Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Sizden daha magandası var mı? (Ailesi yanında polisten dayak yiyen baba)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    eren özer
    Sen kimsin ki senle polemiğe gireyim.
    Elbet sana da bir gün biri bir b.k'a yaramıyorsun der ;-)
    Ama o ben değilim ;-)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    platipus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    Alıntı Dr.MZÇ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ülkede;
    Tüm doktorlar paragöz,
    Tüm askerler zorba,
    Tüm polisler artist,
    Tüm memurlar rüşvetçi...
    Tüm öğretmenler beceriksiz,
    Tüm işçiler yan gelip yatan işini bilen,
    Tüm esnaf üç kağıtçı,
    Tüm öğrenciler işgüzar siyaset budalası.

Merak ediyorum bu lafları eden ve genelleme yapan insanlar kendilerinin de genellemeler içinde bir küfüre harman edildiğinin farkındalar mı?
    Bu genellemeler sonucunda memlekette temiz insan bırakmadık.

Bu olayda olayın detayını bilmiyoruz
    hadi diyelim yüzde yüz polis suçlu olsun
    o zaman bile tüm polisleri yaftalamak ne kadar doğru?

Bir kaç olumsuz örneği eleştirenlere lafım yok
    AMA
    Tüm polis camiasına laf edenlere ettiği lafları 3 amcam 3 dayım ve bir de kendi adıma
    7 kat iade ediyorum kötü sözlerinizi ve acımasız eleştirilerinizi...
    arkadaşım ben de bir devlet memuruyum ama memurlara rüşvetçi, yan gelip yatıyorlar dendiğinde üstüme alınmıyorum. bu kadar pisliğin içinde eğer istisna olduğunu düşünüyorsan veya tanıdığın istisnalar varsa üstüne alınacak bir durum yok. ahlak erdem değil olması gereken bir şeydir. ahlaklıyım diye övünülmez. ama hakikaten eleştirel bakarsan bu kadar insanın bu mesleğe neden böyle yaklaştığını görürsün. en ufak bir hatayı bile affetmemesi gereken bir meslekken külliyen pisliğe batmış. gel de çık işin içinden.

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Bu ülkede;
    Tüm doktorlar paragöz,
    Tüm askerler zorba,
    Tüm polisler artist,
    Tüm memurlar rüşvetçi...
    Tüm öğretmenler beceriksiz,
    Tüm işçiler yan gelip yatan işini bilen,
    Tüm esnaf üç kağıtçı,
    Tüm öğrenciler işgüzar siyaset budalası.

Merak ediyorum bu lafları eden ve genelleme yapan insanlar kendilerinin de genellemeler içinde bir küfüre harman edildiğinin farkındalar mı?
    Bu genellemeler sonucunda memlekette temiz insan bırakmadık.

Bu olayda olayın detayını bilmiyoruz
    hadi diyelim yüzde yüz polis suçlu olsun
    o zaman bile tüm polisleri yaftalamak ne kadar doğru?

Bir kaç olumsuz örneği eleştirenlere lafım yok
    AMA
    Tüm polis camiasına laf edenlere ettiği lafları 3 amcam 3 dayım ve bir de kendi adıma
    7 kat iade ediyorum kötü sözlerinizi ve acımasız eleştirilerinizi...
    olayın detayını bilmiyorsanız araştırın o zaman.. hatta dövme nedenlerini ben direk buraya aktarayım

"Bu adamı neden dövdüler"

KÜRTÇE KONUŞTUM DİYE 'SEN TERÖRİST MİSİN' DEDİLER!

O sırada abimi telefonla aradım ve onunla Kürtçe konuştum. Bu kez de polisler bana Kürtçe konuştuğum için 'Sen terörist diye' hep birden saldırdılar.

'Biz devlet memuruyuz' dediklerinde 'ben askerim' dedim. Öncelikle içlerinde Mustafa adlı ve 80188 polis memurunun arabası vardı. Bir de Özgür diye bir memur vardı ama onu dinlemediler. O sırada 4-5 tane daha araba geldi. Hep birlikte saldırdılar ve üzerime yüklendiler.

'ASKERİM' DEYİNCE BENİMLE DALGA GEÇTİLER...

