Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bende kazamı yaptım...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Elegant 150
    Selamlar ,

Motorumla bende kazamı yaptım... Olayı hiç bir şekilde hatırlamıyorum, olay öncesini ve sonrasını da hatırlamıyorum. Bende sol omuz çatlak, kaburgalarda kırıklar var ve akciğere zarar vermişler, beyinde ufak bir kanama oldu hayati tehlikeden dolayı kısa bir süre hastanede kaldım sonra bunalıp kaçtım. Sol gözüm mor ve göz altımda yarık var. Ayrıca sol dizimde ve sağ omzumda kas yırtılmaları var. Motorda sadece gösterge ve far üstü koruma kırık ayrıca koruma demiri artık benden bu kadar diyip istifa etti. Motor bugün parktan geldi ama maşallah tık demeden çalıştı sanırım bir de ön amortisör keçeleri patlamış. Normal zamanında tek marşla çalışmayan motor şimdi akıllanmış heralde saat gibi namussuz :D

Arka tekerde ve jantta belli bir kısımda ciddi bir çizik var sanırım arka lastiğe büyükçe bir taş veya başka bir şey geldi. Polisler dahi kazanın nasıl olduğunu bilmiyor, görgü tanığı yok, mobese yok. Sanırım kazanın nasıl olduğunu asla öğrenemeyeceğiz.
    neiam bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    caneroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun büyük kaza atlatmışsınız

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Geçmiş olsun kardeşim. Daha iyisindir umarım.

Motosikleti
    Elegant 150
    Ben gayet iyiyim sağlığım yavaş yavaş düzeliyor.. Asıl sıkıntı eş dost oldu.. Motoru sorduğum zaman hemen hemen herkes aynı şeyi söyledi "Bundan sonra daha hala motoramı bineceksin?" sanki millet hasta olduğu zaman yaşamaktan vazgeçiyor. Bu kaza bana sadece tecrübe oldu. Motorda iyi durumda sayılır fazla bir masrafım olmayacak belli ki. Bu da motorun ön kısmından bir resim ;

RS383 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift
    Geçmiş olsun motoru boşver şimdilik parayla olucak hiç bir şeye üzülme kendine iyi bak toparlan iyice bi umarım çabuk iyileşirsin en kısa zamanda aramıza dönmen dileğiyle..

Ekipmansız çıkmayalım

Motosikleti
    honda cgl
    Arkadaşlardan gelecek tepkiye karşılık önce geçmiş olsun kusura bakma ama şaka gibi geldi bana

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:28 ----------

Umarım gerçek değildir

Motosikleti
    Elegant 150
    Bana bile hala şaka gibi geliyor Ölümden döndüm ama at gibi adammışım eve çıktığım andan beri aman oram ağrıyor buram ağrıyor diye yatmadım bile. Ağrılarım var ama yatmak insanı hasta hissettiriyor.

Bu arada ekipmanlarım vardı. Gözümün alt kısmı kafamı kaska vurduğum zaman yarılmış kaskın içi komple kan ve vizör kırılmamış ama fena çizik bir halde (Ayrıca şu gözümün morluğu bir gitmedi, gören dayak yemişim sanıyor bende sen bir de o asfaltın haline bak diyorum). Üzerimde mont vs olmasa büyük ihtimalle ölürdüm sanırım. Sadece ayağımda normal spor ayakkabılarım vardı onunda sürtünmeden dolayı sadece marka etiketi biraz soyulmuş. Motosikletin alt kısmında en ufak bir sorun yok. Pantolonuma bayağı bir yağ akmış hastanede gören bacağım kopmuş gibi tepki veriyordu tek sorunum o.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olayi hatirlamiyorsun (bu travma gecirip kurtuldugun anlamina gelir), durumla egleniyorsun. Benim anladigim yasin cok genc ve "iyi ya bir seyim yok devam" kafasiyla devam edeceksin.

Burada sorulacak tek soru, uzun yasamak istiyor musun istemiyor musun?
    sp83 bunu beğendi.

