Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

30 DK ÖLÜMLERE DUR DİYELİM

Motovento
    REKLAM ALANI
    tedirgin62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio fly 100
    30 DAKİKALIK GENÇ ÖLÜMLERİ DURDURALIM.
    DOMİNOS PİZZA GENEL MÜDÜRLÜK
    Telefon : 0212 280 96 36
    E-Posta : info@dominospizza.com.tr
    http://www.sabah.com.tr/Yasam/2012/08/21/pizzayi-30-dakikada-yetistirmek-isterken-oldu
    ----------------
    http://www.evrensel.net/news.php?id=55786
    Mengu16, albaywolf, FatihC ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    Düşlerim tutsak yüreğim sürgün içimde bir çocuk TEDİRGİN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    ... haber eski ama tekrarinin olmayacağı ne malum..

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    geçen ay bizim burda daminosun çalışanı pizzayı yetiştireceğim derken 33 yaşınaki kadına vurarak ölümüne neden oldu.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Herkes için büyük tehlike yaşıyorlar. a2 ehliyeti olan işe alınıyor en azından eğitim zorunluluğu gerekiyor. En güzeli 30 dakika saçmalığının ortadan kalkması 10 dk sonra doyalım ama kimsenin ölümüne sebep olmayalım.

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu konuyu en güzel "zengin kız fakir oglan" dizisnde işlendi. adamlar mükemmel anlattılar olayı. diziyi izleyince anlarsınız. hatta o dizinin o kısmını replik olarak sürekli face youtube tıklayıp diğer medya gruplarının da dikkatini çekebilirsiniz.

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Güncel kalması gereken bir konu. Şimdi mail attım.

Yaklaşık 6 ay kadar önce pizza sipariş ettim. Yarım saat geçti 40-45 dakika oldu gelen giden yok. Site süreye göre çalıştığı için pizza ulaştırıldı yazıyor. Aradım pizza söylemiştim geç kaldı, karşımdaki "abi bi aksilik oldu pizzanızı yaya olarak getiriyoruz ondan gecikti" dedi. Sıkıntı yok dedim. Biraz sonra kapı çaldı. Gelen çocuğa üzüldüm hem uzak hem baya yokuşlu bir yol geldiği yol. Hayırdır niye yaya geldiniz dedim, motorcu arkadaş kaza yaptı hastanede ben de aslında paketçi değilim dedi. Çok geçmiş olsun dedim para üstünü almadım. Pizza buz gibi olmuştu ama benim aklım da kuryede kalmıştı. Sormak aklıma gelmedi. Belki de benim pizzamı getirirken kaza yapmıştı...

Bu 30 dakika olayı benim de çok canımı sıkıyor. Pizzayı yetiştirebilmek uğruna trafik kuralları hiçe sayılıyor bunun akabinde gencecik canlar gidiyor... Sadece kuryeler değil biz de tehlikedeyiz, yaya kaldırımında sık sık görüyorum kuryeleri. Kuryelerinde suçu yok evine ekmek götürebilmek işinin devamlılığını sağlayabilmek amacıyla yapıyorlar o halde tek suçlu 30 dakika politikası.

eko29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99' Hornet 600 04' KLE 500
    bu konuyu okurken sponsor reklamlarında dominos pizza, gülermisin ağlarmısın

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    10 dakika geç zıkkımlanıverin yazık yav böyle olmasına değermi ?

Motosikleti
    Yamaha mt09
    sadece bu değil İstanbul içi express evrak alım teslim süresi 1.5 saat kuryeler ne yapsın

yasin_942 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    xanka bunu beğendi.

macar_93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 x MZ etz 125 (92)
    Alıntı yasin_942 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesela avcılardaki bir adam atıyorum kartal'a bir dosya gönderecek.Bunun alınması ve teslim edilmesi 1,5 saat mi ? Bu ne böyle ya insaf !

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı macar_93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesela avcılardaki bir adam atıyorum kartal'a bir dosya gönderecek.Bunun alınması ve teslim edilmesi 1,5 saat mi ? Bu ne böyle ya insaf !
    aynen öyle normal gönderi 3 saat ama müşteri express gönderi yaparsa fiyat 2 katına çıkıyor süre yarıya düşüyor ben 2008 yılında bir kurye firmasında bilgi işlemde çalışıyordum sistem bu şekildeydi hala değişmediyse

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    harika bir kampanya nihayet motosiklet dünyasının bu çilekeş insanlarını düşünen birileri çıktı. yalnız bu kampanya dominosla sınırlı kalmamalı en ufak dönerciye kadar gitmeli.

motosiklet gönderilen şeyi tabii ki de daha hızlı ve ekonomik getirecek.ama bunu zaman kısıtlaması ile iyice sıkıştırmak iş cinayetine davetiye çıkarmaktır.o pizza zaten fırından 10- 12 dk arası çıkyor 15. dk da motorda oluyor. tek marşta 2- 3 paket de atılıyor. bu işi senelerce yaptım. çok şükür bıraktım.
    dakika garantisi denen musibeti dominos denen firma çıkardı diğerleri de rekabet muhabbetine ona uydu.kapı açıldığında müşterinin beş karış suratı yaptığı dakika muhabbeti bile yeterince kazaya sebep olabiliyor. bir de maaş + prim + bahşiş sistemi kuryeyi farkında olmadan hızlandırıp kazaya sebep olabiliyor.
    bunun yanında bunun bir meslek olarak görülmemesi ve gerekli eğitimi olmayan genç kuryeler daha büyük risk altında. zaten tecrübe kazandıkça sürüş yavaşlıyor.ne kadar yeni o kadar boyun eğer
    ek iş yapar aşırı hızlı kullanır. en büyük risk altındakiler 3- 5 aylığına part time çalışanlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)