Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklet kazası ve trafik polislerinin garip tutumu

Motovento
    REKLAM ALANI
    atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı Aspenda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepsi lise mezunu değil hepsi Meslek Yüksek Okulu mezunu bu bir. OKUMAK CEHALETİ ALIR EŞEKLİK BAKİ KALIR bu iki.Adamlar hayat boyu her gün it kopuk, sarhoş ve berduş ile uğraşıyor biraz empati kurmak gerek. Senin o beğenmediğin en düşük devlet memuru dediğin polisler özellikle Özel Harekatçılar biz rahat uyuyalım diye evlatlarına hasret yaşıyorlar. Ben daha iyisini yaparım diyosan sizin gibi gençleri sokağa çıkma yasağı olan yerlerde seve seve görmek isteriz cancağızım.
    o kısımdan hiç bahsetme hocam.
    kim nereden anlar...
    adamlar bilgisayarın başında tık tık tık, akşam motoruna biter vın vın vın.
    adam orta çatışır. vatanını azcık seviyorsa " Allah rahmet eylesin "
    bitti.

dertlinin derdinden dermancı anlar,
    k20 mi ne zirvesi olduğunda otel tutmayıp,
    yerine sokakta sabaha kadar bekliyen polisleri, sadece polisler anlar.
    Hondolog bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hepsi lise mezunu değil hepsi Meslek Yüksek Okulu mezunu bu bir. OKUMAK CEHALETİ ALIR EŞEKLİK BAKİ KALIR bu iki.Adamlar hayat boyu her gün it kopuk, sarhoş ve berduş ile uğraşıyor biraz empati kurmak gerek. Senin o beğenmediğin en düşük devlet memuru dediğin polisler özellikle Özel Harekatçılar biz rahat uyuyalım diye evlatlarına hasret yaşıyorlar. Ben daha iyisini yaparım diyosan sizin gibi gençleri sokağa çıkma yasağı olan yerlerde seve seve görmek isteriz cancağızım.
    dostum bu ülkede hiçkimseyi zorla polis yapmıyorlar. kendin isteyerek polis oluyorsun. ortalama 22 yaşında polis olduğunu varsayarsak ; bir kişi polis olduğunda bunlarla uğraşacağını bilerek giriyor bu işe zaten. burada gelip duysu sömürüsü yapmanın alemi yok. hergün it kopukla uğraşacak tabii,adamın işi o... bir de vatan millet sakarya konusu yok mu, hiç girmiyorum. bedavadan mı yapıyor sanki. bugün 4 yıllık mühendlsik mezunu adam bile iş başı yaptığında 1500 tl maaş alırken, polisler 3000 tl maaş ile başlıyorlar. bi baltaya sap olamayanlar gidip polis oluyor,sonra bize saçma sapan uygulama yapıp,keyfine göre sorgulama yapıp " al bunu al al al" diyerek kendilerini bir bok sanıyorlar. sonra böyle ortamlarda da "biz kimlerle uğraşıyorz sen biliyon muuuu" diye liseli gibi konuşuyorlar işte. uğraşma lan banane,babanın hayrına mı polis oldun sanki,olmasaydın.

Biz rahat uyuyalım diye evlatlarına hasret yaşıyorlar.
    Ben bunu anlayamadım hocam, tercih ile ilgili birşey bu.
    Yapılan işin riskini bilmeden yapılacak şeylermidir bunlar?
    Cefasınıda sefasını da mesleği tercih eden adam düşünmeli.
    Zaten evladını eşini dostunu çok düşünen adam bu işleri düzgün yapamazki.
    Buna empati neden yapalımki biz? Bunu tercih etmiş bu işi yapıyor.
    Zorla yaptırılmıyorki bunlar insanlara.
    Asker polis zor işler bunlar,hesap kitap yapılmadan olmaz.
    Eğer gerçekten bu mesleklere gönül verilmediyse,
    Üniversite okudum ,iş bulamadım asker polis olayım kolayına kaçmamak, mücadele etmek lazım bence.

Selamlar
    Heinz

Motosikleti
    Suzuki inazuma F
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kısımdan hiç bahsetme hocam.
    kim nereden anlar...
    adamlar bilgisayarın başında tık tık tık, akşam motoruna biter vın vın vın.
    adam orta çatışır. vatanını azcık seviyorsa " Allah rahmet eylesin "
    bitti.

dertlinin derdinden dermancı anlar,
    k20 mi ne zirvesi olduğunda otel tutmayıp,
    yerine sokakta sabaha kadar bekliyen polisleri, sadece polisler anlar.
    Binsin hocam vın vın diyede binsin fıtı Fıtı diyede binsin ama cahil cahil konuşmak tüm polisleri zan altında bırakmak nedir. Hayır Kızdığım bunu bi motorsiklet kullanan birinin söylemesi. Yoksa dediğim gibi okumak cehaleti alır sadece....

