Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Profesör, motosiklet kazasında yaşamını yitirdi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    14' Yamaha Xcity 250
    Çok üzücü...

Okmeydanı'nda motosikletiyle seyreden Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Burak İhsan Erdamar park halindeki araca çarptı. Kazanın ardından hastaneye kaldırılan profesör hayatını kaybetti.
    https://www.memurlar.net/haber/902829/profesor-motosiklet-kazasinda-yasamini-yitirdi.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    allah rahmet eylesin de videoda kaza anı yok, sağı solu gösteriyor

Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur.
    Kazadan ilk haberi olanlardan biri bendim maalesef.

Rahmetli olan profesör, Şişli Memorial hastanesinde çalışıyordu.

Benim kızkardeşim de jinekolog, bir sene öncesine kadar aynı hastanede çalışıyordu, sonra kendi muayenehanesine geçti, rahmetli profesörle arkadaştılar.

Kazadan hemen sonra kızkardeşim beni telefonla aradı, hüngür hüngür ağlıyordu, "Ağbi n'olur sat o motoru, n'olur sat!" diye yalvardı.

Ben de dedim ki, "Merak etme, küçük bir motor daha aldım, büyüğünü de satacağım bir süre sonra" dedim.

Kardeşim dedi ki, "Ağbi küçüğü büyüğü aynı, Vespa kullanıyordu Burak (İhsan Erdamar), onunla öldü."

Diyecek bir şey bulamadım. :(

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Allah rahmet eylesin, dünden beri bana da tanıdıklar gönderip duruyorlar bu kaza haberini. Kazanın nasıl olduğunu bilen duyan var mıdır? :(

Helim61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSX-R 600
    Kaza haberleri herkesi üzüyor, yaralıyor ve korkutuyor ama bırakmak çözüm değil aramızda 10 yıl bırakıp dönenler var. Bu ve benzeri platformlarda daha güvenli hale nasıl gelebilir tartışmaları artmalı. Rahmetli Barkın Bayoğlu da hep aynı vurguyu yapıyordu ve ben en büyük yıkımı ve korkuyu onda yaşadım. Bir ramazan günü Kirazlıyalı civarı otobanda xmax kazasına şahit olunca da korktum. Çok korktum 5 ay binemdim motora ailemi düşündüm kendimi değil en çok arkamda bırakacaklarımı. Sonuç olarak gittim 600 lük motor aldım. Çünkü gitmiyor içimde ki istek arzu dinmiyor sevemedim arabaları ki nicesine bindim. Bu başka bu yalnızlık bu özgürlük. Ben bulamadım bu içimdeki duygudan kurtulamadım varsa kurtulan anlatsın. Şu anda Özbekistan'dayım ve 4 ay oldu Ailem, motorum ve yemeklerimizi özledim.
    yigozya bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Allah rahmet eylesin

Motosikleti
    XRUNNER
    Duran araca vurmak tamamen dikkatsizlik, etrafı tarayamama, kafanın bir yerlerde olması...O bozulan arac ucgen uyarıyı koysa 50 metre geriye belkide kaza olmayacak...<Aracta ucgen var mı..? varsa onu akıl edecek bilinc soforde var mı ?? Hatalar birlesince kaza kacınılmaz oluyor..Allah rahmet eylesin,boyle degerli insanların kaybı cok üzücü..Allah sabır versin ailesine...

Motosikleti
    KTM Duke 390
    Her gün gittiğim güzergah büyük kayıp milletimizin başı sağolsun duyunca şok oldum

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Motosiklet sürerken sürüş dışında başka konuları düşünmek çok dikkat
    dağıtıcı bir durum. Fark edince hemen kurtulmak lazım.

Kendinizi, paraşütle hayatınızda ilk defa atlayış yaparken düşünün. Olaya
    ne kadar odaklanırsınız. O an başka bir şey düşünmeniz imkansızdır.
    İşte motosikletle de sürüşe böyle odaklanmak alışkanlık olmalı.

Dikkati sürüşte tutmak için kendine sesli komut vermenin çok faydasını gördüm.
    Örnek;
    "Kavşaya geliyorsun dikkat! Sağdan beyaz Astra kavşağa girebilir. Kontrol et!" Gibi.

Saçma gelebilir ama belki birileri kurtulur.

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Alıntı Tommy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duran araca vurmak tamamen dikkatsizlik, etrafı tarayamama, kafanın bir yerlerde olması...O bozulan arac ucgen uyarıyı koysa 50 metre geriye belkide kaza olmayacak...<Aracta ucgen var mı..? varsa onu akıl edecek bilinc soforde var mı ?? Hatalar birlesince kaza kacınılmaz oluyor..Allah rahmet eylesin,boyle degerli insanların kaybı cok üzücü..Allah sabır versin ailesine...
    Önyargılı olmayalım..
    Belki de yoldan (yağ- mazot akıntısı) veya motordan (lastik patlaması gibi) kaynaklı bir durum da olabilir.
    Kaza/arıza durumunda dediğinizde haklısınız, hatta 50 değil en az 100 m geriye uyarıcı levha vb koymak hayat kurtarır.
    Allah rahmet eylesin..

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Alıntı hayat2teker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önyargılı olmayalım..
    Belki de yoldan (yağ- mazot akıntısı) veya motordan (lastik patlaması gibi) kaynaklı bir durum da olabilir.
    Kaza/arıza durumunda dediğinizde haklısınız, hatta 50 değil en az 100 m geriye uyarıcı levha vb koymak hayat kurtarır.
    Allah rahmet eylesin..
    bi 50 sene egitimle kurtarilir ancak. turkiyede onlar islemiyor.

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi 50 sene egitimle kurtarilir ancak. turkiyede onlar islemiyor.
    Eğitimle de olmayacak gibi, bizde trafikte saygı zarar görme durumuna göre şekilleniyor, işim gereği otobüs de kullanıyorum kamyon da, özellikle kamyonla giderken bi saygı bi hürmet...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)