orada yoksa ta Allah belasını versin sen ararken niye yok o yeni çıkan spor gazetesi üc harfli oradaysa belki seninle görüşür görüşürse sana vat is yor neym falan der sen de bildiğin iki kelimeyi ve kalan yarım aklı o telefonun başında yersin sonra elin ayağın kesilir bir ay yemeden içmeden kesilirsin gelen telefon faturasından kol böreği yaptırırsan günde üç öğünle bir haftada düzelirsin yok jun kaname psiko cıkar da ruh ikizimi buldum filan die düşünürse vay be derim onda da kafa varmış hem de çalışıyor ama puştluğa çalışıyordur kesin seni ham yapmayı kafasına koymuştur ama mil puanları yetmediği icin sana ucak bileti gönderemez belki de zaten sen de şimdiye kadar ucağa binmemişsindir binsen taaaa japonyaya kadar gitmek istemezdin kafadan on saat sürüyor bi de aktarma yaparsan barsakların cırk cırk edene kadar bezmiş olursun ucaktan daha dubai de aktarma beklerken acaba arapça öğrensem prens bulur muyum filan diye düşünmeye başlarsın korkma oradan Arabistana geç dört bin küsur prens var kundaktaki de prenss doksanındaki de prens nası oluyosa o yeni çıkan üç harfli spor gazetesi yok hala jun kaname peşinde gideceksen devam et narita havaalanında inersin yalnız inince sormayı unutma Jun kanameyi buldun buldun bulamadın dön geri bu japon milleti akla sığar sey değil ama her bişeyleri kücücük minnacık arabalar bile yapıyorlar koy cebine lazım olunca bin ööle arabalar yani ha bi de japonyada helaya falan girince etrafı iyice kontrol et her bi seyleri kücücük demiştim ya bunlar çok sapık oluyo her yer röntgenci dolu sen gelmeden görüntün gelir taaa buralara kadar sende japonya da film çevirmiş olursun bu arada dedim görüntü demişken bi de bu Japonlar mahallece toplanıp hamama gidiyorlar ama peştemal kullanmıyorlar sen Jun kanamenin memleketine git en iyisi nerden mi biliyorum bi seferinde kavede karşılaştık baktım bu tesbih filan sallıyo ooopp birader gelsene dedim buna buyur abi dedi artizmisin sen lan dedim evet abi dedi ha o zaman memleket nere dedim kagawa abi dedi kagawanın neresindensin olum sen dedim mitoyadan abi dedi lan benim bilgisayarı yapan herif vardı orada du bakayım adı neydi tensai koyama deyince abi o benim dayım bıraktı bilgisayarcılığı şimdi minibüsü var kagawa mitoya arasında çalıyıyo toyotanın hastasıyım yolların ustasıyım yazıyo mis gibi kanjiyle falan geyiği yaptı bana iyi o o zaman sok o tesbihi cebine camide tesbihattan başka yerde çıkarırsan alırım aklını dedim sagol abi dedi şimdi sen gidersin oraya kagawada inince mitoya giden 9 numaralı minibüsler var bin onlara inince mahallesini bul mahallede ara yapan kadınlar ya işte onlardan hamam gününü öğren takıl peylerine al sana Jun kaname anadan üryan ve fındıklı baktın beğendin senin olsun beğenmedin dön gel buraya benim bi kayınco var l japonlardan bile daha çekik gözlü anlaşmanız kolay olur kayınço da imlasız Türkçe biliyo zaten anası nenesi çok okudu buna ortayı 4 liseyi altı senede bitirdi yani çok okumuş hem de okunmuş çocuk ver parayı eline sanki sihirbaz iki dakkada yok olur alemlere akar ama terbiyelidir eniştesinin yanında cigara bile içmez yani tam senin aradığına benzer gibi sanki belki de yani anlaşırsınız gibime geliyor of lan çatladım nası bi ruh hali bu kafam binbeş yüz oldu yazana kadar kimim ben tanıyan varsa aileme haber versin o yeni çıkan üç harfli spor gazetesi
    eren1903, CeyhunEzel, cihan54 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    5 satır falan okudumda sonra bende ümidi kestim valla

sen bence hem çok yanlış gelmişsin hemde yanlış bir yola girmek üzeresin gibi dil öğrenmek heleki japonca gibi bir dil öğrenmek baya baya oturup çalışıp kafa yormak gerektirir diye düşünüyorum hadi dili öğrendin daha bunun kuralları ve edebiyatı var oh oh oh 0 dan bu kadar şey öğrenilirmi be !

eren1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600
    undefined

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaw ciddi ciddi bir soru sorulmuş, Neden hemen makaraya alıyorsunuz anlamıyorum ki. ?

