Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Arkadaşlar yeri değil ama aracımda sorun var. Yardım lütfen....

Motovento
    REKLAM ALANI
    absolit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mt ailesi motosiklet formuna yazmak istemezdim ama kafayı yemek üzereyim.
    2001 model 6n2 polo kullanıcısıyım. Dün aracımın Termostatı ve radyatör müşürü bozuldu. Hararet yükseldi çok. Doğuş Oto servisine götürmek zorunda kaldım bursada. Çevre yolunda mahsur kalmıştım. gelip çekici ile aldılar. Aracım termostatı kabloları müşürü vs. bugün değişti. 250tl masraf cıktı yaptırdım. ama bursa merkeze 25 km uzaktayım yolda gelirken arabanın teklediğini anladım. Ama tekrar servise dönemedim. araç gazı biraz fazla açtığında tekliyor gaz yemiyormuş gibi oluyor sonrada gazı yiyor. Bütün viteslerde yapıyor. eskiden böyle değildi. gaza biraz hızlı bastığımda oluyor yani. tekliyor 2-3 sefer sonra uzuyor. Bugün serviste arabanın 3. günü ve hala sorunu bulamadı doğuş oto gibi bir yer. Bu zamana kadar yapılan işlemler bujiler kontrol edildi, enjektörlere bakıldı, benzin deposu boşaltılıp tekrar dolduruldu, gaz kelebeğine bakıldı, hava benzin hortumlarına bakıldı. ama sorun hala devam ediyor. Servis yarın da bir işlem yapacağını söyledi. Olmazsa motoru indirceklermiş benim onayımı alıp. Bende motorun açılması taraftarı değilim. Conta yaktığından şüpheleniliyormuş. Conta yakan arabanın harareti yüksek olur, çekişten düşer veya yağa su karışır. Anlaşılır bir şekilde. ama bunda hiç bir belirti yok. 45 km arabayı 120-140kmh'da kullandım yine performansında veya hararetinde bir sorun yok. Su da eksiltmiyor. Sadece vites attırdıktan sonra gazı verirken tekliyor sonra stebilize giderken bir belirti göstermiyor. eğer motor indirilirse epey bir masraf da cıkacak zaten. sizce neyden yapar bu sorunu.? yardımcı olursanız sevinirim. (araba tüplü değildir)
    __To Be Or NoT tO be__

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    belli bir devire kadar titreme yapıyor 'benzin bitiyormuş gibi titreme', motorun devri iyice yükseldikten sonra yapmıyorsa sorun %90 Buji, Buji kablosu, Buji Bobinidir.. lpg olsaydı kesin sorun bunlardı, benzinde olma ihtimalide aracın kmsine bağlı olarak değişiklik gösterir..
    bu kadar saçama birşey daha yok, araba tekliyor diye motor indirilmez, o usta uzun zamandır iş yapamıyor ve yolacak adam arıyor Olabilir.. dediğin gibi conta yakmış arabayı rolantide 120 saniye çalıştır hararet sona dayar..
    ateşleme sistemine baktır büyük ihtimal sorunun çözülecek

Bende öyle düşünüyorum kardeş. Sanki elektrik kesiyor gibi oluyor sonradan gaz yiyor. Ateşle sisteminde sorun olabilir. Usta değil bu Doğuş Oto. Bursanın Porsche, seat, Volgswagen servisi. Ama dediğim gibi 3 gündür sorunu bulamadılar. Zaten motor indirmeye onay vermem. 3-4 bin tl masraf çıkar diyorlar inerse. Alıp başka ustaya göstermeyi düşünüyorum yarın.
    __To Be Or NoT tO be__

