Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

e5 te kapı actılar

Motovento
    REKLAM ALANI

bir önceki kazanın ustunden cok gecmemiştiki malesef yine kaza gecirdim önceki konu http://www.motosiklet.net/forum/kaza-raporu/132225-yasli-amcaya-carptim.html

e5 edirne istikametindei merterde migrosun biraz ilerisinde trafik durdugundan dolayı sagdan devam ediyordum.bi anda kapıyı actılar.kapıya carpıp bariyerlerin üzerinde asılı kaldım.ekipmanlarım tamdı.sag serce ve yüzük parmagım şişti oynatamıyorum.hastahaneye gittik kırık veya catlak yok.adamın arabasında birşey yok.benim sol aynam kırıldı.sol grenajın kafa grenajıyla birleştigi yer cıktı.ilginçtir ki motor bariyerlerin üzerine düşüp oyle kaldı ama motorun sag tarafında birşey yok.adam masraflarımı karsılayacak.ara sokakta felan beklerdim ama e5 te basıma gelecegini dusunmezdim.Demekki cok daha dikkatli olmak lazımmış.
    cece89 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ///MPOWER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    Çok geçmiş olsun ALLAH beterinden saklasın. Şu bariyer tarafından gitmeye hiçbizaman alışamadım gitmiyomuyum çok gidiyorum ama zorunlukluktan olan hiçbişeyi sevmediğim gibi onuda hiç sevmiyorum. Tekrardan çok geçmiş olsun

Trasabaglar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache rtr 150
    DOstum bugün akşam 5gibi oldu dimi siyah bi araba ?

geçmiş olsun. öküzün e5'i sokak arası olmuyor. Bu arada sürat neydi acaba ?

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    En çok korktuğum zaten 1) Kapı olayı 2) Emniyette giderken önüme araç atlaması.

Geçmiş olsun, ucuz atlatmışsınız, hızınız azdı sanıyorum?

Alıntı Trasabaglar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DOstum bugün akşam 5gibi oldu dimi siyah bi araba ?

dogrudur.5 civarıydı sagolsun butun goren motorcular durdu saglıgımı sordu.hızım fazla degildi Allah'tan cok daha kotu olabilirdi.
    cece89 bunu beğendi.

caneroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun

Motosikleti
    apache rtr 150
    Alıntı onur694 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dogrudur.5 civarıydı sagolsun butun goren motorcular durdu saglıgımı sordu.hızım fazla degildi Allah'tan cok daha kotu olabilirdi.
    aynen o ara su içiyordun geçmiş olsun dedim gittim lakin aynı yerde dün gecede kaza vardı kırmızı bi cbf150 baya haşat olmuş motosiklet sürücüsünü ambulans almış götürmüş çekiciye yüklüyolardı ben geçerken o merter zeytinburnu arasında ve cevizlibağ tarafında çok dikkat etmek lazım insanlar yan yol trafiğine girmemek için oralarda indi-bindi yapıyolar
    ///MPOWER bunu beğendi.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok gecmiş olsun... bende arabaların sagından gecerken iki kere düşünüyorum hoş sol şeritte 120 ile giderken daha dun audinin biri yanımda seyir halindeyken biranda ustume kırdı ne olduğunu anlamadım bile ) yawaşlayıp buyuk bir kazadan kactım diyebilirim sonra basıp yetiştim. adam da baya özürdiledi... çok dikkatli olmak lazım herkese kazasız sürüşler...

supporter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gecmıs olsun kardes
    Kasksız gezen babam olsa yüzüne bakmam !
    Bizim evde son lafı ben söylerim ' Peki Hanım'

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    geçmiş olsun hocam. kötünün iyisi ne diyelim

benimde kapı açmaya yakın şöyle bi anım var.
    sağdan sağdan giderken kapı açılmadı fakat adamın biri, sağ ön yolcu koltuğunda oturan adam, kolunu 1 metre dışarı çıkardı esnerken, az kalsın çarpıyodu bana :D ne adamlar var ya Allah akıl fikir versin.

Arabanın geçebileceği yerden, araba çıkabileceğini düşünüyorlar fakat, motorun geçebileceği yerden, motorun çıkabileceğini düşünemiyorlar!
    cece89 ve rahmi34 bunu beğendiler.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    İst bogazici koprusunde cok açiyorlar dikkat edin gecmis olsun

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    her zaman "balon mesafe"yi koruyun internet üzerinde ne olduğunu araştırın.