Jun kaname ile değil istersen sülalesiyle bile tanışırsın istersen ancak onlar seninle tanışmak istermi bilemedim şimdi. Bu durumda fazlada üzülmemek lazım , Çünkü efbiay'dan gaçılmaz.Neden dersen, bir keresinde bir işimiz olduydu buna benzer , çok uğraştık didindik, hatta dipdidindik ama intikam günü pazartesi gelmediydi. Bunun efbiayla bağlantısını hemen anlamıştım ancak pazartesi neden gelmediydi bunu çok sonradan VİKİVİK belgelerinden öğrendiydim. Buna bende bir anlam verememiştim zamanında ama sonrada anladım ki bu işler böyle yürüyormuş oralarda. Ancak "hamili kart sahibini tanır gibi yaparım, ama işin olmazsa anında satarım" şeklinde bir torpil bulursan yemişim jun kanameyi , imparatorluk ailesiyle bile tanırşınsın. Sana sağdan soldan bir samuraylık veya toranagalık felan ayarlarlar sa. Şöyle havalı kimolar , kılıç mılıç , şekilde yaparsın kendine

Japoncayıda öyle fazla kafaya takma , Türkçeyle aynı köken olan ural - altay dil grubundandır. Alfabe haricinde cümle kurulum mantığı türkçeyle tamamen aynıdır. Bir sözlük vasıtasıyla rahatlıkla şakırsın.

Mesela : " Sağlam motor yapmışsın hacı " dersen bir japona , O da sana " eywallah pampişim " diyebilir veya demeyebilir. Bu yüzden çokta kafaya takmamamak lazım bu jun kaname meselelerini . Zaten bu ülkede durduğun hata , sen direk git japonyaya, Zaten orda Türkleri çok severler, git sabahlara kadar sevsinler seni sırayla ..Oturma iznide alır jun kaname ye kapane yapar birbikte oturabilirsiniz kapenepe.

Seni fazla tutmayalım , Yolun açık, gazan mübarek olsun.
    td541 bunu beğendi.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Ben hatırladım bu elemanı.Aylar önce yine böyle konular açmıştı japon oyuncu fotoğrafları filan gönderiyodu bu adamı çok seviyorum çok değerli benim için filan diyodu.

o kim ki ne gönderiyordu bu siteye adı neydi gönderdiği kişinin

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Acı çeken japon liseli kızı bilirmisin sen ?

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    koçum hangi ırktansın sen bakam...

Bigprincess, bu konuyu yüzlerce forum sitesinden birine açmak yerine neden motosiklet kullanan ve kullanmak isteyen insanların bulunduğu bir platforma açma gereği duydun?
    1.si; açıköğretimi bitirmen gerek önce. Türkçen bile Türkçe gibi değil. Noktalama hak getire, caps lock hak getire.
    2. bir dili öğrenmeden önce kendi ana dilini kusursuzca bilmen gerekir.
    Her dilin cümle kurma yapısı ve kuralları farklıdır çünkü.
    Benim bildiğim: Japonca ve Çinçede semboller konuşur. Yani İhtiyar'ın çevirisinden 1 tane sembol seç. O, 1 kelimenin karşılığı da olabilir, 1 durumun karşılığı da olabilir, 1 cümlenin karşılığı da olabilir.
    İlk önce Türkçeni kusursuzlaştır. Öğrenmek istersen de İngilizce tavsiye ederim sana, en yaygın dil o. Japoncanın üstesinden gelebileceğini düşünmüyorum, herkes gelemez de zaten, aşırı bir disiplin, çalışma azmi, merak, öğrenme açlığı ve azim gerekir. Bir idealin olması gerekir meslekten ve gelecekten yana.
    Bir Japon karakterini beğeniyorsun ya da hastasın diye Japonca Dili ve Edebiyatı okumak, anlamsız.

-Gerçi "Konu Dışı"na açılmış. Neden bu kadar üzerine gidildi bu konunun, anlamadım.-

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı Conservator adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bigprincess, bu konuyu yüzlerce forum sitesinden birine açmak yerine neden motosiklet kullanan ve kullanmak isteyen insanların bulunduğu bir platforma açma gereği duydun?
    1.si; açıköğretimi bitirmen gerek önce. Türkçen bile Türkçe gibi değil. Noktalama hak getire, caps lock hak getire.
    2. bir dili öğrenmeden önce kendi ana dilini kusursuzca bilmen gerekir.
    Her dilin cümle kurma yapısı ve kuralları farklıdır çünkü.
    Benim bildiğim: Japonca ve Çinçede semboller konuşur. Yani İhtiyar'ın çevirisinden 1 tane sembol seç. O, 1 kelimenin karşılığı da olabilir, 1 durumun karşılığı da olabilir, 1 cümlenin karşılığı da olabilir.
    İlk önce Türkçeni kusursuzlaştır. Öğrenmek istersen de İngilizce tavsiye ederim sana, en yaygın dil o. Japoncanın üstesinden gelebileceğini düşünmüyorum, herkes gelemez de zaten, aşırı bir disiplin, çalışma azmi, merak, öğrenme açlığı ve azim gerekir. Bir idealin olması gerekir meslekten ve gelecekten yana.
    Bir Japon karakterini beğeniyorsun ya da hastasın diye Japonca Dili ve Edebiyatı okumak, anlamsız.

