Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Acil kilo almam lazım morelim bozuldu

Motovento
    REKLAM ALANI
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    ben motor alana kadarki son 6-7 senede 60-65kg arasındaydım, hatta aldığım anda 60kg idim, 1 sene sonra 80kg oldum. nası oldu bende bilmiyorum ama
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kilo vermek isteyenlere verilen nasihatleri dinle mesela ''akşam yemek yeme'' gibi sen ne yapacaksın kilo almak için akşam yemek yiyeceksin özellikle yatmadan hemen önce yersen etkisi daha fazla olur. kilo vermek isteyenlere verilen bu ve bunun gibi bütün nasihatlerin her zaman tersini yapıyorsun arkadaşım o zaman hızla kilo alırsın emin ol nerden biliyosun dersen 18 yaşında 95 kiloyum 1 ay önce 105 kiloydum bende bu nasihatlere uymadım 105 kilo oldum ama isteyerek değil tabikide daha sonra bu hataları yapmayı kesince kilo vermeye başladım bi de günde 1 öğün yemek yiyorum (pc başında herşeyi unutuyo insan açlığı bile ciddiyim )bu olaya fena kafa yordum anlayacağın
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

Abi sen hamburger cips kola ne bulursan ye 70 e rahat çıkarsın

Bozkurt74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 model kara YBR
    Gel güzel kardeşim bende fazlası ile var,ben sana şöyle bi 5-10 kg kadar vereyim.Boy:1,67 kilo ise:90 mübarek su içsem yarıyor be.
    Şaka bir yana,sen istersen önce tıp uzmanlarına bir danış,herhangi bir rahatsızlık veya metabolizmik bir bozukluktan kaynaklanmıyorsa düzenli spor yapma ve uygun beslenme ile mutlu sona ulaşabilrsin diye düşünüyorum.
    Kolay gelsin,saygılar.

Alıntı Bozkurt74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gel güzel kardeşim bende fazlası ile var,ben sana şöyle bi 5-10 kg kadar vereyim.Boy:1,67 kilo ise:90 mübarek su içsem yarıyor be.
    Şaka bir yana,sen istersen önce tıp uzmanlarına bir danış,herhangi bir rahatsızlık veya metabolizmik bir bozukluktan kaynaklanmıyorsa düzenli spor yapma ve uygun beslenme ile mutlu sona ulaşabilrsin diye düşünüyorum.
    Kolay gelsin,saygılar.
    eyvallah kardeş sağol bende öyle yapıcam . Şu ramazan bi bitsin bakalım bir gelişme olmazsa gidîcem hekime .

sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    darılmayın dostlar.
    Aramızda doktor var mı?diyetisyen var mı?
    bildiğim kadarı ile yok ama ne iş olsa yaparız ,her işi biliriz
    Sonra" bu ülkede niye hiç kimse işini güzel yapmıyor" diye kızarız.
    Toplumsal bilinçaltımız gereği herkes başkasının işine hevesli olduğundan kendi işimize de gereken enerji ve yoğunlaşma olmuyor.
    Kilo kaybı kötü ve düzensiz beslenmeden kaynaklanabileceği gibi ciddi bir sorunun işaretçisi olabilir,kimseyi gereksiz tavsiyelerle oyalamaya hakkımız yok.Herhangi bir besin önerisiyle belki kilo almasını da sağlayabiliriz ama ya ciddi bir rahatsızlığın varlığını bu şekilde örtbas edersek vebalini kim üstlenecek?
    Arkadaşımızın çare arayacağı yer tıbbi kurumlardır.
    gordunuzmu avukat hemen savunmaya gecti bile .adamin isi bu oldugundanmidir nedir hemen yapistiriyor cevabi kimseye diyecek soz birakmiyor.. seviyorum boyle adamlari yahu...
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2012 esd :)
    Ideal kilonu hesapla 1.73 boy kilo 68-69 yıllardır aynı ne iner ne çıkar

baysamin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben sana hemen menüyü veriyorum nerde yaşadığını ve motouun varmı yokmu bilmiyorum ama etkkili bir formüldür.

