Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask takmak veya takmamak

Motovento
    REKLAM ALANI
    enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Merhaba arkadaşlar

Dün Biga'dan Çan'a gelirken denk geldiğim bir kaza. Kazayı görmedim, fakat kazadan 1-2 dakika sonra olay yerindeydim.

Motor birden soldaki benzinliği girmek için sola manevra yapmış, o anda karşıdan gelen arabayla çarpışıyorlar. Motorlu arabayı görmüyor yada geçebilirim zannediyor. Malesef çok kötü şekilde yere düşmüş. Ayağında biraz kan lekesi vardı ama kırık çıkığı yoktu. Kask malesef kafasına değil, motorun aynasına takılıymış. Alnında sağ kaşı üstünde çok derin bir yarık vardı. Ambulans gelene kadar yaralıyı hareket ettirmedik. Panik olmasın diye konuşturmaya ve sakinleştirmeye çalıştık. Kafasına bastırmadığımız halde kafamı bastırmayın diyordu. Herhalde kan kaybına ve darbeye bağlı birşey. Ambulans geldi ve dikkatli şekilde boyunluk taktılar. Umarım hayati tehlikesi yoktur.

Lütfen kasksız yola çıkmayalım. Pazarlık yapmış muhtemelen benzin alıp evine doğru gidiyor. Kazanın olduğu yer şehir merkezine 5km.

http://www.gazetecan.net/haberler/mo...atlatildi.html

Ducati 1198SP _ RedLove

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    yazık olmuş,, kafasını düşünmemiş motosiklet sürücüsü,, otomobil sürücüsüne de yazık adam ne panik oldu, ömründen ömür gitmiştir. ne yaşayalım ne yaşatalım kaskımızı takalım.

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    ufff : ( Allah şifa versin, kazasız belasız yolculuklar hepimize.. (bugün ne çok kaza ve ölüm haberi okudum, harbi harbi içim burkulmaya başladı motora binmeden önce: (

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Allah şifa versin
    Kask takmayanlara ders niteliğinde bi başlık

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Abi ufak bir yokuş sonundaki markete kask ile giderken, bu adamlar neyine güvenipde anayolda, şehirler arası yollarda kasksız seyahat edebiliyorlar aklım sırrım ermiyor. Üzülmedim diyeceğim ama buda zalimce olucak.... Geçmiş olsun diyelim,

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Dünde sucu spacy ile arabaya girmiş yerde bağırıyordu vallahi içim cız etti ama adamda hiçbir koruma yok ayna da dahi yok, hatta kucağında bidonlar.

Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 (2013)
    Ya arkadaşlar kafasında kaskı olmayabilir kaskı aynasına takabilir hatta hiç almayabilir. Kaza yapmış ve kafasında kaskı yok diye yok üzülmedim yok bunlar hakediyor yok kendi hatasıymış kaskı taksaymış gibi şeyler demeye hakkınız yok ! Ne zaman böyle bişey olsa kesin biri böyle bi yorum yapıyor kimse kask takmadı diye ÖLMEYİ HAKETMİYOR sıcaktır önemsememiştir takmamıştır o ona kalmış bişey allahtan korkun ya insan be insan bu kaza yapan kask takmadı diye kimse ölmeyi suçlanmayı önemsenmemeyi haketmiyor. Karşınızdaki insan böyle durumlarda insan olanlar allah acil şifa versin gibi cümleler söyler insan olan üzülür üzülmedim demeye ağzı dili varmaz ya ayıptır ya

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Henüz uzun yola çıkmadım motosikletle. Ama bir gün çıkarsam kararlıyım tepeden tırnağa full korumayla çıkacağım.

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    çoğuzaman bende kask takmıyorum...

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Allah açil şifalar versin kazalarda en cabuk kırılıcak yer ayak bileginiz ve ayak dizle bilek aranızdaki kemik.
    arabanın tamponu direk o istikamete geliyor kendimden biliyorum ama en azından ne olursa olsun bakkalada gitsek kask ve montu takmalıyız.
    Kafamda kask olmayınca sanki altımda don yokmuş gibi hissediyorum!
    Levsy bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)