Kendilerine 'asker' olduğumu söylememe rağmen benimle dalga geçerek, 'Bize ne senin askerliğinden' cevabını aldım. Daha sonra beni kelepçeleyip arabanın içine aldılar. Beni polis karakoluna değil Yenikapı'da tenha bir yere götürdüler ve arabanın içinde dayak attılar. Bir süre sahilde dolaştırdıktan sonraHaseki Hastanesi'ne bıraktılar.

adamın anlattıklarının içinde polis kelimesi geçmese yaşadıklarını anca bir magandanın tarafından yapıldığını söyler ve küfür edersiniz değil mi? eeee şimdi olaya polis dahil olunca boyut mu değiştiriyor..polistir yapsa yeridir hakkıdır öyle mi ? biz bu ülke de ehliyeti yok diye dur ihtarına uymayıp polis tarafından vurulması ile kaybettiğimiz kardeşimizi gördük.. kusura bakma da siz neyin kafasını yaşıyorsunuz ? benim de hasımlarım da polisler var ve izinsiz gösteriler de göstericelerden sinirlerini nasıl çıkarttığını anlatıp güldüklerin de kalıbınıza s.....yım diyorum.. kimsenin genelleme filan yaptığı yok yapanlar varsa da o onların ayıbı ama size tavsiyem konunun tamamını okumadan buraya yorum yapmanız çok yanlış..
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    Alıntı platipus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım ben de bir devlet memuruyum ama memurlara rüşvetçi, yan gelip yatıyorlar dendiğinde üstüme alınmıyorum. bu kadar pisliğin içinde eğer istisna olduğunu düşünüyorsan veya tanıdığın istisnalar varsa üstüne alınacak bir durum yok. ahlak erdem değil olması gereken bir şeydir. ahlaklıyım diye övünülmez. ama hakikaten eleştirel bakarsan bu kadar insanın bu mesleğe neden böyle yaklaştığını görürsün. en ufak bir hatayı bile affetmemesi gereken bir meslekken külliyen pisliğe batmış. gel de çık işin içinden.
    Ben burada eleştiriye karşı değilim eğer suçlu polis ise normal bir vatandaştan daha ağır cezalandırılsa bile söz söylemem.
    Benim burada eleştirim bir meslek gurubunu tümden yermeye yönelik tutumumuz.
    Genellemelerle yaşıyoruz resmen.
    Yarın öğretmenler ile ilgili bir haber çıksa herkes bu sefer tüm öğretmenlere giydireceğiz.
    Ben de polislerle ilgili hoş olmayan şeyler yaşadım ama sırf bir kaç şeyden tutup tüm polisleri yaftalamadım.
    Doktordan azar yedim esnaftan çok kazık yedim ama o meslek gruplarındaki tüm insanları kötü ilan etmeyi doğru bulmadım.
    Diyeceğim bu kadar hakim bey.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Siyasetçileride polisleride askerleride (ki babam emekli olmuş bir subay) günahım kadar sevmem

Devlet kurumlarının tamamı kokuşmuş. Bu durum öyle bir hal almış ki delikli demir kimin elindeyse güç onda oluyor. Bu da anadoluda yeni nesil zorba teksas kovboylarını yaratıyor.

Polis gücü yetene dilinin döndüğüne salça oluyor. Bunun temelinde de polisliğe öğrenci kesimin genelde alt tabakasından gitmesi yada iltimas olayları sebep oluyor. Aynı şekil askerler için hatta askeriyede bu durum daha bariz (içimizde asker olanlar illa vardır lütfen alınmasınlar) en basitinden düşük puanla alınan karacı kesimi daha çok lan lun konuşurken, en yüksek puanla alınan havacı askerler ise efendim buyrun gibi daha nezaket sahibi davranıyorlar. Yani demem o ki polisler zaten en alt tabakadan yetişiyor gerçek polislik yapmalarını beklemek piyangodan hayabusa çıkması gibi bir hayaldir

Birde bu türden insanların eline yetki ve silah geçincede kenar mahalle kabadayılarından daha kabadayı, motosiklet verince kenan sofuoğlundan daha artiz oluyorlar bu bir gerçek. Hal böyle oluncada keyfi uygulamalar ve gücünün yettiğine hukuk kurallarını hatırlamalar bolca karşımıza çıkıyor. Tabii birde polisin aciz kaldığı durumlarda olmuyor değil son fener cimbom maçındaki olayları bilmeyen yoktur heralde. Polis gerçekten iyi eğitim almış olsa kalabalığa nasıl sahip çıkacağını önlemi nerde nasıl alacağını bilir. Oysa polisimiz bunlardan çook uzak. Polis anca gücünün yettiği liseli bebeleri dövsün biberlesin. Tabii onlar daha büyük tehlike ya onlar kendi hakkı olan şeyleri istiyor ya tabide dövecek...

