Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bilime destek

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyo GT250 comet
    Merhaba,
    Google ın özelliklerine hizmetlerine göz atarken google insanlara soruyor "bilime katkıda bulunmak istermisiniz" diye. Yahu bir bakalım dedim dünya bilimine nasıl katkıda bulunabilirim diye söylediği şu: bilimsel deneyler (simülasyonlar) yapıp parkinson gibi hastalıklara çözüm bulmak ve hastaları iyileştirmek için senin kullanmadığın zamanlarda bilgisayarınızın işlemcisine ihtiyacım var. Projenin arkasında stantfor üniversitesi var oldukça uzun bir süredir devam ediyor ve birçok başarılı sonuç almışlar milyarlarca deney yapmaya ihtiyaçları var ve milyonlarca bilgisayarı hemde bizler kullandığımızda bizi hiç etkilemeden bir araya getirmeyi başarmışlar.
    Hepimiz teknolojinin gelişmesinden ve ucuzlamasından memnuniyet duyuyoruz. İnsanların hastanelerde daha az acı çekmesi daha kolay iyileşmesi hepimizin hoşuna gidiyor ama bunun için hiç bir şey yapmıyoruz (çoğumuz)
    Programı kurdum ve denedim oldukça başarılı beni hiç aksatmıyor sadece benim işlemlerim olmadığında CPU u kullanıyor fakat atıl zamanda CPU nun tamamını kullan diye bir ayar var ben bu oranı %80 e çektim aksi taktirde bilgisayarın daha doğrusu CPU nun bana geçmesi kısada olsa biraz zaman alıyor. Zaten önemli olan kısa süre içnde çok kullandırmak değil uzun soluklu bir yardım olmalı (yavaş yürümek sorun değil yeterki süreklilik arzetsin)

Bölgelere göre katılımcı analizinde Türkiye'den sadece bir akaç kişi gözükyor Avrupa ve Amerikeden ise sayılamayacak kadar kişi var (toplamda 1.000.000.000 CPU nun üstünde) afrikada dahi bizden çok insan destek vermiş bilgilerinize
    Nereden Nasıl elde edilir:
    İlgili web sayfası: http://folding.stanford.edu/
    İlgili download sayfası:http://folding.stanford.edu/download.html

Kurduktansonra bahsettiğim küçük ayarıda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Benzer bir programı Dünya Dışı Akıllı Canlı Araması (Search for Extra-Terrestrial Intelligence/SETI) için kurmuş ve uzun zaman kullanmıştım, ama adi Telekom'un kotası yüzünden silmek zorunda kaldım.

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    ben kota falan dinlemeden 1999dan beri setideyim
    kotayı ne kadar etkiliicek ki seti
    bana hiç engel olmuyor
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Ben ilk kez senden duyuyorum ve benimde Intel LGA 660 ımı kullanabilirler o/c 4.5 mhz . Sanırım 3 normal kullanıcının açığını kapatır akşam eve gidince halledeceğim ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    Alıntı MeTaL adlı üyeden alıntı
    Ben ilk kez senden duyuyorum ve benimde Intel LGA 660 ımı kullanabilirler o/c 4.5 mhz . Sanırım 3 normal kullanıcının açığını kapatır akşam eve gidince halledeceğim ...
    yardımımıda yaparım havamıda atarım diyosun yani
    metal kurduğuna göre benim kurmama gerek yok
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    6-1 X aynen öyle ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

Motosikleti
    Hyo GT250 comet
    Bir taraftan kaçtane frame imn tamamlandığı ne kadar sürdüğü tahmi olarak ne kadar daha süreceği filan da yazıyor. Aslında hiçbir şey yapmamama rağmen labaratuvarda deney yapıp sonuç elde etmiş gibi oluyor insan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler