Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Aileler evde neden köpek istemez ki ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yuce123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda Cbr 600f -- 2015 Honda Cbr 1000rr
    Bu manyağı neden evde beslemiyelim ki

Uploaded with ImageShack.us

glock, bpk ve pikachu bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ImShoT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HALKBUS
    Dinimizin her dediğine uyuyormusun sanki ? Sımdı dinci kesilmeyelim burda...
    Dostum bende sütten kesilmiş pitbull geldi kendi evimiz oldugu için dama çıkardım ve orada küçük bir kulube yaptım ona kapalı üstünü falan örtülerle kapladım... hiç bir sorun olmuyor suan 3 yaşında falan bahçede. Sen yorma kafanı balkonun vs varsa yada bir arkadaşın ver ona. yada güzelce sıcak bir yerde muhafaza ederim diyorsan kapat.
    Domino'sPizza

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı Attalos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Efendimizin "temizlik imandan gelir" hadisleri elle tutulur bir sebep olabilirmi acaba ?
    Hayır olamaz.
    Belki adam hristiyan, belki yahudi, ateist, agnostik, musevi, süryani, budist, şaman vs.
    Müslüman olmak zorunda değil yani.
    O yüzden kendi doğrularınızı başka insanlara empoze etmeye çalışmaktan vazgeçin artık.
    Sadece din için söylemiyorum bunu.
    ZIPPIRMAN, platipus ve berk_cglr bunu beğendiler.
    Motosikletli Kaplumbağa...

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Efendimizin "temizlik imandan gelir" hadisleri elle tutulur bir sebep olabilirmi acaba ?
    Efendimiz herkesin efendisi olmayabilir. bu da sizi şaşırtabilir
    ZIPPIRMAN, platipus ve berk_cglr bunu beğendiler.

Attalos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba KB150-25
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır olamaz.
    Belki adam hristiyan, belki yahudi, ateist, agnostik, musevi, süryani, budist, şaman vs.
    Müslüman olmak zorunda değil yani.
    O yüzden kendi doğrularınızı başka insanlara empoze etmeye çalışmaktan vazgeçin artık.
    Sadece din için söylemiyorum bunu.
    doğru aslında bize ne ki,
    dini ve milliyeti önemli değil; bir insan bir köpekle aynı evde yaşamayı, onun oturup kalktığı yerlerde oturup kalmayı, işeyip üzerine ayağıyla basıp sonra üzerine bastığı yerlere basmayı ve oturmayı, kıçını koyduğu yere belkide bilmeden başını koymayı kendine layık görüyorsa öyle yaşasın, herkesin kendi seçimi.

ayrıca Peygamber Efendimiz (sav) sadece müslümanların değil tüm alemlerin efendisidir. alemler onun yüzü suyu hörmetine yaratılmıştır. dolayısıyla söyledikleri tüm insanları ilgilendirir, kişiler bunu kabul etsin yada etmesin..
    bY_aLp ve boyraz bunu beğendiler.

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konuyu nerelere getiriyorsunuz...
    Yuce123 ve bpk bunu beğendiler.

Motosikleti
    yamaha mt 03
    konu uzadıkça uzuyor da, nedir bu tahammulsuzluk ben onu anlamıyorum. kimi ilgilendirir benim kendime neyi layık gördüğüm, kimi ilgilendirir benim neye inandığım, neyle yaşadığım, nereye başımı koyup kalktığım? biraz rahat olun yaa, kasmayın bu kadar. eğer temizlik imandan gelir lafı bu kadar önemliyse hayatınızda, hicte imanlı bir millet olarak görunmuyoruz dısarıdan bilmem farkındamısınız?
    Yuce123 ve Hakanİnan bunu beğendiler.

bpk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alkolik gibi duruyor yahu akşamları su kabına bir tek mi koyuyorsun hayvanın napıyorsun
    Yuce123 ve pikachu bunu beğendiler.
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    doğru aslında bize ne ki,
    dini ve milliyeti önemli değil; bir insan bir köpekle aynı evde yaşamayı, onun oturup kalktığı yerlerde oturup kalmayı, işeyip üzerine ayağıyla basıp sonra üzerine bastığı yerlere basmayı ve oturmayı, kıçını koyduğu yere belkide bilmeden başını koymayı kendine layık görüyorsa öyle yaşasın, herkesin kendi seçimi.