Bu konuda okadar doluyum ki yazdıklarım içimdekilerin 10 da 1i değil. Ancak daha geniş bir zamanda konu kapanmazsa yine yazarım.

Not: kimsenin anasıyla dayısıyla amcasıyla alıp veremediğim/iz yok. İçlerinde çok nadirde olsa iyilerden var diyoruz ve eğer yazılanlarıda kendi yakınınıza yakıştıramiyorsanız zaten bizim sevmediğimiz katagoride insanlar değillerdir.
    [Turan] bunu beğendi.

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dr.MZÇ
    Biraz boş konuşuyon farkındamısın
    Bu ülkede polisin kime ne yararı olmuş dayak atmakdan ,jop vurmakdan, biber gazı sıkmakdan ,Adam dövmekden başka
    Daha bugun dibimizde kavga oldu büyük kavga polis tam 1 saat sonra olay bittikden sonra geldi Senin o övdüğün polisleri defalarca aramamıza rağmen
    Demekki bi .oka yaramıyorlar ki bu adara insan boşuna konuşmuyo
    Buda demek oluyorki sen boş konuşuyorsun
    Hadi ii akşamlar polemiğe girmek istemiyorum
    Usta, polemik istemeyen halin buysa bir de polemiğe girsen neler diyeceksin merak ettim...

@Dr.MZÇ
    Dostum, "bir kurumu tamamen karalamayalım, suç bireyseldir" diyorsun. Elbette iyi niyetli bir yaklaşım. Hatta bir ölçüde katılıyorum da. Yalnız teslim etmek gereken bir gerçek varsa o da ülkemizde polis kurumunda çok ciddi bir sorun olduğudur. Bu kurumun baştan ayağa temizlenmesi, yenilenmesi gerekli bence. Çünkü bu sorun kolektif, bireysel değil.
    egelim 43 bunu beğendi.
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    Ben burada eleştiriye karşı değilim eğer suçlu polis ise normal bir vatandaştan daha ağır cezalandırılsa bile söz söylemem.
    Benim burada eleştirim bir meslek gurubunu tümden yermeye yönelik tutumumuz.
    Genellemelerle yaşıyoruz resmen.
    Yarın öğretmenler ile ilgili bir haber çıksa herkes bu sefer tüm öğretmenlere giydireceğiz.
    Ben de polislerle ilgili hoş olmayan şeyler yaşadım ama sırf bir kaç şeyden tutup tüm polisleri yaftalamadım.
    Doktordan azar yedim esnaftan çok kazık yedim ama o meslek gruplarındaki tüm insanları kötü ilan etmeyi doğru bulmadım.
    Diyeceğim bu kadar hakim bey.
    yapılan genellemeler konusunda haklısın kesinlikle.ama söz konusu olan meslek o kadar kötü durumda ki genelleme yapmamak için çok iyimser olmak lazım. polislik mesleğinin özü vatandaşa yardım değil mi? insanlar devlete vergi verirken bu asayiş hizmetini de bekliyorlar haklı olarak. ama gel gör ki polise bırak işini yaptırmayı doğru dürüst muhatap alınmak bile çok zor. elbetteki istisnalar var ama başta da söylediğim gibi istisnalar kötü bile olsa bu meslek gene kaldırmaz. kaldı ki genel kanıya göre istisnalar iyi, genel kötü.

Motosikleti
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eren özer vatandaş, anladığım kadar sizde polis siniz. Bu cevabı vererek öteki kötü örnek olan polislerden ne farkınız kaldı? İşte polisin vatandaşa muamelesi. Sen kimsin? Muamelesi. Polis arkadaş biz vatandaşız. Bizim vergilerle karnını doyuruyosun. Şimdi ben soruyorum. Sen kimsin?
    Ben polis değilim doktorum.
    Arkadaş genellemesine karşı çıktığım için bana boş konuşuyorsun diyorsa bu ucuz eleştiridir. Sırf herkesle aynı düşünmüyorum diye boş konuşuyor olmam, farklı düşünüyor olurum. Ucuz eleştiri yapan birisine ben böyle ucuz cevap vermeyi tercih ederim.
    Ben bu haltı yiyen polisler iyi polistir tüm polisler mükemmeldir demiyorum. Ama yorumlar polisler halt yemekten başka işe yaramaz söylemleriyle dolu;-)

Ben kim oluyorum;
    Ben genelleme yapan arkadaşlara katılmayan ve fikrini savunan birisiyim.
    Öldürün ama hakkımı yemeyin olur mu?
    aslanefe09 ve egelim 43 bunu beğendiler.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Toplum olarak içimizden en çürüklerin bir kısmını seçip diğer çürüklere karşı bekçi yapıyoruz.

