Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678

Pittbull um bana saldırdı

Motovento
    REKLAM ALANI
    zeymen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 F
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    havlayan köpek ısırmaz,
    sahibinin elinde olup bana cins cins bakıp yaklaşınca, sahibi bişey yapmaz korkma sadece,
    sen onu sev o seni sever,
    kovalayan köpek seni daha çok kovalar, dur köpeği sevmeye başla...

bunların hepsi hikaye arkadaşlar,
    eskiden köpekten korkardım çocukken şimdi 30 yaşımdayım daha çok korkuyorum, bana uzak allaha yakın olsun bu köpek cinsleri,
    geçen sene cbf 250 motosikletimde bir parktaa rolantide giderken 7 9 üzerine çullandı, ve birkaç tanesi önümde geri geri giidyorlardı bende yavaş yavaş ilerliyordum, bişey yapmazlar diye düşünürken sağ taraftaki sağ ayağımı baldırımdan kaptı, o acı ile ayağımı hızla çekip tam gaz ilerledim, hastaneye gittim tarih tarih kuduz açısı oldum,
    bundan sonra dedim ne sokak köpeği ne ev köpeği severim ne de yaklaşırım,
    benden uzak dursunlar,
    geçenlerde ailemle bir alışveriş merkezine giriyordum, kapıda bi tane pit bull cins köpek, elinde zincir çocukta 15 yaşlarında kapıd abekliyor, köpek bir ileri bir geri saldıracakmış gibi gidip geliyor, yanından uzaklaşanlara çocuk bişey yapmaz abi korkmayın diyor, tam o sırada köpek benden tarafa gelince sol elimde 4 yaşındaki oğlumun elini sıkıp sağ ayagımla tam çenesine vurmam bir oldu, hemen arkasındaki iri yarı bir adam geldi, hopp ne oluyor dedi, kolumu sıktı, elimdeki çocugu hanıma verip ne var dedim usluca, baktım, artislik devam ediyor, evet ne var dedim, ne yaptın sen bilader dedi, köpeğe tekme attım gördün ne soruyorsun dedim,
    o sırada alışveriş merkezinin güvenlikleri geldi kapıdan, hayırdır sorun mu var dedi evet var dedim bu köpek az kaldı bana veya oğluma saldırdır dedim, adamda hemen yumuşadı abi bişey yapmıyor köpek dedi, güvenliğe ben şikayetciyim arkadaşım dedim, polis çağırın dedim, baktım çocuk köpeği alıp uzaklaşıyor, tam o sırada kapıdan da sivil polis geçiyormuş bişey mi var dedi, bende köpek sahibinin yakınları sandım, sizene kardeş dedikten sonra sivil polis kimliklerini çıkarınca olyaı anlattım, 4 kişiyi, çocugu ve köpeği sivil bir münübüse koyup götürdüler, benimde telefonumu aldılar, 1 saat sonra beni aradılar, bu köpek sahibinden şikayetcimisin dediler, evet şikayetciyim dedim, o köpek beni veya oğlumu ısırabilir sakat kalabilirdik dedim,
    tamam beyfendi biz köpegi ilgili yere göndereceğiz dedi, ve kapattı,
    yolda olsun evde olsun affetmiyorum bundan sonra,
    o köpeğe tekme atmakla çk doğru yaptıgımı düşünmüyorum, doğru yaptım diyorum,
    belki bir can kurtardım, belki bir sakatlanmayı önledim,
    Yani sizin yanında köpek dolaşamaz mı yani , her gördüğünüz köpeğe tekme mi atarsınız , bu nasıl bir sapkınlıktır ??? şahsen benim köpeğime biri durduk yere tekme atacak çok büyük sikıntı olur.
    serotizm bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı bensen001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstadlar bugün elimden geldiği kadar veteriner ile felan konuştum.
    Köpeği uyutmamı söylüyorlar polise başvurdum.Köpeğimi uyutmak için izin istedim.
    Cinsini felan döylediğimde.Öldürülmesi serbest olduğu söylendi.Ve bende tek çare olarak uyuttum kimseye zarar gelmesini
    istemem.Şuan yaşadığım duyguları kolay kolay anlayamazsınız.
    büyük geçmiş olsun.
    bir can beslerken oluşabilecek alternatif olayları da hesplamak gerekiyormuş...

umarım ve dilerim ki, macıların tez hafifler :(
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

djan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    Eğer gerçekten köpeği uyuttuysan helal olsun sana yapılabilecek en iyi şeyi yapmışsın,sana saldırmasının nedenini bir hafta boyunca aynı yerde kalması ve son günlerde yaşadığı açlığa bağlıyorum.