HEROCAN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter
    Geçmiş olsun

Motosikleti
    Elegant 150
    Yaşım 30, 11 yaşından beri sorumluluk sahibi olan ev geçindiren babasız büyümüş bir insanım. Durumla tabi ki eğlenirim. Bir kaç önceki mesajımda bunun bana sadece bir tecrübe olduğunu zaten söyledim.Bundan çok daha kötü durumlarla karşılaştım bu kazadaki en büyük avantajım ve eğlencem kazayı kendi kenndime yapmış olmam, araçla çarpışmadım, yayaya veya başka bir canlıya çarpmadım. Ha belki bana bir araç çarpıp kaçmıştır ama öyle olsa motorun hasarından belli olurdu. Ben sadece sola devrilmiş ve bir güzel sürüklenmiş bir adamım.

İlk mesajımda da zaten ufak bir beyin kanaması geçirdiğimi ve hayati riskim olduğu için bir süre hastaneden çıkartmadıklarınıda söyledim. Ben kendimle barışığım ama senin yazdığın mesaja bakılırsa sen olduğun yerde motosikleti devirsen sanırım bir daha motora binmezsin . Hayatta başına ne geleceğini hiç bir zaman bilemezsin. Canın bir çok defa yandıktan sonra artık eskisi kadar da acımaz ;) Ben yaşadığım olaya bunuda atlattım gözü ile bakıyorum hatam vardır yoktur bunu hafta içi karakoldan kaza tutanağını alınca göreceğim o zaman da "hmm demek böyle yapmışım ondan böyle olmuş" diyeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:07 ----------

Önceki mesajımı düzenleyemediğim için ekleyeyim ; Ayrıca kaza yapmışsam nolmuş ki? Kendimden bir başkasına zarar vermiş olsam amenna ama bir defa kaza yaptım canım acıdı diye ne yapayım hayata mı küseyim? Yaralar illa ki iyileşir, önemli olan yaşadıklarımızdan ders almak . Durumumdan gayet memnunum, bu kazadan ölmeden kurtuldum. Ne sağlığımda bir problem var ne de kıytırık motosikletimde. Daha ne olsun ? Zaten hepimiz bu zıkkımın riskini bilerek bu alete binmiyormuyuz.
    TEKNECI, Dusty ve mozgur bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki z250sl
    Geçmiş olsun koruma olarak neler vardı üzerinizde ?

Motosikleti
    honda
    geçmis olsun bende koruma olarak ne ekipmanlarınız vardi merak ediyorum mont ve kaskın dışında eldiven ve dizliğınız mevcut muydu ?

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    gecmis olsun.
    bayagi agir bir sey atlatmissin.
    durumu karsilayis tarzin beni imrendirdi.
    acaba ayni tur bir sey yasasam senin gibi dusunebilir miydim? bilmiyorum

tekrar buyuk gecmis olsun

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Çok çok geçmiş olsun.Bu arada cidden üzerinde ne ekipman vardı? Hızın neydi?

Motosikleti
    Elegant 150
    Geçmiş olsun dilekleriniz için Teşekkürler . Telefondan yazıyorum yazım hataları olursa Affola. Koruma ekipmanı olara,, mont, kask ve eldiven vardı. Bugun karakoldan tutanağı Aldım. Kazaya sebep refüj taşıymış. Refüjün girişi çok dar ön lastiği kurtarmışım fakat arka lastik taşa gelince motorun arkası 30 cm kadar havaya kalkıyor ve dengem bozulup sola devriliyorum motorla beraber 8 metre sürüklenip ben kaldırımın üzerine motor aksi tarafa gidiyor. Hızım düşük 50 veya 60 civarlarındaymış.. Sola düşünce kafamı kask içinde vurmuşum. Kaskın içinde baya kan Var ve kask kullanılmaz durumda.

