Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

1 Temmuz'a hazır mısınız? ( Yeni Borçlar Kanunu )

Motovento
    REKLAM ALANI
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı frantisec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende aynı durumdayım bana borç çıkartmamışlar.bende gecikmeden bildirimlerimi yaptım.bana fakir demişler para ödemiyorum.ödeyebilecek olanlarada ayda 45 tl yazmışlar.
    bilgilerine ne yazdın peki?
    evdekilerin hiçmi geliri yok? üzerinize ev, araba, motosiklet?
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    frantisec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üzerime kayıtlı motosikletim var,arabam yok evim yok.yurt dışına çalıştığım için burda sigortam görünmüyor.vergi borcumda var eski işyerimden.annem babamdan kalan maaşı alıyor.acımışlar belliki bana

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben şimdi konuşacam ama köşede kırmızı ışık yanıyo bende, konuşursam yine ban yerim aq

---------- Post added at 21:41 ---------- Previous post was at 21:39 ----------

nişanlıdan tazminat olayı ne ...im iş ya bi o eksikti
    Ninja

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Memura müjde, %4 zam aldınız. Ama fazla sevinmeyin verginiz %5 arttı.

Türkiye Kamu-Sen, 15 Haziran itibarı ile maaşları yüzde 4 oranında artan memurların büyük çoğunluğunun, maaş bordrolarına baktıklarında kötü bir sürprizle karşılaştığını belirterek, “Yıllık toplam geliri 10 bin TL’nin üzerine çıkan memurlardan kesilen gelir vergisinin oranı da yüzde 15’ten yüzde 20’ye çıktı. Böylece Hükümet, memurlara yüzde 4 zam verirken, vergiler yoluyla yüzde 5 kesinti yapıp verdiğini fazlasıyla geri almış oldu” görüşünü savundu.

Kamu-Sen’den yapılan yazılı açıklamada 2012 yılı için geçerli olan gelir vergisi dilimlerini belirlerken, enflasyon ve yeniden değerleme oranlarını dikkate almayıp, alt vergi dilimini yüzde 6.3 artıran Maliye Bakanlığı’nın, daha fazla vergi toplamak derdine düştüğü belirtildi.

Açıklamada, “Düşük maaşlı memurların bile ödeyeceği gelir vergisi oranları da Haziran ayında yüzde 15’ten yüzde 20’ye çıktı. Böylece Haziran ayı itibarı ile altı aylık brüt ücretlerinin toplamı 10 bin TL’yi geçen yaklaşık 1 milyon 900 bin memur, bir üst vergi diliminden vergi ödemek zorunda kaldı. Haziran ayında yüzde 4 zam alan memurlar da gelir vergilerine gelen yüzde 5’lik artış dolayısıyla maaş artışından faydalanamamış oldu. Hükümet bir eliyle verdiğini öbür eliyle geri aldı” ifadeleri kullanıldı.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    bizim adımıza hiç birşey yok...4 kişilik ailemde sadece ben ssk lıyım...
    ayrıca bir de vergi borcumuz varki, şuan 5000 tl den fazla ...bunu da ne siz sorun ne ben anlatayım...

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Kısaca borç içinde yüzüyoruz. Bakalım yeni kanun bir çıksın da uygulamada ne kadar başarılı olur artık bilinmez.
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    bilmeden yorum yapmayınız. maddi durumunu bildirmeyenler 213tl ödüyor.
    ben (hemde gecikme olmadan) maddi durumumu bildirdim, işsizim, aylık gelirim çift sıfır tl, 750tl dersaneye borcum, ayrıca 7000tl de öğretim kredisi borcum var dedim. onlarda zaten Allah çarpmış bir de biz çarpalım diyip 106tl ödiyiceksin dediler.

