Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Sigaraya gene zam geliyor beyler bayanlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçek mi bu ya ? Bi eksi yanı filan var mı sakata gelmeyelim
    Yüzde yüz gerçek.Ben yaşadım ve benim gibi bir sürü insan bıraktı bu hap sayesinde.Ben çok araştırdım.Hapın çalışma prensibi çok basit.Normalde sigara içen bi insanda nikotin kana karıştıktan sonra beyindeki reseptörlere ulaşıp dopamin salgılanmasına sebep olur.Yani biz sigarayı beynimize dopamin salgılattığı için içeriz.Ama bu hapın içindeki varaniclin maddesi nikotinin yerini alıp reseptörlere bağlanır.Zamanla nikotin için bağlanacak yer kalmaz ve vücudun nikotine ihtiyacı kalmaz.Sigarayı bıraksanız dahi herhangi bir kriz yaşamazsınız.Daha detaylı bilgi için :

http://www.youtube.com/watch?v=5XZV4...hw-KdFr03NxOMg

Hapın yan etkilerine gelirsek zaman zaman uykusuzluk yapar.Ancak ben sigarayı bıraktıktan sonra öyle rahat uyumaya başladım ki herşeye değdi.Kafamı yastığa koyar koymaz uyumaya başladım.Sabahları ise kuş gibi hafiflemiş olarak uyanmaya başladım.Sigaranın üzerimizde yarattığı olumsuzluklar o kadar fazlaymış ki insan bırakınca daha iyi anlıyo.Mesela sigarayı bırakınca arabaya biner binmez camları açmaya başladım.Arabada içtiğim sigaranın kokusu öyle bir sinmiş ki arabaya biner binmez midem bulanıyodu.Küllüğü yıkadım koku gitmedi.Arabayı yıkamacıya götürüp içini dışını yıkattım yine de kurtulamadım kokudan.Sonunda gittim sprey parfüm falan aldım.Arabanın her yerine sprey sıktım.Ancak öyle kurtulabildim kokudan.Hapın bir başka yan etkisi HD kalitesinde rüyalar görmek.Ben 23 gün kullandım hapı.Ama 2 gece böyle rüya gördüm.Sanki film izliyomuşsun gibi çok net rüyalar görüyosun.Ama korkutucu kabuslar değil.Sıkıntı yaratmıyo yani.Bi kaç gece de uyku problemi yapmıştı.Sağa dön sola dön bi türlü dalamamıştım uykuya.Ama bu kadarcık yan etkiye katlanmanın sonucu ödülüm çok büyük olmuştu.Hani derler ya sigarayı bırakan insan çok fena sinirli olur.Ben normalde sinirli bi yapıya sahip olmama rağmen bu hap sayesinde en ufak bir sinirlilik yaşamadım.Hatta sigarayı bırakmanın mutluluğuyla yüzümde gülücüklerle dolaşıyodum.Herkese tavsiye ederim.Türkiye'de bu hapla 10 binlerce kişinin sigarayı bıraktığından bahsediliyo.Hiçbir yan etkisi olmayan bir hap.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sudabatmayanadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK
    ben sıgarayı bıraktım,içen insanlarıda allah kurtarsın bu zehirden derim , sıgaranın en büyük faydasını sorsalar, benden şu cevabı alırlardı. sıgara içersen çabuk ölürsün günahın az olur.... en büyük faydası az günahkar erken gidersin.....
    MOTOSİKLETSİZ İNSAN ÖZGÜR DEĞİLDİR

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu konuda oh çekenlere tek diyeceğim yakında insanların boy kilo oranı tutmuyor diyerek obezlerin de sağlık sigortası kesilir bakkaldan alacağı ekmeği bile zamlı alırsa hiç şaşırmasınlar.. veya başka bir örnek motosiklet riskli yada yaptığı her kazada ölümcül sonuçlar doğuruyor diyerek motosikleti yasaklayan zihniyetten pek farkı olmadığını düşünüyorum. kısaca herkesin bir zaafı vardır. kiminin alkol kiminin sigara kiminin lahmacun vs.. bu zaafları kullanarak devlete gelir kapısı sağlamaya çalışmak onursuzca ve haksız sağlanan bir gelirdir.
    kymco agility 50 5700km >> honda cbx 250 2100km >> honda cb 125 ..?
    Demirden korksak motora binmezdik..

