Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kaygan zemin, ilk kaza

Motovento
    REKLAM ALANI
    Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Merhaba.

Bugün uzun uğraşlar sonucu babamı ikna edip motosiklete bindirdim. Aylardır ben ona binmem sen de binme diyordu adam. Motosikletin şeytan işi olmadığını göstereceğiz ya illa. İkna ettik 50 yaşında adamı.

Gideceğimiz yol 40 km. Yerler ıslak. Yağmur da değil aslında çamur bildiğin. Yeşilköy'den sahil yoluna doğru gidiyoruz. Ataköy konakları'nın karşısındaki yol. Her neyse 55-60 km bir hızım var. İleride yola katılım olduğunu görüp hafif sola yanaştım. Önümdeki minibüs de tam gaz gidince boştur herhalde deyip hızımı azaltmadım. Yine mesafeli bir şekilde gittim Bir anda önümdeki minibüs acı bir fren yapıp kornaya bastı. En son bir servisin yola bakmadan atladığını hatırlıyorum. Frene asıldım tabii ama yapacak bir şey de kalmadı. Ön teker kaydı, ben direkt uçtum. 6-7 metre sürüklendim öne doğru. Arkamdan da motosiklet sürüklendi onu zar zor durdurabildim. Babam yana düşmüş bir şeyi yoktu onun. Benim dizlikler kırılmış. Montta ve herhangi bir ekipmanda sorun yoktu.

Motosikleti kenara çekerken sarı otobüslerden biri tarafında eziliyordum. Silme geçti yanımdan. Yerde olduğumu, motosikletin yerde olduğunu göre göre üzerime doğru geldi. bir de korna çaldı. Küfür ettim tabii doğal olarak ama burada belirtmiyorum.

Karizmam çok kötü çizildi. Gerçi karizmadan ziyade birinin canını tehlikeye atan kişi olmak çok koydu bana. Bu kişinin de baba olması. Ne bileyim. Motosikletin yüzünü bile görmek istemiyorum şu an.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Hamza Toruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DORUKOĞLU
    Öncelikle geçmiş olsun sizde ve babanızda birşey yoktur inşaallah ...Karizmanıza gelince abi o birdaha toplanmaz valla artık motor şeytan aracı tehlikeli ... ne derseler .
    Draconian bunu beğendi.

western - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 125 Ace
    Geçmiş olsun... o yolu ben de çok kullanıyorum... Aman dikkat... Şehir içinde sanki her araba bize vurmak istiyormuşcasına hareket edip yavaş ve dikkatli gitmek lazım. Zira bazen gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalıyoruz...
    Draconian bunu beğendi.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    geçmiş olsun kimseye motoruma binsin diye ısrar etmem (babam ,kız arkadaşım ,kardeşim , kankam vs ) üstelik motoruma binmesi için yalvarması lazım ki çok istediğini göstersin öyle bindireyim (zaten artçı ekipmanım yok ) motor tehlikeli iş zaten niye başkasını da riske atayım elli yaşındaki bir adamın kalçası kırılsa kaç ayda iyileşir biliyor musun çok sakat işler bunlar .

ilave olarak artçı tecrübeniz var mıydı
    Draconian bunu beğendi.

Artçı selesini hiç kullanmadım,kullanmayı düşünmüyorum pek.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.

Artçı ekipmanım vardı. Yoksa kesinlikle bindirmezdim kimseyi arkama.

Artçı tecrübem de var. Sadece taşıdığım kişi babam olunca işler değişti biraz. Daha çok sıktım kendimi. Aman hata yapmayayım, aman dikkatli olayım dedim hep.

Ama bunların kazayla bir ilgisi yok. Yana kaçamadım araç vardı. Duramadım da. Aslında mesafe de var gibiydi ama demek ki çok kazık bir fren yaptı öndeki o yüzden duramadım.

Motosikleti
    Forza 250
    Hocam öncelikle geçmiş olsun. Size birşey olması neyse de babanıza birşey olmaması çok büyük şans. Babanızdaki en ufak çiziktense elim-ayağım kırılsın dersiniz eminim. Motosiklete yeni başlamıştınız diye hatırlıyorum. Keşke biraz tecrübe kazanıp, eğitim alıp ondan sonra artçı alsaydınız. Tekrar geçmiş olsun ucuz atlatılmış bir kaza. Motordan soğumayla ilgili de şunu söylemek istiyorum. Motor kendi kendine ayakta bile durmaktan aciz bir alet , yani motora suç yüklemeyin, öz eleştiri yapın ve açıklarınızı eğitimle kapatmaya çalışın. Naçizane tavsiyemdir.
    Draconian bunu beğendi.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Geçmiş olsun.Trafiği iyi okumak önemli.Hele minibüs gibi ticari ve ileriyi görmeyi engelleyecek bir aracın arkasından giderken.Bir de arkada baba varken bu hata kötü olmuş.Neyse tecrübe olur sana.
    Draconian bunu beğendi.