-Gerçi "Konu Dışı"na açılmış. Neden bu kadar üzerine gidildi bu konunun, anlamadım.-

Sen buralarda yenisin ondan anlamadın. ))

şimdi bu bigprincess in big big big big dedesi de buralara gelir big big big daha big topicler acar big big big daha çok big hitler alırdı. o yüzden bu olmamış.
    iptaluyelik02 bunu beğendi.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu topiğin abonesi olmak istiyorum al sana tokyo havaalanının telefonu sayfanın en altında yazılı http://www.narita-airport.jp/en/inquiry/index.html oradan kontrol kulesini iste kontrol kulesini bağlasınlar o kuledekilerden telefona çıkan erkek olursa kapat kadın olursa konusmaya devam et savaş abim selam söyledi de savaş abin de kim derlerse zarf atıyorlardır lagaluga yapma kızım ver Jun u de tripleri bıraksınlar inene kalkana baksınlar onların işi o kontrol kulesi olmak kolay mı indirecek kaldıracak kaldıramazsa indiremezse güm bana bak kızım de sana Jun u yar etmem jun benim july agust october hangisini istersen daha onbir tane var onlar senin onlar da arkadan geliyor de jun kaname kesin oradadır orada yoksa ta Allah belasını versin sen ararken niye yok o yeni çıkan spor gazetesi üc harfli oradaysa belki seninle görüşür görüşürse sana vat is yor neym falan der sen de bildiğin iki kelimeyi ve kalan yarım aklı o telefonun başında yersin sonra elin ayağın kesilir bir ay yemeden içmeden kesilirsin gelen telefon faturasından kol böreği yaptırırsan günde üç öğünle bir haftada düzelirsin yok jun kaname psiko cıkar da ruh ikizimi buldum filan die düşünürse vay be derim onda da kafa varmış hem de çalışıyor ama puştluğa çalışıyordur kesin seni ham yapmayı kafasına koymuştur ama mil puanları yetmediği icin sana ucak bileti gönderemez belki de zaten sen de şimdiye kadar ucağa binmemişsindir binsen taaaa japonyaya kadar gitmek istemezdin kafadan on saat sürüyor bi de aktarma yaparsan barsakların cırk cırk edene kadar bezmiş olursun ucaktan daha dubai de aktarma beklerken acaba arapça öğrensem prens bulur muyum filan diye düşünmeye başlarsın korkma oradan Arabistana geç dört bin küsur prens var kundaktaki de prenss doksanındaki de prens nası oluyosa o yeni çıkan üç harfli spor gazetesi yok hala jun kaname peşinde gideceksen devam et narita havaalanında inersin yalnız inince sormayı unutma Jun kanameyi buldun buldun bulamadın dön geri bu japon milleti akla sığar sey değil ama her bişeyleri kücücük minnacık arabalar bile yapıyorlar koy cebine lazım olunca bin ööle arabalar yani ha bi de japonyada helaya falan girince etrafı iyice kontrol et her bi seyleri kücücük demiştim ya bunlar çok sapık oluyo her yer röntgenci dolu sen gelmeden görüntün gelir taaa buralara kadar sende japonya da film çevirmiş olursun bu arada dedim görüntü demişken bi de bu Japonlar mahallece toplanıp hamama gidiyorlar ama peştemal kullanmıyorlar sen Jun kanamenin memleketine git en iyisi nerden mi biliyorum bi seferinde kavede karşılaştık baktım bu tesbih filan sallıyo ooopp birader gelsene dedim buna buyur abi dedi artizmisin sen lan dedim evet abi dedi ha o zaman memleket nere dedim kagawa abi dedi kagawanın neresindensin olum sen dedim mitoyadan abi dedi lan benim bilgisayarı yapan herif vardı orada du bakayım adı neydi tensai koyama deyince abi o benim dayım bıraktı bilgisayarcılığı şimdi minibüsü var kagawa mitoya arasında çalıyıyo toyotanın hastasıyım yolların ustasıyım yazıyo mis gibi kanjiyle falan geyiği yaptı bana iyi o o zaman sok o tesbihi cebine camide tesbihattan başka yerde çıkarırsan alırım aklını dedim sagol abi dedi şimdi sen gidersin oraya kagawada inince mitoya giden 9 numaralı minibüsler var bin onlara inince mahallesini bul mahallede ara yapan kadınlar ya işte onlardan hamam gününü öğren takıl peylerine al sana Jun kaname anadan üryan ve fındıklı baktın beğendin senin olsun beğenmedin dön gel buraya benim bi kayınco var l japonlardan bile daha çekik gözlü anlaşmanız kolay olur kayınço da imlasız Türkçe biliyo zaten anası nenesi çok okudu buna ortayı 4 liseyi altı senede bitirdi yani çok okumuş hem de okunmuş çocuk ver parayı eline sanki sihirbaz iki dakkada yok olur alemlere akar ama terbiyelidir eniştesinin yanında cigara bile içmez yani tam senin aradığına benzer gibi sanki belki de yani anlaşırsınız gibime geliyor of lan çatladım nası bi ruh hali bu kafam binbeş yüz oldu yazana kadar kimim ben tanıyan varsa aileme haber versin o yeni çıkan üç harfli spor gazetesi
    abi harbiden güldürdün beni helalin var