Cihan arkadaşımın çoğu söylediğine katılıyorum,motorla gezerken acaba nereden köpek fırlayacak diye bazen yola konsantre olamıyorum. Modern barınakların artırılıp sokak köpeklerinin oralara kısırlaştırılıp yerleştirmesi gerekiyor. Cihan iyi yapmışsın bence.
    Çoğunluğun yaptığı şey daima yanlıştır.

ImShoT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HALKBUS
    Bir çok kişinin dediği gibi kötü köpek yoktur kötü sahip vardır.
    Benimde pittbull um var presa canerio isterseniz bakın bir google dan..
    Dün parka götürdüm cocuklar falan vardı saldım (agızlıgı vardı)tepkisini görmek için cocuklara bırakın saldırmayı yanlarına bile gitmedi. ki o top manyagı köpeğim toplarını bile almadı cocukların.Köpekleri siz saldırgan siz kötü yapiyorsunuz.!
    Muhtemelen durdugu yer karanlık ve kimseyi görmediği bi yerdir...
    Domino'sPizza

Alıntı zeymen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani sizin yanında köpek dolaşamaz mı yani , her gördüğünüz köpeğe tekme mi atarsınız , bu nasıl bir sapkınlıktır ??? şahsen benim köpeğime biri durduk yere tekme atacak çok büyük sikıntı olur.
    zeymen abi normal olan bu kopeklere ilgi duymak, korkmamak degil fakat anormal olan bunlari zincirinize hapsedip, sehiricinde insanmis gibi muamele yapmaniz ve baskalarinin da yapabilecegini dusunmeniz.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    O köpeği öldürmelisin. Veteriner gerekeni yapacaktır, acısız bir şekilde halleder. Kimseye de verme, vereceğin adamı da yaralayabilir hatta öldürebilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yok
    Alıntı ygk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir hasta düşünelim beyin ölümü gerçekleşmiş. yaşam desteğini makinaları söndürerek keserler.
    ya da neden 8 saat beklesinler ki makinadan sonra, alalım bi 9mm direk kafasına sıkalım hastanın ?

ya da bi sinek düşünelim kolumuza yapıştı, elimizle şaplak attık öldü; ya da yakaladık cam bir bardağa koyup alttan alttan ısı verdik öldü.

nasıl oluyorda uykuya dalıp hiçbir acı çekmeden ölmek ( tıpkı yaşlılıktan yatağında ölen biri gibi ) ile kafasına sıkmak ya da nefessiz bırakmak, bıçaklamak gibi şeyleri aynı tutuyorsnuz anlamıyorum. bilginize eğer haberiniz yoksa nefessiz kalınca sadece beyin oksijeni bittiğinden ölünmez. öyle olsa beyin ölümü gerçekleşir vücut canlı kalır, bu durumda fazla kan akciğerde biriktiğinden ciğerler iflas ediyor. nefesinizi dört beş defa tutabildiğiniz kadar tutun göğüs bölgeniz acımaya başlar.

gerçekten, gerçekten aynı şeymi sizce ?
    Fazla ve boş konuşuyorsun,soru sorana kızanı da ilk defa görüyorum. Nedir bu sendeki köpek sevgisi anlamış değilim. Sanki bizler durduk yere köpekleri öldürüyoruz. Köpekler saldırıyorlar, ne yapalım bişey yapmadan bekleyelim mi? Çocuğun olduğunu düşün,sokakta yürürken Allah korusun pitbull geldi parçaladı çocuğunu ne düşünürsün? Ben bunu iyi bir eğitimle düzeltirim mi dersin? Yazdıklarına göre bunu demen gerekiyor. Dövüş için özel üretilen bir köpeği alırsan ve sana saldırırsa yapman gereken zaten bellidir ve bu konu tartışmaya kapalıdır

