Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Aileler evde neden köpek istemez ki ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Attalos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba KB150-25
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    la hala "vay haline" diyor ya..

adam diyor ki sana göre öyle, hala vay haline diyosun..
    o zaman "bana göre vay haline"
    nasıl gönlünüz oldu mu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Attalos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman "bana göre vay haline"
    nasıl gönlünüz oldu mu ?
    iyi de oldu, çok da güzel oldu...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    işin bırakın dini, siyasi, ekonomik, politik, topografik, anglosaksonik, atletik, tintinik, pintilik kısımlarını...

evde hayvan beslemek egoistliktir. sırf kendi keyfiniz olacak diye, hayvanı seveceksiniz, bundan zevk alacaksınız diye, bir canlıyı doğal ortamına uygun olmayan bir ortama sokuyorsunuz. sizin hoşunuza gidiyor, iyi hoş da, ona sordunuz "birader bak mis gibi tertemiz ev ortamı var. gerçi bu ortam bize göre, sana uymayabilir ama yine de gelip burda bizimle yaşar mısın" diye?

ama ne gerek var hayvanın düşüncelerine, hislerine. sonuçta biz kendimize uyduruyoruz, o da uyuversin canım ne var?

bize sorsanız, ekmek elden su gölden, ne güzel yediği önünde, yemediği arkasında... sıcacık ortamda, her türlü konforu var, niye istemesin ki evde yaşamayı? genetiği buna uygunmuş, uygun değilmiş, evdeki ısı ve sterilizasyon ortamı onun için verimliymiş değilmiş, çok mu önemli? hayvanın dili yok ki, şikayetini dile getirsin...

aslında evde hayvan besleyip, ev ortamının hayvanların "yaradılış" (hay Allah, bak yine dini terim kullandım. şimdi işin içine din sokmuş olacağız, arkadaşların sağlam bir kısmını alerjik reaksiyonlara tabi tutacağız. pardon, hemen düzeltiyorum, "yaradılış" değil "genetik" diyelim de alerji yapmasın) özelliklerine uygun olduğunu zanneden insanları çok değil şöyle 3-5 gün bir hayvan yuvasında, dağda bir ayının ininde filan yaşamak zorunda bırakacaksınız, ondan sonra oturup bu meseleyi onlarla bir kez daha konuşacaksınız...

ya da aslında bu kadar keskin bir deneyime de gerek yok. burdakiler motorcu arkadaşlar, dolayısıyla çok daha kolay bir test yöntemi var; hani genelde hep şikayet konumuzdur, her gün 4 tekerli araçların, motorlara karşı olan tutumlarını konuşup, 4 tekerlilerin 2 tekerlileri anlamadıklarını, kendilerini yolların sahibi olarak görüp, bizi kendileri gibi zannettiklerini, 4 tekerlilerin yaptıklarının aynısını bizim de yapmamızı istediklerini, oysa 2 tekerin, 4 tekere göre farklı bir doğası olduğunu ve 4 tekerlilerin bu doğayı bilmediği için, bizi yapamayacağımız şeylere zorladıklarını, sonuçta da bizi sıkıntıya soktuklarını, sırf bu nedenden dolayı aynı ortamı paylaşmaya çalışan bu iki farklı gurubun birbiriyle çatıştığını, hatta bazen bizi, istemediğimiz halde doğamız dışına çıkarıp, saldırgan hale getirdiklerini konuşur dururuz ya...

şimdi bu tabloda, 2 tekerlileri "evde beslenmek istene köpek" yerine, 4 tekerlileri ise, "sahip" yerine koyun ve tabloyu seyredin, ne görüyorsunuz?

ayrıca bu durumu boşuna "dışarısı soğuk, hayvan çok küçük, ona koruma ortamı sağlıyoruz" bahanelerine sığınarak anlatmaya çalışmayın, bu bahaneyle sadece kendinizi psikolojik ve vicdani olarak tatmin edersiniz. o hayvanın doğası o zaten, o ısı ortamına, o dış şartlara göre donatılmış ve tasarlanmış, siz onu eve almadınız diye dışarıda aç kalmaz ve soğuktan donmaz... dünyada milyarlaca da hayvan aynı ortamlara doğuyor ve oralarda yaşayıp büyüyor... onlara bir şey olmuyor da, sizin eve aldığınız hayvan mı soğuktan donup ölecek. "hayvan" dediysek o kadar da aciz zannetmeyin, kendinizi, onu sıcak ortama sokarak ona bir lütufta bulunuyormuş gibi görmenize gerek yok...
    -unnamed- ve TATLIHIZ bunu beğendiler.