ayrıca Peygamber Efendimiz (sav) sadece müslümanların değil tüm alemlerin efendisidir. alemler onun yüzü suyu hörmetine yaratılmıştır. dolayısıyla söyledikleri tüm insanları ilgilendirir, kişiler bunu kabul etsin yada etmesin..
    Hocam senin evde kopek besleme anlayisin biraz farkli sanirsam, evde besleyecegiz diyoruz ahirda degil, oyle saga sola isemek, ustune basmak falan sozkonusu degil. Sen evinin normal temizligini yap yeter, kopek en fazla biraz tuy getirir o eve, buna da ne peygamber efendimiz ne de baska birisi birsey dememistir emin ol, obur tarafta sen evde kopek besledin pis adam seni cennete almayiz demeyecekler. Boyle en ufak olaylari bile bu sekilde buyutmeye gerek yok, sen bu sekilde dusunuyorsan eyvallah, hayat senin hayatini boyle yasa, kimse sana eve kopek al demiyor, ama eve kopek alacak insanlara da yok o eve melek girmez, o evden seytan cikmaz, o evden hayir gelmez, peygamberimiz yasaklamistir evde kopek beslemeyi falan gibi seyler soyleme. Sen inancini nasil yasamak istiyorsan yasa, herkes musluman olmak zorunda olmadigi gibi, her musluman da senin gibi olmak zorunda degil. Evde kopek beslemek imansizlik falan degil, kopegi bahcede besleyip hic bakmaz temizlemezsen evde baktigin kopege gore hayatina daha fazla pislik girer.
    platipus bunu beğendi.

Yuce123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda Cbr 600f -- 2015 Honda Cbr 1000rr
    Alıntı bpk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alkolik gibi duruyor yahu akşamları su kabına bir tek mi koyuyorsun hayvanın napıyorsun
    Suyuna karıştırdığımız vitamin de bişeyler var galiba hiç düşünmemiştim bunu.Bende diyorum neden bu aynada kendini görünce durmadan havlıyo saldırıyo,ufacık boyuyla pitbullara havlıyo saldırmaya çalışıyo,kedi kovalıyo

Motosikleti
    Kuba KB150-25
    bende onu soruyorum kendime; nedir bu tahammülsüzlük. nedense bir şekilde din konusu açılınca bir çok insanın tüyleri diken diken oluyor, korkmayın bu kadar dinimizden..

ayrıca dediğimde yanlış birşey yok herkes nasıl tercih ediyorsa, kendine neyi layık görüyorsa öyle yaşar. herkes gibi bende fikirlerimi söyledim.

iman konusuna gelince; dışarıdan hangi gözle baktığınızı bilmiyorum ama imanı tam olan milyonlarca kişiyi "imanlı bir millet olarak görünmüyoruz" diye yargılayıp milyonlarca günaha girdiniz bile..

uzun uzun tartışmaya gerek yok, kişisel tercihler bunlar. konuyu açan arkadaş sormuş herkeste çıkıp özgürce fikrini söylüyor..

Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evde kopek gayet de beslenir, ben eve kopek sokmam dersiniz anlarim, saygi duyarim, o sizin tercihinizdir, ama kendi fikrinizi tek dogruymus gibi, kanunmus gibi eve kopek sokulmaz arkadas, evde kopek beslenmez arkadas diye insanlara yaymaya kalkisirsaniz orda size durr derim. Bunun kopek sevgisiyle falan da alakasi yok, kimisi evde bakar, kimisi bahcede bakar, kimisi ahirda bakar. Imkanin varsa, tabii ki bahcede yasamasi daha iyi olacaktir, ama bunun birincil sebebi, evi kirletmemesi degil kopegin yasaminin bahcede daha kolay olmasidir, en basitinden butun gun evde kalmak zorunda olan kopekler gibi ihtiyacini gidermek icin sizin eve gelmenizi beklemek zorunda kalmayacaktir, bu da hayvanin bosaltim sisteminin, bobreklerinin zorlanmamasi demektir. Evde bakacaksaniz kopege daha fazla zaman ayirmalisiniz, dis cikarma doneminde onune ne gelirse kemirme egilimindedir cunku disleri feci sekilde kasinmaktadir,evde biraktiginizda agzina ne gelirse kemirecektir, bunun disinda tabii tuvalet egitimini alana kadar, evi de pisletecektir. Genel olarak terrier irklari haric her kopek irki yil boyunca tuy doker ancak yilda iki kez yogun sekilde tuy dokerler, likbahar ve sonbahar mevsimlerine denk gelir, bu da evde heryerin tuy olmasi anlamina gelecektir. Bunlari bilip de onleminizi alirsaniz ve kopeginize yeteri kadar zaman ayirirsaniz evde terrierden kangala kadar her turlu irki rahatlikla besleyebilirsiniz. Genel inanisin aksine buyuk irklar, kucuk ve orta boy irklarin aksine daha az hareketlidirler. Yine de cinsi ne olursa olsun, ister sokak kopegi ister ufak bir terrier ister kangal, evde bakilacaksa yeteri kadar zaman ayirilip kopegin enerjisinin bosaltilmasi sarttir, yoksa evi dagitma, kemirme, havlama, uluma vb. birsuru sorunla karsilasirsiniz, kopek egiticilerinin bir lafi vardir " yorgun kopek mutlu kopektir" derler, bu cok dogrudur. Eger hayatini bahcede gecirecekse eve cok fazla alismamasi iyi olur, mumkun oldugunca kucuk yasta bahceye alistirilmalidir, cunku ne kadar buyurse, alismasi da o kadar zor olacaktir. Kac yasindasiniz bilmiyorum ama, alip da 3-5 ay sonra annem istemedi ya da cok tuy dokuyordu gibi sudan sebeplerle kopekten vazgecmeyecekseniz alin, bunun ne kadar buyuk bir sorumluluk oldugunun farkindaysaniz alin, kopek cogu acidan cocuk gibidir, surekli ilgilenmeniz gerekir. Yine uzerine basa basa soyluyorum, bu sorumlulugu kaldirabilecekseniz bu yukun altina girin, yoksa hic baslamayin bile. Butun bunlari dusunup tartip halen evet ben kopege bakabilirim diyorsaniz, hayatinizin bundan sonra eskisi gibi olmayacagini rahatlikla soyleyebilirim, bu da tipki motor virusu gibidir, bir kere bu virusu aldiysaniz bir daha hayatiniz boyunca kurtulamazsiniz, ama bugun ama yarin yine en azindan bir kopek sahibi olacaksiniz demektir. Hayat kopeklerle cok daha guzel emin olun. Umarim bugun olmasa da siz de ilerde bir kopek sahibi olursunuz, o zaman ne demek istedigimi cok daha iyi anlayacaksiniz.
    Dinimizce evde kopek beslenmemeli lafina ise diyecek hicbirsey bulamiyorum, elle tutulur, biraz olsun mantikli olan hicbir tarafi yok.
    Sonuna kadar haklısın zaten yaşam tarzı uygun olunca bende almaya karar vermiştim bir dost yani yeri geliyor bir insandan daha iyi bir dost oluyor bende eskiden kangal bakmıştım kamyon çarptı malesef ... Kangala plajda bakıyordum kışlarıda terasta zaten dayanıklı bir hayvan hiç bir şey olmuyordu . Ama bu yavru en basit bir karıncadan bile kaçıyor bir müddet evde kalması gerektiğine inanıyorum ben ama eski kafalı yani hakaret etmek gibi değil tabiki ama sabit görüşlü insanlarımız özelliklede benim ailem ... 2 gündür nerdeyse evden çıkmadım diyebilirim oynuyoruz yoruluyor . Tuvaleti geldimi başlıyor kapıları eşelemeye . Çok oyuncağı olduğu içinde sağı solu kemirme gibi bir huyu yok zaten odamdaki tüm eşyalar yerden biraz yüksek yatak değil o yüzden sadece yerde dolaşıyor . Beni yoran tek huyu tüy dökmesi ... Yerler parke ve kahverengi köpeğimde bembeyaz ve her yer bembeyaz tüy oluyor zaten mevsimi olduğundan tek sıkıntısı o ama işte anneme bir türlü kabul ettiremedim ben bunu . Bu işi nasıl yapıcam hiç değilse 2,3 hafta evde kalması daha makul ama gel de anlat ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:41 ----------

