Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Agır Yaralamalı Kazaya Sebebiyet Verdim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CB125 E
    Saat 16.30 Civarlari Okuldan Donuyorum 30 km/s seyir halindeyim mahhaleye gidiyorum yol biraz kumlu bir tane 11-12 yaslarinda bisikletli genc var aramizda 4 mtre civari fark var birden yoluma atladi freni kokledim motor kayiyor benim kaydigim yere dogru geliyor genc en son koruma demirime carpti kafa kafaya girdik motor savruldu kaldirima girdim vites yamuldu tamamen koruma demiri motorun ic kismina kadar girerek ayagimi kitledi cocuk takla atip yere kapaklandi.Malum ehliyetim yok bi baktim yerde oturmus agliyor etraftan kosmaya basladilar bende kactim eve gelirken direksiyonun icinden vidalar dokuldu 2-3 tane bulamadim yolda ardindan koruma demiri yerinden cikip yere dustu ben kactim orda hakli bendim ama ehliyet yok suclu ben oluyorum ne gibi ceza alirim vicdan azabida var plakayi falan aldilarsa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    öncelikle allah akil fikir versin, sonrasinda gecmis olsun..

sen o cocuk olmus olsaydin ve sana carpip kacan olsaydi neler hissederdin cok merak ediyorum. oyuncak mi bu trafikte motor kullanmak, hiyakeden mi kurallar konulmus, bosuna mi forumda bagira bagira ehliyetsiz kullanmayin deniliyor, hepsi sürücü kursu komisyoncu mu sanki..

madem bi bok isledin, mesuliyetinide üstlen, git pasa pasa karakola, böyle böyle oldu de, cezani cek, ehliyetini al ve ondan sonra babalar gibi hosgeldin kardesim diyelim..

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    İnşallah plakanı almışlardır, inşallah şikayet etmişlerdir, inşallah görgü tanıkları hatta kameralar vardır, inşallah ufaklığın ciddi bir şeyi yoktur, inşallah anası babası seni bulur.
    zenon, shrek ve Mamba09 bunu beğendiler.

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    böyle cahil insanların burada işi ne ki?

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    İnşallah çocuğa birşey olmamıştır inş .

onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    bana veya bir yakınıma olsa böyle bir olay tek ağır yaralı trafik mağduru olmazdı, umarım cezanı kat be kat çekersin fitil fitil gelir burnundan.

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haklı bendim, ehliyet yoktu ve kaçtım. dedinmi iş biter.

teslim olursan 3 bin lira ceza+ çocuğun hastahane masraflarını ödersin. tabi aile işin peşine düşerse dava falan açarlar uzar gider ama birşey çıkmaz. 1 2 gece de nezarethaneye alabilirler. ama 5 6 bin lirayı gözden çıkar.

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    ya bide gitmiş iki kere konu açmış, hadi evladım git karakola anlat herşeyi güzelce, gereken neyse yapılsın..

cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    bu nedir ya :/

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    11-12 yaslarinda bisikletli genc
    Ona çocuk denir.
    Genç olan sensin.

Çocuğa geçmiş olsun.

aybarssurucu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS / KLX250
    Bir tane motor fotoğrafı olaydı plakalı, tadından yenmezdi...

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    Bence sen en iyisi motoru bi kenara çek. Doğruca ehliyete yazıl. Ehliyeti cebine koyunca kadar trafiğe çıkma. bisiklet kullan, otobüse bin...

Ayrıca, arabanın tamponuna çarpar kaçarsın, aynasını kırar kaçarsın. bunlar affedilir. Ama bir insanı yaralayıp kaçamazsın. Bu seni kötü bir insan yapar..

Ne yazıkki haklı olan sen değilsin. Her durumda, vicdanen ve kanunen sen haksızsın. Duygusal olarak kendini haklı görmek istiyorsun. Ancak çocuk bakmayabilir. görmeyebilir. Birden önüne fırlayabilir. ki, 11 - 12 yaşındaki bir çocuğun yola fırlayabileceğini bilerek sürmen gerekirdi.