Ra_Messu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    köpekle alakalı tavsiye vereyim diye girdim başlığa nerelere kadar geldim, şimdi agnostiği araştırıyorum buradan da arifin manchestera attığı ya da torres'in barçaya attığı golü bulursam şaşırmam
    boyraz bunu beğendi.

bpk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ra_Messu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    köpekle alakalı tavsiye vereyim diye girdim başlığa nerelere kadar geldim, şimdi agnostiği araştırıyorum buradan da arifin manchestera attığı ya da torres'in barçaya attığı golü bulursam şaşırmam
    Arsenal'daki Ramsey'in her golünden sonra bir ünlü hayatını kaybediyor bu da çıkabilir bak buna da bak derim
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    konunun tamamını okumadım bir noktadan sonra esas konudan uzaklaşmış,

neyse şahsi fikirlerimdir;

evde her türlü hayvan beslenebilir (fil biraz sıkıntı olabilir)
    tabi mantığı anlamak lazım,
    mesele mülkiyet ya da sahip olma dürtüsü ile vakit geçirmeni sağlayacak bir ev arkadaşı aramak mı
    yoksa bir canlının sorumluluğunu alıp onun ile beraber bir hayat sürdürmek mi ?

eğer hayatı beraber sürdürmek istiyorsanız evde beslenecek hayvan seçeneği azalıyor,
    evde hayvan bir iki kez besledim yeterince ilgilenemedim,
    artık çiçek bile sokmuyorum eve ,

bir de hayvanların gereksinimlerini tam karşılamak lazım,
    evin içerisinde bir hayvan değil de ailenin bir ferdi olarak düşünecek ve ona göre davranacaksınız,
    ana fikir bu ,

şu an istanbul yapılanmasında olduğu gibi beton ormanı içerisinde bakılacak her hayvana eziyet edilir gibi geliyor bana,
    bunun dışında kişinin dünya görüşü ile ilgili sınırlamalar kendisini bağlar,
    evrenselliği yoktur,

bir çoğunun yaptığı gibi hayvanı küçükken şirin diye alıp sonra sokağa bırakmayın.
    hayvan sevgisi insanlıktan gelir,
    hayvan sevgisi olmayandan diğer yaşamlara da sevgi ve saygı beklemek hayalciliktir ...
    bpk bunu beğendi.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    İki kere kedi besleme deneyimim oldu , ikisinde de istemeyerekte olsa dayanamayıp bahçeli evi olan daha geniş imkanlara sahip tanıdıklarıma verdim hayvancağızları, 2. kedim petshoplarda yavruları 1.000 dolardan satılan bir british short hair idi, muhtemelen hayvan büyüyünce sahipleri sıkılıp sokağa atmışlardı,ben dayanamayıp bir süre evde baktım ama zavallının camdan kafasını uzatıp bir gökyüzüne bir bana bakışı halen gelir aklıma.
    Sokakta çöp karıştırıp karnını doyurmaya çalışan sokak hayvanlarının bile evde beslenen hayvanlardan daha mutlu olduğunu düşünüyorum, bahçede bakma imkanı varsa yine neyse ama apartman dairesinde hayvan bakmak mı bir daha asla, elimden gelse o iğrenç petshopların hepsini kapatırdım bu arada. Hayvanlar benim gözümde birer melek,onları iğrenç ticari amaçlara alet etmekse acımasızlık.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Ev hayvanlari sokakta yasayan hem cinslerine gore daha uzun omurludur.

Sokak ta yasayan bir kedinin omru 3-4 sene civari iken ev kedisi 10 seneye kadar cikar

Kopegi bahcede klubede besleyebilirsin, asi ve bakimlarini ihmal etmez isen iyi bir hayat surdurebilir. Onemli olan yasam alanin rahat olmasi. Gergin bir tasma, kisitli gezinme alani , kopegin ruh sagligini yavas yavas bozar. Hayat boyu bir sorumluluk oldugunu da unutmamak lazim. O bir can dir.

