Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

En Son 120 ile Gidiyordum

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Çok geçmiş olsun. Sevdiklerine bağışlanmissin. Genc bir insansin tamamen iyilestigine o kadar sevindim ki anlatamam. Allah baska kotu gunler gostermesin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Transalp
    Kardeşim çok geçmiş olsun.Ancak özdilek ışıklarından sonra 120 hız nedir yahu?Mudanya yolunda zaten hız sınırı arabalar için bile 83 km.Motor için 70.Sen 120 basıyosun.Özdilek ışıklarından sonra bildiğin şehir içi trafiği.Nasıl o kadar sürat yapabiliyosunuz hayret.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    çok geçmiş olsun iyileşicek olman sevindirici bir haber kafana darbe alıp kalıcı hasar oluşup bir felce neden olmamış Allahın sevgili kuluymuşsun . şunu okuduktan sonra motordan soğudum o istek arzu sıfırlandı resmen ...

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Çok çok geçmiş Allah korumuş, inşallah kısa sürede daha iyi olursun, dediğin gibi insan sağlığının kıymetini kaybedince anlıyo, ben banyo yapmanın bile ne kadar büyük bir nimet olduğunu iki hafta önce burun ameliyatı geçirdiğimde öğrendim kladı ki sen ouramıyorum bile diyosun, Allah'ım hepimizide böyle kazalardan korusun kimsenin evine acı haber gitmesin inşallah...

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Abi dicek bir şey inan bulamıyorum.Çok geçmiş olsun.Şükürler olsun ki aramızdasın.Allah hic kimsenin başına vermesin böyle bir olayı

Motosikleti
    Mondial Drift
    Selamlar durum nasil oldu ?

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250C
    Okurken gozumde canlandi ve hem maddi ham manevi sizi hissettim. Yakin zamanda ufak bi kaza atlatmis biri olarak cok gecmis olsun kardeşim allah sifa versin hepimizi beterinden iyisinden kotusunden korusun..

ayhantoker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    dostum geçmiş olsun sevdiklerine bağışlasın. böyle bir durum benimde başıma geldi detay belirtmeyeceğim bir sorum olacak 120 ile gittiğinin farkındasın ve sonrasını hatırlamıyorsun sabit bir kilometrede seyirdeyken halüsinasyon görmüş olup ondan sonra uykuya dalmış olabilir misin diye düşündüm böyle bir durum yaşadım ben motosikletimle ...
    uykusuzluk var mıydı o gece sürüşüne çıktığınızda?

büyük geçmiş olsun tekrar

Bartas3010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Activa, 98 zx6r
    abi çok büyük geçmiş olsun şanslıymışsın. ben de bundan 3-4 sene önce dragstarı kaçırıp kaza yapmıştım havada olduğum anı hatırlamıyorum benimki büyük ihtimalen o anlık korkudan kaynaklıydı seninki de o kask yüzünden bence. o kask öyle yamulmamalı arkadaş böyle bir dünya yok yani basit örnek moto gpde adamlar düşüyor yürüyerek pite dönüyolar. o kask 2 bin tl ama hayatın fiyat/performansı olmamalı bence bi nebze daha kaliteli giymek lazım kaskı. sharp testinin aslında güvenilir olmadığının kanıtı bence bu kask. yeniden geçmiş olsun 2 ay geçmiş kazadan son durum mesajını bekliyorum takipteyim.

Motosikleti
    Honda Activa S 125
    Alıntı Bartas3010 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi çok büyük geçmiş olsun şanslıymışsın. ben de bundan 3-4 sene önce dragstarı kaçırıp kaza yapmıştım havada olduğum anı hatırlamıyorum benimki büyük ihtimalen o anlık korkudan kaynaklıydı seninki de o kask yüzünden bence. o kask öyle yamulmamalı arkadaş böyle bir dünya yok yani basit örnek moto gpde adamlar düşüyor yürüyerek pite dönüyolar. o kask 2 bin tl ama hayatın fiyat/performansı olmamalı bence bi nebze daha kaliteli giymek lazım kaskı. sharp testinin aslında güvenilir olmadığının kanıtı bence bu kask. yeniden geçmiş olsun 2 ay geçmiş kazadan son durum mesajını bekliyorum takipteyim.
    Arkadaşın kafadan hasarı yok olarak anladım ben. Bu durumda kaskı suçlamak doğru mu?

