Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Avukat varmı...

Motovento
    REKLAM ALANI
    alpayism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V Strom DL1000
    İçimizde avukat varmı...
    B ehliyeti olupta A2 ehliyet almak isteyenler aslında pek yasal olmayan bir uygulamaya maruz bırakılıyor. B ehliyet alırken ilkyardım,trafik ten başka "motor" bilgisindende sınava girip başarılı olmak gerekiyor, fakat zaten "motor" bilginizin olduğunu ispatlayan B ehliyetiniz A2 ehliyet alırken hiçe sayılıp, tekrar sizi aynı konudan kurs almaya zorlayıp (Ücretini ödeterek) birde başarılı olduğunuz sınavdan tekrar başarılı (onunda ücretini ödeterek) olmanız isteniyor.
    Bu konu ile ilgili yasal düzenlemeler olsa bence B ehliyeti olanlar sadece motosiklet direksiyon sınavından başarılı olmak kaydıyla ile A2 ehliyet sahibi olabilirler.
    Sanırım böyle birşeyden ehliyet kurs sahipleri pek memnun kalmazlar.
    Konu ile ilgili bilgisi olan varsa bu önemli konuyu bence araştıralım ve konuşalım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    zaten motor dersi komple kaldırılacakmış yakında.
    sonuçta öğretilenler hiç bir işe yaramıyor. tabi hangi parçanın ne olduğunu nasıl çalıştığını bilmekte fayda var ama kim arabası yolda kaldığın tamir ediyor ki (istisnalar hariç) hemen herkes bi çekici çağırıp servise götürüyor arabasını. bence de artık motor dersi görmeye gerek yok
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    benim anlayamadığım niye kursa gitmek zorundayım ve niye para vermek zorundayım.
    sınavına girerim başarılı olursam verecekler ehliyeti başarılı olamazsam vermesinler vede sınav uyduruktan olmasın hakkıyla kazanan alsın abicim.

jeorcun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bizimde olur bitane be!..
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı
    benim anlayamadığım niye kursa gitmek zorundayım ve niye para vermek zorundayım.
    sınavına girerim başarılı olursam verecekler ehliyeti başarılı olamazsam vermesinler vede sınav uyduruktan olmasın hakkıyla kazanan alsın abicim.
    kesinlikle haklısın abi.öss sınavına giren insan ister gider dersaneye ister gitmez buda aynı mantık olmalı.ben senin soracağın soruyu kendim çalışarakta öğrenirim sınavı veremezsemde ehliyetimi alamam olur biter ama bu durumdan rahatsız olur sistemin tepesindekiler.işte herkesi çemberin içine sokamaya çalışıyorlar.

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    ben kursa hiç gitmedim B de ve A2 de. ama parasını mecbur veriyoruz. bu verilen ders ücreti değil resmen haraç gibi birşey
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Saçma ötesi bir diğer Türk sistemi işte.

Sadobey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun Marauder JL 150
    Bu konuyu daha önce yine konuşmuştuk. Ama gerçekten önemli bir konu umarım tekrar kapanmaz. ben aldım ehliyeti zaten diye düşünmemek lazım çok gereksiz ve mantıksız bir olay.
    Sadobey

chkaralama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zealsun zs 150-19
    doğrusunuzda arkadaşlar yapabileceğimiz somut şeyler varmıdır bu konuda?...
    konuşmak bir yere kadar ,

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha detaylı bir bilgi edinirsek görüşlerimiz netleşecektir.Bi bilirkişinin yazması gerekiyor.Ulaşabilen birisi çok başarılı bir iş yapmış olur.Mesela gazeteci bir arkadaşımız mecliste bekleyen trafikle ilgili konuların bağırsaklarını şuralara bi dökse,bizde rahat rahat didiklesek.

alpayism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V Strom DL1000
    Bu tür işler aslında sivil toplum örgütleri aracılığı ile oluyor, tabii sivil toplum örgütleri dernekler, meslek odaları gibi. Bizde sivil toplum örgütü sayılabiliriz, yaptığımız herhangi bir çalışmayı gerçekten ilgili yerlere "motosiklet.net" olarak bile götürebiliriz...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler