Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza Yaptım Polislerden ve Hukukçulardan Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBF 150
    Motosikletimle caddede ilerlerken sokaktan geri geri bir arabanın çıkması sonucu 10 metre firenleyerek duramayıp arabaya çarptım. Kaza anını hatırlamıyorum ama öncesini ve sonrasını çok iyi hatırlıyorum. Arabayı sonradan ehliyetsiz ve 16 yaşında olduğunu öğrendiğim bir çocuk sürüyordu ve arka koltukta annesi oturuyordu. Ben yerde yattığım yerde biranda doğruldum ve ayağımın üst kemikten kırık olduğunu farkettim. Çocuk uzaklaştı ve annesi arabadan inip bana bağırmaya başladı. Kaza çocuğun evinin önünde olduğundan babası çıkıp geldi evden. O sırada benim arkadaşlarım çevreme toplandı ve içlerinden birisi kim çarptı buna kim kullanıyordu bu arabayı diye bağırmış, ve çocuğun babası bizim enişte kullanıyordu camiden geliyordu demiş. Ben ambulans geldi hastaneye kaldırıldım. olay yerine sonradan gelen polis ekibine çocuğun babası kazayı ben yaptım demiş. Kazada ona 67. maddeden banada 52/1-a maddesinden hatalı görülmüşüm.Bu maddelere göre kusur kimde çıkar yada kaç oranında çıkar? Ben mahkemeye başvuracağım çocuktan babasından ve araba çocuğun teyzesnin üstüne olduğundan teyzesinden de şikayetçi olacağım. Kazayı gören bir adam var ama komşusunu kolladığından şahitlik yapmıyor ama çocuğun sürdüğünü biliyor. Birde yaşı küçük 15 yaşlarında bir çocuk var onuda ikna edebilirsem oda şahitlik yapar. Başkada şahidim yok.Mahkemeyi bu şartlarda kazanabilir miyim ? Kazanırsam tazminat alabilir miyim ? Adam benim durumum yok ben köyden yeni geldim diyor beni affet çocuğumdan şikayetçi olma diyor ama ben şikayetçi olacağım.Sizce sonuç ne olur? Şimdiden teşekkürler. Bu arada benden tavsiye kaza yapmayın yaptıktan sonrası berbat
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Benim ayağım kırılacak ve arabayı yaşı küçük bir çocuk kullanacak. Anası babası buna izin verecek öylemi. Hiç kimseye acımam davamdan da dönmem. Hem çocuktan hemde ona göz yuman ebeveynledinden sikayetçi olurum.
    telike bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı gargi amca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim ayağım kırılacak ve arabayı yaşı küçük bir çocuk kullanacak. Anası babası buna izin verecek öylemi. Hiç kimseye acımam davamdan da dönmem. Hem çocuktan hemde ona göz yuman ebeveynledinden sikayetçi olurum.
    Zaten her türlü şikayetçi olacam ama elimde şahit yok bir ben gördüm bikaçtane çocuk ve birde büyük adam görmüş çocuk sürdüğünü. çocuklar zaten arabayı kullanan çocuğun arkadaşları, adamda benide tanıyor karşı tarafıda ve ben şahitlik yapmam diyor.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Öncelikle geçmiş olsun. Çevrede güvenlik kamerası vs. varsa onların olay günü ile ilgili kayıtlarını almaya çalışın. Tekrarını yaşamamanız dileği ile

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Geçmiş olsun. Zaten siz geçiş üstünlüğü olan caddede giderken o sokaktan hem de geri geri çıkıyor olduğu için asli kusurlu karşı taraf oluyor. Ancak ehliyetli olup olmamanın trafik kaza kusurunda önemi yok, sonrasında açacağınız dava için önemli olur bu. Şahit bulabileceğinizi ve çocuğun kullandığını ispatlayabileceğinizi pek sanmıyorum. Ama neticede kim kullanıyor olursa olsun, taksir ile yaralama söz konusu, tazminat davası açıp tazminat alırsınız. Davalar uzun sürüyor tabii ülkemizde.