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Binsin hocam vın vın diyede binsin fıtı Fıtı diyede binsin ama cahil cahil konuşmak tüm polisleri zan altında bırakmak nedir. Hayır Kızdığım bunu bi motorsiklet kullanan birinin söylemesi. Yoksa dediğim gibi okumak cehaleti alır sadece....
    bu forumda bir çok insan cahil, görüşleri çok uzak.
    o sebepten dolayı hiç bu işlere girme hocam. ben öyle yapıyorum. polislere çamur atanlar asgari ücrete tabi, yada ellerinde meslek yok.
    en iyi ihtimalle çok zengin acısı büyük

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Polis çocuğuyum bu biiir.

PMYO'nun verdiği eğitim akademik bir eğitim değildir bu sebeple LİSE MEZUNUDURLAR. Bu da ikiiiiii.

Sen hiç notları düşük diye PMYO'dan mezun olamayan gördün mü, o bahsettiğin EŞEĞİ bile bağlasan 2 senede mezun oluyor o okuldan. Bu da üüüççççç.

Öğrenci olduğum halde aldığım destekleme cart curt vs 2 asgari ücret eder, yazları tercümanlık, danışmanlık vs ile yurtdışında her ay 2 polis maaşı kazanabilecek yeteneklerim var( ki 4 senedir her yaz yaparım ), öyle 2 lira devletten maaş alıp kendini eleştiren herkese çulsuz diyen lise mezunlarına olsun bu sözümde, bu da döööört.

OSS'den 185 puan alıp 500 tam puanlı insanlara cahil yakıştırması yapmakda böyle bir kafanı ürünü oluyor ondan sonra
    bektanist ve zapalka bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki inazuma F
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bu ülkede hiçkimseyi zorla polis yapmıyorlar. kendin isteyerek polis oluyorsun. ortalama 22 yaşında polis olduğunu varsayarsak ; bir kişi polis olduğunda bunlarla uğraşacağını bilerek giriyor bu işe zaten. burada gelip duysu sömürüsü yapmanın alemi yok. hergün it kopukla uğraşacak tabii,adamın işi o... bir de vatan millet sakarya konusu yok mu, hiç girmiyorum. bedavadan mı yapıyor sanki. bugün 4 yıllık mühendlsik mezunu adam bile iş başı yaptığında 1500 tl maaş alırken, polisler 3000 tl maaş ile başlıyorlar. bi baltaya sap olamayanlar gidip polis oluyor,sonra bize saçma sapan uygulama yapıp,keyfine göre sorgulama yapıp " al bunu al al al" diyerek kendilerini bir bok sanıyorlar. sonra böyle ortamlarda da "biz kimlerle uğraşıyorz sen biliyon muuuu" diye liseli gibi konuşuyorlar işte. uğraşma lan banane,babanın hayrına mı polis oldun sanki,olmasaydın.
    Hayır hocam hiçbir şekilde duygu sömürüsü yapmıyorum çünkü polis değilim, kaldı ki ailemde de yakın uzak kimse polis değil . Ancak tüm polisleri bir baltaya sap olamamış kişiler gibi göstermek doğru değil söylediğim bu.evet bu tercih meselesi ve bu tercihi yapanlar 3000 de alır 5000 de alır çünkü sonuna kadar hak ederler.dediğinşz gibi 4 yıl okuyup mühendis olup 1500 lira maaşla çalışmak tercihtir. OKUMASAYDIM BANANE babamı okudun. Haa liseli gibi konuşan adamlar Al bunu dediklerinden seve seve isteye isteye oynaya oynaya alınırlar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:58 ----------

Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster

PMYO'nun verdiği eğitim akademik bir eğitim değildir bu sebeple LİSE MEZUNUDURLAR. Bu da ikiiiiii.

Sen hiç notları düşük diye PMYO'dan mezun olamayan gördün mü, o bahsettiğin EŞEĞİ bile bağlasan 2 senede mezun oluyor o okuldan. Bu da üüüççççç.

Öğrenci olduğum halde aldığım destekleme cart curt vs 2 asgari ücret eder, yazları tercümanlık, danışmanlık vs ile yurtdışında her ay 2 polis maaşı kazanabilecek yeteneklerim var( ki 4 senedir her yaz yaparım ), öyle 2 lira devletten maaş alıp kendini eleştiren herkese çulsuz diyen lise mezunlarına olsun bu sözümde, bu da döööört.

OSS'den 185 puan alıp 500 tam puanlı insanlara cahil yakıştırması yapmakda böyle bir kafanı ürünü oluyor ondan sonra
    Öncelikle polislerin karakolda

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:03 ----------

Meslek Yüksek Okulu Önlisans olarak geçer lise değildir. Okuldan at mı eşek mi mezun olur ayrıntılı cevabını babanız daha iyi verir sonuçta babanız bir polis bu konuda size verebilecek bilgiye sahib değilim. Öğrenci olduğununuz halde gelirinizi ne kadar arttırdığınızdan Bahsetmişsiniz ki ne kadar iyi bişi şimdi biri çıkıp bu adamlar oturdukları yerden yabancı dilde çeviri yapıyorlar ne emek ne alın teri dese haklı sayılır mı ki bence değil. Ayrıca hala okuyorsanız teorik olarak hala sizde Lise mezun sayılmıyormusumuz? Devletten de özel sektördende 2 alır 1 alır helal olduktan sonra insanı mutlu ettikten sonra bence hiç önemi yok ki devletten 2 lira alıp 10 senedir ev kredisi ödüyorum çok şükür benim olan bir eve girebiliyorum. konu para kazanmaksa kimse okumasın kaldı ki ülkenin en zenginleri hep ilkokul mezunu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:27 ----------

Alıntı HeinzBrausewetter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bunu anlayamadım hocam, tercih ile ilgili birşey bu.
    Yapılan işin riskini bilmeden yapılacak şeylermidir bunlar?
    Cefasınıda sefasını da mesleği tercih eden adam düşünmeli.
    Zaten evladını eşini dostunu çok düşünen adam bu işleri düzgün yapamazki.
    Buna empati neden yapalımki biz? Bunu tercih etmiş bu işi yapıyor.
    Zorla yaptırılmıyorki bunlar insanlara.
    Asker polis zor işler bunlar,hesap kitap yapılmadan olmaz.
    Eğer gerçekten bu mesleklere gönül verilmediyse,
    Üniversite okudum ,iş bulamadım asker polis olayım kolayına kaçmamak, mücadele etmek lazım bence.

Selamlar
    Heinz
    Kesinlikle söyledikleriniz doğru tabiki tercih meselesi ancak sadece maaş için yapılacak işler değil bu meslekler. Ben mesleğin zorluğunu tüm polislerin konu başlığında ki polisler gibi olmadığını anlatıyorum. Yoksa bi egzoz için arabamı bağlayacaklardı ne yapayım tüm polislere küfürler mi savurayım.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen önce yazı yazmayı öğren

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    cevap verme bence eğitim şart.. anlamak istemeyen birine anlatamazsın.
    #Aspenda kendi doğru sandığı hayatta yaşıyor..

Düzeltme yapayım kaza yapan arkadaşa büyük geçmiş olsun...

Motosikleti
    Suzuki inazuma F
    Cep telefonundan anca bu kadar bir dahaki sefere şekil çizerim daha rahat anlarsın...

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Polislerin hepsi melek gibi insanlar. Mesleklerini en güzel şekilde icra edip insanlara hakettiği şekilde muamele yapıyorlar. Neden bu ön yargı anlamış değilim.

Kimlik olayina karsiyim ama alkol testi yapilmali bencede.

tabi lan manyak mısınız ?

"çorba parası" lafını da mühendisler veya asgari ücretliler kazandırdı zaten türk lügatına.

sadece şu iki kelime bile nasıl karakterde olduklarını ortaya koyuyor zaten
    Zuzuuw ve bektanist bunu beğendiler.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    tamamen işgüzarlık...ama merkeze bir kimlik bildirmek uğruna (bürokratik olarak ivedi belkide) bu tarz gereksiz hareketleri yapıyor olabilir...
    bektanist bunu beğendi.

Motosikleti
    suzuki intruder m800
    Oo, devlet kutsalcilar geç kalmamış, hemen gelmiş.
    bektanist bunu beğendi.

osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Çocuğa çarptım. Çocuğu alıp arabayla götürdüler. Olay yerinde hemen polisi aradım ben çocuğa çarptım adresim burası diye. Kapattılar telefonu. 10 dk sonra beni bi numara aradı. Kardeşim senin olduğun yere polis gelemiyor. Akom'un orda ekipler var. olay yerinin videosunu çek gidiş dönüş yolunu, sesle de anlat nerde çarptın nerde fren yaptın. Sonra videoyu o arkadaşlara götür. Bendeki de mallık, tamam dedim aynen uyguladım. Polise gidecekken beni kaçıyor sandılar linç girişimi başladı. Ellerinden kurtuldum insanların. Yürüyerek gittim motorun anahtarını orda bi esnafa bıraktım. Gittim Yanına Bluetooth'tan videoyu at dedi. Bende iPhone kullandığım için Bluetooth yok diye Whatsaptan attım. Şimdi geri git motoru da al gel dediler. Tamam dedim gittim motoru aldım insanlara durumu anlattım. Motora bindim yanlarına gittim, bu kez de hadi karakola git biz haber verdik dediler. Gittim karakola polis ifade aldı hadi dışarda bekle dedi. Ulan ben çocuğa çarptım, kendimi bok gibi hissediyorum zaten. Suçlu durumunda iken dışarda bekle diye beni karakolun dışına çıkardılar. Paso sigara içiyorum, sigaram bitti. Girdim içeri dedim ki sigaram bitti sigara almaya gidebilir miyim. Tabi kardeşim git bana da alsana dedi bi memur parasını verdi. Rahatlığa bakar mısınız? Ben suçlu durumunda iken dışarda kol gezebiliyorum. Neyse saatler geçti ben bekliyorum, çocuk ve ailesi geldi şikayetçi olmadılar. Zaten suçlu ben değil çocuk ve ailesi çıktı ama yine de benim içim parçalandı. Bunları polis çocuğu olarak söylüyorum. Gerçekten ya denetleme kurulu gibi bişey yada işini gerçekten ciddiye alan kişiler, kişilik testi yapılarak alınmalı polisler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)