Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Dirikköy Gelibolu İstihkam alayında askerlik yapan varmı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Ömer hocam benim olduğum sene göletteki tatbikat iptal edildi şanslıydım o yüzden.Gerçi biz karargah bölüğü olduğumuz için zaten köprü kamyonu yoktu.15 ayım geçti orda şimdi askerlik anılarımızı anlatmaya başlayınca bitmez Ama benim en şanslı olduğum konu benim motosikletimin ustasıda dirikköyde yapmış askerliğini muhebbetimiz harika sağolsun motosikletimlede çok ilgileniyo.Her bakıma gittiğimde askerlik muhabbeti :D
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nuwamda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hayallere biraz ara...
    Alıntı sarıdev adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ömer hocam benim olduğum sene göletteki tatbikat iptal edildi şanslıydım o yüzden.Gerçi biz karargah bölüğü olduğumuz için zaten köprü kamyonu yoktu.15 ayım geçti orda şimdi askerlik anılarımızı anlatmaya başlayınca bitmez Ama benim en şanslı olduğum konu benim motosikletimin ustasıda dirikköyde yapmış askerliğini muhebbetimiz harika sağolsun motosikletimlede çok ilgileniyo.Her bakıma gittiğimde askerlik muhabbeti :D
    Valla benim hiç iptal edilmedi. hep gölete gidenlerden oldum ama o zevki yaşamak bir başka bizim komutanımız böyle bir hakim tepeden bakarken yanında duruyordum köprü kurulmasını izliyorduk denetme zamanı gazeteciyim diye elime bir tane fotoğraf makinası tutuşturmuştu herkesi her anı çek demişti o ara Canku bu köprü kurulurken her seferinde ilk kez yapılıyormuş gibi bir heyecana kapılıyorum demişti. bizde aynen öyleydik şartlar ne olursa olsun her seferinde büyük bir keyif ve istekle giderdik.

Alıntı ortadadogulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay arkadaş yücel hocam sen de ha. köprücü taburunda misafir koğuşunda kaldık. savaş bölüğü askerlerinin iflahını nöbetlerle köprücülerinkini ise intinbaklarla kesiyorlardı. hadi köprü kurmaya demircili göletine dediklerinde vay hallerine. bir defa bizim bölükle telsiz sistemini kurmaya gittik. köprücüler sudan çıkmış suçan gibi derler sırılsıklam nasıl yağmur yağıyor. adamları manga manga bekletiyorlar. dışardan bakan yazık diyor aama adamlar bir keyif alıyorlar. hakikaten o zorluk içinde eğlenecek birşeyler buluyorduk illaki.
    aralarında söven döken de var tabi o da olmazsa olmazı işin.
    Aynen dediğin gibi bir durum benimde başıma geldi. Denetleme öncesi yeni gelenlere köprü nasıl yapılırı göstermek ve eskilerinde bir pasını almak için göle gittik. kamyolarla alaydan çıkarken hiç bir şey yoktu havada sonradan bir patladı ama ne patladı yemin ediyorum iç çamaşırımın ıslandığını hissetmişdim. o günü hiç bir zaman unutmam o günde şansına bot içinde kaldım ne güzel kamyon sürecektim. Komutan izin vermedi eksik var diye bot'a geçtim. Her şeye rağmen çok güzel bir askerlik oldu benim için bir daha olsa yine aynı tertiplerimle gitmek o şansı bir daha yakalamak isterim.

Yüzücü köprücü taburu karargah ve servis bölüğü 1981/2 tertibim hatta facebook sayfamızda var yüzücü köprücü taburu yazın çıkar.

---------- Post added at 11:31 ---------- Previous post was at 11:29 ----------

http://www.facebook.com/#!/groups/5689944394/ bu da face linki
    Fotoğraflar çok tanıdık hatta bir tanesinde 2. Bl. Eğitim yazıhanesi gözüküyor. yani benim olan yer

Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    War diyolardı bitane daha demekki o da çanakkaledeymiş.

Yüzücü köprücü taburu Kırklarelinde askerlik yaptım diyorum. Anlatana kadar yarım saat geçıyo.
    Evet aynı bölük Kırıkkale'de de var aynı şekilde.
    Lastiklerini yak Ruhunu AsLa...
    [MT Zonguldak]

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Narlıdere de de var... Her geçişimde yad ederim....

Ustan kimdir ?.. Kaç tertip yapmıştır?....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    ramazan türkmen sizin üsteğmendi galiba. bizim bölüğe ( alay karagah) takmıştı. lan 18 kısa dönemiz daha yeni gelmişsiz alaya. yürü ha yürü. en son yemin tötreni provalarında ortaköydeki tuğgenrealin bizim manga güzel yürüdüğü için alkışlamasına sarı olan rengi kıpkırmızı olduktan sonra görmedik şükür .

bir de koca alayın içindeki fıstık çamlarındab bihaber olan askerlere çok şaşırmıştık. atış denetlemelerinde atış sahası çevresindeki fıstık çam kozalaklarını toplayıp toplauıp kırıyoruz. millet bizden gördü bir saldırdı.
    kaan teğmen damladı hemen
    -ne yiyorsunuz.
    -fıstııııık
    -nerden buldunuz çocuklar
    -ağaçtan komutanım
    -lan kaç yıldır burdayım benim haberim yok. siz hangi bölüktensiniz
    -alay karargah
    -iiiy belli edin hemen kendinizi bir de kısa dönem olacaksınız.
    kral adamdı vesselam
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Narlıdere de de var... Her geçişimde yad ederim....

Ustan kimdir ?.. Kaç tertip yapmıştır?....

Abi benim usta 78/2 yani sana o bile baya uzak Bu arada benim acemi birliğimde narlıdere çavuş talimgah bölüğü orayıda hiç unutamam.
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı ortadadogulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ramazan türkmen sizin üsteğmendi galiba. bizim bölüğe ( alay karagah) takmıştı. lan 18 kısa dönemiz daha yeni gelmişsiz alaya. yürü ha yürü. en son yemin tötreni provalarında ortaköydeki tuğgenrealin bizim manga güzel yürüdüğü için alkışlamasına sarı olan rengi kıpkırmızı olduktan sonra görmedik şükür .

bir de koca alayın içindeki fıstık çamlarındab bihaber olan askerlere çok şaşırmıştık. atış denetlemelerinde atış sahası çevresindeki fıstık çam kozalaklarını toplayıp toplauıp kırıyoruz. millet bizden gördü bir saldırdı.
    kaan teğmen damladı hemen
    -ne yiyorsunuz.
    -fıstııııık
    -nerden buldunuz çocuklar
    -ağaçtan komutanım
    -lan kaç yıldır burdayım benim haberim yok. siz hangi bölüktensiniz
    -alay karargah
    -iiiy belli edin hemen kendinizi bir de kısa dönem olacaksınız.
    kral adamdı vesselam
    Bizim haberimiz vardı... Nizamiyenin arkasındaki çamlar fıstık çamıydı.. Biz yemezdik...
    Salak gibi tesbih yapardık..
    Takımların renklerinde iplerle örer uçlarına G3 çekirdeği koymayı da ihmal etmezdik...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

nuwamda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hayallere biraz ara...
    hiç böyle bir uğraşım olmadı sadece narlıdere de parkamın orta ipinden ben bi arkadaşa anahtarlık yaptırdım hala da kullanıyorum.
    Lastiklerini yak Ruhunu AsLa...
    [MT Zonguldak]

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)