Bu arada bazi arkadaslarada evde hayvan beslemeyi dini sebeplere baglamislar, yazik diyorum. Memleket iki ayakli okuzler ile kayniyor, onlari beslemekten ise, evde hayvan beslemek daha buyuk iyilik bence.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Kuba KB150-25
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada bazi arkadaslarada evde hayvan beslemeyi dini sebeplere baglamislar, yazik diyorum. Memleket iki ayakli okuzler ile kayniyor, onlari beslemekten ise, evde hayvan beslemek daha buyuk iyilik bence.
    biraz daha açarsanız, aydınlanmış oluruz..

Valla kimseye zarari yoksa evdekileri ciddi sekilde rahatsiz etmiyorsa evde kopek, yani evcil bir hayvan beslemenin sakincasi oldugunu dusunmuyorum.
    Ama iste o evde daha onceden hiç hayvan beslemenmediyse tabi ilk basta hos karsilanmaya bilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:07 ----------

Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işin bırakın dini, siyasi, ekonomik, politik, topografik, anglosaksonik, atletik, tintinik, pintilik kısımlarını...

evde hayvan beslemek egoistliktir. sırf kendi keyfiniz olacak diye, hayvanı seveceksiniz, bundan zevk alacaksınız diye, bir canlıyı doğal ortamına uygun olmayan bir ortama sokuyorsunuz. sizin hoşunuza gidiyor, iyi hoş da, ona sordunuz "birader bak mis gibi tertemiz ev ortamı var. gerçi bu ortam bize göre, sana uymayabilir ama yine de gelip burda bizimle yaşar mısın" diye?

ama ne gerek var hayvanın düşüncelerine, hislerine. sonuçta biz kendimize uyduruyoruz, o da uyuversin canım ne var?

bize sorsanız, ekmek elden su gölden, ne güzel yediği önünde, yemediği arkasında... sıcacık ortamda, her türlü konforu var, niye istemesin ki evde yaşamayı? genetiği buna uygunmuş, uygun değilmiş, evdeki ısı ve sterilizasyon ortamı onun için verimliymiş değilmiş, çok mu önemli? hayvanın dili yok ki, şikayetini dile getirsin...

aslında evde hayvan besleyip, ev ortamının hayvanların "yaradılış" (hay Allah, bak yine dini terim kullandım. şimdi işin içine din sokmuş olacağız, arkadaşların sağlam bir kısmını alerjik reaksiyonlara tabi tutacağız. pardon, hemen düzeltiyorum, "yaradılış" değil "genetik" diyelim de alerji yapmasın) özelliklerine uygun olduğunu zanneden insanları çok değil şöyle 3-5 gün bir hayvan yuvasında, dağda bir ayının ininde filan yaşamak zorunda bırakacaksınız, ondan sonra oturup bu meseleyi onlarla bir kez daha konuşacaksınız...

ya da aslında bu kadar keskin bir deneyime de gerek yok. burdakiler motorcu arkadaşlar, dolayısıyla çok daha kolay bir test yöntemi var; hani genelde hep şikayet konumuzdur, her gün 4 tekerli araçların, motorlara karşı olan tutumlarını konuşup, 4 tekerlilerin 2 tekerlileri anlamadıklarını, kendilerini yolların sahibi olarak görüp, bizi kendileri gibi zannettiklerini, 4 tekerlilerin yaptıklarının aynısını bizim de yapmamızı istediklerini, oysa 2 tekerin, 4 tekere göre farklı bir doğası olduğunu ve 4 tekerlilerin bu doğayı bilmediği için, bizi yapamayacağımız şeylere zorladıklarını, sonuçta da bizi sıkıntıya soktuklarını, sırf bu nedenden dolayı aynı ortamı paylaşmaya çalışan bu iki farklı gurubun birbiriyle çatıştığını, hatta bazen bizi, istemediğimiz halde doğamız dışına çıkarıp, saldırgan hale getirdiklerini konuşur dururuz ya...