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Öncelikle çok geçmiş olsun pulsarın üzerindeki lastikler gercekten kötü abicim 50 bin kere söyledim bide o lastiklerle aşırı hız iyi bi lastık alacak bütsen olmasa bile sava lar ön arka 225 , 250 tl takımı birde üstüne hız verilmiş sadakan varmış sllah sevdiklerine bağışlamış bir kaç ay önce bende kaburgalarımı kırmıştım bide üstğne grip olduydum öksürmek gülmek müthiş acı sebebi nefes almak bile zor tuvalet oturdummu kalkamıyordum biri olmadan ama geçiyor iyileşmene bak arkadaşın ne diyor kaza ile ilgili

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun kardeşim.

Hamza Toruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DORUKOĞLU
    Geçmiş olsun inşallah iyileşip tekrar aramıza katılırsınız....

Motosikleti
    pulsar ns200
    büyük geçmiş olsun allah şifalar versin.ns200 ün daha önceden stop etme problemi varmıydı ?

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    geçmiş olsun kurban kesme düşünce ni yanlış buldum canın kurtul du diye başka canlının canını almayacaksin onu etini ihtiyaç sahiplerine verki karinlari doysun dua etsinler

papirus00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09 Tracer
    Çok geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin dostum.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    geçmiş olsun, Allah şifa versin, beterinden saklasın.

Cumali ALP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 RR
    Arai kask kullanıyorum fakat arkadaşımın maddi durumu elverişli olmadığından LS2 orta sınıf bir kask araştırıyordum öncelikle kask ile yapılan kaza sonuçlarını inceledim ve bu konuya denk geldim çok ciddi bir kaza geçirmişsiniz çok geçmiş olsun muhtemelen şuanda durumunuz iyi diye ümit ediyorum son durumu bizler ile paylaşırsanız sevinirim.

Şuanda şu dersi çıkarmak gerekir kask iyi yada kötü farketmez ilk darbeyi emmesi çok önemli arkadaşımızın kafasında o kask olmazsaydı kasktaki ezik kadar kafa tasında bir delik açılacaktı en kısa mesafede bile lütfen kaskınızı takın.

echtsasori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 / Keeway Superlight 150
    Oncelikle cooook am cok gecmis olsun. Verilmis sadakaniz varmis.

Benim tahminim kaza tamamen bilginiz disinda olmus (arkadan carpma yandan carpma vs.) Siddetli oldugu belli cunku bi noktadan sonra sizde yayin kesilmis. Bu genelde ani gelen darbeler sonrasi yasanan bir durumdur.

Gelelim kask konusuna.

Bir suru kask markasi var. En bilindikleri agv arai sohei vs vs vs. Ornek agv orta sinif kasklar 500 800 arasi termoplastik kabuk. Ls2 ninde cok dandik kasklari oldugu gibi kaliteli kasklari mevcut. Son donemde cikan FF323 model kasklari su an 725 TL. Fiberglas ve kabron kabuktan imal. Yani agv nin bircok kaskindan daha iyi bir malzeme. Simdi LS2 kotudur diyebilirmiyiz sizce. Ben arkadasimizin kafasindaki kask isini laiki ile yapmis ve hayat kurtarmis diyorum.

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    Gecmis olsun..insani motosikletten sogutacak bi kaza olmus.ama bu kadarla atlatmaniz sevindirici..

Konuyla alakasi yok ama az once arabayla bogazici koprusu anadolu istikametine dogru 80 km hizla giderken iki tane endurocu arakadas makas ata ata sagimizdan solumuzdan gecti..annem de "bunlar nasil gidiyolar"diye bana sordu..zaten motosiklete guc bela razi ettim."kizin 5 aylik" ve "motosiklet isini bidaha dusun" dedi bana.bence hepimizin daha cok dikkat etmesi lazim..

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)