Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza yaptım hastanelik oldum,ölmedim ayaktayım !

Motovento
    REKLAM ALANI

Şaka bir yana arkadaşlar,kazayı ve son durumu anlatayım;

Öncelikle benim ve çarpıştığım kişinin ehliyeti yok,bunun haricinde çarptığım araçta ruhsat sahibi başka 2 ceza yediler.
    Olay şöyle cereyan etti ben 3 şeritli yolda en sağa girdim gece 12 trafık yok sağdan köprü altına ineceğım sınyalım vs hersey tamam son anda barıyerın dıbınden beyaz seritlerin ordan bir transporter onume kırdı anı fren de yapınca yaklasık 30km hıza kadar ındı ben en fazla 60 a ınebıldım,en sonunda arkasından vurdum takla attım 3 metre havaya uctuktan sonra kaskın ustune yere cakıldım,adam hıc durmadan kaçtı.
    Allahtan ki arkamda arkadaşlarım araçla beni takip ediyordu o akşam gezmeye çıkmıştık,kaza anında kendımı takla atarken bılınclı sekılde saga dogru atmaya basladım ve en sonunda dırek kaldırıma atladım arkadan arac vurmasın dıye nefes alamadıgım ıcın yere yattım 1 2 sanıye sonra arkadaslarım korkmasın dıye hemen kalktım hepsı cıglık cıglıga delırmıs halde yanıma kostu allahtan o aksam a dan z ye ekıpmanlarım tamdı,hemen 2 tanesı arabayla kacan arabanın pesıne gıttı adamlar fark etmemısler onların arkadasım oldugunu cekmıs saga arabanın durumuna bakarken yakalamıslar takıp edın demısler adamlar bırdaha kacmıs,bu kez baltayla doverek arabaya bındırmısler olay yerıne geldıler.Benı dırek hastaneye goturduler adam olay yerıne arabayla gelmedıgı ıcın bızde motoru calmasınlar dıye asagı cektık sonra hastaneye getırdık.Hastanede ıfadem alındı sıkayetcı oldum raporda krokıde kazanın nasıl oldugu cızılı fakat olay yerınde olmadıgı ıcın kusur dagılımı yapılamamıstır dıyor.Yaralı sekılde hastaneye getırıldıgım ve aracın benım carptıgımı farketmedıgı yazıyor raporda.Sımdı arac sahıbı telefonda sucunu ıtıraf ettı,ayrıca ben olayı farklı anlatabılırdım trafıkte tanıdıklarım var gıbı sozler de soyledı.Bunlarla bırlıkte suc duyurusunda bulunsam ayrıca motorun masrafını karsılarım sıkayetcı olma dıyen adam yarısını karsılarım ekıpmanı vs karsılamam demeye basladı sımdı tazmınat davası acsam ve sıkayetcı olsam davayı kazanabılırmıyım arkadaslarım da ıfade verdı gorgu tanıgı da var bır tane fakat o aksam gelmedı mobeselerden oda bulunabılır telefon kayıtları da var olay anını goruntuleyen mobese de bulmaya calısıcaz sızce durum ne olur?Bu arada saglık durumum suan ıyı sag omzum ezılmıs kırık catlak vs yok.ıyıkı monta vs para harcarken cımrılık yapmamısım suan hayatta olmayabılırdım..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Çok geçmiş olsun... Ne şeref yoksunu insanlar var.. iyice bir dövseydiniz keşke...
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Hiçbirinizin ehliyeti yoksa polislerin ve sigortacıların insafına kalmış durumunuz. Bekleyip sonucu görmekten başka çare yok.

Tutanak da hastanede tutulduğu için kusur bulunamadı fakat yaralı bıcımde hastaneye goturdu arkadaslarım,baltayla fazla dovmemısler ama o korku onlara yetmıstır emın olun,efelenmeye felan kalkamıyorlar.Sımdı dava acsam tazmınat vs kazanırmıyım arkadaslar?

D. D. Dars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Karşı tarafın kusuru ve uğradığın sürekli iş gücü kaybı oranında karşı tarafın sigorta şirketinden tazminat alabilirsin. Şikayetçi olursan kusur durumu vs savcılık tarafından araştırılır, tazminat için ayrı dava açman gerekir.

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    baltayla mı dövmüşler?
    gurkanerkan, Mengu16 ve Oldjack bunu beğendiler.

