Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

iskandinav ülkeleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    Adamın Biri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Allah Kerim :)
    Selam MT tutkunları İyi geceler Anlatmaya başlıyorum

Aslında çocukken her şey güzeldi.
    Bende diğerleri gibi; mahallenin yaşlı dedesinin bahçesinden erik yürütür, boş arsada top kovalar dizlerimi kanatırdım.
    Her şey çok güzeldi...
    İş bulma derdi yok, not kaygısı yok, yarın hayatın ne getireceğini düşünmezdim...

Şimdilerde düşünüyorum da ;

Açıkcası Ben Mühendislerin 1.5 bin tl ye iş bulabildiği bir ülkede üniversite okumak istemiyorum.
    Ben öğretmenlik okuyup, torpili olmadığı için kıytı köşelere atılanların olduğu bir ülkede yaşamak istemiyorum..

Her sene değişen ve eğitimden bi haber olan milli eğitim bakanlarının olduğu bir ülkede
    İlerde olacak olan çocuğumu okutmak istemiyorum.

Milletvekilinin oğluyla tartışınca sınıra sürülen polisim varken ben bu ülkede yaşamak istemiyorum.

İlk okul mezunu Millet vekili maaşı 8bin iken mühendisleri iş bulamayan bir ülkede durmak istemiyorum ben..

Geceleri kadınların sokaklarda tek başına gezemediği bir ülkede bulunmak istemiyorum ben.

Hangi amaca, neye hizmet ettiğini bilmeyen millet vekillerinin olduğu meclise sahip ülkede durmak istemiyorum ben..

....................

Her geçen gün devlet zenginleşiyor bu çok güzel bir şey keşke 3 milyar dolarım olsa 2 sini devlete versem
    Ama bir sorun var.. Evet evet gerçekten bir sorun var!
    Bu ülke nasıl zenginleşiyor kimi yoluyor yahu bu devlet ?
    Acı bir gerçek halkı yoluyor bu devlet.

Vergi alınmasın demiyorum alınması şart.Lakin nedir yahu bu ötv ?
    Nedir ya bu 100 tl benzinin 75 tl sinin vergi olması ?
    ...........
    lise mezunuyum iş bulsam 800tl en fazla 1000tl ye bulurum.
    Bilader mühendis 1.5 bin tl alıyor zaten.
    Giden zamana yazık hakikatten.

............

Sorum var aslında sorularım..
    Belki yaşayan vardır;

Ben İskandinav ülkelerine gitmek istiyorum.
    İnsanların insan gibi yaşandığı yerlere gitmek istiyorum, yaşamak istiyorum.
    Çocuğumu bu ülkede okutmak istemiyorum.(Dershane köşelerinde çürümesine hiç niyetim yok.)
    Ve mümkünse siyasi tartışmaların olduğu kanalların çekmediği bir yer istiyorum.
    Ben aldığım maaşın beni yaşatmasını istiyorum.

Türkiye'de ki gibi karın tokluğuna çalışmak istemiyorum.

Şikayetlerim yukarıda ve bunlar gibi bir çok neden var.Ben ülkemi seviyorum ama böyle olmaz bu şartlar altında olmaz.
    Asker olacam onu bile torpille yapıyorlar yav

Mesleğini eline al öyle git diyorsanız lütfen erinmeyin yazın.

Bilgisi olan bir bilgin yazsın lütfen, cevaplarınızı bekliyorum.

Çok teşekkür ediyorum, iyi geceler... Esen kalın.
    Nezaketi zayıflık sanma, suskun olduğuma aldanma. Dizüstünde durduğumuz içindir, sebebim olup ayağa kaldırma.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    Valla kardeşim zoru bulan kaçıyor ülkeden, ülke için bişeyler yapalım yok.Ha bu tek başına olacak iş değil farkındayın, birlik olmayı becermemiz gerekiyor.Zaten bi kıvılcım sonrası herşey gelir.

xawa ve speed_dream bunu beğendiler.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Üç satır kitap okumamış, iş yapmaktan anlamayan, 2.01 ortalamayla mezun olmuş mühendis iş bulamaz tabii.