Alıntı Yuce123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suyuna karıştırdığımız vitamin de bişeyler var galiba hiç düşünmemiştim bunu.Bende diyorum neden bu aynada kendini görünce durmadan havlıyo saldırıyo,ufacık boyuyla pitbullara havlıyo saldırmaya çalışıyo,kedi kovalıyo
    Bizimkide karınca görse benim arkama saklanır yahu
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

selo001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400
    2 yaşında american cocker cinsi dişi bir köpeğim var.1-Sürekli elektrik süpürgesi açık günde en az 1 defa süpürmek lazım çünkü misafirin ne zaman geleceği belli olmaz.2-Eğitim için çok çaba sarf etmen gerekiyor.Benim köpeğim çişi geldiği zaman zaten balkon kapısını tırmalıyor.Ancak aşağıya indirme zamanın düzenli olacak ki sürekli bahçeye yapacak. Tabi nereye yaptıracağın da sorun eğer apartmanda oturuyorsan baya uzaklaşman lazım ve mutlaka poşet bulundur yanında yoksa çok laf yersin.3-gece her şeye havlayabilir.hele ki küçükken bütün sesler ilgisini çekeceği için huzursuz olur.Bunu bastırman lazım.4-Sürekli sporunu yapması lazım bu yüzden günde en az 2 defa aşağıya indireceksin.5-Eğer mamaya alıştıramazsan vay haline çünkü sen yemek yerken gelip gözünün içine bakarak ağlayabilir.Şahsen bana öyle yapıyor6-Aşıları ve tüy bakımı da ayrı bir mevzu.15 günde bir yıkanması ve sonrasında taranması lazım.7-Eğer dişiyse yılda 2 sefer kızgınlık dönemi olacak ve her taraf kan olacak .Eğer erkek ise o dönemlerde çoğu yeri parçalayabilir ve pek hoş olmayan hareketler yapabilir.8-Bu 7 maddenin hepsi tecrübeyle sabittir.
    Bu kadarı yeterli mi acaba?
    www.Motosiklet.net

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    bende onu soruyorum kendime; nedir bu tahammülsüzlük. nedense bir şekilde din konusu açılınca bir çok insanın tüyleri diken diken oluyor, korkmayın bu kadar dinimizden..

ayrıca dediğimde yanlış birşey yok herkes nasıl tercih ediyorsa, kendine neyi layık görüyorsa öyle yaşar. herkes gibi bende fikirlerimi söyledim.

iman konusuna gelince; dışarıdan hangi gözle baktığınızı bilmiyorum ama imanı tam olan milyonlarca kişiyi "imanlı bir millet olarak görünmüyoruz" diye yargılayıp milyonlarca günaha girdiniz bile..

uzun uzun tartışmaya gerek yok, kişisel tercihler bunlar. konuyu açan arkadaş sormuş herkeste çıkıp özgürce fikrini söylüyor..
    Hocam kimsenin tüylerinin diken diken olduğu falan yok. Aynen dediğin gibi kim nasıl isterse, neyi kendine layık görüyorsa öyle yaşar.
    Benim tepki gösterdiğim konu, kendi doğrunun diğer insanlar için de doğru olması gerekiyormuş gibi yazman.
    Senin peygamber olarak gördüğün, efendin olarak saydığın kişi, bir başkası için sadece hayal ürünü bile olabilir.
    Bir diğer tepkim ise; adam evde köpek besleyecek, annesini ikna edememiş onu soruyor ne yapmalıyım diye. Ama biri çıkmış diyor ki, dinimizce olmamalı.
    Ya bi geçin bu işleri. Alakasız konuları dinle siyasetle bağdaştırmayı bırakın artık.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Alıntı selo001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 yaşında american cocker cinsi dişi bir köpeğim var.1-Sürekli elektrik süpürgesi açık günde en az 1 defa süpürmek lazım çünkü misafirin ne zaman geleceği belli olmaz.2-Eğitim için çok çaba sarf etmen gerekiyor.Benim köpeğim çişi geldiği zaman zaten balkon kapısını tırmalıyor.Ancak aşağıya indirme zamanın düzenli olacak ki sürekli bahçeye yapacak. Tabi nereye yaptıracağın da sorun eğer apartmanda oturuyorsan baya uzaklaşman lazım ve mutlaka poşet bulundur yanında yoksa çok laf yersin.3-gece her şeye havlayabilir.hele ki küçükken bütün sesler ilgisini çekeceği için huzursuz olur.Bunu bastırman lazım.4-Sürekli sporunu yapması lazım bu yüzden günde en az 2 defa aşağıya indireceksin.5-Eğer mamaya alıştıramazsan vay haline çünkü sen yemek yerken gelip gözünün içine akarak ağlayabilir.Şahsen bana öyle yapılıyor6-Aşıları ve tüy bakımı da ayrı bir mevzu.15 günde bir yıkanması ve sonrasında taranması lazım.7-Eğer dişiyse yılda 2 sefer kızgınlık dönemi olacak ve her taraf kan olacak .Eğer erkek ise çoğu yeri parçalayabilir ve pek hoş olmayan hareketler yapabilir.8-Bu 7 maddenin hepsi tecrübeyle sabittir.
    Bu kadarı yeterli mi acaba?
    Derin bir yutkunmadan sonra teşekkürümü zar zor ettim
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

