Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Burda kamp tecrübesi olan bir sürü kişi vardır eminim :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    kaizeN188 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr esd
    İyi günler arkadaşlar

Össye hazırlanıyoruz arkadaşlarla ve kafamız çok doldu küçük çaplı tatil yapmak istiyoruz tabi öğrenci işi

Öncelikle ihtiyacımız olan bir çadır
    bunda karar kıldık çift tenteli olduğu için...

Linkine burdan ulaşabilirsiniz http://www.hepsiburada.com/liste/frt...9102#Gorseller

Bu fiyat aralığında başka çadır önerileriniz varsa onlarıda alabilirim.
    Çadırdan sonra başka ne almamız gerektiğini bilmiyoruz :D bu mat denen şeylerin ne işe yaradığını bile bilmiyoruz :D yaylaya çıkacaz :D evimize yaklaşık 30 40 km ihtiyacımız olan şeyler neler bu matların üstüne mi yatılıyo yoksa yatak döşek götürmek daha mı mantıklı

Bizim önemsediğimiz diğer bi nokta http://www.yakaladinyakaladin.com/ac...mp-cadiri.html bunun gibi bir çadır işimizi görür mü.. içinde ışık yandığında dışardan silüetimizin görünmesini istemiyoruz.. Yaylada işi kıvırırsak soluğu Akdenizde almamız muhtemel :D
    Engin bilgileriniz için şimdiden teşekkürler
    2011-2012 (yamaha Crypton)--( 2012-∞∞ Yamaha Ybr )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Normalde tulum alır içinde yatarsın,matta altına koyarsınki,çadırı kurduğun alanda yatarken zemin rahatsız etmesin,engebeler taşlar vb.
    kaizeN188 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr esd
    Matın üstünde yatabilir miyiz peki hava sıcaklığı uygunsa ?

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Fotoğraftaki çadırın aynısı bende mevcut senelerdir kullanıyorum.
    Her yaz en az bir kere kurmuşluğum var bu çadırı. Herhangi bir sorun yaşamadım.
    Fakat fiyatı bana pahalı gibi geldi. Carrefour'dan almıştım zamanında.
    İmkanınız varsa oradan bakın derim.
    2. linkteki çadırda işinizi görür.
    Fakat 1.sine kıyasla silüetiniz daha fazla dışarı yansır, birde ısı yalıtımı daha azdır
    4 kişilik yazan çadırlarda 4 kişi yatmaya kalkarsanız, hele bu 4 kişinin tamamı saplardan ibaret olursa bir kez daha düşünün derim
    4 kişilik çadırların makul kapasitesi iki kişidir.
    Fakat o çadırda sevdiceğinle kalacaksan, çadır sana düğün salonu gibi geniş gelir merak etme
    Mat denilen şey zemindeki taşın çakılın toprağın, kıçına başına batmaması için icat edilmiştir.
    En azından ben o amacı güderek kullanıyorum.
    Direk onun üzerinde yatmayı denersen, çok fazla terlersin.
    Matın üzerine serilen ince bi nevresim candır.
    Çadırda yanında yatan sevgili canandır
    Benden bu kadar
    Pain, drumstar, iptaluyelik02 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    Yamaha Ybr esd
    :D bende can cananla olmak isterimde :D jandarma abiler 17 yaşında çadırda napıyorsunuz gibisinden bi olay yaratırsa :D gururuma yediremem :D hem sonra film de kopar :D

öğütleri aldım :D 4 kişi sap yatmıyoruz :D matla gidersek nevvresim seriyoruz :D o zaman şişme yatak almak daha mantıklı geldi bana :D bilmiyorum tabi tam da yanlış mıyım fazla yer de kaplamıyor malum motorla gitcez :D

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Deniz yatağı da kullanabilirsiniz ama şişir, indir falan filan...
    Çadırda kalacan işte konfor arama
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    Yamaha Ybr esd
    :D aynen konfor önemsiz :D zaten pek uyuyabilceğimizi de düşünmüyorum :D önemli olan bolca eğlence teşekkürler bilgiler için
    MotorKafa bunu beğendi.

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu kamp meselesinde az çok tecrübe sahibiyimdir.
    "MotorKafa"' nın söyledikleri sana yeterli olacaktır ancak bir - iki detayı eklemek istedim.