Bak, ben Boğaziçi İşletme bölümünden mezun oldum. Ortalamanın altı bir öğrenciydim, okuldayken kariyer vb için çaba sarf etmedim. Beraber okuduğum arkadaşlarım baba şirketlere staja girdiler, it gibi çalıştılar, o sayede okul biter bitmez baba şirketlere baba maaşlarla girdiler. Ben karı kız geyik dalga diye ne adam gibi staj yaptım, ne de başvuru. Okul bitince askere gidip geldim, sonra 1.5 yıl ıvır zıvır işlerde düşük rakamlarla çalıştım. Sonra silkelendim, kendime geldim; şu an çok sağlam projeler üzerine çalışıyorum.

Kendini geliştirmeyen adam nereye giderse boş.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendini geliştirmeyen adam nereye giderse boş.
    istediğin kadar geliştir. istihdam sayısı bellidir.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Avustralya'yı da bu plana katmanı tavsiye ederim.Sana katılıyorum, bence fırsat varken kaçmak gerekir.Yaşanılacak bir ülke değil Türkiye Cumhuriyeti.
    ANGARAJ

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    mühendislik 3. sınıf öğrencisiyim, şuan 3.68 ortalamam var, arkadaşlarım üniversite hayatını yaşarken karı kız peşinde koşup gezip tozarken ben gecelerimi gündüz edip tabiri caise köpek gibi ders çalışıp iyi bir ortalama yapıp bölüm birinciliğiyle mezun olma çabasındayım. Eminim ki o bahsettiğin 1.500 tl alan mühendislerden olmayacağım, herşey kişide biter arkadaş kendini geliştirebildiğin sürece kendini kanıtlayabildiğin sürece iyi noktalara gelirsin.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istediğin kadar geliştir. istihdam sayısı bellidir.
    İstihdam belli, iyi işler için rekabete girmek gerekli. Türkiye'de belki 100.000 şirkette açık kadro ve işsiz 5 milyon insan vardır; eğer ben 5 milyonda ilk 100 bine girersem işi alırım.

Ha olmadı mı; istihdamı arttır! Kendi işini kur

Ben biraz elitist olabilirim; ama çalışan hakettiğini alır diye düşünüyorum.