Biraz daha uyanık ve laf yapanlarını da siyasetçi diye devlet yönetiminde görevlendiriyoruz.

Biz kim miyiz ???????

En asil milletiz,

En çok zaferi biz kazandık,

Birimiz cihana bedel,

Dünya tuvaleti bile bizden öğrendi,

En büyük asker bizim askerimiz,

En güçlü erkek bizden çıkar,

Dişi sinekler bile bize hasta,

İnancımız bile mükemmel,

Sen neymişsin be abi.

Benim motorum senin motorunu döver.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toplum olarak içimizden en çürüklerin bir kısmını seçip diğer çürüklere karşı bekçi yapıyoruz.

Biraz daha uyanık ve laf yapanlarını da siyasetçi diye devlet yönetiminde görevlendiriyoruz.

Biz kim miyiz ???????

En asil mlletiz,

En çok zaferi biz kazandık,

Birimiz cihana bedel,

Dünya tuvaleti bile bizden öğrendi,

En büyük asker bizim askerimiz,

En güçlü erkek bizden çıkar,

Dişi sinekler bile bize hasta,

İnancımız bile mükemmel,

Sen neymişsin be abi.

Benim motorum senin motorunu döver.
    meh meh meh
    dostum akşam akşam beni keyiflendirdin ya ne diyim

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Madem burada polis bir arkadaş var ona soru sormak istiyorum..
    Acaba size amirleriniz eğitim ,seminer veya bilgi verirken dövün ,kırın , acımayın mı diyor..Hep merak etmişimdir..
    Bir değil iki değil.. Bu ülkede bu hep aynı..Halkın büyük bir kesimi sizden nefret ediyor..Bunun sorumlusu ben değilim ki, sizsiniz...
    Herkes haddini bilecek değilmi..Bu halkın vergisi ile birlikte maaşını alıyorsun; bu maaş ile geçimini sağlıyorsun.. Ben bu durumdan şunu çıkarıyorum,
    ya size okulda zorbalığı öğretiyorlar, yada siz o üniformayı giyince ne oldum delisi oluyorsunuz.. Dur bakayım geçen sene sanırım gençler parkta bira içtiği için
    sizden birisi geldi gencin kalbine tekme attı ve o genç orada kalbi durarak öldü.. Başka aklıma gelmeyen çok şey var.. Bunun neresi güvenlik neresi koruma neresi huzur neresi refah..

Huzur ne zaman olacak biliyormusun siz insan takliti yapmaya başlayınca..

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mehmetçik şehit anladım ama, bunlar maaş aldığı işte ölüyor şehit diyorlar aslında iş kazası, o zaman madenci de şehit sayılsın elektriğe kapılıp ölen TEDAŞ işçileride.
    Oldum olası bunu ben de anlamamışımdır...
    Şehitlik üniformaya veriliyor anlaşılan...
    Hadi askerleri anladık... Vatan savunuyor..
    Peki polisler vatanı kimden koruyor?..
    Halktan mı?...
    Bilen varsa anlatsın.....
    K o r @ y bunu beğendi.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Arkadaş genellemesine karşı çıktığım için bana boş konuşuyorsun diyorsa bu ucuz eleştiridir. Sırf herkesle aynı düşünmüyorum diye boş konuşuyor olmam, farklı düşünüyor olurum. Ucuz eleştiri yapan birisine ben böyle ucuz cevap vermeyi tercih ederim.
    Ben bu haltı yiyen polisler iyi polistir tüm polisler mükemmeldir demiyorum. Ama yorumlar polisler halt yemekten başka işe yaramaz söylemleriyle dolu;-)