1. Mat kullan mutlaka, zeminin konforunu sağlayacaktır, taş toprak v.s.den kurtarır seni.
    2. Kesinlikle şişme yatak v.s. tavsiye etmem, çünkü şişme yataklar kışın soğuk yazın sıcak havayı içlerinde tutar ve olduğu gibi sana yansıtır uyku uyutmaz.
    3. Yaylada kalacağını söylemişsin, o yüksekliklerde sinek olmaz ama börtü böcek her yerde mevcuttur, yanına böcek ilacı al. Çadırı kuracağın düzlüğü önce ilaçla, birde çadırı kurduktan sonra içine biraz sıkıp kapat yatmadan 1-2 saat önce yap bunu yatmana yakın 5-10 dakika havalandırman yeterli.
    4. Suya yakın yere çadırını kurma.
    5. Yanına sürekli kullandığın bir ilacın varsa al birde bir-iki tane ağrı kesici al.

Bu kadar. 1 gecelik kamp için daha fazla yormayalım kafanı

Bu arada bunların hepsinden daha önemlisi, yanına çöp poşeti al, gittiğin yeri nasıl bulduysan daha temiz bırak. Seninle giden herşey seninle oradan geri dönsün doğaya bir şey bırakma sakın.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Pain, piyanist_irf, k4d1r ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Motorkafa sana gerekenleri söylemiş dostum . Yalnız yaylada kalıcam diyorsan geceleri serin olabilir. Şişme yatak alma inan uyutmaz İlk çadır her şekilde işinizi görür. Yanınıza mutlaka basit bir ilk yardım çantasıda alın. Bu mevsimlerde sokmalı ısırmalı haşerat cirit atar. Genelde yaylada sinek olmaz rüzgar aldığı için. Yedek pilleri unutmayın. Muhakkak sağlam bir kaç emanet alın bulunsun. Su yanınd akonaklamayın kıçınız donar sabaha kadar Ama şunuda unutmayın kamp yapacaksanız çadır zevk vermez hele ki yaz aylarında. alın sağlam birertane tulum mat yayılın kamp ateşinin etrafına yıldızları izleye izleye uyuyun.. Cadırlar güneş alınca sabahtan hamamda uyanırsınız sonra
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Sevgili kardeş bende sana nacizane bazı tecrübelerimi aktarayım.
    Çadır kuracağın yeri öyle bir seçki sabah erken saatlerde güneş vurmasın.
    Çadır dediğin meret gece soğuktan titretir,
    sabah sıcaktan bunaltır ne olduğunu anlayamazsın.
    Kurmadan önce kuracağın alanı bi güzel taştan odundan
    büyük küçük çıkıntılardan temizle ve düzleştir.
    Kuru otları ve yaprakları kullanarak yatacağın zemini yumuşatabilirsin.
    Az bi ihtimal olsada(Yağmur yağarsa diye) çadırın hemen bittiği yeri yaklaşık bi karış kaz.
    Sen çadırı tahliye edene kadar içeri yağmur suyu dolmasını engellersin.
    Yanınıza alacağınız bir böcek ilacını çadırın tüm dış çeperine sık veya dök.(Minik hava boşluklarından bile geliyo namussuzlar)
    Yanınıza alacağınız kamp malzemelerini tam bilmiyorum ama kesinlikle içeride minik tüp veya ateş yakma.
    Tamamı nylon olduğundan(Allah korusun kazayla bişi tutuşuğunda)dışarı kaçmaya fırsat bulamadan üstünüze başınıza yapışarak yakabilir.
    şimdilik aklıma gelenler bunlar. Güzel bir kamp dileğiyle.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    çadır kuracağınız yer yayla ise sabaha karşı soğuk olacaktır
    matı yanınızdan eksik etmeyin ben bir kaç kere matsız yatmak zorunda kaldım sadece yattım uyuyamadım bacaklarım mosmor oldu yan yatamıyorsunuz hiçbir şekilde matsız

yanınıza ateş yiyecek bir ışık alabilirsiniz 1-2 günlük kamp için çok fazla malzemeye gerek yok kanımca yakınlarda dere falan akarsa sabah duş bile alabilirsiniz

Evet kamp işlerinde bende deneyimli sayılırım yazın hafta sonları balık avlamak için hep göl kenarlarındayız.İlk çadır sanırsam bizimkinin aynısı işinizi rahat görür fazla da pahalı sayılmaz bizde yanlış hatırlamıyorsam 4-5sene önce 50 lira gibi bi ücrete almıştık.Altınıza mat almanız iyi olur alttan soğuk almaz ne kadar da gündüz sıcak olsa gece epey serin olacaktır.Çadırın altından sadece göze batan büyük taş vs temizle çadırı kur.Zaten erken kalkarsınız bunun içinde sabah güneş gelmesi fazla sorun olmaz.Çadırın 3-4 metre kadar yanına da ateş yakmayın sıkıntı olabilir zaten diğer arkadaşlar da gerekenleri söylemiş .İyi eğlenceler..