yeniii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    grand dink 250i - pulsar 200ns - ktm duke 390
    Geçmiş olsun, artçı almaya çok erken başlamışın ekipman ve eğitim şart ;)
    Draconian bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    geçmiş olsun...

bu kazanın suçu kimde ?

kaygan zeminde mi,motosikleti icat eden şeytan da mı yoksa seni strese sokan babanda mı
    Draconian bunu beğendi.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    30 yıllık yaşantım boyunca 25 yılımı İstanbul'da geçirdim. Üniversite ve iş gereği 10 yıl Avrupa yakasında ve kalanında hep Anadolu yakasında ikamet ettim. Diyeceğim odur ki Avrupa yakası eğitim, kültür ve görgü bakımından daha alt seviyede insanları göç aldığından bu durumun trafiğe de yansıdığı aşikar. Avrupa yakasında motosikletle ciddi olarak 3 kere, otomobil ile de 7 kere ölümü atlattım diyebilirim. Anadolu yakası özellikle kadıköy-bostancı aralığında yaşayan kesim motosiklete karşı daha duyarlı. Her yerin öküzü var elbette ama Bağdat Caddesi gibi yoğun ve işlek bir yerde dolmuş şoförü sana yol verip ışıklarda muhabbet ediyorsa bir şeyler az buçuk da olsa oturmuş demek ki. Yedikule tarafında bomboş yolda beni ezmeye çalışan Audi A6 sahibi kişi ise "Zaten motorcusun git kaldırımda kullan" diyerek üzerime kırıyor. Farkı siz düşünün. Tabii bunlar yargılama yapmak için yeterli örnekler değil elbette. Yaşanılanlardan kesitler. Bu sebeple çok mecbur kalmadıkça Avrupa yakasında motosiklet kullanmak istemiyorum, kullananlara ve kullanmak zorunda olanlara da umarım bir şey olmaz.

Senin kazana gelince kardeşim; ben takip mesafesi ve öngörü eksiği olduğunu düşünüyorum. Babanızla düşmeniz gerçekten berbat bir deneyim. Ben de kız arkadaşımla düşmüştüm. Hem de yaz sıcağında ve durmak üzereyken : ) Ama zamanla sindiriliyor. İlk zamanlar çok zor geçiyor, korkarak biniyorsunuz ama daha temkinli oluyorsunuz. Bu da bir tecrübedir en nihayetinde. Geçmiş olsun.
    Draconian bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Geçmiş olsun, allah beterinden korusun bu işte düşmekte hep var. Ben babana üzüldüm.

Mengu16, Draconian ve MimTolga bunu beğendiler.

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Geçmiş Olsun. babanızın önemli birşeyi yoktur umarım.
    Draconian bunu beğendi.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Geçmiş olsun dostum uzuldum sana ve babana allahtan önemli birşey yok bunada şükür
    Draconian bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 ybr esd
    geçmiş olsun motor candır.sen bugün güzelce bi yat uyu,sabah güzel bi kahvaltı yap sonra marşa bas ,bi iki tur at bakalım motorda sıkıntı varmı...
    Draconian bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    artçı var + ön freninde kampana geçmiş olsun
    Draconian ve dyavol-77 bunu beğendiler.
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Geçmiş olsun
    Draconian bunu beğendi.

Emreköktürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 X
    Büyük geçmiş olsun
    Draconian bunu beğendi.

ToHaNS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 CBR 250R
    Çok büyük geçmiş olsun. Rabb'im beterinden ve tekrarından korusun inşallah. Hepimize kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum.
    Draconian bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    Yaptigim yanlis bisey belki ama benim ilk artcim zorla motosikletime binip,park halindeyken ustune binip,beni illa duraga gotureceksin diyen(durak 500 m ilerde) is arkadasim..daha acemiyim birak beni desemde ikna edemiyorum..sonucta kendi kasiniyor..ama banada tecrube oluyor.

Ama artcili motosiklet kullanmak tamamen farkli bi deneyim bu konuda da uzmanlasmak tecrube sahibi olmak gerekiyor.
    Draconian bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)