Ben kim oluyorum;
    Arkadaşım şerefli olan zaten üzerine alınmıyor yukarda bi arkadaşda zaten örnek vermiş ama Ya bu ülkede Polisin gerçekden vatandaşa bi yararı yok ya gerçekden bu mt de belki binlerce konu açıldı polislerle ilgili ama 1 tanede allah o polisden razı olsun diye topic açıldığını görmedim.
    Durduk yere ceza yazanımı soruyon
    Seyir halindeyken Transitten el uzatıp adamı tutmaya çalışanamı
    Nehire düşmüş çocuğu yaklaşık olarak 15 tane polisin Rodeo yapar gibi ip atmasınımı
    Yada seyir halindeyken yunus polisinin ön kaldırarak sana vurmasınımı( bizzat başıma geldi mersin otogar civarınbda ön kaldırdı ön tekerle vuruyordu zor durdum)
    ve daha bir sürü olay
    Aralarında iyilerde varsa onlara lafım yok ama böle şerefsizlerin allah belasını versin
    Bu arada Doktoru, savcıyı,öğretmeni,askeri bi yana koy onlar insanların güvenliğini sağlamıyor herkez görevini yapıyor onları ayrı bi kefeye koy
    Biz burada Polis adına konuşuyoruz ve onlarında gördüğüm kadarı ile Hemen hiç kimseye yararı olmuyor.
    İşte bu yüzdendir ki kızgınlığım
    Şimdi hala diyorsan ki öldürün hakkımı yemeyin , bende sana diyorum ki sen doktormuşsun zaten sana lafımız yok biz burada şerefi olmayan polislere laf atıyoruz sen oradan muhalefet gibi inakar edersen e birazcık tabiki eleştireceğiz
    sürçü lisan ettikse affola
    Sado

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oldum olası bunu ben de anlamamışımdır...
    Şehitlik üniformaya veriliyor anlaşılan...
    Hadi askerleri anladık... Vatan savunuyor..
    Peki polisler vatanı kimden koruyor?..
    Halktan mı?...
    Bilen varsa anlatsın.....
    bu sorunun cevabını takip edeceğim

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Emniyet teşkilatı şu soruyu sormalı kendine.

Oturduğumuz mahallede, apartmanda, bizimle niye komşuluk edilmez?

Bize niye kız vermezler?

Kahvede niye bizime kimse çay içip oyun oynamaz sohbet etmez?
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    aslında bir başlık açılsa herkes sadece yaşadığı örnekleri anlatsa polislik mesleği için iyi bir ayna ve kılavuz olurdu.ama ben meslek erbaplarının kendini eleştirmeye niyeti olduğunu sanmadığım için sadece hayallerimi paylaşıyorum.yazsak bile kendimize yazarız, en fazla içimizi dökmüş oluruz.
    ek olarak: kendimizi fişletiriz. yok canım o kadar da kötü değildir.yok yok olamaz öyle bir şey.

Motosikleti
    Sevgili eren özer
    Bence de işini adam gibi yapmayanın Allah belasını versin. Sanırım artık anlaştık ;-)
    Sen de benim lisanımdaki sürçmeleri affet ;-)

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250

Ben kim oluyorum;
    olur. Emrin başım üstüne. Başka bi isteğiniz? Polis, doktor, yiğit arkadaş.herkes fikrini savunmakta özgürdür. Ama suçlu olan polis bile olsa savunmam ben. Vatandaşa biraz saygı. O polislerin o vatandaşı niye dövdüğünü okudunmu yukarda? Daha ne diyeyim?

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Sevgili eren özer
    Bence de işini adam gibi yapmayanın Allah belasını versin. Sanırım artık anlaştık ;-)
    Sen de benim lisanımdaki sürçmeleri affet ;-)
    Kusura bakma Bende biraz set çıktım ama elde değil çok sinirlendim gerçekden bu polislerin yaptığına tekrardan özür diliyorum
    Buradan tüm şerefli memurlarımıza sesleniyorum Şerefli olarak kalmanız dileği ile bu ülkenin şerefli insanlara ihtiyacı var
    aslanefe09 bunu beğendi.
    Sado

Motosikleti
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olur. Emrin başım üstüne. Başka bi isteğiniz? Polis, doktor, yiğit arkadaş.herkes fikrini savunmakta özgürdür. Ama suçlu olan polis bile olsa savunmam ben. Vatandaşa biraz saygı. O polislerin o vatandaşı niye dövdüğünü okudunmu yukarda? Daha ne diyeyim?
    Başka isteğim var malesef
    Ben o polisi savunmuyorum bunu anla olur mu?

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)