Dostum bende işsizim ve 6100 tl KYK borcum var lakin babamın emekli maaşını 5 e bölüp bana gelir biçmişler ve ayda 36 tl ödeyeceksin demişler,geçen ay gittim 183 tl yatırdım hiç yoktan,bir ssk önünden geçmişliğim bile olmadığı halde =/

Bundan kurtulmanın yolu var,boş içinde kimsenin oturmadığı bir daireye ikametini al kurtul,bu bir tanıdığının camında satılık yazan dairesi bile olabilir. risk herzaman var tabiki hani biri şikayet ederse fln. yada kayıtlı geliri olmayan bir arkadaşının evine de aldırabilirsin ikametini,yada yazlığınız varsa oraya aldır ikametini,orada tek yaşadığını beyan et olsun bitsin tek kuruş ödeme gibi bir sürü çaresi var..
    Karadeniz - Giresun.

turbocharge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200 (2014)
    Borçlar kanunu değişiyor olan bize oluyor arkadaş. Derslerde eski yeni birlikte takip etmemiz gerekiyo, iki düzenlemeyi de bilmemiz gerekiyo. Biz neyse de eski avukatların işi daha zor.Önlerine değişiklik olan hükmü ilgilendiren bir dava geldiğinde incelikleri, önemli ayrıntıları bilmeleri gerekecek.(örneğin; zamanaşımı süreleri değişti çoğu davada kilit nokta.Sırf bu farklılık yüzünden basit bir davayı dikkatsizlik yüzünden kaybedebilirsiniz.)

Genel işlem şartlarına getirilen düzenleme iyi olmuş. Hani bankalar size kredi kartı alırken sayfalarca kağıt imzalatıyolar ya işte ordaki yazıların büyüklüğünü,yazı tipini, içeriğini vs düzenliyor yeni kanun.

Nişanlı ve sevgiliye manevi tazminat hakkı tanınmasının altında yatan sebepte hani sonuçta o kişi de manevi zarara uğruyor, zarar görenin yakını sonuçta.Tabi biraz da hakimin takdirine kalmış.Mesela manevi tazminat isteyen kişi ölenin ya da bedensel zarar görenin dadısıydı veyahutta yıllarca ona bakıcılık yapmıştır işte o kişi de tazminat isteyebilir.Bu bakımdan hakimin takdir yetkisi geniştir.

Bir de önceden eşlerden biri gidip kendi başına başkasına kefil olabiliyordu artık eşinin rızasını almadan kefil olamayacak, hanıma danışacak ya da kocaya her neyse

Benim içinde genel bir tekrar oldu ya bu iyi oldu bak

mLh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    Yasalaşan (gerçekleşen) bir kaç kanun açıklanmış gibi görünüyor. Haberin Kendisi için Tıkla!

Toplam 70 tane belirtilen maddeler teker teker açıklanmış durumda. (Görmek için Tıkla!)

-Tabi; kiminin işine gelecek kiminin gelmeyecek konular ele alınmış gibi gözüküyor yalnız, işçinin yanında olunması biraz göze batıyor gibi olsa da (haklı yönde..Çoğunu onaylıyor olduğumu belirtmek isterim) bakalım ne kadarını gerçek hayata geçirebilecekler?

-motoseyyah, abiminizinde dikkatini çekecek otel ve tatil köyü işletmecilerinin canını epeyce sıkabilecek hususlarda ipe sapa gelmeyecek adamlar tarafından tırtıklanmaya maruz kalacaklarını gösteriyor sanırım.. Yanılıyor isem düzeltirseniz sevinirim..

-Gözlemlediğim bir diğer husus da kiracılara 'vurun kahpeye' dercesine abartılı bir şekilde yüklenildiği gözüküyor... Allah'ıma çok şükür böyle bir sorunum yok yalnız, Allah yar ve yardımcıları olsun kiracılarımızın... Ne diyeceğimi az buçuk şaşırdım bunları okuduğumda.. (-Herifler mangala bile karışmış ulan- dediğimde oldu kısacası)

Göz gezdirenlerin yorumlarını da almak epey iyi olacaktır kesin.. Hayırlısı olsun. (Artık ne kadar hayrı dokunacaksa)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)