Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

İş çıkışı kaza atlattım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun. Bu tarz videolari hem seviyorum hem sevmiyorum.

İyi ki o beyinsiz ilk sağ sinyal verip döndüğünde önünüz açıldı diye gaza yuklenmemissiniz. Altına alırdı sizi şerefsiz.

Geçmiş olsun, halihazırda video varken elinizden geleni yapın bence.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    yoldaki arabaları minibüsleri kamyonları bazen ellerimle kollarımla parçalamak istiyorum.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

ibooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Çok geçmiş olsun, iyi frenlemişsiniz.

Motosikleti
    Yamaha Xmax
    Bir şey yapmayacaklarını bildiğim halde emniyete şikayet edeceğim bakalım. Hiç olmazsa kayıt altına girsin.

Motosikleti
    Msx 125
    Adam sizin hayatinizla oynuyor kornaya basip hatasini farkettirmiyorsunuz cok ilginc, ben olsam emniyet beyaz masa vs hepsine yollarim kaydi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax
    Açıkçası o anda korna yerine frenlemeyi düşündüm.
    Olaydan sonra da bu tip adamlarla trafikte tartışmanın doğru olmadığını düşünüyorum, adam bir hareketi ile motosiklet sürücüsüne büyük zarar verebilir.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ya bu adamlar sürekli bir atraksiyon peşindeyken, bu kadar hayvanca araç kullanıyorken, bunlara neden başkalarıyla eşit cezalar verilir anlamıyorum ? Bu minibüs, otobüs ve taksici tayfasının alacakları cezalar normal vatandaşın alacağının üç katı olmalı ki o aynasına beş sefer bakıp öyle dönsün veya şerit değiştirsin.

Motosikleti
    Msx 125
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bu adamlar sürekli bir atraksiyon peşindeyken, bu kadar hayvanca araç kullanıyorken, bunlara neden başkalarıyla eşit cezalar verilir anlamıyorum ? Bu minibüs, otobüs ve taksici tayfasının alacakları cezalar normal vatandaşın alacağının üç katı olmalı ki o aynasına beş sefer bakıp öyle dönsün veya şerit değiştirsin.
    Hata hatadır, taksici dolmuşcu ile hususi arabanın yaptığı hata farklı mı oluyor ?

ibooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı SercanG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hata hatadır, taksici dolmuşcu ile hususi arabanın yaptığı hata farklı mı oluyor ?
    Ben okul servisine çocuğumun canını teslim ediyorsam, evet farklı oluyor.
    Benim şahsi aracımla yaptığım hata ile 15-20 çocuğu taşıyan servis şöförünün hata lüksü aynı olmamalı.

Motosiklette artçı taşıdığımda, bana emmanet 1 can olduğu için 10 kat daha dikkatli olmaya çalışıyorum.
    Ama bu işi ticari olarak yapan, onlarca kişinin canını emanet ettiğimiz şöförler aynı hassasiyeti taşımıyor ne yazık ki.

Motosikleti
    Msx 125
    Alıntı ibooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben okul servisine çocuğumun canını teslim ediyorsam, evet farklı oluyor.
    Benim şahsi aracımla yaptığım hata ile 15-20 çocuğu taşıyan servis şöförünün hata lüksü aynı olmamalı.

Motosiklette artçı taşıdığımda, bana emmanet 1 can olduğu için 10 kat daha dikkatli olmaya çalışıyorum.
    Ama bu işi ticari olarak yapan, onlarca kişinin canını emanet ettiğimiz şöförler aynı hassasiyeti taşımıyor ne yazık ki.
    X kişinin yaptığı (hususi araç motosiklet araç vs) hatayla 30 40 kişilik minibüs otobüs kaza yaparsa nolacak ? Bide bu yandan bakarsanız görürsünüz.

Motosikleti
    Yamaha Xmax
    Bence de ticari araçlar ile ilgili yaptırımlar daha fazla olmalı. Örneğin ticari araç kullanımında alkol limiti normale göre daha düşük. Bu yaklaşım diğer ihlallerde de olmalı.

Motosikleti
    CRF 250 L
    Servis şoförü olmak için yeterli hayvanlığa sahip biri daha bu işi yapmak için şerefsiz olmak gerekiyor herhalde hiç adam olanı çıkmaz mı merak ediyorum adam aynadan bakıyor motor geldiğini görmesine rağmen umrun da değil inşallah anasına avradına sövmüşündür O.Ç.nun.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    makas şov diye youtube benzerleri dolu
    elinizde kayıt var emniyete online olarak şikayet edin bakalım ne yapacaklar

Videoyu 10 kez izledim:

1- Kimse yapmamalı ama okul servisi böyle manevraları nasıl yapar?
    2- Bir insan evladı neden 8 saniye içinde 3 kez şerit değiştirir? Üstelik hiçbir işe de yaramadı (Bu zihnin emeliyle bakıyorum)
    3- Kazaya sebebiyet verdiği halde aynı şekilde devam etmesi nasıl bir yüzsüzlüktür?

Ben bu tip manevlraları en son Raikkonen'de görmüştüm.

Son olarak ufak bir tavsiye olarak böyle araçların arkasından giderken bir takip mesafesi koymak şart. Her araca şart ama bunlara zaruri. Bi de öndeki aracın hareketlerini biraz olsun gözlemleyip öyle hareket etmek gerekiyor. Vaktinde bir abim İstanbul Bağdat Caddesi'nde 4x4 aracın arkasında giderken araç aniden duruyor, scooter aracın altına giriyor. Bayağı uğraşıp gürültülü bi şekilde motoru jantın altından çıkarıp kadının yanına gittiğinde kadının elinde adres yazılı bir kağıt, olaydan habersiz olduğunu görüyor. Böyleleri de var, full dikkat ve olumlu manada paranoya.

Geçmiş olsun.

Çok geçmiş olsun.

Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    Geçerken dikiz aynasını da alıp geçeceksin en temizi nasıl olsa kullanmıyor.
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Böyle dallamalara trafikte çok dikkat etmek lazım, çok iyi yırtmışsınız verilmiş sadakanız varmış gerçekten.

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    bunu izledıkçe sövüyom

Geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız.

Malum Türkiye nin klasik arızalı trafiği..

Ancak benim genel olarak farkettiğim bir hususa dikkat çekmek istiyorum arkadaşlar. Motosiklet denilen şey kolay hızlanan ancak kolay durmayan birşey. Fren mesafesi uzun ve tepki surelerimizlede ilişkili bu mesafe biraz daha uzayabiliyor.

Söz konusu Türkiye trafiği ise mutlaka çok çok dikkatli olmakta fayda var. Kazaların geneline bakıyorum ya en sol şerit yada en sağ şeritte kaynaklanan kazalar. Neden çünkü kaçacak yer pek olmuyor. Motosiklet tabiki trafiğin önünde gidecek. Hepimiz gitmek istiyoruz ancak önce can güvenliği..

Şahsen otoban ve uzun mesafeler açılan sağ ve sol şeritler harici trafiği yogun akan yerlerde motosikleti orta şeritlerde kullanmanın daha güvenli olacağı kanaatindeyim.

Ha bu motosikletin ruhuna aykırı vsvs diyeniniz olacak ancak konu güvenlikse gerisi teferruattır. Özellikle sıkışık trafiklerde orta şeritlerde olmak bence kaza risk rasyosunu minimuna indiriyor Türkiyede..

SizofrenMacaPapazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw 1974 R60 , AS 200 GY
    Çok geçmiş olsun ucuz atlatmışsın

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)