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Alıntı absolit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt ailesi motosiklet formuna yazmak istemezdim ama kafayı yemek üzereyim.
    2001 model 6n2 polo kullanıcısıyım. Dün aracımın Termostatı ve radyatör müşürü bozuldu. Hararet yükseldi çok. Doğuş Oto servisine götürmek zorunda kaldım bursada. Çevre yolunda mahsur kalmıştım. gelip çekici ile aldılar. Aracım termostatı kabloları müşürü vs. bugün değişti. 250tl masraf cıktı yaptırdım. ama bursa merkeze 25 km uzaktayım yolda gelirken arabanın teklediğini anladım. Ama tekrar servise dönemedim. araç gazı biraz fazla açtığında tekliyor gaz yemiyormuş gibi oluyor sonrada gazı yiyor. Bütün viteslerde yapıyor. eskiden böyle değildi. gaza biraz hızlı bastığımda oluyor yani. tekliyor 2-3 sefer sonra uzuyor. Bugün serviste arabanın 3. günü ve hala sorunu bulamadı doğuş oto gibi bir yer. Bu zamana kadar yapılan işlemler bujiler kontrol edildi, enjektörlere bakıldı, benzin deposu boşaltılıp tekrar dolduruldu, gaz kelebeğine bakıldı, hava benzin hortumlarına bakıldı. ama sorun hala devam ediyor. Servis yarın da bir işlem yapacağını söyledi. Olmazsa motoru indirceklermiş benim onayımı alıp. Bende motorun açılması taraftarı değilim. Conta yaktığından şüpheleniliyormuş. Conta yakan arabanın harareti yüksek olur, çekişten düşer veya yağa su karışır. Anlaşılır bir şekilde. ama bunda hiç bir belirti yok. 45 km arabayı 120-140kmh'da kullandım yine performansında veya hararetinde bir sorun yok. Su da eksiltmiyor. Sadece vites attırdıktan sonra gazı verirken tekliyor sonra stebilize giderken bir belirti göstermiyor. eğer motor indirilirse epey bir masraf da cıkacak zaten. sizce neyden yapar bu sorunu.? yardımcı olursanız sevinirim. (araba tüplü değildir)

Yav Sanayide hasan ustaya, veli, mehmet ustaya yaptır.Özel servisler adamı bitiriyorlar.Çok zarar edersin çok sadece özel servisle yetinme git sanayiye bilgi al tecrübe edin ve yaptır inanki özel servisinden daha iyi yapıyorlar.
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    bulunduğun şehirde özel bir oto tamircisi yokmu ya bildiğimiz az konuşan, kin besleyen, çırağına atarlanan bir usta vardır illaki.. bul bitane adamın aklını karıştırmadan direk abi tekliyor, ateşlemeye bir bakarmısın de.. en son ihtimal Bursanın Porsche,seat, Volgswagen servisi.ne götürürsünüz..

Motosikleti
    FZS 1000
    Ifadenize göre cok kisa anlik olarak benzin kesintiye ugruyor ve bu durum sık olarak tekerrür ediyor.

Benzin deposunun hemen cikisinda veya cok yakininda bir yerde
    süzgec benzeri bir parca olabilir ve bu parca pislikten ötürü muhtemelen tikalidir.
    Polo'yu bilemiyorum lakin birtakim araclarda bu süzgec arka bagaj dösemesinin altinda bulunuyor.
    Baktirmanizda fayda oldugunu düsünüyorum.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    gaz pedalı sensörlümü?
    telli mi?

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Selamlar;
    Bence motoru indirmelerine izin vermeyin.Olası nedenler; hava debimetresini,oksijen sensörünü kontrol ettiklerini varsayarak
    öncelikli olarak ateşleme sistemine bakılmalı.buji kabloları,bobin, ve bobin kablosu..
    ama bu kontroller parçaları ölçüm yaparak değil; tamamını değişip yola çıkıp gaz basarak yapılmalı..eğer sorun devam ederse
    yakıt filtresi tırnaklı benzin filtresidir. bu filtre orijinal değilse eğer kimyasal bir reaksiyona girip, filtrede anlık kesiklik yapabiliyor.
    diğer olasılık ise benzin otomatiği, ve egzantrik ve triger,gergi rulmanı gibi nedenlerdir. serviste zaten egzantrikten şüphelenmiş...

Sorun bunlarda çıkarsa motor açılması gerekebilir.Tanıdığınız ustanız yoksa eğer Volkswagen servisi türkay otomotivi önerebilirim..
    işinin ehli zanaatkar kişilerdir..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gaz pedalı sensörlümü?
    telli mi?
    arabanın teklemesiyle hiç bir alakası olmaz, gaza tepki var ama titreşim oluyor diyor vatandaş..

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benzeri bizim renault megan 2 de vardı 2007 model

Gaz pedalı sensörü arza yapmıştı 250tl civarına değiştirdik sorun çözüldü

Eğer sizinkide böyle birşeydense ve servise girdikden sonra bu sorun başgösterdiyse servisin bu sorunu ücretsiz yapması lazım diye düşünüyorum. Sonuçta sorunsuz çalışan parça sorunlu size geri döndü

telli bildiğim kadarıyla... Yarın da benzin süzgecini vs. kontrol edilcekmiş. Olmazsa arabayı alıcam servisten zaten. Sanayide sağlam bir ustaya göstericem. Servis yoksa başımı ağrıtacak gibi duruyor. Aracı bilgisayara bağladığımzda ilk olarak gaz kelebeği ve birşey sensörü hatası vermişti. Ama sorunun ondan olmadığını söylüyorlar.
    __To Be Or NoT tO be__

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Alıntı qsTah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arabanın teklemesiyle hiç bir alakası olmaz, gaza tepki var ama titreşim oluyor diyor vatandaş..
    tekleme yapıyor diyor değil mi?
    ufak detay ama en büyük nedenlerden bir tanesi...
    daha önceden başıma geldiği için söyledim...
    sensörlü ise bi kkontrol ettirin derim...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    eğer kelebek ve basınc sensöründe sorun yoksa ve beyin talimatlara cevap veriyorsa yani arıza kodu açmıyorsa 2 secenek vardır.. subab kecelerinde bir kavrulma vardır ve yanma odası dengesizliğinden olur... yani büyük ihtimal silindir kapak contası , subab keceleri ve subab lar .. ama dediğim gibi basınç sensörü kelebek ve beyinde sorun yoksa....

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:09 ----------

bu arada söylemeden geçemeyeceğim... ömrüm yollarda geçti... zaten öncesinde tamirciydim... aracınızın haralet göstergesi yükseliyor..... fan açmadı (ben olsam fan yanmamışsa her türlü çalıştırırım) hemen kalorifer konumunu sıcağa alıp pervaneyi son konuma getirip çalıştırın... haralet normal e inecektir.. aractaki başka tüm elektirik ile çalışan donanımı kapatın..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    yalnızca vosvosa bakan bir yere gitmeni tavsiye ederim..poloların bu tür bazı küçük kronik hastalıklari olabiliyor (gaz kelebeği, 4. , 5. vitesten atma, hararet müsürü gibi)..kafaya takılacak bir sorun değil..servislerin cinsliği..

Evet beklediğim telefon geldi servisten. Ne yazıkki bulamadık onay verirseniz motoru indireceğiz dediler. Bende vermedim tabiki. Conta atmış veya yakmış olabilir dediler. Beliritisi farklı olmazmı dedim conta yaksa evet olur ama bütün herşeyi denedik dediler. Birazdan gidip aracımı alacağım ve başka servise bırakacağım. Sağlam bir ustaya. 3.silindirin basıncı diğerlerine göre biraz düşük dedi servis çalışanı. O daha önce de vardı ölçtürmüştüm. Ondan olduğunu da düşünmüyorum... Neyse bakıcaz artık. 3-4 gündür heba oldum.
    __To Be Or NoT tO be__

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    eğer haralet i zamanında fark etmediysen subab ve pistonun birini kavurmuş olabilir.. eğer elektirik hatası olsaydı beyinde hata raporu yazardı.. benim dükkanıma gelseydin ve kelebek beyin kontrolü sonrasında bende aynı şeyi söylerdim.. ama burdan konuşmak yanlış... aracı incelemek ve bazı şeyleri görüp duymak lazım...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Ben de hazır konu açılmışken sorayım, arabayı bir arkadaşıma vermiştim oda uzun süre sıkışık trafikte kullanmış harareti 130'a dayamış ve sonrasında su dinlendirme kabını patlatmış.Ben aracı aldığımda termostat sorunu olduğunu gördüm çalıştırır çalıştırmaz dinlendirme kabına su atmaya başlıyordu, motor ısınmıyordu termostatı değiştirdim o düzeldi.Ancak performans iyice düştü, ve su eksiltiyor.Ama hemen değil 1 ayda eksiltiyor.Hortumlarda sorun yok nerden eksilttiğini ustalar da bulamadı. Yağda eksiltme yada renk değişikliği yok.Hararet sorunu yok 90'dan hiç oynamıyor.Tahmini olan var mı acaba? Bu su nereye gider? Araç LPG'li.