Sabah kahvaltısı: 1kg kıymlı börek yanında limonata veya portakal suyu yada simit ayran&kola poğça vs. soğuk içecek

Sabah öğlen arası: Kayıntılık aburcubur ve soğuk içecek

Öğlen: İskender pizza lahmancun pide tatlı vs soğuk içecek

Öğlen akşam arası: Kayıntılık aburcubur ve soğuk içecek

Akşam : sulu yemek ekmek banmayı unutma suyuna beyaz ekmek olsun makarna yemekklerde ketçap ve mayonez kullanmayı unutma özelikle mayonez tatlı olsun mutlaka

Akşam gece arası: Mt foruma takılırken mutlaka yanında 1 lt kola çerez (soslu mısır, fıstık cipsi, tuzlu fıstık, kabuklu badem) cips (doritos panco, barbekusu var bide onuda tevsiye ederim güzel )

Gece: Motora atlayıp En yakkın közde kokoreç yapan yere tam ekmeğe iyicene yağını emdircen içinde sağdece kekik ve pulbiber olcak yanında acılı şalgam şalgamsız olmaz ve fıstıklı kafayıf

Tecrübeyle tastik edilmiştir.
    OnrMRT bunu beğendi.
    Aşk üç harflidir...! BMW binGitSin

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    makarna ve pirinç pilavını masadan eksik etme...
    ilerleyen zamanda buraya fazla kilolarımdan nasıl kurtulurum diye başlık açarsın..
    sevgiler ... hımm unutmadan kilo almaya başlaman 6 ay bir süre alacaktır.. zamanla olan şeyler bunlar..
    biraz sabır lazım

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Alıntı yaşar35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    romen arkadaşın tatili bitirip ülkesine dönsün,o zaman kilo almaya başlarsın
    :D :D Romen fenadı hocam :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:49 ----------

Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben 17 yasındayım boyum 1.65 50 kilo idim.. calısıyorum 48 e düştüm amma evde oturup kola,cips,cigdem ne bulursam yerim..50-51 Gelir..
    :D Bende çalışmaya başlayınca kilo aldım İzzet :D
    ferhatkars bunu beğendi.
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Annen sana yemek yapmıyo mu diye dalga geçerlerdi.58 kilo civarlarındaydım.Bi türlü kilo alamıyodum.Şimdi 100 kiloyum.

soccer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki inazuma
    sadece sigarayı bırakman ile fiziken ve ruhen tüm sorunlarını çözeceğini düşünüyorum. tecrübeyle sabittir.

AguilaNegra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kilo alacam denilipte gece yenilen yemekler gastrit , reflü gibi mide hastalıklarına yol açmaktadır. Erken tedavide olumlu sonuçlar verse de ömür boyu çekersin.(benim gibi). Sana tavsiyem uzmana git güzel bir liste gün içinde spor yapabilecegin bir program saglıklı bir şekilde kütle oluşturmana yarayacaktır. Ondan önce tıbbi tahlilleri yaptırmayı ihmal etme bagırsak kurtları, hormonal bozukluklar vs. herhangi bir sorun yoksa iyi bir diyet ile istediğin kadar kilo alırsın. kolay gelsin
    Müsait bir yerde öleceğim.

En önemlisi bir doktora muayene olman mümkünse sindirim boşaltım ve kan tahlilleri iste.Saglıklı isen hiç kendinle ugraşmaKesinlikle tahin tüket.Marka olmayanlar acı tadından dolayı itici olabiliyor.Pekmezi az,bulabiliyorsan memleketlerden direk gelme kahvaltılık tereyağı.Ve biraz spor.Tabi en önemlisi bir doktora muayene olman mümkünse sindirim boşaltım ve kan tahlilleri iste.Pekmezi asla yoğurt ve beyaz peynirle ve öğün içinde yeme.Çayı da çok içiyorsan azalt.(demir alımını engelliyorlar)Yatmadan süt iç.Beyaz peynir yerine kahvaltılık lor peyniri kullan ,hem daha ucuz hemde içinde maya olmadıgından sindirimi daha kolay ve protein değeri daha yüksek..Stresten uzak dur.Allah sağlık sıhhat versin.