Alıntı obarey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baltayla mı dövmüşler?
    Bizim çocuklar dövmüşler,onlar kazadan sonra ölürüm sanmışlar zaten sinir krizine girdiler kaçtıklarında yakaladılar,birdaha kaçınca arabada ufak el baltamız vardı bizim sayko bir arkadaş iner inmez onla dövmüş,yolda gelirlerken benim yanımda kalan arkadaş aradı nerdesınız oluyo cocuk felan o baltalı arkadaş bırını saga bırını sola sıkıstırmıs ortada elınde balta genıs genıs oturmus aldık ip**leri geliyoruz demiş daha orda noluyo nereye goturuyorsunuz bızı felan,adamlar baya R.Yok diyo iyi misin vicdan yaptım uyuyamadım felan sıyırıyor sureklı vicdansız herif.Bunun bedelini ödeyecek abi oyle kurtulamaz.Insallah adalet sıstemımız adaleti sağlamaya yeter tek temennim.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Telefon konuşmaları kanıt olamaz.

Mobeselere kimse bakmaz. Ancak sen olursen bakarlar.

Ehliyet olup olmaması suç oranını değiştirmez.

Dava açarak ve görgü tanığı olursa muhtemelen lazanirsin.

Karsidakinin such oranında zararını tazmin edersin.

Sana çok ama çok daha mantikli hir teklifim var. Madem psikopat bir arkadas grubun var hak hukuk arama boşuna. Masrafini adamdan işte, vermiyor ise verin odunu. Kırın kolunu bacağını.

2 üniversite m3zunu ömrü karakollarda geçmiş 3 yıldır mahkemelerde surunen bir vatandaş olarak ben elimde yeterli güç varsa mahkeme ile ugrasmam.

Verin bacağını eline o dusunsun.

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    "....Öncelikle benim ve çarpıştığım kişinin ehliyeti yok....." gerisini okumadım !!!Anlayana...
    OğuzÖztürk ve ArmaganOztas bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    hocam olayın sıcaklığı geçtimi öyle olur sen ne sandın ? adam zaten kaçıp gitmiş umrunda olurmu ?

bana çarptı adam hatalı dönüş yaparak iymisin neyin var hastaneye gidelimmi vs 10 dakika geçti

sende ynalış yoldaydın zaten dedi :D ben haklı olsam zaten bırakmamta bu işler hep böyledir,....

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Adam yediği sopa korkusundan tamam karşılarım demiş sonra ekipmanın parasından banane demiş emin ol sonrada hadi len s...ktir çekicek emin ol hastanede bile olsan tutanağı kaza nasıl geliyorsa o şekilde tutanak tutulur imzalanır ekipmanda eklenir sgortacıya veririlir ben çok kaza yapıp tirafik tikanmasın diye kuytu kenarda sakin kafayla tutanak tutana şait oldum ha kuytu kenarda ha hastanede bence adam sizi masrafları karşılarım deyince siz üstüne düşmediniz şimdi iş işten geçti gibi artı adamlar ehliyetsizlikten ve ruhsat sahibi ceza yedi sizde ehliyetsizlikten ceza yedinizmi bari yırtıysanız ne ala

webingo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    çok geçmiş olsun. ALLAH (c.c.) acil şifa ihsan etsin inşALLAH (c.c.)

Şimdi arkadaşlar hepinize teşekkür ederim öncelikle değerli yorumlarınız için,
    Bir arkadaş demiş ki ehliyetten sonrasını okumadım,bi noktada haklısınız ehliyetsiz oluşum yanlış ama ehliyet almadan once motoru almıştım,ekipman ile ehliyet parası arasında kalınca haliyle ekipmanı seçtim tam kurslara yazılacağım vakit ara sokakta arkamdaki arkadaşım ve ben full ekipman 20 ile giderken çevirmeye denk geldik,kaçmadık durduk bir ceza yedik orda tam topladık kendimizi kursa yazılacağız bu kaza oldu,bunlar tabiki bahane olmamalı fakat,ehliyeti olup da insan hayatını hiçe sayanlardan değilim,kurallara azami dikkat eden 7 ayda 11bin km yol yapmış motosiklet tutkunu biriyim.
    Bir arkadaşımız demiş ki piskopat bir çevren varsa kır kolunu bacağını,adamlar malum ırktan aklı sıra benı tehtıd edıyor dayımlar felan en sonunda verdim kalayı tüm sülaleni çağır hepınızın kafasını kesmessem diye adam tekrar R,zaten arkadaş ortamımda böyle bir durumda seri cinayet işleyecek adamlar var,düzgün çocuklar olmasına rağmen böyle haksızlıklara gelemiyorlar,onların başını yakmak ve haksız duruma düşmek istemiyorum.