bpk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüzde yüz gerçek.Ben yaşadım ve benim gibi bir sürü insan bıraktı bu hap sayesinde.Ben çok araştırdım.Hapın çalışma prensibi çok basit.Normalde sigara içen bi insanda nikotin kana karıştıktan sonra beyindeki reseptörlere ulaşıp dopamin salgılanmasına sebep olur.Yani biz sigarayı beynimize dopamin salgılattığı için içeriz.Ama bu hapın içindeki varaniclin maddesi nikotinin yerini alıp reseptörlere bağlanır.Zamanla nikotin için bağlanacak yer kalmaz ve vücudun nikotine ihtiyacı kalmaz.Sigarayı bıraksanız dahi herhangi bir kriz yaşamazsınız.Daha detaylı bilgi için :

http://www.youtube.com/watch?v=5XZV4...hw-KdFr03NxOMg

Hapın yan etkilerine gelirsek zaman zaman uykusuzluk yapar.Ancak ben sigarayı bıraktıktan sonra öyle rahat uyumaya başladım ki herşeye değdi.Kafamı yastığa koyar koymaz uyumaya başladım.Sabahları ise kuş gibi hafiflemiş olarak uyanmaya başladım.Sigaranın üzerimizde yarattığı olumsuzluklar o kadar fazlaymış ki insan bırakınca daha iyi anlıyo.Mesela sigarayı bırakınca arabaya biner binmez camları açmaya başladım.Arabada içtiğim sigaranın kokusu öyle bir sinmiş ki arabaya biner binmez midem bulanıyodu.Küllüğü yıkadım koku gitmedi.Arabayı yıkamacıya götürüp içini dışını yıkattım yine de kurtulamadım kokudan.Sonunda gittim sprey parfüm falan aldım.Arabanın her yerine sprey sıktım.Ancak öyle kurtulabildim kokudan.Hapın bir başka yan etkisi HD kalitesinde rüyalar görmek.Ben 23 gün kullandım hapı.Ama 2 gece böyle rüya gördüm.Sanki film izliyomuşsun gibi çok net rüyalar görüyosun.Ama korkutucu kabuslar değil.Sıkıntı yaratmıyo yani.Bi kaç gece de uyku problemi yapmıştı.Sağa dön sola dön bi türlü dalamamıştım uykuya.Ama bu kadarcık yan etkiye katlanmanın sonucu ödülüm çok büyük olmuştu.Hani derler ya sigarayı bırakan insan çok fena sinirli olur.Ben normalde sinirli bi yapıya sahip olmama rağmen bu hap sayesinde en ufak bir sinirlilik yaşamadım.Hatta sigarayı bırakmanın mutluluğuyla yüzümde gülücüklerle dolaşıyodum.Herkese tavsiye ederim.Türkiye'de bu hapla 10 binlerce kişinin sigarayı bıraktığından bahsediliyo.Hiçbir yan etkisi olmayan bir hap.