Motosikleti
    Kuba KB150-25
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin peygamber olarak gördüğün, efendin olarak saydığın kişi, bir başkası için sadece hayal ürünü bile olabilir.
    öyle görenlerin vay haline..
    bu sözlerinizden sonra sizlerle daha fazla bunun konuşmasını yapmak anlamsız gibi.

konuyu açan arkadaşımdan doğru bildiklerimi söylediğim için özür dilerim..

Evde köpek besleyenleri anlayamıyorum doğrusu, hayvanın doğru dürüst hareket edecek yeri bile yok hapis hayatı yaşıyor, akşamdan akşama bir iki saatde havalandırma(sanki mahkum). Salyası, kılı tüyü vs. de ayrı dert ne kadar özen gösterirseniz gösterin hijyenden uzak bir ortam. Misafirleri ve apartmanda yaşanıyor ise apartman sakinlerinide rahatsız ediyor. Şahsen evinde köpek besleyen adama misafirliğe gitmem.

Alıntı whitetrash adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evde köpek besleyenleri anlayamıyorum doğrusu, hayvanın doğru dürüst hareket edecek yeri bile yok hapis hayatı yaşıyor, akşamdan akşama bir iki saatde havalandırma(sanki mahkum). Salyası, kılı tüyü vs. de ayrı dert ne kadar özen gösterirseniz gösterin hijyenden uzak bir ortam. Misafirleri ve apartmanda yaşanıyor ise apartman sakinlerinide rahatsız ediyor. Şahsen evinde köpek besleyen adama misafirliğe gitmem.
    Kendi kişisel görüşünüz saygı duyarız tabiki . Ama baştan beri okursanız daha yavru ve geceleri hala yeteri kadar sıcak olmamakta o yüzden evde . Yoksa sizin misafirliğe gitmenize gerek yok teklif ettiğinizde bile red alabilirsiniz çünkü çok yorucu bir şey .

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:06 ----------

bu sözlerinizden sonra sizlerle daha fazla bunun konuşmasını yapmak anlamsız gibi.

Pek laf söylemek istemedim açıkcası belkide dinimi sizler kadar iyi tanımıyorum ama Efenimiz'in Medine'ye girerken yada Mekke'den çıkarken (af buyurun tam hatırlayamadım) kendisine taş atanlara , öldürmek için arayanlar Allahım onlara doğru yolu göster buyurduklarını hatırlamaktayım . Sizde bence böyle yapmalısınız . Fikrinizi söyleyipte hemen savunmak yerine insanlara güzel bir şekilde benim düşüncem bu bana göre doğrusu bu demeniz gerekir . Bu böyle olur , bu böyle olmaz dediğiniz anda sizde bana göre gittiğiniz yoldan sapmış olursunuz . Bu da benim kendi görüşüm sizin konuştuklarınız hakkında . Bir özürde söz konusu değil ve olmamalı hepimiz insanız hepimizin fikirleri var bunları paylaşmak özür gerektirmez bizzat unuttuğum bazı şeyleri hatırlattığımız için ben çok teşekkür ederim size .
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

selo001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400
    Alıntı whitetrash adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet haklısınız ancak aldık bir kere şu andan sonra yapacak birşey yok.Ama ailenin psikolojisine katkısı çok büyük oldu.Kız kardeşim onun sayesinde daha mutlu en azından onunla eğleniyor stres atıyor.Misafirlik konusunda da kimi misafir kaldırır kimi kaldırmaz ancak köpek besleyen kişinin zaten bunu düşünmemesi mümkün değil o yüzden diğer evlerden farklı bir evim olduğunu zannetmiyorum.Ben bazı şeylerin bilincinde olan bir insanım ve bunlara katlanabileceğim için bir işin altına girdim.
    Sonuçta apartman dairesinde beslenmesi zor ve zahmetli ancak ciddi bir eğitim ve temizlik ile bu kadar vahim olacağını zannetmiyorum.
    www.Motosiklet.net

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900

la hala "vay haline" diyor ya..

adam diyor ki sana göre öyle, hala vay haline diyosun..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)