gelen telefon faturasından kol böreği yaptırırsan günde üç öğünle bir haftada düzelirsin özellikle bu bölüme
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Ufuk İnkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Repsol 2006 / Cbr 125 R ( 2011 ) Hyosung Gt 250 R.
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster

gelen telefon faturasından kol böreği yaptırırsan günde üç öğünle bir haftada düzelirsin özellikle bu bölüme
    inci'de ki bak kardeşim diye başlayan ıp adresini buldumla devam eden yazılara benzemiş :D
    4 Teker bedenimi, 2 Teker ruhumu taşır
    Yanlamak biz de ata sporu!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ne cevherler var burada benimki hikaye

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    şimdi arkadaşlar şöyle düşünün...başka bir ülkenin bir forumuna hiç girmediniz mi...bu arkadaş bir çeviri programıyla mesajını Türkçeye çevirmiş ve üyelik alarak buraya yazmış...olay çok basit...çeviri programlarının bazıları gerçekten çok başarılı...

ben böyle birşey yapmıştım..yabancı motosiklet forumlarından birine üye olup tarzan ingilizceyle birşeyler karalamıştım...cümle geçişlerine dikkat ederseniz gramere göre bu yazı üslubu bir çeviri programının eseri...

benim için önemli diyeceğine...önemlidir benim için yazmış...bir japon öğrencinin kendi yarattığı çeviri programı bile olabilir onu deniyordur vs...yani mantık aranmasına lüzum yok...

eleman makara olsun diye açmış konuyu...

ve bahse konu jun kaneme ve diğer asyalı fenomen tiplerin (özellikle Kore dizi ve filmleri) ülkemizdede önemli bağımlılık yapan hayran kitlesi var hatırlatmak isterim..TRT 1 deki o uyduruk kore dizisini nolur bir kez izle bak bayılcan diye mesaj atan arkadaşım var...
    -unnamed- bunu beğendi.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Japoncaya az kalmış ( en azından bana aynı etkiyi verdi , hiçbirşey anlamadım )
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi arkadaşlar şöyle düşünün...başka bir ülkenin bir forumuna hiç girmediniz mi...bu arkadaş bir çeviri programıyla mesajını Türkçeye çevirmiş ve üyelik alarak buraya yazmış...olay çok basit...çeviri programlarının bazıları gerçekten çok başarılı...

ben böyle birşey yapmıştım..yabancı motosiklet forumlarından birine üye olup tarzan ingilizceyle birşeyler karalamıştım...cümle geçişlerine dikkat ederseniz gramere göre bu yazı üslubu bir çeviri programının eseri...

benim için önemli diyeceğine...önemlidir benim için yazmış...bir japon öğrencinin kendi yarattığı çeviri programı bile olabilir onu deniyordur vs...yani mantık aranmasına lüzum yok...

eleman makara olsun diye açmış konuyu...

ve bahse konu jun kaneme ve diğer asyalı fenomen tiplerin (özellikle Kore dizi ve filmleri) ülkemizdede önemli bağımlılık yapan hayran kitlesi var hatırlatmak isterim..TRT 1 deki o uyduruk kore dizisini nolur bir kez izle bak bayılcan diye mesaj atan arkadaşım var...
    bence değil,
    bu ruh halini hiç bir çeviri programı yansıtamaz tosunum
    bunu kim çevirdi o zaman,aslı hangi dil onu bari söyle

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    çok iyi yaa...insan bunu okuduktan sonra uçaktan bile atlar walla uykum vardı,pc başında uyukluyordum direk açıldım
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

pctechnic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 XA'13 Red
    metni görünce okumadan soğudum
    Bir şeyin ters gitme olasılığı varsa, en kötü zamanda ters gider!
    Edward A. Murphy, jr.

fromghetto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM 850, Tiger 250
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o yeni çıkan üç harfli spor gazetesi

bunu dedinya kaptan gece gece kopardın beni yaaa

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)