    Kesinlikle deneyeceğim . 20 yaşındayım 6 yıldır sigara içiyorum son 5 yıldır her gün 1 buçuk paket ... Hem maddi hem manevi çok büyük zararı var . Sizin gibi bende bırakmayı çok denedim ailemde yardım etti ama olmadı şuan bunları yazarken bile elimde sigara var . İçmediğim bir hafta olmuştu bırakmak için deli gibi sinirliydim dalaşmadığım hiç kimse kalmamıştı sonra olumsuz bir haber ile yine elime almıştım .. Gerçekten sinir konusunda da engel olabiliyorsa denemeye değer . Anlattıklarınız beni çok umutlandırdı açıkcası . Bir çok nikotin sakızları , yapışkanlardan sonra çokta mantıklı geldi . Sizden rica etsem nerede satılır ne sıklıkla kullanılır mali külfetinin gerçekten bir önemi yok . Daha ayrıntılı bilgi alabilirsem çok sevinirim . Eğer reklama girecekse özelden yazabilirsiniz . Şimdiden teşekkür ederim .
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı bpk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle deneyeceğim . 20 yaşındayım 6 yıldır sigara içiyorum son 5 yıldır her gün 1 buçuk paket ... Hem maddi hem manevi çok büyük zararı var . Sizin gibi bende bırakmayı çok denedim ailemde yardım etti ama olmadı şuan bunları yazarken bile elimde sigara var . İçmediğim bir hafta olmuştu bırakmak için deli gibi sinirliydim dalaşmadığım hiç kimse kalmamıştı sonra olumsuz bir haber ile yine elime almıştım .. Gerçekten sinir konusunda da engel olabiliyorsa denemeye değer . Anlattıklarınız beni çok umutlandırdı açıkcası . Bir çok nikotin sakızları , yapışkanlardan sonra çokta mantıklı geldi . Sizden rica etsem nerede satılır ne sıklıkla kullanılır mali külfetinin gerçekten bir önemi yok . Daha ayrıntılı bilgi alabilirsem çok sevinirim . Eğer reklama girecekse özelden yazabilirsiniz . Şimdiden teşekkür ederim .
    Kardeş sigaraya mahkum olmak kaderin değil.Ufak bi adım atarak bırakma sürecini başlatırsan gerisi çorap söküğü gibi gelecek.Nolduğunu anlamadan bi bakıcaksın bi sabah sigarasız bi hayata uyanmışsın ve ömrünün ikinci baharını yaşamaya başlıyacaksın.Ben 18 senelik mahkumiyeti mucize gibi sona erdirmeyi başardım.Senin de başarman çok kolay.Yalnız sigarayı bırakmamda en az hapın etkisi kadar bi başka etken de vardı.İzlediğim bi video beni çok etkilemişti.1 saatlik bu videoyu sabırla sonuna kadar izlemelisin ve sigaranın gerçek yüzünü ancak o zaman anlıyabilirsin.Sigara içen bi insan günde bi paket yani 20 tane sigara içse , bi sigarayı 10 dakikada içse , günde 3 saati sigara içmekle geçer.Günde 3 saatini sigaraya ayıran bi insan şu 1 saatlik videoyu mutlaka izlemeli.Dünyada bi çok insanın sırf bu videoyu izleyerek sigarayı bıraktığından bahsediliyo.Videonun başındaki reklamı bi süre izledikten sonra sol üst köşede x işareti çıkınca reklamı geçebilirsiniz :