Şimdi arkadaşlar sorum şu ifadelere göre tutulan bu kaza tutanağını değiştirip beni haksız duruma düşürme gibi bir durumları varmı,çünkü yasal olarak bile arkadan çarpmama rağmen haklıyım.Kaza raporunun aslının ornegını ertesı gun hemen aldım ne olur olmaz diye,inşallah hakkımı arayabilirim yasal olarak,herseyı yapıcam dıyen adam motora da karısmam 300-400 atarız dıyor,amortisörler zaten 500 küsür.Hani adaleti devlet sağlayamazsa dediğiniz gibi kolunu bacağını kırıp ödeşicez yapacak birşey kalmıyor.

macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşım şahsi görüşümdür eğer ehliyetin yok ise direk haksızsin bence uğraşma çünkü yok ben çoğu ehliyetli sürücüden daha çok kurallara dikkat ediyorum falan gibi cümlelere bakmazlar onlar adam soracak ehliyetli araç kullanmakta bi kural bunu niye dikkat etmedin o zaman diyecek bazı arkadaşlar bana cephe alabilir bu konuda ama ben motorlu taşıtların ehliyetsiz kullanılmasına kesinlikle karşıyım Allah korusun bir kazaya karışsanız direk haksız durumdasınız olası bir kazaya karşı neden kendinizi 1-0 yenik başlatıyorsunuz olaya kaza olabilir bu çok normal birşey zaten türkiyedeki bu kadar aracın birbirine değmeden gitmesi bir mucize zaten bakın ne güzel yazmışsınız ekipmanları tamamladım olası bir kaza için dimı bu ama ehliyet de olası bir kaza için tamamlanması yani elinizde bulunması gereken birşey dediğim gibi bazı arkadaşlar bana karşı çıkabilir bu fikrim de ama ehliyetsiz kullanmayalım su aletleri haklıyken haksız duruma düşürmeyelim kendimizi

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Geçmiş olsun.
    Zararının tazmin edilmesinin en kısa yolu arkadaşlarınla anlaşman gibi görünüyor.
    Konuş arkadaşlarınla ne zararın varsa karşılasınlar böylece hem zamandan kazanır, hem de mahkemelerde sürünmekten kurtulursunuz.

Tekrar geçmiş olsun.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun.

Parayı çok fazla kafaya takma, gerekeni yap. Dava açmak istiyorsan aç.

Kafaya takıp günlerini rezil etme. Parayı kazanırsın, bu günler bir daha gelmez.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı NostraViaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi arkadaşlar hepinize teşekkür ederim öncelikle değerli yorumlarınız için,
    Bir arkadaş demiş ki ehliyetten sonrasını okumadım,bi noktada haklısınız ehliyetsiz oluşum yanlış ama ehliyet almadan once motoru almıştım,ekipman ile ehliyet parası arasında kalınca haliyle ekipmanı seçtim tam kurslara yazılacağım vakit ara sokakta arkamdaki arkadaşım ve ben full ekipman 20 ile giderken çevirmeye denk geldik,kaçmadık durduk bir ceza yedik orda tam topladık kendimizi kursa yazılacağız bu kaza oldu,bunlar tabiki bahane olmamalı fakat,ehliyeti olup da insan hayatını hiçe sayanlardan değilim,kurallara azami dikkat eden 7 ayda 11bin km yol yapmış motosiklet tutkunu biriyim.
    Bir arkadaşımız demiş ki piskopat bir çevren varsa kır kolunu bacağını,adamlar malum ırktan aklı sıra benı tehtıd edıyor dayımlar felan en sonunda verdim kalayı tüm sülaleni çağır hepınızın kafasını kesmessem diye adam tekrar R,zaten arkadaş ortamımda böyle bir durumda seri cinayet işleyecek adamlar var,düzgün çocuklar olmasına rağmen böyle haksızlıklara gelemiyorlar,onların başını yakmak ve haksız duruma düşmek istemiyorum.

Şimdi arkadaşlar sorum şu ifadelere göre tutulan bu kaza tutanağını değiştirip beni haksız duruma düşürme gibi bir durumları varmı,çünkü yasal olarak bile arkadan çarpmama rağmen haklıyım.Kaza raporunun aslının ornegını ertesı gun hemen aldım ne olur olmaz diye,inşallah hakkımı arayabilirim yasal olarak,herseyı yapıcam dıyen adam motora da karısmam 300-400 atarız dıyor,amortisörler zaten 500 küsür.Hani adaleti devlet sağlayamazsa dediğiniz gibi kolunu bacağını kırıp ödeşicez yapacak birşey kalmıyor.
    iki tarafında ifadelerini al fotokopi şeklinde bu sana büyük fayda sağlar sonradan ifade değiştirmesine karşı etkili olur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)