şimdi bu tabloda, 2 tekerlileri "evde beslenmek istene köpek" yerine, 4 tekerlileri ise, "sahip" yerine koyun ve tabloyu seyredin, ne görüyorsunuz?

ayrıca bu durumu boşuna "dışarısı soğuk, hayvan çok küçük, ona koruma ortamı sağlıyoruz" bahanelerine sığınarak anlatmaya çalışmayın, bu bahaneyle sadece kendinizi psikolojik ve vicdani olarak tatmin edersiniz. o hayvanın doğası o zaten, o ısı ortamına, o dış şartlara göre donatılmış ve tasarlanmış, siz onu eve almadınız diye dışarıda aç kalmaz ve soğuktan donmaz... dünyada milyarlaca da hayvan aynı ortamlara doğuyor ve oralarda yaşayıp büyüyor... onlara bir şey olmuyor da, sizin eve aldığınız hayvan mı soğuktan donup ölecek. "hayvan" dediysek o kadar da aciz zannetmeyin, kendinizi, onu sıcak ortama sokarak ona bir lütufta bulunuyormuş gibi görmenize gerek yok...
    Merhaba büyük Türk düsünürü ve filozofu

Nasil baslasam bilmiyorum, ama ilk önce forum dünyasinda okudugum en saçma yorum'un hemen yukaridaki oldugunus söyleyeyim.
    Evde köpek beslemek egoistliktir dedin. Hayir degildir. Burda asil egoistlik senin gerçekten geçerli bir dayanagi olmayan düsüncelerini israrla bize empoze etme isteyin.
    Durun siz yanlis biliyosunuz bu isin dogrusunu ben size ögretcem tarzinda.

Olaya gelirsek, senin düsüncene göre dünyada kimse hayvan sahibi olmasi, hayvan beslemesin evde.
    Peki bu milyonlarca köpek nerde yasayacak bunu hiç sordunmu kendine?
    Turkiyede zaten dünyanin hiçbir yerinde olmadigi kadar sokak köpegi var, bunu bilerek bu ulkede oturan bir insan nasil böyle bir düsünce sahibi olabilir gerçekten anlamiyorum.
    Lütfen rica ediyorum biraz daha genis çapli düsünelim.

Sicaklik konusuna gelirsek, insanlar evde genellikle Zebra, Fil, Kutup Ayisi, SIbirya Kurdu gibi hayvanlarmi besliyor? Hayir
    Amerikada adamin biri evinde keçi bile besliyormusgayet mutlu gözüküyorlar.
    Ama ne olursa olsun hayvani bilinçli sekilde beslemek ona bakmak lazim. Ihmalkarlik ibresini satte 360 'i buldugu bir ülkede kim bilir hayvanlar neler neler çekiyordur.

Dedigin seyler sadece kismen dogru veya hiç degil ama çok çok abartili.

Eminim bir iki kere daha düsünürse sende yolunu bulursun.

Cheers

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Bırakın bu işleriiiiiiiiiiiiiiiiiiii
    kadiyide köpeğide itide sizide inancınıza göre aynı yaratıcı yaratmadımı?
    unutmayınki o beğenmediğiniz HAYVAN lar çoğumuzdan
    çok daha sadık,
    çok daha kişilkli,
    çok daha dürüst,
    cok daha duygulu
    v.s
    v.s
    v.s
    belkide bu yüzden sevmiyor
    belkide çekemiyoruzdur hayvanları)
    Yuce123, bpk ve tombo bunu beğendiler.

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamam hadi tamam!!! diyanete sordum kim ne isterse beslesin dediler,
    üşenmedim vatikanı aradım papayla görüştüm dediki; aynı şeyi söyledi!
    orman bakanlığı, hayvansever ve koruma cemiyetleriylede irtibata geçtim, herkes olumlu!
    BESLEYEBİLİRSİNİZ! yalnız sorumluluğu ağırdır!
    bazı hayvanları besleyemezsiniz, geyik, ayı vs... yabani türe girdiğinden ötürü
    herhangi bir şikayette devlet el koyabilir! ben kirpi bile besledim! ayrıca evde 5 tane köpek besliyorum 2 köpeğim büyük baş hayvan sınıfı: kurt cinsi...
    ve sokakta da 2 tane evlatlık köpeğimiz var onlarıda kadroya ilave ettik. kedileri, karga ve diğer kuş cinslerinide hiç ihmal etmeyiz!
    Dini bir kenara bırakalım gerçekten! BEN şöyle düşünürüm ve inanırım!
    benim yaşadığım yerde gücüm yetiyorsa! kimse aç kalmamalı, herkes payını nashibini almalıdır!
    hayvanlarda-insanlarda dahildir! gerisi teferruat... Allah bunları benim için yarattı bende alıp bakıyorum ve seviyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:28 ----------

Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok daha sadık,
    çok daha kişilkli,
    çok daha dürüst,
    cok daha duygulu
    v.s
    v.s
    v.s
    katılıyorum! hani üzerinize kırdıklarında, canınıza kastedenlere sinirlenip kavgaya giriyorsunuzya!
    benimde en cok tahammül edemediğim, tereddütsüz kavga edebileceğim konu; bir insanın bir hayvana vurması, işkence yapması veya istismar etmesi halinde cinayet bile işleyebilirim herhalde...
    wers, ZIPPIRMAN ve aquarist4 bunu beğendiler.

wers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    joyride 200i
    doğru aslında bize ne ki,
    dini ve milliyeti önemli değil; bir insan bir köpekle aynı evde yaşamayı, onun oturup kalktığı yerlerde oturup kalmayı, işeyip üzerine ayağıyla basıp sonra üzerine bastığı yerlere basmayı ve oturmayı, kıçını koyduğu yere belkide bilmeden başını koymayı kendine layık görüyorsa öyle yaşasın, herkesin kendi seçimi.

ayrıca Peygamber Efendimiz (sav) sadece müslümanların değil tüm alemlerin efendisidir. alemler onun yüzü suyu hörmetine yaratılmıştır. dolayısıyla söyledikleri tüm insanları ilgilendirir, kişiler bunu kabul etsin yada etmesin..
    Valla 3 adet köpek besledim ama söylediğin tarzta şeyleri sadece yavru iken 1 yada 2 kez yaşamışımdır... temiz kalmayı , temiz olmayı öğretirsen hiçbir sıkıntı yaşamayacağına ben kefilim!!! Ama alerjik bir durum olur başka sağlık durumu olur ona birşey söyleyemem..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:52 ----------

Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu düşünce tarzı ile oturduğunuz evin olduğu yer büyük ihtimal ile bağ bahçe yada ormanlık alan en olmadı bitki örtüsü olan bir yerdi.. Eeee o doğal ortamı baltalayıp sen koca koca binalar dik orada yaşayan hayvanların barınma ve yaşama haklarını ellerinden alırken bir sıkıntı görmediğiniz galiba??

ama biz bir iki kedi köpek evde besleyelim aman sokakta araba ezer üşür diye düşününce sıkıntı oluyor..
    Üzerine benzin dökerek intihar etmeye kalkışan genci uzun süre ikna etmeye çalışan polis, sonunda bir bidon benzini kurtarmayı başardı...

Motosikleti
    Kuba KB150-25
    çok daha sadık,
    çok daha kişilkli,
    çok daha dürüst,
    cok daha duygulu
    v.s
    v.s
    v.s
    bizle beraber havyanları bitkileri taşı toprağı Rabb'imiz yarattı.
    her insanın yapması gerektiği gibi hayvanları seviyor ve merhamet ediyorum, gözümü açtığımdan itibaren birkaç sene öncesine kadar bahçemizde hep köpeğimiz oldu. ancak aynı ev içerisinde yaşamaya karşı olduğumu belirtiyorum. Haşaa, onları Rabbimiz yaratmadı bakmayalım, beslemeyelim kötü davranalım, sevmeyelim demiyorumki. onlar hayvan bizse insanız, bu fıtrata göre yaşayalıyız diyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    bizle beraber havyanları bitkileri taşı toprağı Rabb'imiz yarattı.
    her insanın yapması gerektiği gibi hayvanları seviyor ve merhamet ediyorum, gözümü açtığımdan itibaren birkaç sene öncesine kadar bahçemizde hep köpeğimiz oldu. ancak aynı ev içerisinde yaşamaya karşı olduğumu belirtiyorum. Haşaa, onları Rabbimiz yaratmadı bakmayalım, beslemeyelim kötü davranalım, sevmeyelim demiyorumki. onlar hayvan bizse insanız, bu fıtrata göre yaşayalıyız diyorum.
    Yaşa be arkadaşım hangi fıkrete göre istersen o fırfıra göre yaşa
    ama senin doğruna herkesi dahil edemessin
    dininde zorlama yoktur unutma
    ve o sesin dinindir
    herkesin değil.
    (Dinin bu konuyada karışmasına karşıyımya herneyse,insanlar dini iyice okuyup anlama dışında herşeyde öne koymaya devam ettikçe bu böyle devam eder bayar bayar ama yinede gider,bu işte çok ekmek var çoookkk)
    sağlıcakla...