Kurye arkadaşlar hariç gideceğiniz yere çok acil bir durum söz konusu değilse emniyet şeridini kullanmayın.
    Yine de kullanacaksınız ve kullananlar olacaktır.

Dikkat edin ve kornanızı kullanın uzun süre çalarak değil dokun çek 1 saniye ötmesin trafikteki milyonlarca aracı uyar !
    https://www.facebook.com/cenk.toker.3
    Mail:cenktoker@windowslive.com[/COLOR][/I][/B]

cagdas08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    enduro peşinde.
    solda trafik durmuş kardeşim sağdan iniyorum önümde iki araba var arkalarından gidiyorum solda halk otobüsünün yanından geçerken arkasındaki uyanık bir anda kırdı önüme kafa kafaya geldik fren yaptım tampona değdim dengemi kaybettim motor yan yattı arabada iki tane hippi tipli genç şöför koltuğunda olan başladı küfretmeye neymiş uyanık sağdan kaçacak ben motosikletmişim iyice sağdan niye gitmiyormuşum...bak bak bak hareketler bitiriiiimm...tabii bilmiyor karşısında taekwondo siyah kuşak,2005 türkiye kickboks 3.sü..dövüş sporları antrönörü..(yanlış anlamayın bunları kendimi övmek için yazmadım.)ikazlarıma rağmen üzerime yürüyüp darp etmeye kalkıştılar...sonrası malum birisi bayılmıştı diğerininde çevredekiler ağzını burnunu siliyordu..polis,ambulans geldi sonra şikayet falan....olan benim motora bir de diz kapağıma oldu...kavgaya herzaman karşıyım ama böylelerine dersini vereceksin....bunlar yüzünden insanlar trafikte herzaman huzursuz..hele birde motosiklet kullanıyorsan...yandın...
    barodi, doraemon ve hyce bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı cagdas08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    solda trafik durmuş kardeşim sağdan iniyorum önümde iki araba var arkalarından gidiyorum solda halk otobüsünün yanından geçerken arkasındaki uyanık bir anda kırdı önüme kafa kafaya geldik fren yaptım tampona değdim dengemi kaybettim motor yan yattı arabada iki tane hippi tipli genç şöför koltuğunda olan başladı küfretmeye neymiş uyanık sağdan kaçacak ben motosikletmişim iyice sağdan niye gitmiyormuşum...bak bak bak hareketler bitiriiiimm...tabii bilmiyor karşısında taekwondo siyah kuşak,2005 türkiye kickboks 3.sü..dövüş sporları antrönörü..(yanlış anlamayın bunları kendimi övmek için yazmadım.)ikazlarıma rağmen üzerime yürüyüp darp etmeye kalkıştılar...sonrası malum birisi bayılmıştı diğerininde çevredekiler ağzını burnunu siliyordu..polis,ambulans geldi sonra şikayet falan....olan benim motora bir de diz kapağıma oldu...kavgaya herzaman karşıyım ama böylelerine dersini vereceksin....bunlar yüzünden insanlar trafikte herzaman huzursuz..hele birde motosiklet kullanıyorsan...yandın...
    Aynen öyle geçen gunde arabam ile giderken sola sinyal vermeme rağmen minibüs eminim ki gördü gaza daha çok basıp geçmeye çalışıyor bende inadına kırdım önüne vurursa arkadan vurur diye fren yaptı sonra beni sağladı önüme geçti o fren yaptı bağırdım sinyali göre göre basıyorsun diye. Neyse kisa süre sonra gitti ama eminim 3 vakitte biri ile kafa kafaya gelir bizim milletimiz kadar sabırsız şoför milleti yok herkese değil lafım ama çoğu böyle makas atmalar artistikler nereye yetişiyorsun topu topu 1 2dk kazanacağım diye...

OnNumero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 2015 - PCX 150 2015
    geçmiş olsun

Motosikleti
    apache rtr 150
    bu salladımı uzayan alet vardı neydi onun adı çok güzel adam dövülür onla

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Ucuz atlatmışsın, geçmiş olsun. Bir de iyi yürekli bir adamla karşılaşmışsın, haline üzülmüş ki hastane-motor vs masraflarını da ödemeyi kabul etmiş.