Ama tüm bu süreçlerden önce mutlaka bir avukata danışın.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı capozzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Zaten siz geçiş üstünlüğü olan caddede giderken o sokaktan hem de geri geri çıkıyor olduğu için asli kusurlu karşı taraf oluyor. Ancak ehliyetli olup olmamanın trafik kaza kusurunda önemi yok, sonrasında açacağınız dava için önemli olur bu. Şahit bulabileceğinizi ve çocuğun kullandığını ispatlayabileceğinizi pek sanmıyorum. Ama neticede kim kullanıyor olursa olsun, taksir ile yaralama söz konusu, tazminat davası açıp tazminat alırsınız. Davalar uzun sürüyor tabii ülkemizde.

Ama tüm bu süreçlerden önce mutlaka bir avukata danışın.
    Ben halen yüzde kaç kusurlu olduğumu bilmiyorum nereden öğrenebilirim. Asli kusur nedir ne işe yarar ?

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Bir Avukat tutmanızı tavsiye ederim. Bir yandan tazminat davası devam ederken öbür yandan da ceza davası açtırırsınız. Bildiğim kadarıyla 1 aydan 3 aya kadar hapis cezası var ehliyetsiz araç kullanmanın (emin değilim). Tabi bu erteleme kapsamına girdiği için çocuk çıkıp ben kullandım diye itiraf etse de birşey değişmez, kimse hapse girmez. Ancak işin pratiği şudur ki, savcılığa şikayette bulunursanız savcılık polisten civardaki işyerlerinin veya varsa mobeselerin kamera kayıtlarını temin etmesini isteyebilir. Avukatınız bundan bir sonuç elde ederse o durumda arabayı çocuğun kullandığını da ıspatlamış olursunuz. Bu ise tazminat davasında çok işinize yarar. Ruhsat sahibi, hem de ehliyetsiz birine aracını kullandıran kimse, sizin uğradığınız maddi, manevi zararlarınızı tazmin etmek durumunda kalacaktır. Aracını ehliyetsiz birine verene ayrıca para cezası çıkar. Olaya tanık olanları yine de şahit göstermenizi tavsiye ederim. Hakim namusu, şerefi ve kutsal değerleri üzerine yemin ettiriyor, bi ihtimal o durumda şahit doğruyu söyleyebilir. Dava çoook uzun sürer, bu davayı alacak ve uğraşacak avukat bulmakta zorlanırsınız. tazminat olarak ödenmesi gereken meblağlar yüksek olmayacağından, kazansa bile avukatınızın karşı taraftan alacağı vekalet ücreti düşük kalacaktır. Ancak yeni mezun biri, veya başkasının üzerinden alıp da kendi yürütecek bi stajyer kabul eder bu davayı belki. Paranız var ve öderseniz o ayrı tabi. Fark ettiğiniz üzere karşı tarafı tazminat ödetmekle veya hapis cezasıyla sıkıştırma ihtimaliniz yüksek değil. Ama dava açmanızın psikolojik baskısı olur. Hem çocuk, hem anası, babası, hem araç sahibi herkesi adliyelere sürüklersiniz, bi ihtimal pes ederler, çocuğumuzun sicili lekelenmesin endişesiyle de zararlarınızı tazmin edip kurtulma yolunu seçerler. siz de yıpranırsınız ama haliyle. Tabi bu tür dava almış ve olumlu netice elde etmiş bir avukat arkadaşımız var ise forumda daha ayrıntılı ve işe yarar şeyler yazabilir. Alanım olmadığı için net birşeyler söyleyemiyorum, üzgünüm. Çok geçmiş olsun :(