Olayı büyütecek hiç bişi yok. Kaza yaptım ama şu anda çok çok iyiyiM.. Sağlığım iyi olduktan sonra her normal insan gibi malımı düşündüm ve şükür o da ufak bir masrafla düzelecek durumda .. İnsanlar yolda yürürken düşüp kolunu bacağını kırıyor ben bu kazada çok şanslıydım ve uzun zamandır şans ilk defa yüzüme güldü bende bunun keyfini çıkartıyorum

Motosikleti
    Transalp
    Kardeş öncelikle geçmiş olsun ama benim kafama takılan konu , kafanda kask olduğu halde beyin kanaması geçirmiş olman.Hepimiz motor kullanıcıları olarak ,senin bu kazanı irdeleyip , ders çıkarmalıyız diye düşünüyorum.Kaskın markası neydi?Ne kadar fiyata almıştın?Polis kazayı aydınlatarak iyi iş çıkarmış.Ben fazla uğraşmayıp , kayıp düşmüş işte diyeceklerini düşünüyodum ama adamlar iyi iş çıkarmış.Galiba motorun arkası şaha kalkınca seni üzerinden atmış ve düşüşün de kafa üzeri olmuş.Biz de kaskımız çatpışma testinden 4 yıldız almış diye geziyoruz ama acaba böyle ters durumlarda ne kadar koruyabilir?

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Dostum şans diyorsunda, yağmurda giderken 50-60 la hıyar sürücünün teki yüzünden ben de kaydırdım motoru, sadece pantalon ıslandı o kadar. Sen baya baya fırlamışsın motordan anladığım kadarıyla. Çok çok geçmiş olsun.

BerKToprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HİLTİ
    Geçmiş olsun gusülden şaşma.
    netster bunu beğendi.

Motosikleti
    Elegant 150
    Alıntı transalp3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş öncelikle geçmiş olsun ama benim kafama takılan konu , kafanda kask olduğu halde beyin kanaması geçirmiş olman.Hepimiz motor kullanıcıları olarak ,senin bu kazanı irdeleyip , ders çıkarmalıyız diye düşünüyorum.Kaskın markası neydi?Ne kadar fiyata almıştın?Polis kazayı aydınlatarak iyi iş çıkarmış.Ben fazla uğraşmayıp , kayıp düşmüş işte diyeceklerini düşünüyodum ama adamlar iyi iş çıkarmış.Galiba motorun arkası şaha kalkınca seni üzerinden atmış ve düşüşün de kafa üzeri olmuş.Biz de kaskımız çatpışma testinden 4 yıldız almış diye geziyoruz ama acaba böyle ters durumlarda ne kadar koruyabilir?
    Kask Ls2 marka çeneden açılır bir model. Arkadaşımın hediyesiydi, fiyatını tam olarak bilemiyorum ama öyle çok ahım şahım bir şey elbette değil. Polis sağolsun tutanağı alırken olayı bana anlattı sanırım kamera kayıtlarına bakarak tutanağı yazdılar. Motor kazadan sonra beni ilk başta üzerinden atmıyor beraber biraz sürükleniyoruz daha sonra ben kafamı kaldırıma vurup kaldırımın üzerine savruluyorum. Büyük ihtimalle de kafamı kaldırıma vurduğum anda kask kafamın biraz üzerine çıkıyor ve sol gözümü ve elmacık kemiğimi vizörün bitiş kısmına vuruyorum çünkü gözüm mor ve alt kısımda ufak bir yarık vardı. Kaskında sol kısmında kan var zaten vizörün altında. Kafamı 2 defa çarpmışım ben ilkinde motordan düştüğümde ikinci ve daha sertini de kaldırıma çıkarken.

Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum şans diyorsunda, yağmurda giderken 50-60 la hıyar sürücünün teki yüzünden ben de kaydırdım motoru, sadece pantalon ıslandı o kadar. Sen baya baya fırlamışsın motordan anladığım kadarıyla. Çok çok geçmiş olsun.
    Kendime şanslı diyordum da benden daha şanslıları da varmış demek ki Sana da çok geçmiş olsun dostum.

Kazadan dersimi aldım. Ben refüje girmekte gecikmişim. Bundan sonra dönüşlerde çok daha dikkatli olurum/olacağım. Çok şükür sağlığım yerinde, normal olarak biraz ağrılarım var. Haftaya tekrardan tomografiye gireceğim kontrol amaçlı. Ciğerimde ki zedelenme yüzünden de kazadan önceki halimden biraz daha fazla yoruluyorum ve nefes nefese kalıyorum ama eninde sonunda nasılsa o da düzelecek. Kaza bu, insanın ister istemez başına geliyor. İnşallah yapmazsınız ama eğer sizde kaza yaparsanız en az benim kadar şanslı olursunuz.
    mozgur bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)