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı zeymen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim için ve benim gibi düşünenler için senin köpeğin hiçbir önemi yok arkadaşım,
    nerede, ne zaman ne olacağı değil, yerinde oldugu zaman gerektiğini yaparım,
    yaparım diyorum çünkü bundan sonra köpekler benim için daha farklı, heleki yanımda ailem oldugu zaman.
    98 Beygir.....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yok
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim için ve benim gibi düşünenler için senin köpeğin hiçbir önemi yok arkadaşım,
    nerede, ne zaman ne olacağı değil, yerinde oldugu zaman gerektiğini yaparım,
    yaparım diyorum çünkü bundan sonra köpekler benim için daha farklı, heleki yanımda ailem oldugu zaman.
    Aklımı okudun resmen. Benimde kardeşime saldırdı bitanesi kardeşimde 1. sınıfa gidiyo bisikleti yeni öğreniyo ısırdı köpek köpeği tutmamla öldürmem bir oldu. Sürekli saldırıyorlar,sürekli,sürekli,sürekli. Anlamıyorum neden saldırıyorlar ama bende Allah korkusundan başka korku yok tuttuğumu gebertiyorum.
    CİHAN bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    Alıntı Ezquero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklımı okudun resmen. Benimde kardeşime saldırdı bitanesi kardeşimde 1. sınıfa gidiyo bisikleti yeni öğreniyo ısırdı köpek köpeği tutmamla öldürmem bir oldu. Sürekli saldırıyorlar,sürekli,sürekli,sürekli. Anlamıyorum neden saldırıyorlar ama bende Allah korkusundan başka korku yok tuttuğumu gebertiyorum.
    nasıl öldürüyorsun? anlatta bizde gerektiginde uygulayalım.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yok
    Alıntı sezer aykaç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl öldürüyorsun? anlatta bizde gerektiginde uygulayalım.
    Her saldıranı öldürmüyorum elbet ama kardeşimi ısırdığında boğarak öldürdüm

Hayvana iyi davrandıysan hiç dövüp vurmadıysan seni yabancıladıgı için saldırmıştır.Yalnız önceki yıllarda hayvana şiddet uyguladı isen (köpekler kinci olur ) onun intikamını almıştır.Bence veterinerde kısırlaştır vadesi yetene kadarda köpeği kazanmaya çalış...Geçmiş olsun ...

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 CC
    Alıntı ImShoT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir çok kişinin dediği gibi kötü köpek yoktur kötü sahip vardır.
    Benimde pittbull um var presa canerio isterseniz bakın bir google dan..
    Dün parka götürdüm cocuklar falan vardı saldım (agızlıgı vardı)tepkisini görmek için cocuklara bırakın saldırmayı yanlarına bile gitmedi. ki o top manyagı köpeğim toplarını bile almadı cocukların.Köpekleri siz saldırgan siz kötü yapiyorsunuz.!
    Muhtemelen durdugu yer karanlık ve kimseyi görmediği bi yerdir...

sen yaşananlardan hiç ders almamışsın...

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw hocam allahaskina boyle seylere nasil inaniyorsun ya, hic gidip bir veterinere sordun mu, ya da hangi kanalda nerde gordun bu ropartaji, zaytung falan olmasin, yapma, etme. Boyle bir problem olsa sence hala uretmeye devam edilir mi, insanlara saldirmayanlari ne yapicaz peki, onlarin beyni buyumuyor mu. Bunlar sehir efsanesi bile degil resmen sacmalik, baska birsey degil. Seni anliyorum, cunku bu kopek dunyasinda coook meshur bir efsanedir, eskiden dobermanlar icin soylenirdi, Ne tesaduftur ki bu soylentilerin cikmasi, dobermanlarin populerlesmeye basladigi zamana denk gelir, populerlik bir kopek irkinin basina gelebilecek en kotu seydir, cunku herkes bir tane disi doberman alir ve erkekle ciftlestirerek kendi capinda uretici olur, amackolay para kazanmaktir, yurtdisinda bu insanlara arka bahce ureticileri denir, kopegin karakteri, fiziksel ozellikleri, genetik hastaliklari gibi uretim icin cok onemli olan seylerin hicbirine dikkat etmeden sadece para icin onune gelen kopekle ciftlestirince sonuc olarak ortaya karakteri zayif kopekler cikar, korkak, asiri urkek kopekler cikar ve bu tarz kopekler cok kolay isirirlar, insanlardan, seslerden korktuklari icin isirirlar, saldirip oldurmek icin degil ama sonucta isirirlar. insanlar bu sekilde kopekler yetistirince ve de dunya da moda oldugundan kopek bakimindan anlayan anlamayan herkes gidip boyle uretilen yavrulari alinca, isirma vakalarinin artmasi da kacinilmaz olur. Doberman, rottweiler, pitbull gibi kuvvetli ve agresiflige yatkin kopekler kesinlikle tecrubesiz insanlarin bakmamasi gereken kopeklerdir.