sefir67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja ZX 636
    Dünya her geçen gün biraz daha kötüye gidiyor bunu unutmamak lazım.Sadece Türkiye ile sınırlamamak gerek bunu.Evet bizim bulunduğumuz coğrafyada 1000 yıldır huzur yok sürekli savaş sürekli sürekli oyun.Aklından çıkarmaman gereken gerçek şu ki,senin çocuğun,senin yaşadığın hayat kadar kolay bir hayat yaşayamayacak olduğudur ne Türkiye'de ne de başka biyerde.Şartlarda her geçen gün zorlaşıyor tüm dünyada.Şimdi sen iskandinav ülkelerinde kafan rahat güzel bi hayat yaşamayı hayal ediyosun.Yok be canım kardeşim.İnan bana iskandinav ülkelerinin hemen hepsine gittim,onu geçtim ben dünyayı baya baya dolaştım.Dünyanın heryerinde aynıdır ''İşini hakkıyla yapana her yerde iş var,ekmek var.''Bunu kendi ülkende,kendi dilini,kendi kültürünü paylaştığın insanların arasında daha kolay yaparsın gibime geliyor.Bazı şeylerden yakınmışsın şöyle açıklıyım;
    Vergi desen orada kralı var emin ol.Benzinin buraya göre daha ucuz olması yada ne biliyim yamahanın grenajlarıyla,hondanın gidon amortisörünün orada daha ucuz olması,senin orada daha az vergi ödediğin anlamına gelmiyor malesef.Örneğin bir üniversite öğrencisinin yıllık ödemesi gereken 10 bin euro öğrenim vergisi gibi şeyler var orda.Burda eğitim hemen hemen bedava değilmi?Adalet mi demiştin?Daha geçen sene Oslo'da 77 kişiyi öldüren (ki bu ölenler müslüman) katil,bugün 21 yıl hapis cezası aldı.Evet ''sadece yirmibir'' buyur burdan yak.Eğitime gelince...Eğitim desen tüm dünyada aynı sistem oturtulmuş zaten.İnsanların kendilerini tanıyıp geliştirmeleri,sahip olduğu zekayı nasıl ve ne gibi işlerde kullanabilecekleri,ileride karşılaşacağı zorlukları ne şekilde aşabilecekleri,hayata nasıl tutunup üzerinde yaşadığı dünyayı nasıl daha güzel ve yaşanır bir yer haline getirebileceklerini amaçlayan ve bunu öğreten bir sistem değil.Bu düzen,kötü niyetli insanların kurduğu bu dünya düzenini sorgulayamayacak,ezbere dayalı,robotlaşmış insanlar topluluğu oluşturup insanlara ekmek parası kazanmaları için meslek sahibi olmalarını aşılayan bir sistem.100 tane mühendislik okuyan üniversite öğrencisi varsa 2 yada 3 tane Sosyolaji okuyan üniversite öğrencisi vardır bu da bunun az çok kanıtıdır zaten.İş desen Avrupa ülkelerinin çoğunda tıkanıklıklar mevcut.Oradada üniversite mezunlarının birçoğu haketmedikleri işlerde,haketmedikleri kazanca çalışıyolar.Dediğim gibi kendini geliştirenler zaten heryerde tutunur.Bende bir lise mezunu olarak seni anlıyorum fakat,oradaki yaşama alışmak da biz duygusal millet için biraz zor.Oranın insanları bizler kadar sıcakkanlı değiller malesef herkes işinde gücünde hayatında.Öyle ki 20 senedir aynı apartmanda oturan aileler birbirlerini tanımıyor çok şahit oldum buna.Türkiye'de hiç tanımadığın biriyle otur 2 çay iç biraz sohbet et kaynaşırsın.Ama orda 20 yıllık arkadaşlar bile soğuklar sanki birbirlerine karşı ben öyle gördüm.Zaten nereye gitsen bi önyargı var milletimize karşı bunada ne alışabilmiş ne de çözebilmiş değilim.Geçmişten kalan kuyruk acısı mıdır yoksa oralarda yaşayan insanlarımızın bıraktığı kötü izlenimler midir bilemiyorum.Tabi bu benim görüp değerlendirdiklerimle oluşan hayata bakış açım.İnsan kendisi için,en iyi olanı yine kendisi bilir.Allah yardımcın olsun
    atiTheSun bunu beğendi.

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    ne olursa olsun, eğer fırsatını yakalarsam ben bu ülkeden giderim. bir kuzey avrupa ülkesine... bir Finlandiya, bir İsveç, bir Norveç, yada bunları geçelim bir Luxemburg benim tercihlerim arasında olurdu. aranızdan bazıları "kalıp ülkeyi kurtaracaklarına ne düşünüyorlar..." gibisinden lafa girebilir; fikirleri, insanları, inançları, düşünceleri sevmek zorunda değilsiniz, fakat saygı duymak zorundasınız.

Saygılarımla

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    finlandiya başkenti helsinki'deki Helsinki üniversitesini araştır
    ben cok arastırdım gidecektım ailevi meseleler yüzüdnen gidemedim
    finlandiya'da kaldım aşık olunası şehir
    beyaz geceler eğlence yaşam kültür her şey orada

git durma
    ben yeni mezunum iş bankası 1000 lira ile başlatıyor duyurulur

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bundan 4 yıl kadar önce internette kısa bir video izledim .
    Bir adam çıkmış babasının ona ilk bisikletini nasıl aldığını anlatıyordu.
    Anlatımda kullandığı dil. seyirciye verdiği enerji. anlattıklarının dayandığı gerçek hikayeler bir anda beni avucuna aldı
    Bu adamın acaba böyle başka videolarını da bulabilirmiyim diye daldım internete... Buldum da
    1 saatlik bir konferansını buldum. ODTÜ de verdiği bir konferans
    Kendi kendime dedimki elbet bu adamın kitapları vardır.
    Onlarıda buldum. Online sipariş ettim .. Teknolojinin gözünü seviyim..
    Adamın ismi Ahmet Şerif İZGÖREN. Konferansının adı Avucunuzda ki kelebek..Aynı isimli kitabı da mevcut..
    Daha sonra canlı performansını da izlemek nasip oldu.

10 tane daha İzgören olsa bu memlekette şu başlık altında konuşuyor yorum yapıyor olmazdık.
    Özet olarak ne anlatıyor abi bu adam diyecek olursan.

Önüne bir hedef koy. Bu hedefe ulaşmak için şeçtiğin işi kaliteli, dürüst ve severek yap. vatanını sev ve hoşgörülü ol.
    "Kimse bana benim sektörümde önüm kapalı. yükselmek çok zor demesin. Çünki doktorundan, polisine, askerinden işçisine, tesisatçısından elektirikçisine kimse işini doğrudürüst yapmıyor. bunun aksini iddaa eden varsa yolsuzluk sıralamasında dünyada kaçıncıyız bir baksın " diyor .. doğruda söylüyor..

Yurtdışında yaşadım Londra da sokak kazıldığını görmedim. Bakü de oturduğum ev 1900 lerin ortasında ruslar tarafından inşaa edilmişti. ne borusu patlar, ne pis su gideri tıkanır, nede musluğu damlatırdı.

Yerpyeni evde 2000 watlık sobayı pirize takarsın 3 gün sonra piriz erir sigorta atar .... neden .. nedeni şu .. binayı yapan OUİİ felsefesi ile yapar .. açılımı şudur olabildiğince ucuz idare edecek kadar iyi..

Ben yurtdışında yaşadım, çalıştım, iyi paralar kazandım.. ama yapamadım .. buraların değerini oraya gidince anlarsın. İskandinav ülkeleri demişsin .. kar kış güneşe hasret .. para niçindir.

çok paran var. iki alafın belini bükecek bir acı kahveyi paylaşaşacak biri yoksa..

Türkiyede kazanılmaz mı..

Kendine bir iyilik yap .. Ahmet hocayı dinleyebiliyosan canlı yok olmadı internetten bul bir dinle. Hayata bakış açın değişecek.. Benim değişti..
    Sinan Er, Birkannn ve UNdocab bunu beğendiler.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

frantisec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    turizm okuyan arkadaşım kapağı hep yurt dışına atmak istemişti. bir bayan vasıtası ile yurt dışına gitti orda işede girdi güzel kazanıyorken 8 yıl kaldı ve bir gün çıka geldi.
    Hayırdır Mesut niye geldin ? Ağabey,Ben Türkiyenin gözünü seveyim.8 yıl güneşe hasret kaldım,antebin baklavasını,maraşın dondurmasını,adanamın kebabını,izmirin köftesini özledim dedi.Yapacak bir işin varsa burada kalman tavsiye olunur.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Biz gideriz de iskandinav lar bu konuda ne düşünüyorlar ?
    seckin_ bunu beğendi.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    finlandiya başkenti helsinki'deki Helsinki üniversitesini araştır
    ben cok arastırdım gidecektım ailevi meseleler yüzüdnen gidemedim
    finlandiya'da kaldım aşık olunası şehir
    beyaz geceler eğlence yaşam kültür her şey orada

git durma
    ben yeni mezunum iş bankası 1000 lira ile başlatıyor duyurulur
    1.000 TL bile değil, emin ol 800 TL alır yeni giren kişi ikramiye temettü tazminat hariç tabiki, ama tazminatları almak için sağlam ingilizce ve sağlam kambiyo ile maliyet muhasebesi bilmen gerekir..

10 senelik bankacıyım ortalama ya vurursan 3.000 ancak alıyorum. Green card çıksa hiç durmam basarım istifayı..
    seckin_ bunu beğendi.
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Yurt dışında yaşayınca sorunlar çözülecekmi zannediyosun? Bizde gençken diyorduk avrupa şöyle avrupa böyle. Avrupada nereye gidersen git humanist görünürler ancak sen bir Türksün ve yüksek bir oranla müslümansın. İstediğin kadar iyi ol istediğin kadar hoş görülü ol bir yere kadar. Kafan bozulunca muhabbet edicek biri bulamazsın iki çay içicek adam toplayamazsın,kültürleri gelenek görenekleri farklı. Eğer burada sosyal biriysen orada rahat edemezsin içine kapanık biriysen idare edersin. Kendini geç almanyada yaşayan vatandaşlarımız akrabalarımız var buraya gelince almancı diyoruz onlara almanyada türkler diyorlar insanın bir kimliği olmaması kadar kötü birşey yok. Para,insanca yaşam, eğitim herkesin hakkı ama sadece yurt dışında bunlar yetmiyor hep bir yanın eksik kalıcak.
    Ülkemizde iş para kazanma durumu gerçekten zor çünkü zihtineyet bozuk. Okudunda ne oldu diyen zihniyet bitmeden bu ülke hiç bir zaman değişmez. Eğitim şart. Bu demek değil üniversite okumalısın ne okursan oku kitap oku dergi oku mesleğinle ilgili şeyler oku yeter ki oku kendini geliştir. Sen eğitimli bilgili ol ki en kötü ihtimalle kendi çevreni çoluğunu çocuğunu bilgilendir. Üniversiteyi zaten para kazanmak için okumayın parada önemli ancak önce sevdiğin meslek olmalı bir işi sevmeden yaparsan zaten başarılı olamazsın. Çoğu insan sağlık ocağına gitmez neden oradaki doktor pratisyen hekimmiş... bak bak o adamın anası ağladı 6 sene tıp okudu 1 sene uzun dönem tabip asker oldu zorunlu doğu hizmeti verdi kolaysa sen okusana biz halkımızı çok küçümsüyoruz herkese her şeye tepeden bakıyoruz. Bu ülkedeki sorunda zaten buradan kaynaklanıyor. Sana tavisiyem mühendis senden 500 lira fazla alıyor diye 4 sene ne okuyacam deme görünen 500 liradır ancak sen paralarda döksen sonradan o insanın bilgisine sahip olamazsın. İnsanları okudukları okulla yada mevkiyle hele hele maaşla değerlendirmeyin.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkes paradan, maddiyattan bahsetmis de, kimse insana verilen degerden bahsetmemis. Burada sehit olsan bile en cok 24 saat surer kahramanligin. Kaza gecirsen ambulans beklerken can verediysen, hastane hastane dolastirilirken can verirsin, o da olmadi hastanede elektrikler kesik, jenarator de arizali oldugu icin can verirsin. Ornekleri yazmaya kalksak, gunler surer.
    Arkadasimin babasi felc gecirmisti, Fransadan ozel ucak geldi, 1 doktor ve 2 hemsire ile. Sadece bilet alirken, 10 euro sigorta parasi verdigi icin hemde. Bizde kaza yapinca sigortaci 500 lira masrafi odememek icin 500 takla atar.
    Barış abininde dedigi gibi, tek sorunumuz hic kimsenin isini hakkiyla yapmamasidir. İscisinden patronuna, askerinden memuruna, sade vatandasindan basbakanina kadar. Toplumca dolandirici, duzenbaz, yalanci olduk kabul etmek, gormek istemesekte.
    Soykan67 bunu beğendi.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazından anlaşıldığı kadarıyla daha üniversite okumamışsın. Yurtdışında (nerede olursa olsun) üniversite oku hayatın kurtulsun. Ben bunu bilir bunu söylerim. Ister orada devam edersin ister dönersin ama hayata daha farklı bakmaya başlarsın.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    kac kurtar kendini
    seckin_ bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Seneye Eramus diye çıkıp geri dönmesek mi,bu kadar yazılandan sonra

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstihdam belli, iyi işler için rekabete girmek gerekli. Türkiye'de belki 100.000 şirkette açık kadro ve işsiz 5 milyon insan vardır; eğer ben 5 milyonda ilk 100 bine girersem işi alırım.

Ha olmadı mı; istihdamı arttır! Kendi işini kur

Ben biraz elitist olabilirim; ama çalışan hakettiğini alır diye düşünüyorum.
    işte sorun orda. daha fazla çalışan işi alır, az çalışan işsiz kalır tamam ama o alttaki dahada fazla çalışınca bu sefer ilk eleman işsiz kalır. çan eğrisi gibi yani.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler