Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Belediyenin kum havuzu projesi(!)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Discover 125ST
    Arkadaşlar ben Güzelbahçe de oturuyorum buralar özelikle yelki tarafı yeni yeni yapılaşıyor belediye rant uğruna her yeri imara açıyor ama oraya gelen kamyonların döktükleri kumları düşünmüyor maalesef. Bugün yokuş aşağı bir yoldan kum olduğunu bilerek saate 10 km hızla inerken bir anda kendimi yerde buldum. Bir hatam yoktu frene basmadım sadece yavaşça sola döndürmeye çalışmıştım gidonu.

Neyse koruma ve demiri ve egzoz çizildi kafa grenajı baya törpü olmuş gibi oldu. Ben de bir şey yok ekipman olarak her şeyi takıyordum yine de kaskın vizörü yerde baya bir sürünmüş kafam açıkta olsa ne olacağını hayal bile edemiyorum.

Sonuç olarak belediyelerimiz zıvanadan çıktı hangi partiden olursa olsun bu fürum böyle. Ayrıca yol bildiğiniz en az 10mm kum kaplanmış sorumluluk sıfır. Üstelik belediye başkanın kızını tanıyorum ve kızı da scooter kullanıyor. Arkadaşlar siz siz olun en azından kask takın mont vs. takmıyorsanız bile o bile faydadır. Ayrıca kumlu yoldan geçmeyin.

Şimdi siyah kısımları sprey boya yapmayı düşünüyorum. Okuduğunuz için teşekkürler dikkatli sürüşler...

https://hizliresim.com/0kPz8V

https://hizliresim.com/OZWDq0

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Geçmiş olsun. Gerekli tedbirler alınmalı tabi ama inşaat yapılmak zorunda kimse bulunduğu şehirde ağaçta büyümedi nüfüs artıyor her yapılan inşaatı rant diye etiketlemek yersiz.

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Rusya'da şantiye yöneten bir arkadaşım anlatmıştı. Şantiyede ilk yapılan imalatlardan birisi, hafriyat kamyonunun çıkacağı bir rampa. Şantiyeden ayrılmadan önce kamyonun altı üstü rampada tazyikli su ile adam gibi temizleniyor, ondan sonra çıkışına izin veriliyor. Yolda çamurlu iz bırakan kamyon olursa belediye şantiyeyi oyuyor. Aynen bizde olduğu gibi!...

Motosikleti
    Bajaj Discover 125ST
    Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Gerekli tedbirler alınmalı tabi ama inşaat yapılmak zorunda kimse bulunduğu şehirde ağaçta büyümedi nüfüs artıyor her yapılan inşaatı rant diye etiketlemek yersiz.
    Hayır yaşadığım bölge bir köy. En fazla 2-3 katlı evler var bu bölgede ama son 2 yıldır her yere 6 katlı apartman her yere lüks lüks villalar yani normal biçimde değil yapılaşma çok hızlı ve çok fazla bina dikiliyor benim tepkim buna.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:42 ----------

Alıntı etarhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rusya'da şantiye yöneten bir arkadaşım anlatmıştı. Şantiyede ilk yapılan imalatlardan birisi, hafriyat kamyonunun çıkacağı bir rampa. Şantiyeden ayrılmadan önce kamyonun altı üstü rampada tazyikli su ile adam gibi temizleniyor, ondan sonra çıkışına izin veriliyor. Yolda çamurlu iz bırakan kamyon olursa belediye şantiyeyi oyuyor. Aynen bizde olduğu gibi!...
    Sonra gelip birde yatırımlarımıza yatırım kattık diyor.

geçmiş olsun birdaha aynı senaryoda düşmezsin

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Cok gecmis olsun, spray boya bence lokal guzel durmayabilir (duradabilir) onun yerine biraz daha kollari sivayip daha cok ozellestirebilirsiniz, tum kafayi boyayin vs. gibi. Bu arada pasta surmeyi denediniz mi ? Bir miktar ise yarar diye dusunuyorum.

Motosikleti
    Bajaj Discover 125ST
    Pasta derken neyi kastettiniz tam olarak? Birde motor daha 160 km de köklü bir değişiklik komple berbat olabilir.

Mehmet_SIRLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1290SDGT
    Gecmis olsun en korktugum sey kum ve cakil. bir keresinde silivriden donuste keskin bir virajda kum oldugunu gordum yatmaya korktum frene abandim ve arka tekerle kanka olup bariyere milim kala durabildim tamamen sans eseri on teker kitlenmedi hala o korku icimde

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Biz kumda 50 60 ile gidiyoruz hemde ekipmansız bence tecrübe eksikliğiniz var

Motosikleti
    Bajaj Discover 125ST
    Ben bir hata yapmadım ki frene basmıyordum 1. viteste idi düz gidiyordum.

KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz kumda 50 60 ile gidiyoruz hemde ekipmansız bence tecrübe eksikliğiniz var
    ''Daha sonra tavuğa, keçiye, köpeğe, kurda, kuzuya, kuşa, ata, dinozora çarpıyoruz.''
    Cavalry, etarhan, yasdal ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Cavalry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LandCruiser
    Geçmiş olsun..
    Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz... Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar, ışıklı maviliklere süreceğiz... Açtık mıydı hele bir son vitesi, adedi devir. Motorun sesi.

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Alıntı KYorulmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ''Daha sonra tavuğa, keçiye, köpeğe, kurda, kuzuya, kuşa, ata, dinozora çarpıyoruz.''
    Yoksa dinozorların soyu sizin yüzünüzden mi tükendi?

Gecmis olsun.
    Yokus asagi 1. Viteste inmek bile bir hata bence. Bu tarz yollarda patinaja musait olan 1. vitesten hemen cikmanizi tavsiye ederim.

KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Alıntı etarhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yoksa dinozorların soyu sizin yüzünüzden mi tükendi?
    Benimle bir alakası yok. Ancak Snappy' e bir sormak lazım

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun.
    Yokus asagi 1. Viteste inmek bile bir hata bence. Bu tarz yollarda patinaja musait olan 1. vitesten hemen cikmanizi tavsiye ederim.
    Yokus asagi vites yukseltmesini degil bosa atmasini tavsiye ediyorsunuz diye tahmin ediyorum. Her sekilde 1. Vites daha guvenlidir bilginiz olsun
    aquarist4 bunu beğendi.
    Gökhan YAŞDAL

Motosikleti
    SUZUKİ BURGMAN UH 200
    İki iyidir bir çok güçlü vites oda duruma göre degisir

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Yokuş aşağı yavaş yavaş inmek isteyen birine boşu veya 2 yi öneren arkadaşların nasıl motor freni yaptığını çok merak etmeye başladım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)