Yani bu soylediginin hic ama hicbir bilimsel dayanagi ve ornegi yok, yanlis anlama, sana kizarak bunlari yazmadim, sadece dogrusunu bil istedim, dunya uzerinde beyni kafatasindan daha hizli buyudugu icin delirip te insanlara saldiran bilinen hicbir kopek irki yoktur, kesinlikle. Bu kopeklerle ilgili en buyuk yalanlardan biridir.
    kafatasından hızlı büyüyor gibi bişey yazmadım ki hocam sadece diğer köpeklere nazaran daha hızlı büyüyormuş hangi kanal olduğunu hatırlamıyorum çünkü baya zaman geçti ama bişey kesin zaytung değildi hocam öyle bişey olsa üretimi devam eder mi demişsiniz ki zaten Türkiye'de yasaktır bu köpekler üretimi de bakımı da kesinlikle yasaktır.
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı anaconda84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kafatasından hızlı büyüyor gibi bişey yazmadım ki hocam sadece diğer köpeklere nazaran daha hızlı büyüyormuş hangi kanal olduğunu hatırlamıyorum çünkü baya zaman geçti ama bişey kesin zaytung değildi hocam öyle bişey olsa üretimi devam eder mi demişsiniz ki zaten Türkiye'de yasaktır bu köpekler üretimi de bakımı da kesinlikle yasaktır.
    Sen yazmamış olabilirsin ama bu çoook ama çok meşhur bir yalandır, gerekçesi de beyinlerinin kafatasından daha hızlı büyüdüğü, bu yüzden de kafatası içinde sıkıştığı, sonucunda da köpeğin delirdiğidir. Ben de diyorum ki bu sadece pitbull değil, zamanında hangi köpek cinsi saldırganlığıyla meşhur olduysa onun için de söylenmiştir, en ünlüsü, dobermandır, sonrasında rottweiler, bulldog ve birkaç mastiff ırkı içinde söylenmiştir. Yine dediğim gibi amacım sana doğrusunu söylemek, dünya da hiçbir yerde bununla ilgili resmi, bilimsel bir veri yok, genetik bir problem yok. Mesela dersin ki, alman kurdu, golden retriewer cinsleri kalça çıkığına yatkındır, o zaman sana doğru derim, çünkü bunlar bilinen problemler, genel olarak da sebepleri genetik. Ama öyle delirme, çıldırma gibi sonuçları olan beyin ya da kafatası büyüme ya da senin deyiminle daha hızlı büyüme diye birşey yok, bu konuda adım gibi emin olduğum için büyük konuşurum.

Üretimi sözde Türkiye de yasak ama elini kolunu sallaya sallaya herkes besleyebiliyor, sokakta ayağına ayakkabı alacak parası olmayan 13-14 yasındaki çocukların bile elinde görüyorum. Bu doğru demiyorum kesinlikle, üretimin yasaklanması çook saçma ama kesinlikle de kontrol altına alınmalı çünkü bu köpek, herkesin besleyebileceği, kontrol edebileceği bir köpek değil. Ama bu tarz köpeklerin en ünlüsü olduğundan insanlar hep pitbull u görürler ve nefret ederler, ben alman kurdu besledim, ve öyle alman kurtları gördüm ki, bırakın sevmeyi, yanına bile yaklaşmaya çalıştığınız da hayvan öfkeden deliye dönüp kudururdu, eğer sen o hayvanı sevmeye kalksan ve ısırılsan, bundan sonra alman kurtları da tehlikeli yasaklansın mı diyeceksin, dünyanın heryerinde pekçok işte çalışan alman kurtları var, pitbull lar da var. Eğer dediğin gibi problem olsaydı, emin ol kimse üretmezdi. o üreticiler senden benden çok daha fazla dikkat ederler köpeklerin mizacına, karakterine ve en ufak bir hatada gözlerini kırpmadan hayvanı uyuturlar. Türkiye de sözde yasak olabilir, hatta başka birkaç ülkede de yasaklandı, ama pekçok ülkede serbest, çünkü o ülkeler sorun olduğunda tüm bir ırkı değil, sadece sorun çıkaran köpeği ve hepsinden önce sahibini cezalandırıyor ki en doğrusu da budur, böyle olmalıdır bence.
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)