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı 40yapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir Avukat tutmanızı tavsiye ederim. Bir yandan tazminat davası devam ederken öbür yandan da ceza davası açtırırsınız. Bildiğim kadarıyla 1 aydan 3 aya kadar hapis cezası var ehliyetsiz araç kullanmanın (emin değilim). Tabi bu erteleme kapsamına girdiği için çocuk çıkıp ben kullandım diye itiraf etse de birşey değişmez, kimse hapse girmez. Ancak işin pratiği şudur ki, savcılığa şikayette bulunursanız savcılık polisten civardaki işyerlerinin veya varsa mobeselerin kamera kayıtlarını temin etmesini isteyebilir. Avukatınız bundan bir sonuç elde ederse o durumda arabayı çocuğun kullandığını da ıspatlamış olursunuz. Bu ise tazminat davasında çok işinize yarar. Ruhsat sahibi, hem de ehliyetsiz birine aracını kullandıran kimse, sizin uğradığınız maddi, manevi zararlarınızı tazmin etmek durumunda kalacaktır. Aracını ehliyetsiz birine verene ayrıca para cezası çıkar. Olaya tanık olanları yine de şahit göstermenizi tavsiye ederim. Hakim namusu, şerefi ve kutsal değerleri üzerine yemin ettiriyor, bi ihtimal o durumda şahit doğruyu söyleyebilir. Dava çoook uzun sürer, bu davayı alacak ve uğraşacak avukat bulmakta zorlanırsınız. tazminat olarak ödenmesi gereken meblağlar yüksek olmayacağından, kazansa bile avukatınızın karşı taraftan alacağı vekalet ücreti düşük kalacaktır. Ancak yeni mezun biri, veya başkasının üzerinden alıp da kendi yürütecek bi stajyer kabul eder bu davayı belki. Paranız var ve öderseniz o ayrı tabi. Fark ettiğiniz üzere karşı tarafı tazminat ödetmekle veya hapis cezasıyla sıkıştırma ihtimaliniz yüksek değil. Ama dava açmanızın psikolojik baskısı olur. Hem çocuk, hem anası, babası, hem araç sahibi herkesi adliyelere sürüklersiniz, bi ihtimal pes ederler, çocuğumuzun sicili lekelenmesin endişesiyle de zararlarınızı tazmin edip kurtulma yolunu seçerler. siz de yıpranırsınız ama haliyle. Tabi bu tür dava almış ve olumlu netice elde etmiş bir avukat arkadaşımız var ise forumda daha ayrıntılı ve işe yarar şeyler yazabilir. Alanım olmadığı için net birşeyler söyleyemiyorum, üzgünüm. Çok geçmiş olsun :(
    Mobese veya kameranın olmadığından eminim çünkü kendi mahallem. Adliyeden tanıdığım bir arkadaş var oda sizin gibi dava açmamı önerdi ve bugün tekrar aradım dosya bugün gitmiş polisten adliye ye savcısı belli değilmiş haftaya belli olabilirmiş. Haftaya gidip şikayet dilekçesi yazacağım ve avukat tutmak istemiyorum. Para yediremem çünkü param yok! Zaten çalıştığım işyeri ile adliye arası 5 dakika ben gider gelirim sıkıntı olmaz bana. Birde birşey sormak istiyorum. Şu anda benim motosiklet duruyor ne kadar benim üstüme kayıtlı olsada aslında abim kullanıyor benimkini geçen ay satmıştım. Motosikleti nasıl tamir ettirmem gerek. Honda twister 250 motosiklet. Benim elimde sadece polisin tuttuğu rapor var bu raporla tamir ettirmem için sürücünün ehliyetinin fotokopisi olması gerekiyormuş. Ve bence sürücünün ehliyetini alıp tamir ettirsem karşı taraftaki sürücünün arabayı kullandığını kabul etmiş gibi olurum sonradan sıkıntı çıkar mı ?

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    geçmiş olsun,

kask kamerasi veya motosiklete monte edilmis yol kamerasi olsa ve yeterince delil kameraya takilsa işiniz daha kolay olurdu

durabileceginiz kadar hızli gitmek gerek

bazı dar yollar oluyor arabanin yarısını çıkarmadan gelen var mi goremyor insan
    bu nasil cozulebilir
    arabanın sag arka tarafina veya
    sol on tarafina kamera takip yolu kontrol ederek
    veya biri arabadan inip gelen giden varmı diye yolu kontrol eder

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Anlassaniz olmaz mi? Motoru yaptirsinlar, hastane masraflarini karsilasinlar, kac ay yatacaksan o kadar maasini versinler, trafik cezasi bu olaydan kesildiyse onu da odesinler...

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlassaniz olmaz mi? Motoru yaptirsinlar, hastane masraflarini karsilasinlar, kac ay yatacaksan o kadar maasini versinler, trafik cezasi bu olaydan kesildiyse onu da odesinler...
    Adam yanıma bikaç kere geldi. Dediği tek şey beni affet şikayetçi olma. Ben niye affedeyim seni ? Elini cebine sokacak birisine benzemiyor. Bizde zorla sokturacağız mecbur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)