Motosikleti
    Kuba KB150-25
    Yaşa be arkadaşım hangi fıkrete göre istersen o fırfıra göre yaşa
    "bizim" dinimize karşı bu alaycı tavır ve üslubunuzdan neden böyle fikirleri duymaya bile tahammül edemediğinizi anlıyorum.

sağlıcakla..

glock
    mevzuyu yanlıs anlamıssın kımse hayvan beslemeyın demiyor yanlız sosyolojık boyutlarına degınılırse daha ıyı olur neden para verıp cıns kopek alınır da sokak'ta bır suru sahıplenmeyı , en azından bır kap yemek,sevgı bekleyen onca kopek gormezden gelınır.Bende 5 tane kopek beslıyorum yanlız en fazla yakınlık garajıma gırmelerı oluyor.Yataklarına,yemek masasına alan ,hayvanın her uzuvlunu open ınsanlara anlam veremıyor ve bunun bır sorun olduguna ınanıyorum.Dıni durumu muaf tutun hadi bunun saglık ve psikolojık yonden etkılerı var hep hayvanseverler hemde beslenen canlı acısından.Eskı uygur kıtabelerınden bır cevırı;"Kopekle yatan pire ile kalkar"

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    "bizim" dinimize karşı bu alaycı tavır ve üslubunuzdan neden böyle fikirleri duymaya bile tahammül edemediğinizi anlıyorum.

sağlıcakla..
    FITRAT. Yaratılış, yapı, karakter, tabiat, mizaē
    arapçayı ciddiye almak yada bilmek gibi bir zorunluluğum yok
    türkçeyi iyi bilirim bana yetiyor.
    saglıcakla

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    hayvanlar gibi cima etmeyin
    denmiş bence bundandır kesin ailenin karşı çıkması

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1992 de evimize aldığımız köpeğimiz 2010 yılında yaşlılıktan öldü. O yüzden biraz tecrübe sahibiyim.
    Olumsuzluklar:
    1) Tüy... Evin arabanın her tarafı çıkmayan tüy kaplanır.
    2) Koku: Eve giren birisi kokuyu hemen alır. Köpek beslenen ev kokar.
    3) Çiş: En terbiyeli köpek bile alışana kadar eve tuvaletini yapar. Alışsa bile çok sıkışırsa salar.
    4) Havlama : Mutlaka rahatsız olacak bir komşu çıkar. Bir şey diyemezsiniz. Bu yüzden 3 ev değiştiren arkadaşım var.
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ev hayvanlari sokakta yasayan hem cinslerine gore daha uzun omurludur.

Sokak ta yasayan bir kedinin omru 3-4 sene civari iken ev kedisi 10 seneye kadar cikar

Kopegi bahcede klubede besleyebilirsin, asi ve bakimlarini ihmal etmez isen iyi bir hayat surdurebilir. Onemli olan yasam alanin rahat olmasi. Gergin bir tasma, kisitli gezinme alani , kopegin ruh sagligini yavas yavas bozar. Hayat boyu bir sorumluluk oldugunu da unutmamak lazim. O bir can dir.
    Çocukluğumda 2 kez evde köpek beslemişliğim var. Annem istemezdi ama eve getirince de atamazdı. İlk başlar köpek ile çok ilgili oluyordum ama zaman gectıkce kendıme vakıt ayırmaya baslayınca , köpeği gezdırmek anneme yada babama kalıyordu. Ozamanlar anlamıyordum ama aslında köpeklerime eziyetten baska bırsey yapmıyordum.

Sen ise küçücük odanda besleyeceğim diyorsun. Köpeğine sadece eziyet edersın. Ama bahcen var ıse vede genişse rahatklıkla besleyebilirsin.

Ben şuan köpek istiyorum , hatta kangalım olsun isterim. Tabi bahçeli evim olursa. Ayrıca arkadaşlarında dediği gibi köpek kılı ve koku olayıda ayrı bir mevzu.
    O yüzden şimdi evimde kedi besliyorum. 2-3 günlüğüne şehir dısına bile çıksam , yeticek kadar mama, su ve wc sını ayarlıyorum. Sıkıntı olmuyor. Sadece mevsimsel olarak tüy dökme zamanları oluyor. Onuda havalar ısındırıgında traş ederek gideriyorum. Saygılar...
    bpk bunu beğendi.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)