http://www.izlesene.com/video/sigara...n-carr/3316313

Hapın detaylarına gelince fiyatı 180 TL idi ben aldığımda.Günde 1 paket sigara içsen 3 haftalık sigara parası.Her eczanede olmayabilir.Bi kaç eczane gezersen kesin bulursun.Hapı açtığında alt alta dizilmiş şekilde 1.gün 2. gün diye sırayla gidiyo.İlk 3 gün günde 1 doz 0.5 mg içiyosun.3 ncü günden sonra doz 2'ye çıkıyo.12 saat arayla günde 2 tane içiyosun.7 nci günden sonra 0.5 mg'lık dozlar 1 mg'a çıkıyo.Bundan sonrada 30 ncu güne kadar günde 2 tane 1 mg içmeye devam ediyosun.İlacı başladıktan sonra sigaraya devam ediyosun.Ben bıraktığım güne kadar aynen eskiden içtiğim gibi günde 1 paket içmeye devam etmiştim.İlacın prospektüsünde tavsiye edilen bırakma günü en son 14 ncü gün.Yani kendine bi gün belirliyosun ve ben bugün bırakıcam diyosun.O güne kadar da sigara içmeye devam ediyosun.Yalnız bırakma gününün 14 nci günü geçmemesine dikkat ediyosun.14 ncü günü geçirsen de hapı bırakmadıktan sonra ilerleyen günlerde de sigarayı bırakabilirsin.Ama tavsiye edilen maximum 14 ncü gün.Hapa başladıktan sonra sigaranın tadında ciddi bozulma yaşıyosun.İçtiğin sigara resmen samsun sigarasından farksız.Çoğu kişi zaten sigarayı azaltmaya başlıyo.Ama ben iradesi zayıf biri olduğum için son güne kadar aynen içmeye devam etmiştim.Hapın esas mucizesi sigarayı bıraktığın anda başlıyo.Bırakma gününde öğlene kadar normal sigara içmeye devam etmiştim.Öğlen saati birden sigara paketini kırıp attım.İlk 3 saat hafiften bi psikolojik sıkıntı yaşasam da akşam eve gittiğimde çay demlettim.Geçtim televizyonun karşısına , çerez , pasta derken bi baktım vakit geçmiş.Gece yatağa yattığımda bacaklarımda ciddi uyuşma hissettim.Bi masaj yaptırdıktan sonra uykuya daldım ve sabaha sigara içmeyen biri olarak uyandım.Hapa 1 hafta daha devam ettim.En ufak bi sinir krizi falan olmadı.Arada aklıma gelse de 1-2 dakika içerisinde krizleri çok kolay atlattım.Bıraktıktan sonra 1-2 gün gözlerimin sabit bi noktaya dalması olayı oldu.Ama o da çabuk geçti.18 yıllık esaret çok kolay sona erdi.Ben bile inanamadım ama birden oluverdi.Yediğimden içtiğimden tat almaya başladım.Nefes aldığımı hissetmeye başladım.Geceleri bebek gibi mışıl mışıl uyumaya başladım.Baş ağrısı tarihe karıştı.Sigara içerken sanki sırtımda büyük bir ağırlık taşıyomuşum gibi halsiz ve miskindim.Ama bırakınca üzerimden büyük bir yük kalktı.Halsizlik , miskinlik tarihe karıştı.

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam sigara kötü kaka çirkin vb... Bir kimya mühendisi olarak emin olun ki zararlarını bir çoğunuzdan daha iyi biliyorum.Sorun şu ki sigara içen adam dumanıyla hiç kimseyi rahatsız etmiyorsa hiç kimseyede laf söyleme yada sigara içenlere 2.sınıf vatandaş muamelesi yapıp onlardan ekstra vergi toplama hakkını vermez.Sigara kişisel tercih meselesidir sorumluluğu zararları vb sadece içeni ilgilendirir.Devletin başındakiler belliki makam arabalarını yenileyecekler bi de bi tane daha özel jet alacaklar sigaradan kaynaklı hastalıkları bahane ederek zam yapıyor.Böyle saçmalık olurmu neymiş sigara içen insanlara ekstra vergi konulacakmış bunlar sigaraya bağlı hastalıların tedavisinden kullanılacakmış.O zaman şişman insanlardan da kiloya bağlı hastalıklarla mücadele vergisi alınsın,kötü ve dikkatsiz araba kullananlardan,kendine doğru düzgün bakmayanlardan,sağlıklı beslenmeyenlerden,sağlımızı bozan fabrikalardan,vb..hepsinden vergi toplansın neden sadece sigara?Sevgili süper saygı değer ultra devlet büyükleri sizde benim ruh sağlığımı bozuyorsunuz beni hasta ediyorsunuz ama bana vergi vermiyorsunuz ne yapıcaz bu durumu şimdi?Ayrıca sigara sürekli gelen zamlar kaçak sigarayı tetikleyen başlıca unsur olduğunu sanırım belirtmeme gerek yok.
    E iyi güzel de abicim, sen ne güzel içerken kimseye rahatsızlık vermiyorsun, bu kısım sigara içenlerin %10 u kadar eder mi sence ?
    Sigara içtiğin için senin dikkatini çekmiyor, kokusunu duymuyor olabilirsin ama içmeyen insan için berbat bir koku, ve rahatsızlık kaynağı.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)