Motosikleti
    Yamaha Ybr esd
    Arkadaşlar çok sağolun gözden kaçırdığım ufak detayları söylediğiniz ilgilendiğiniz için bilgilerin hepsini not ettim telefonuma Göl kenarında kurmayı planlıyorduk çok üşücez sanırım olmadı 2. gün başka yere taşınırız
    Her şey için hepinize tek tek teşekkürler İyi günler

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Yanına keser al hem kazık çakmaya hem odun kırmaya bazen savunmaya. Ayrıca büyük hacet öncesi kazacağın küçük çukur ve sonra tekrar kapatma işinede yarar.
    Sigara vs kullanıyorsan çadırda kesinlikle ateş yakma.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çadır tamamdır .. zaten sadece uyumadan uyumaya gireceniz içine. uyku tulumu ve mat gayet konforlu bir uyku temin eder. asıl önemlisi çadır dışında geçireceğiniz zamanı kaliteli hale getirebilmek .. ateş yakmak için gerekli ekipmanınız olsun .. ufak bir balta, bir ranbo bıçağı (oldukça keskin olmalı) ufak bir ilkyardım paketi. çokmuş gibi görünsede tüm bu ekipmanlar bir sırt çantasına sığar ..yaylada yağmur ihtimalide göz önüne alınarak çadır su tutmayan bir yere kurulmalı ..kısmetse ekim sonunda bizde 10 günlük bir kamp planlıyoruz ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Yamaha Ybr esd
    İzmir tarafında olanları gölcüğe kampa bekleriz arkadaşlar gölün kenarında gayet sakin ve güzel isterseniz ayarlayabiliriz böyle bir şey.. Çakı bakıyorum sipariş vericem ateş yakmak kolay zaten ihtiyaçları şehirden karşılayabiliriz baya turistik bir yer burası tuvalette bulabiliriz cami falan motorlar gideriz oda sorun değil.. Hayırlısı olsun artık bitek bana değil diğer kamp kurmak isteyenlerede faydalı bir başlık oldu bu

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    göl kenarıysa şimdiden kolay gelsin sabah güneş doğunca çadırdan sular damlayacak buhar yapacak :D

bende bu haftasonu bursada uludağın arkasında bir göle kamp kurucam daha öncede yaşamıştım :D

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    cadir olayindaki bortu bocek icin sinek bocek kovucu spreylerden almayi unutma
    sinekler bitirir yoksa tum eglencenizi ama boceklere daha dikkat derim
    bocekten haz etmeyen biri olarak bocek olayi yuzunden cadir isine girmiyorum

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Ben gecen bim den çadır aldım 2 metre ye 2 metre bakalım yıl Akdeniz'de tatil nasıl geçecek o çadır icinde bu konuyu dikkatle takip edeceğim bana faydalı bilgiler olacaktır
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Yamaha Ybr esd
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    göl kenarıysa şimdiden kolay gelsin sabah güneş doğunca çadırdan sular damlayacak buhar yapacak :D

bende bu haftasonu bursada uludağın arkasında bir göle kamp kurucam daha öncede yaşamıştım :D
    Damlasın ya sorun olmaz :D

Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cadir olayindaki bortu bocek icin sinek bocek kovucu spreylerden almayi unutma
    sinekler bitirir yoksa tum eglencenizi ama boceklere daha dikkat derim
    bocekten haz etmeyen biri olarak bocek olayi yuzunden cadir isine girmiyorum
    Bizim yaylada sivri sinek falan yok allahtan böcek içinde ilacı alıcaz

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben gecen bim den çadır aldım 2 metre ye 2 metre bakalım yıl Akdeniz'de tatil nasıl geçecek o çadır icinde bu konuyu dikkatle takip edeceğim bana faydalı bilgiler olacaktır
    Ne kadara aldın ? nasıl bir çadır ?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler