Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk Kazamı yaptım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Merhaba arkadaşlar, aranızda yeniyim zaten foruma da pek birşeyler yazmadım sadece arasıra girip ne var ne yok bakıp çıkıyorum. Az önce ybr 125 esd motosikletimle kavşakta kaza yaptım, kavşağın içinde acemilikle biraz firene dokunup bıraktım ve yatmaya başladım, derken o da ne ön teker yalpaladı ve sonrası malum düşüp sürüklendim... Motosikletim yere düşünce depo ezildi ve daha sonra kaldırıma kafadan çarpmış o yüzden şu an kafa komple yok, yerinde sadece kablolar var Bende Allaha şükür birşey yok, Allahtan tam korumalı çıkmıştım sadece sağ el bileğimde hafif bir burukluk oldu sanırım birazcık acı var ve sol dirseğim çok küçük yüzülmüş... Kısaca ekipman gerçekten önemliymiş onu anlamış oldum... Neyse arkadaşlar bu arada size danışmak istediğim birşey var, bunun bana cezası nedir, yani komple kafa gidecek ve depo nasıl yapılır bilmiyorum belki o da değişecek, ne masraf çıkartırlar? Bu arada Düzce'de bildiğiniz iyi bir motor ustası var mıdır? Umarım durumumu anlayışla karşılar ve yardımcı olursunuz, şimdiden iyi kötü eleştiri ve düşüncesini söyleyen herkese teşekkürler, aman korumasız yola çıkmayın
    Berkec. bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah korumuş kardeşim geçmiş olsun.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Sağolasım kardeşim Umarım çok fazla beklememe gerek kalmadan motoru yaptırabilirim de yeniden yollara dönerim

ferhatdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    Çok gecmiş olsun son olur inşallah sıkma canini mala gelmiş iyiki bir yerlerin kırılmamiş calişir yaparsin yenisini alirsin ama sagliğin geri gelmez.. kirik bike olsa daha dikkatli ol kaza başkasi tarafindanda olabilirdi ikinci bir araçda .tekerin saģlam bassin dostum...

umuterdogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Agility 125 + CBR 125 R 2016
    geçmiş olsun allah tekrarını yaşatmasın

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Öncelikle geçmiş olsun.
    Düzcemizin asfalt kalitesi gerçekten harika üstüne lastiğiniz çok iyi değilse sıkıntı oabiliyor
    Yamaha servisi dadaş motor var sıkıntı yaşamazsın ama tuzlu olabilir haliyle
    ayrıca sürekli gittiğim motorcu var adı aklımda değil eski sanayi 1.sokakta yanında oto elektrilçisi filan vardı. Ben büyük iş yaptırmadım yağ-buji-balata vs değiştiriyorum, mont-lastik vs aldım fiyatları iyidi ufak tefek şeylerden para da almıyodu gidonu düzelttirmiştim mesela
    Parçaları da internetten araştırıp alman yararına olacaktır diye düşünüyorum
    facebook.com/SalcanoMotosiklet

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Çok sağolun arkadaşlar bakalım yarın servise bir danışacam da işte biliyorsunuz servisler biraz pahalı umarım çok fiyat çekmezler

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Depo filan işin içine girerse 500ü bulur gibi haberin olsun
    farı da yuvarlak far yap bence değişiklik olur hemde ucuz
    facebook.com/SalcanoMotosiklet

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    valla hocam inşallah 500 gibi birşeyle kurtulurum ama bana daha masraflı çıkacak gibi geliyor

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Eğitim al kardeş.
    Aykutfi bunu beğendi.

İlk motora kasko şart. Bence
    Virajda ön fren, aniden hızlanma, yüksek hızda aniden düşük vitese geçme, kafayı döneceğin yere çevirmeme, motoru dizinle kavramayıp ağırlığı gidona verme işleri sakattır
    Aykutfi bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Geçmiş olsun, motosikletin pozisyonuna dikkat edin ön fren kullanırken, ayrıca zemine de.
    Aykutfi bunu beğendi.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    [QUOTE=Aykutfi;3715951: Bende Allaha şükür birşey yok, Allahtan tam korumalı çıkmıştım [/QUOTE]

şu korumalı çıkmıştımı görünce ne kadar mutlu oldum anlatamam her kaza başlığında o bu eksikti yazıyor çok geçmiş olsun kardeşim.

arkadaşlar abartmış yuvarlak kafa al kasko yaptır falan ybr bu ekonomikliğiyle bilinen bir alet. Depoyu yaptırma kalsın kafayı yaptır çok birşey tutmaz.
    Aykutfi bunu beğendi.

Berkec. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy
    Alıntı Aykutfi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolasım kardeşim Umarım çok fazla beklememe gerek kalmadan motoru yaptırabilirim de yeniden yollara dönerim
    Geçmiş olsun öyle diyince hemen bu fotoğraf aklıma geldi
    Resim açılmazsa buradan bakarsınızhttps://instagram.com/p/3HKz_9sSpY/?r=1203215537
    Aykutfi bunu beğendi.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Ufak bir araştırma yaptım kafa grenaj 50 far 50 göstergeler 120 tl.
    Aykutfi bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Bakalım haftasonu servise bi gösterecem, çok fazla çıkmazsa hani 500-1000 arasında falan çıkarsa servise yaptırmayı düşünüyorum çünkü sanayiye çok güvenemiyorum sonuçta yan sanayi veya çıkma parça koyacaklar... İşte Allahtan kendimde birşey yok bugün hastaneye gittim el bileklerimin ve sol ayak bileğimin röntgenine baktırdım bir şey yok dedi doktor, acaba koruma ekipmanını değiştirmem mi gerekiyor? Hani kaskta hiçbirşey yok çizik bile yok kafamı vurmamışım, dizlikte de birşey yok, işte sırtımın ve kolumun üzerinde sürüklendim montun kolunda çok küçük bir delik açılmış ve eldivenlerin avuçiçinde biraz sürtünme var... Sizce ne yapayım arkadaşlar dışardan pek sorunları yok gibi bunlarla devam etsem çok mu tehlikeli olur?

Motosikleti
    ybr125
    50 tl ye koruma demiri taksan sıfır zararla kurtulurdun

Geçmiş olsun

Miy33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Volusia 800
    Büyük geçmiş olsun. Bundan sonrası için bende koruma demiri öneriyorum. Motora gelen zarara çok üzülmemek lazım, sonuç olarak hatasız sürerken büyük keyif veren bir makine düştüğünde de hasar görecek. Anladığım kadarıyla motorun dengesini, şasesini etkileyecek bir kaza değil. Çözülecek meseleler yani. Bundan sonrası için daha dikkatli olmanızı ve mümkün olursa profesyonel bir motor eğitimi almanızı öneririm (40 yıl motor kullanıp eğitim aldıktan sonra bildiklerinin çoğunun yanlış olduğunu anlayanlar var)
    Tekerimize taş değmesin

L.SAHİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    Çok geçmiş olsun,malesef ybr gibi küçük hacimle motosiklerlerle böyle aksiyonlara girince bu tip kazalar oluyor,sorun sadece eğilme bükülme ise parça değişimine gitmeden onarılabilecek parçaları bakalitcilerde depoyuda kaportacılarda halledebilirsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)