Önünde kum var ve sen sert fren yapmana sebep olacak bir süratte sürüyorsun.

Yani kırıcı yazmak istemiyorum ama, sen çok yanlış gelmişsin. Motosikleti hiç tanımıyorsun. Trafik kültürün çok kötü ve vicdansızsın ...

Gaddar olup Trafikte bir araç kullanma diyeceğim ama hiç gerçekçi olmayacak. BU yüzden lütfen, Motosikletini ehliyet alana kadar kullanma :(

Ehliyetin var veya yok. Kaçmasaydın belki de hiç polis gelmeyecekti. çocuğu sen bir hastaneye götürecektin, ki temel insanlık vazifesidir bu.. Bunu yapmayan insanlar yüzünden dünya kötü bir yer.

Ama şimdi ehliyetin olsaydı bile bırakıp kaçmışsın. vicdanen zaten kötüsün ve suçlusun. Artı ehliyetin yok. Çocuk eğer hastaneye gitmesi gerektiyse ve plakanı aldılarsa başına epey iş açarlar.

Ehliyetin var veya yok. bir çocuğu haklı veya haksız farketmez, yaralayıp sokağın ortasında bırakıp kaçan bir insanın bir daha araç kullanmaması için elimden geleni yapardım...

Ama İnsanlar değişir ve anlarlar. Umarım sen de bu yaptığının ne anlama geldiğinin farkındasındır ve bir an önce kendine gelip bu davranışlarını değiştirmek için adım atarsın.

Biraz ağır yazdımsa affet. Ama haksız birşey yazmadım.
    notdream, duyguemre ve İmportant bunu beğendiler.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Isallah senin cocugunun da basina gelir dicem cocugun ne gunahi var ALLAH ıslah etsin ne diyim sana
    www.erkakurye.com

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    bunun bir boy büyüğü araba ile motorsiklete çarpıp kaçıyor.
    sessizsakin nusu ve okkası yerinde bir cevap yazmış. abilerini dinle

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    bide yazmış buraya.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    bu kazanın 30 km hızda yapıldığı bana hiç inandırıcı gelmedi. kaza yapılan yerde muhakkak plakanı alan vardır. karakola gitmek yada gitmemek senin vicdanınla arandaki ince çizgiye bakar. ama unutmamak lazım ALMA MAZLUMUN AHINI ÇIKAR AHESTE AHESTE

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Haklı odan adam KAÇMAZ... Haklılığını ispatı için uğraşır...
    Ehliyetsizsin direk haksız yre düşüyorsun. o motor 50 cc bile olsa senin aldığın mesuliyeti öğretme adına ehliyet veriyorlar ki sende o kafa olmadığı için ne yapsan yersiz.

yarın birgün bir araba sana dalsa ki yine sen haklı olsan o arabalı sana nah çekip gönderebilir ve hiçbirsey diyemezsin. ehliyetin yok trafiğe pok varda çıktın derler...
    Adamada böyle gülerler...

Karşındakini insanı kendi yerine koy. Madem oldu bir kaza paşa paşa git özür dile bari iyi niyetini göster. Sıçtın tam sıvamışsın birde....

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    teslim olursan basina gelecek sey asagidaki haberde var.
    http://gundem.milliyet.com.tr/asli-nin-katiline-odul-gibi-ceza-/gundem/detay/1764941/default.htm

bu olaydan bir ders cikarttiysan, ehliyetini almaya karar verdiysen, bundan sonra daha dikkatli olucam diyorsan, teslim olmanin bir mantigi yok.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    tam dayaklıksın cidden...ayrıca 30km hızla motor öyle kayıp koruma demiri yamulmaz,gazı kökledin hava atmak için,ceremesini o küçük çocuk çekiyor şimdi.lanet olsunki her önüne gelen motosiklet kullanıyor bu ülkede...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)