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Spor yapmadan alinan protein kilo aldirmaz. Fazla alinan proteinin de depolanmadigini hatirliyorum. Programi guzel hazirlanmis bir spor ve duzgun beslenmeyle kilo almaya baslarsiniz. Sporla birlikte kullanilan kilo aldiricilar var fakat sizin icin uygun olur mu bilemiyorum. Onlarin amaci devasa kaslara enerji yetistirmek
    fazla protein depolanmaz diye birşey yok, fazla alınan her şey depolanır. fazla proteinin ne olduğune bakalım:

Protein tüketildiginde, amino asitlerine ayristirilir, absorbe edilir ve vücudun
    ihtiyacina göre yeni protein sentez edilir. Eger ihtiyactan daha fazla tüketilirse
    hem enerji olarak kullanilir hem de CHO veya yag sentez edilir.
    Amino asitlerden CHO veya yag sentez edildiginde, vücut her a.a grubundan
    bir nitrojen aciga cikarmalidir. Sonra bu nitrojen üreye katilacagi karacigere
    gönderilir.
    Fazla protein tüketen insanlarda daha fazla böbrek yetmezligi riski olusur.Bunun
    nedeni bir hipoteze göre söyle aciklamistir: yüksek proteinli dietlerin böbreklere
    zarar vermesi ve/veya daha fazla calismasina neden olmasi. Yüksek proteinli
    dietler idrar yoluyla kalsiyum kaybina sebep oldugundan osteoporoz riskini da
    artirir.
    Ayrica fazla protein alinimi sivi ihtiyacini da artirir söyle ki protein yaga veya
    CHO'a oranla metabolize edilmesi icin 7 kat daha fazla su gerektirir. Fazla su
    alinimi fazla idrara cikmayla sonuclanir bu durum ise su kaybini dramatik sekilde
    artirir. Sivi kaybi yüksek proteinli diete baslayan bireylerde belirgin sekilde kilo
    kaybinin bir numarali sebebidir.

Fazla miktarda protein iceren dietler ayni zamanda fazla kalori ve yagda icerir
    bu yagin cogunlugu sature yagdir. Fazla miktardaki sature yag kalp hastaligina ve
    krizine davetiye cikarir. CHO, protein, yag kökenli olursa olsun enerji fazlasi yag
    olarak depolanir. Anlasiliyor ki daha fazla kas yapmak icin protein tüketimini
    artiran birey kasdan daha fazla yag kazanir.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    12. günüm ve 3,5 kilo aldım spor sayesinde

@piranha dört arkadaşın dediği gibi çay çok îçiyorum . Kilo almama engel mi acaba? Çayı da bırakmam zor olucak eğer öyleyse

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    kimse kızmasın ama
    kilo işi bünye işi diyetisyen spor bahane
    ben de 172cm boy 62 kg ağırlık
    ve bu uzun yıllardır böyle
    uzun zaman önce idi yeni evlendim
    kilo işini takıntı yaptım
    gittim bir diyetisyene
    dedi ki spor + şu programa uy
    o zamanlar manisadayım
    gittik adını unuttuğum bir spor merkezine kayıt yaptırdım
    3 ay dedik 5 ay dedik
    olmadı tabi bu ara diyetisyen kan tahlili dışkı tahlili de yaptırdı
    o gün bu gündür kilom hala 60-65
    biraz tabi yaşın verdiği hafif bir Türk kası(göbek) var ama yine de yaş 43 hala 60-65 kg
    hatta kendimle dalga geçiyorum aşırı rüzgarlı havalarda uçmamak için ceplerime taş dolduruyorum diyorum zayıflığım ile kafa bulanlarla
    yalnız gerçekten bir 70kg olsam bana zararı olmaz
    sonuçta kilo işi METOBOLİZMA İŞİ benim metabolizmam hızlı çalışıyor biraz da sitres alsana kilo alamama
    ne edek şimdi zayıfsak ölek mi? amaaan gitsin
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    zayıflık hastalık değildir, şişmanlık hastalıktır
    1.70-1.75 boylarındaki bir adam, 65-70 kiloysa gayet iyidir
    şikayetin "cılız görüntü" ise spor yapacaksın
    kemik çatın seni cılız gösteriyorsa kilo almakla da pek değiştiremezsin bu durumu

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı Karlıyollar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :D :D Romen fenadı hocam :D
    neyseeeeeee geri sildim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)