Valla ramço usta buralarda olsan getirirdim. Her tamirci açmıyor burda silindiri. Altından kalkamayız diyorlar. Bilgisayarlı donanım gerekiyor diyorlar. Bursa'da bildiğiniz sağlam VW servisi varmı? Alman oto diye bir yer varmış küçük sanayide oraya götürcem p.tesi. sorun bugün de çözülmedi. Ne su eksiltiyor ne çekişten düşüyor araç, ne de hararet 90'ı geçiyor. Sanırım silindiri açtıracağım. Başka çarem kalmadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:19 ----------

bugün bir yerde bogaz kelebeğini söktürüp temizlettirdim. Sorun daha da belirginleşti bu sefer. Bence bogaz kelebeğinden. Çünkü onu açtıktan sonra biraz da arttı tekleme. Servis baktık demişti ama bugün başka bir tamirciye baktırdım belki 3-4 senedir açılmamış bu boğaz dedi... Birde güvenip araba veriyoruz serviste. civatasını bile sökmemişler serviste boğazın.
    __To Be Or NoT tO be__

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Valla ramço usta buralarda olsan getirirdim. Her tamirci açmıyor burda silindiri. Altından kalkamayız diyorlar. Bilgisayarlı donanım gerekiyor diyorlar. Bursa'da bildiğiniz sağlam VW servisi varmı? Alman oto diye bir yer varmış küçük sanayide oraya götürcem p.tesi. sorun bugün de çözülmedi. Ne su eksiltiyor ne çekişten düşüyor araç, ne de hararet 90'ı geçiyor. Sanırım silindiri açtıracağım. Başka çarem kalmadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:19 ----------

bugün bir yerde bogaz kelebeğini söktürüp temizlettirdim. Sorun daha da belirginleşti bu sefer. Bence bogaz kelebeğinden. Çünkü onu açtıktan sonra biraz da arttı tekleme. Servis baktık demişti ama bugün başka bir tamirciye baktırdım belki 3-4 senedir açılmamış bu boğaz dedi... Birde güvenip araba veriyoruz serviste. civatasını bile sökmemişler serviste boğazın.
    istanbulda olsan on numara servis tavsiyem olurdu sana...
    getiririm dersen yine de söylerim...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    Alıntı Carbon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de hazır konu açılmışken sorayım, arabayı bir arkadaşıma vermiştim oda uzun süre sıkışık trafikte kullanmış harareti 130'a dayamış ve sonrasında su dinlendirme kabını patlatmış.Ben aracı aldığımda termostat sorunu olduğunu gördüm çalıştırır çalıştırmaz dinlendirme kabına su atmaya başlıyordu, motor ısınmıyordu termostatı değiştirdim o düzeldi.Ancak performans iyice düştü, ve su eksiltiyor.Ama hemen değil 1 ayda eksiltiyor.Hortumlarda sorun yok nerden eksilttiğini ustalar da bulamadı. Yağda eksiltme yada renk değişikliği yok.Hararet sorunu yok 90'dan hiç oynamıyor.Tahmini olan var mı acaba? Bu su nereye gider? Araç LPG'li.
    o su gitse gitse motor ve radyotorler içinden başka bir yere gidemez..arabanın taban halisini kontrol et nem var mı? ön göğüs yani kalorifer peteğinden eksiktiyor olmasın?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:55 ----------

senin arabanın ateşleme sistemi hararet müsürüne kadar bağlı arkadaşım onu bi kontrol ettir arıza göstermiyor ama suyun sıcaklıgına gore ateslemeyı ayarlıyor..araç tekleme ve kerkinme yapıyor o müşür yüzünden haberin olsun..gaz kelebeğin arızaya geçmiş olsa rolantı oynaması da bas gösterir..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)