Yukarıda yazan arkadaşları da okudum, hemen hemen hepiniz arabayı hatalı bulmuş. Şimdi açıp baksam gene hemen hemen hepiniz motor kullanırken ekipmanın ne kadar önemli olduğunu, ekipmansız kullanmanın bilinçsizlik olduğunu vs diğer mesajlarınızda hep savunmuşsunuzdur. Ancak hepiniz yanılıyorsunuz. Ekipmansız kullanmaktan daha bilinçsizce bir şey varsa o da "güvenli sürüş" olayına uygun olmayan kullanım tarzıdır. Bu drumda üzgünüm ama araç sürücüsünü hatalı bulan her kim varsa hepiniz bilinçsizsiniz, amacım saldırmak falan değil, umarım bir noktayı anlamanıza yardımcı olur bu mesajım.

Öncelikle bir karayolunun en sol şeridinin solundan ve en sağ şeridinin sağından çok özel durumlar hariç ASLA VE ASLA gidilmez. Ben 10 yıllık motor kullanıcısıyım, aynı zamanda araba da kullanıyorum. Arabada iken eğer yolun en sağındaysam artık sağ aynama bakmam, en soldaysam da sol aynama bakmam (bölünmüş yollardan bahsediyorum). Bakın kendim motor kullanıyor olmamam rağmen durum böyle. Çünkü artık benim o yöndeki aynalarımı kontrol etmemi gerektirecek bir durum yok. Motor ile araya girmek zaten tehlikeli ve kanuni de değil. Motor ile araya girmenin en güvenli olacağı yer sol şerit ile orta şerit arasıdır, başka yer değil. Üstelik bunu da yaparken devamlı kısa kısa korna basmak ya da ara gaz verip ses çıkartmak, sürücüleri orada olduğunuza dair uyarmak gerekir. Bu bile tam güvenli değildir, kaza anında gene siz suçlu olabilirsiniz, çünkü yolun bir şeridinde iki araç olmaz siz şerit dışınız, olmamanız gereken bir yerdesiniz.

Bir kere karayolunda seyreden araçları "sağlamak" diye bir eylem yapamazsınız, aracın sağından geçilmez, en başta bu var. Siz onu da değil, daha da sağdan şerit bile olmayan yerden geçiyorsunuz, üstüne de araç kullanıcısının sağ aynasını kontrol etmesini bekliyorsunuz. Bunun yapacağınıza rus ruleti oynayın daha dertsiz olur...

Mesela sağ şeritteki aracın sağından geçerken yolcu koltuğundaki adamın kollarını açarak esnediğine şahit olup bu adama allahtan akıl fikir dileyen arkadaşım. Orada eğer adamın koluna çarpıp yaralanmasına neden olsaydın kim bilir sana ne akıllar verirlerdi bunu hiç düşündün mü? Olmaman gereken bir yerden geçip adamın kolunu başını kırarsan sana neler yaparlar ve haklılar. Kanuna göre suçlu sen olursun.

Başlığı açan arkadaşım, sana da tekrar söylüyorum çok iyi yürekli bir adama denk gelmişsin. Çünkü istese kaza anında dörtlülerini yakıp "acil durum vardı kapıyı onun için açtık, senin şerit bile olmayan yerde en sağdaki arabanın sağında ne işin var" diyebilirdi. Beş kuruş masrafını ödemeyebilirdi ve haklı olurdu.

Siz siz olun, yolun sağ şeridinin sağından sol şeridinin de solundan geçmeyin.
    ozwizard bunu beğendi.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    geçmiş olsun...

Motosikleti
    Cbr250r
    Alıntı cece89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her zaman "balon mesafe"yi koruyun internet üzerinde ne olduğunu araştırın.

Kurye arkadaşlar hariç gideceğiniz yere çok acil bir durum söz konusu değilse emniyet şeridini kullanmayın.
    Yine de kullanacaksınız ve kullananlar olacaktır.

Dikkat edin ve kornanızı kullanın uzun süre çalarak değil dokun çek 1 saniye ötmesin trafikteki milyonlarca aracı uyar !
    E-5te balon yapacak bosluk yok sagda. Yoksa girme guvenli degil diceksin ama öğlen sicagindan mont eldiven kask dizlikle bizzat balon ben oluyorum :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)